Jump to content


Fotografije

Lasica [MTB] - ROCKY MOUNTAIN Element - 10.049g


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
66 odgovora na ovu temu

#21 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 November 2008 - 07:04 PM

Reci mi za ova prva dva... jel to isti ram kog si farbao ili.....
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#22 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 November 2008 - 07:14 PM

Naravno da nisu isti ramovi.
Fabricke su boje na oba.

Ako mozes da primetis nisu iste velicine(manji je zuti)

Trnutno imam ta dva Elementa, a VETREX sam prodao letos. :cry: :cry: :cry:
Moram da smislim varijantu da ga povratim!!!

Kad je farbanje u pitanju, nisam jos naleteo na nekog ko to bas dobro radi?!
Imas li ti nekog dobrog farbara?

Da li neko zna ili je cuo za nekog? Trebam da sredim neki ram i neki stari sid.
  • 0
Postavljena slika

#23 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 18 November 2008 - 07:24 PM

Zar nisi prodao elemenata?Ja sam ti rekao na Balkanskom da ne prodajes Vertex, al' ti hoces Epic-a?
  • 0
Nemanja Glisic

#24 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 18 November 2008 - 07:28 PM

@ lasica sto se tice farbanja ramova to mozes da uradis kog svakog majstora sto sprica automobile nego najbitnije tu ti je farba koja inace skupo kosta je ba bi dobio kvalitetnu nijansu neke boje koju zelis moras boju da kombinujes sa nekim lakom bez 100e uglavnom ne mozes da prodjes,nego kazi ti meni koliko par treba da se izdvoji za jednu ovakvu full suspenziju kao sto je ovaj tvoj ROCKY MAUNTHIN ?sad bas u planu imam da kupim jednu full sus....
  • 0

#25 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 November 2008 - 07:43 PM

Ok, hvala na informacijama... :D
A sto se tice RM Elementa, njih bas nema...imam ja 2. Mozda jos jedan u ns-u ali je farban nije ORG. Ako planiras RM onda treba da odvojis min 300 do 400eura za go ram. Eventualno p.menjac i sticnu 26,8mm. Zavisi od stanja, tezine itd. Mozda mogu da ti pomognem 8)
  • 0
Postavljena slika

#26 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 18 November 2008 - 07:44 PM

Nisam bas siguran da je to tako prosto.Sid WC se farba tako sto se prvo negativno naelektrise i onda prolazi kroz kadu sa bojom koja je pozitivna.Tako se dobija boja koja ima veoma tanak sloj(radi manje tezine) plus je i boja neka, ciju molekuli imaju malu atomsku masu.Ne znam da li se tako farbaju i ostali amorti.
  • 0
Nemanja Glisic

#27 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 November 2008 - 07:49 PM

Zar nisi prodao elemenata?Ja sam ti rekao na Balkanskom da ne prodajes Vertex, al' ti hoces Epic-a?

Bio sam u fazonu da vozim malo i HT, ali jebi ga!!!
FS je zakon! Treba imati kesa da se olaksa maksimalno i onda... n:anim_08
Nisam se pokajao, da nisam kupio Epic, ne bih imao ovog RM-a crno-crvenog :mrgreen: Negde moras da puknes, da bi na drugom dobio. :mrgreen:
Zutog Elementa sam prodao, pa opet otkupio... n:happy0045
  • 0
Postavljena slika

#28 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 November 2008 - 07:52 PM

Nisam bas siguran da je to tako prosto.Sid WC se farba tako sto se prvo negativno naelektrise i onda prolazi kroz kadu sa bojom koj je pozotivna.Tako se dobija boja koja ima veoma tanak sloj(radi manje tezine) plus je i boja neka, ciju su molekuli imaju malu atomsku masu.Ne znam da li se tako farbaju i ostali amorti.

Mislio sam da skinem farbu vodom pod visokim pritiskom, zatim odradim bazu za aluminium i onda spric u tankom sloju. Mislim da je izvodljivo :? :? :?
  • 0
Postavljena slika

#29 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 18 November 2008 - 07:56 PM

Rocky Mountain ima bas skupe ramove,mozda i najskuplje alu(skandijum) ramove za serijske bicikle.Na e-bay mogu da se nadju 2006-2007 modeli.Moja ideja je bila da nadjem neki Vertex50 2006-2007(Fox,RaceFace, a ostalo mu Lx,nable,kocnice,pr menjac,zadnji je xt)pa da ove Lx i Xt delove zamenim necim jachim.Tako bi dobio nesto kao Vertex70 ili Vertex Team samo u licnoj izvedbi i dosta jeftinije.Sad prelaze na karbon ali to ce tek biti papreno :mrgreen: .Ups odo ja u off,shimano2009 nisam ni pomenuo,ma jesam malo ali nedovoljno #-o
  • 0

#30 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 18 November 2008 - 08:03 PM

Imam sad u planu da kupim Marzo :D


Za XC drzi se do proverenih varijanti RS Reba+Sid, Fox F Series i Manitou R7. Za profi XC samo te cetiri viljuske. Mozda hoces da probas i zabare ali od 2007 pa do sada samo su puni problema. Nerade ih u kvalitetu kao do toada. Nisu vise marzocchi ono sto su bili
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#31 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 November 2008 - 08:21 PM

Razumem te u potpunosti sta zelis da mi kazes, ali ja sam sve ove viljuske koje si ti naveo vozio. Jedino r7 nisam. A i nemam neku zelju. Skareb jesam!
Znam kakav je Marzo, probao i vozio. Ovo je velika promena za mene, i to u potpunosti zelim.
  • 0
Postavljena slika

#32 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 18 November 2008 - 08:29 PM

A jel mogu da ti predlozim dva amortizera koja sigurno nisi vozijo do sada. Prva je Magura Durin SL. Tezina 1350gr(80mm) i 1380(100mm). Druga je DT XRC 1380(80mm). To su dva amortizera koji polako uzimaju primat RS, FOX i Manitou na svetskim takmicenjima. Moj licni favorit bi bijo Magura Durin SL 100m

Ali ja bi od Magura-in program ipak izabrao Wotan-a. Pakleno dobar i cvrst amortizer u pink varijanti. Da radi perfektno na planini a da se svi okrecu za njim u gradu
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#33 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 November 2008 - 08:41 PM

hehe...kad navikneš na nešto to i ne menjaš...ja recimo ne bih vozio SID-a ni pod razno...ali i to je stvar ukusa i osećaja u samoj vožnji. Generalno, meni RS ne leži, dok recimo Arioth-u odgovara 100%...Lasica je "promoter" Rocky Mount., Arioth Ram i RS, ja Manitou-a...svako ima svog favorita :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#34 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 November 2008 - 08:48 PM

n:sign0006 :?
  • 0

#35 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 18 November 2008 - 08:50 PM

Ne nisam ja nikakav promoter. To sam imao mogucnosti da uzmem i tako je islo. Iskreno medju Rock Shox Lyrik i Magura Wotan ne bi znao sta da izaberem jer mi se oba amortizera svidjaju i su savrseni u radu. Lyrika sam imao mogucnost da ga vozim i do sada ja nisam video nesto tako da radi mekano a da nije XC. Realno tu je i Talas 36. Ali ipak treba da se razmislja sta posle kupovine. Svaki amortizer je uradjen od milion delcica unutra. Kada se nesto zajebe treba da ode na servis. A za Fox i Maguru u Makedoniji nema servis. Ne servis kao promena ulja vec servis kada nesto zaskripi. A i niko nema alat za ove proizvodjace. Zato mogu samo da se oslonim na Rock Shox jer sta i da se desi imam podrsku posle kupovine.

p.s Ne bi vozijo RAM ako imam kinte da uzmem jedan Trek Remedy ili Santa Cruz Nomad. Mada i RAM radi savrseno dobro

n:sign0006 do koske

Ej ali da ne bude stvarno offtopic. Dali je neko od vas forumasa vozijo do sada Shimano Saint pogon. Previse mi se svidja i imam namere da ga uzimam. Normalno u varijanti sa 2 zupcanika napred kako bi ga koristijo za All Mountain voznju
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#36 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 November 2008 - 08:56 PM

Arioth, nema potrebe objasnjavati, video si znake navoda kod reci "promoter" :?: Figurativno receno.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#37 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 18 November 2008 - 09:02 PM

Ja znam ali ima previse ljudi na forumu ko zna sta ce pomisliti. Moze neko i da pokusa da se samoubije a :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: n:kolce n:kolce n:kolce
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#38 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2008 - 01:32 AM

Da se vratimo temi, a to je Element.
Zamenio sam solje KING Rasta za ove hirurske masterpiece!!! 8)

Fotkacu i ceo bajk sa njima, pa recite kako vam se cini celokupno? :wink:

Attached Thumbnails

  • KING1.jpg
  • KING2.jpg

  • 0
Postavljena slika

#39 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 November 2008 - 09:17 AM

Vidim da ti je Marzocchi vec na bajku. Daj celu fotku!
  • 0

#40 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 29 November 2008 - 09:28 AM

svaka cast za bike svarno je ono :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika