Jump to content


Fotografije

Izbor MTB modela do 500 EUR

MTB

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
38 odgovora na ovu temu

#21 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 11:57 AM

Kad izadjem iz radnje sa novim delom,novim bajsom ili necim slicnim ja sam srecan i radostan,ispunjen,radostan jel sam kupio novu stvar.To dali sam izgubio i koliko me ne zanima niti razmisljam o tome.
Evo pre nekih mesec dana kupio sam NOVE kocnice M6000 placene 13800 ako resim da ih prodam jednog dana,bas me briga dali cu i koliko izgubiti.Novo je novo,drugacije mirise ako nista vise.

Ja sam kupio jednom nov bajs,kad sam hteo da predjem sa v break na diskove,serviser mi kaze da viljusku sa tog novog bicikla baca u djubre jer se ne popravlja,taj bajs je bio 700 maraka,eto sta je po tebi novo novo,svi delovi sa tog bajsa su otisli vrlo brzo u djubre i to ne bilo koji krs nego red bull itekakav brend
  • 0

#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 May 2020 - 11:59 AM

Poslednji put kad sam skršio menjač na bajsu (od grane, ili kvalitetnog pada na betonu, XT puca kao i Acera), uzeo sam u najbližoj radnji Tourney za nekih 700-800 dinara. Super radi već godinama. Koliko god da izgubi na ceni - uopšte me ne dotiče. Imao sam menjač u roku od 5 minuta, montirao ga istog dana, teraj dalje.

 

Tako da sve ima svoje. I polovno i novo ima svojih prednosti i mana - takvo je barem moje mišljenje i iskustvo. Tj. ne mislim da je "uvek bolje" "polovno, a dobro". Zavisi od slučaja do slučaja i, u priličnoj meri, toga koliko se čovek razume i koliko vremena želi potrošiti.

 

Ko misli drugačije - OK.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 12:02 PM

Poslednji put kad sam skršio menjač na bajsu (od grane, ili kvalitetnog pada na betonu, XT puca kao i Acera), uzeo sam u najbližoj radnji Tourney za nekih 700-800 dinara. Super radi već godinama. Koliko god da izgubi na ceni - uopšte me ne dotiče. Imao sam menjač u roku od 5 minuta, montirao ga istog dana, teraj dalje.
 
Tako da sve ima svoje. I polovno i novo ima svojih prednosti i mana - takvo je barem moje mišljenje i iskustvo. Tj. ne mislim da je "uvek bolje" "polovno, a dobro". Zavisi od slučaja do slučaja i, u priličnoj meri, toga koliko se čovek razume i koliko vremena želi potrošiti.
 
Ko misli drugačije - OK.

Ok samo ja ne odem taj dan na pivo i kafu,ne pusim,malo se stisnem i eto ustede za malo bolju klasu
  • 0

#24 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 12:44 PM

Ja sam pre pet godina kupio novi Capriolo platio ga 18000 ili 21000 nisam siguran da te sada ne lazem sa najslabijom opremom na sebi 3x6,kruta vila i evo sluzio me odlicno sve ove godine.

Dva bajsa nova kupljena i nista kanta ovo ono

Pre 6 meseci pazario novog Polara placen 37500,oprema Altus evo i ona radi bez greske.
  • 0

#25 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 12:54 PM

Znam i ja sam to vozio kao klinac a kad dodje vreme zamene potrosenih delova pola bajsa vrednost,nije niko imao da me uputi i objasni pa sam terao to tako ada,avala i nista dalje,nista zahtevnije da bi osetio razliku,ali ne mogu da kazem slatko mi bilo v break voziti,samo se nisam razumeo i terao dok se ne raspadne,a sad kad su skupi delovi sam odrzavam i dnevne ture 70-80km su zagrevanje,da sam tad imao ovo znanje na more bib isao i ko zna sta sve obisao bajsem
  • 0

#26 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 01:10 PM

Citajuci forum i sta pametni i iskusni pisu i predlazu ja sam zakljucio da obicnom rekreativcu a takvih je 90% na forumu netreba nista vise od Deore klase.
  • 1

#27 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 01:25 PM

Samo ja bih se osecao glupo da vozim deore a za iste pare moze da se vozi xt,mislim da je svaki izgovor kao meni je i ovo dobro zavaravanje jer se ocigledno zajebo
  • 0

#28 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 01:36 PM

Tih dana kada sam kupio kocnice na berzi su bile SLX za 120 evra,znaci tu negde cena skoro ista kao i m600.
Razmisljao jesam,da se ne lazemo,sta mi je ciniti,novo ili polovno.
Uzeh na kraju nove,da li sam se zajebo neznam,mozda i jesam,bas me briga ne razmisljam o tome.
  • 0

#29 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 01:45 PM

Zajebo si se samo ako budes hteo da prodas to jes predjes na visu klasu,ne kazem to ja to je shimano odredio zasto je skuplje,nije to sminka nego neki razlog ocigledan,isto sam mogao polovnu carbon sticnu ili alu novu,uzmem novu,izgubim pola vrednosti,sad se ne bih skidao s carbona,ista prica kao za 26" i 29",za sve mi treba vremena da prihvatim i promenim ali ne odbijam laicki kao pre
  • 0

#30 JovanCG

JovanCG
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 01:20 PM

Hvala svima na odgorovima.

Pošto je vođena diskusija o tome da li kupiti novo ili polovno, ja ću navesti par razloga zašto sam se odlučio za novo.

 

1. U Crnoj Gori nema velikog tržišta za polovna bicikla. Mogao bih naći par modela u klasi koju želim da kupim i da su uz to odgovarajuće veličine, jer meni treba najveći ram.

2. Od tih modela neki bi bili u drugim gradovima, zbog toga bih morao da sjednem u auto da bih vidio ta bicikla, a to zahtijeva i vrijeme i novac.

3. Pošto nemam tako istančano oko da na prvi pogled vidim kakvo je biciklo, morao bih malo da ga testiram. Znači trebao bih da ga provozam, detaljno pregledam, možda nešto i rastavim da vidim u kakvom je stanju, opet sve to zahtijeva vrijeme. Pitanje je koliko bi prodavac dozvolio da ja vozim biciklo i detaljno pregledam sve dijelove. 

4. Koliko god da uradim detaljno testiranje i pregled opet postoji mogućnost da mi nešto promakne, nešto što mogu primijetiti tek nakon nekoliko dužih vožnji po zahtjevnom terenu.

5. Šta god da mi kaže prodavac ja ne mogu biti siguran koliko je ljudi to biciklo vozilo, koliko je staro, gdje je kupljeno ili je možda i ukradeno što je danas veoma česta pojava.

6. Nije mi previše važno da dobijem opremu u nekoj većoj kategoriji, koja je nešto lakša i potrebno je rijeđe podešavati. Možda će ona raditi bolje po kiši i blatu, ali ja to biciklo vjerovatno neću ni voziti često po takvim uslovima. 

7. Ne bih se složio sa tim da čim kupim novo biciklo gubim pola vrijednosti. To bi bilo tačno u slučaju da ga odmah prodam, ali pošto to novo biciklo planiram da vozim duži vremenski period samim tim iskoristiću novu opremu i biti siguran u ono što sam kupio.

7. Volim da kupim novu stvar, da je dobro održavam i da pazim svaki njen dio, tada je radost kupovine veća.

 

Polovno biciklo bih kupio jedino u slučaju da prodavca poznajem i znam da je sa biciklom sve u redu.


  • 1

#31 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 11 May 2020 - 03:42 AM

Bas se zapitah juce da li radnje daju da se proba nov bicikl
  • 0

#32 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 11 May 2020 - 04:20 AM

Pametna odluka
  • 0

#33 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4570 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 May 2020 - 08:45 AM

Hvala svima na odgorovima.
Pošto je vođena diskusija o tome da li kupiti novo ili polovno, ja ću navesti par razloga zašto sam se odlučio za novo.

1. U Crnoj Gori nema velikog tržišta za polovna bicikla. Mogao bih naći par modela u klasi koju želim da kupim i da su uz to odgovarajuće veličine, jer meni treba najveći ram.
2. Od tih modela neki bi bili u drugim gradovima, zbog toga bih morao da sjednem u auto da bih vidio ta bicikla, a to zahtijeva i vrijeme i novac.
3. Pošto nemam tako istančano oko da na prvi pogled vidim kakvo je biciklo, morao bih malo da ga testiram. Znači trebao bih da ga provozam, detaljno pregledam, možda nešto i rastavim da vidim u kakvom je stanju, opet sve to zahtijeva vrijeme. Pitanje je koliko bi prodavac dozvolio da ja vozim biciklo i detaljno pregledam sve dijelove.
4. Koliko god da uradim detaljno testiranje i pregled opet postoji mogućnost da mi nešto promakne, nešto što mogu primijetiti tek nakon nekoliko dužih vožnji po zahtjevnom terenu.
5. Šta god da mi kaže prodavac ja ne mogu biti siguran koliko je ljudi to biciklo vozilo, koliko je staro, gdje je kupljeno ili je možda i ukradeno što je danas veoma česta pojava.
6. Nije mi previše važno da dobijem opremu u nekoj većoj kategoriji, koja je nešto lakša i potrebno je rijeđe podešavati. Možda će ona raditi bolje po kiši i blatu, ali ja to biciklo vjerovatno neću ni voziti često po takvim uslovima.
7. Ne bih se složio sa tim da čim kupim novo biciklo gubim pola vrijednosti. To bi bilo tačno u slučaju da ga odmah prodam, ali pošto to novo biciklo planiram da vozim duži vremenski period samim tim iskoristiću novu opremu i biti siguran u ono što sam kupio.
7. Volim da kupim novu stvar, da je dobro održavam i da pazim svaki njen dio, tada je radost kupovine veća.

Polovno biciklo bih kupio jedino u slučaju da prodavca poznajem i znam da je sa biciklom sve u redu.

Vama ako ste u Podgorici koliko sam razumeo, grad daje subvenciju za nove bicikle do 100e i za elektricnr trotinete u iznosu od 200e. Mozda je nov bajs onda najbolja solucija.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#34 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 May 2020 - 09:06 AM

​Da dodam reč na "koji je brend bolji" - "Brend" nema veze s mozgom jer je to ono što je napisano na ramu* na koji je onda montirano sve ostalo, što proizvodi ko zna ko. Dakle, gleda se šta je od opreme na biciklu, a ne šta na njemu piše. Što je brend svetskiji, to je manja šansa da je nabio dno dna delove (mislim na sitnije i manje vidljive sklopove), ali nije ni garancija da je sve to kvalitetno i fino funkcionalno i trajno na zvučnijem imenu. Tamo pre 100 godina, dok sam još finansijski bio uslovljen polarima i kapriolima, delovi su im bili očaj očajni. Ne znam kako je sad.

*koga je u toj cenovnoj klasi sklopila neka istočna firma po datoj specifikaciji, ili po onom u svom katalogu na šta je naručilac stavio prst kad su pogađali posao


  • 0

#35 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 11 May 2020 - 10:22 AM

To ja i pricam,ima scott od 200€ do 10000€
  • 0

#36 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 11 May 2020 - 10:26 AM

Polar Tsunami 29.


  • 0

#37 JovanCG

JovanCG
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 13 May 2020 - 10:09 PM

Da li svake godine proizvodjači izbacuju novu seriju modela sa istim nazivima pa zato se može naći isti model malo drugačijeg dizajna sa otprilike istom kategorijom opreme?


  • 0

#38 Dida1978

Dida1978
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 05:34 PM

Potreban mi je savet prilikom kupovine bicikla...
Moja visina i težina : 182cm i 90kg
mišljenje o...
Genesis Solution 3.0
Točkovi 27,5"
Ram 51cm
Košnice Diskovi Tektro
Ručice kočnica HD1.3 9GF
Menjač Shimano Acera
Gume Kenda 27,5x2.10 (52-584) SMALL BLOCK EIGHT 2,8-4,5 Bar
Ima i verzija od 26",sa Ram 50cm
Bicikla je planirana da se vozi na mešovitoj podlozi,asfaltu,nasipanim putevima,ali i po planinskim i šumskim stazama...
Takodje imam nove gume Vittoria Barzo XC G2.0,pa bih zamolio za mišljenje istih,jer sam na nekim inostranim stranicama pročitao dobar komentar u odnosu na Kenda...vredi li ih sačuvati,ili prodati...
Pošto sam nov u biciklizmu,a jako me zanima,što rekreativno,a što i zbog zdravlja,ujedno bih i obilazio razna mesta gde postoje biciklističke staze,prihvatam i savet za druge MTB ako mislite da postoji bolja opcija...
Biciklu sam rezervisao i zadržaće je do subote ujutru...
Kao opcija se pojavilo i MTB marke SCOTT,marke BULLS i marke TREK
Budžet za kupovinu je 700 eura
  • 0

#39 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 08:24 PM

Gume su dobre,genesis ne,za 700€ ima da se bira top bajk full xt ,dobra vila i tockovi da ne mislis
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: MTB

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika