Jump to content


Fotografije
* * * * - 2 glasovi

Pariz Brest Pariz 2019 / Brevet 1200

Brevet Pariz Brest Pariz

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
110 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 April 2020 - 10:19 AM

Za kolege koji prate forum preko Tapatalka, izbacio sam na sledećem linku priču o učešću na poznatom brevetu Pariz Brest Pariz koju je napisao naš saborac po točku Saša Brdar. Interesantan tekst : )

 

https://www.2bike.rs...uzivanja-i-bola


  • 5

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 02:34 PM

Pa ovo je trebalo da bude objavljeno prosle godine u septembru, najkasnije. Nisam ni znao da je neko vozio prosle godine. Niko vise na forumu ne pominje brevet, kao da ne postoji, zasto ne znam. A to je bar uvek bilo interesantno za citanje. Za razliku od samoproklamovanih internet strucnjaka za koronu  n2:hahaha .


  • 4
.

#3 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 03:02 PM

Za razliku od samoproklamovanih internet strucnjaka za koronu n2:hahaha .[/quote]

Fasciniran sam takođe posetom toj temi ovde
  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 03:06 PM

Ta tema je posecena samo od vec navedenih strucnjaka. Svi ostali je odavno zaobilaze  n2:party-021 .


  • 0
.

#5 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 03:48 PM

Jedni je zaobilaze, a drugi je pominju u drugim temama. :)

Nego Sala brate, naklon do poda! Alal ti vera i svaka ti dala vode iz bokala.

Nadam se da mozemo u ovoj temi da postavljamo neka pitanja vezana za tvoja iskustva vezana za brevete, jer koliko vidim jedini si poluaktivan forumas koji ima Pariz-Brest pod nogama...
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#6 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 05:43 PM

Pozdrav svima,prvo hvala adminu sto je postavio moju pricu na 2bike.rs i ovde!

napisao bih i pre clanak ali nisam imao vremena zbog posla i jurcanjem za parama da se izvucem malo od Francuske n2:Cm-smiley

Smasher hvala,tu sam da pomognem koliko mogu svakom koga interesuje brevet i naravno ono sto znam i mogu!

Nsam puno aktivan bio, ali sada sam tu pa raspalite slobodno...inace nas je bilo iz Srbije cini mi se 13 ili 14 u Parizu na brevetu..


  • 7

#7 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 April 2020 - 06:17 PM

Meni je PBP na bucket listi, iako jos uvek nisam nijedan kratak brevet izvozao, ali zelja je tu :)
Svaka cast @SalaBrat, kapa dole pogotovo zbog bolova koje si imao usput. Jedino mi to nespavanje iz konteksta relativno svezeg roditelja nikako ne ide u glavu kako je moguce izdrzati, ali kapiram da za to treba jos neko dete i jos vise nespavanja kao trening :)


  • 2

#8 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 06:32 PM

Naravno svaka čast...šta reći.
Šta se najbolje iskorišćavalo za dopunu kalorija (ishranu u toku vožnje ili piće) kad se ogladni na biciklu. Pominjao si badem. Šta daje energiju na biciklu, bez silaska sa njega (redovan ručak i sl) već u toku puta, dok se vozi. Predposravljam da nema gelova.
  • 0

#9 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 06:50 PM

Meni je PBP na bucket listi, iako jos uvek nisam nijedan kratak brevet izvozao, ali zelja je tu :)
Svaka cast @SalaBrat, kapa dole pogotovo zbog bolova koje si imao usput. Jedino mi to nespavanje iz konteksta relativno svezeg roditelja nikako ne ide u glavu kako je moguce izdrzati, ali kapiram da za to treba jos neko dete i jos vise nespavanja kao trening :)

Samo spavanje meni lično nije problem donekle...ali dođe vreme kada moraš odremati!
Godinama radim u smenama tako da sam navikao da ne spavam redovno..ali voznja je nešto sasvim drugačije od posla kao sto sam i napisaou priči..zaspiš na spustu veoma lako i u problemu si!
Imam dvoje dece sada već velike ali i to je bilo dobro za trening ne spavanja ..
Ne postoji kratak brevet svaki je tezak na svoj način i na brevet 200km sam isao sa pripremama kao na svaki veci!
Samo napred kada kreneš na prvi posle je tesko zaustaviti se
Pozdrav i hvala na komentaru
  • 2

#10 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 07:00 PM

Naravno svaka čast...šta reći.
Šta se najbolje iskorišćavalo za dopunu kalorija (ishranu u toku vožnje ili piće) kad se ogladni na biciklu. Pominjao si badem. Šta daje energiju na biciklu, bez silaska sa njega (redovan ručak i sl) već u toku puta, dok se vozi. Predposravljam da nema gelova.

Vidi ovako,nosio sam sirove bademe koje sam uvek imao u dzepu nazad meni su bili dobri,imao sam par čokoladica u torbici one sa žitaricama i to je super bilo!
Na svakoj KT sam jeo u restoranu kuvana jela uglavnom testo tj.gulas,corbe,i nesto slatko i naravno ponesem uvek 2-3 banane za usput!
Što se vode tiče uvek puni bidoni i hidrostar koji sam koristio da ne dehidriram!
Nikakve gelove nisam nikad koristio,mada sam ih probao i ne sviđaju mi se uopste!
  • 0

#11 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 07:40 PM

Jel' je ova sezona breveta u Srbiji pukla skorz ili se samo odlazu prvi kalendarski breveti dok traje ovo sranje ?


  • 0

#12 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 08:06 PM

Jel' je ova sezona breveta u Srbiji pukla skorz ili se samo odlazu prvi kalendarski breveti dok traje ovo sranje ?

Koliko znam ceka se ukidanje pol.časa i zabrane okupljanja pa ce se steći uslovi za odrzavanje breveta!
Više o tome možete saznati u grupi na FB Randonneurs serbia ili na sajtu!
  • 1

#13 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 April 2020 - 08:06 PM

Za sada se odlazu. https://randonneurs-...endar-2020.html

 

Nadam se da ce biti bar neki pre avgusta, posto avg i sept zbog porodicnih obaveza najvrv necu moci da vozim toliko.

 

@SalaBrat

Za spavanje se slazem, mora nekad, nije ni zdravo voziti toliko bez imalo sna. Ja sam samo racunao da svake noci bar 3-4h se odspava za sve te 300,400+ brevete, znaci mnooogo priprema i kondicije, plus da sve prodje glatko sto je retko kad slucaj. 200km sam vozio vec ali u sopstvenoj reziji, jos uvek nisam zvanicno za neki brevet :)


  • 1

#14 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 22 April 2020 - 08:42 PM

E dobro, meni je relevantan ovaj 13. juna, jer nisam u mogucnosti da ispratim ostale. Taj ce izgleda biti medju prvima, jer bi ove zabrane trebale pasti sredinom ili krajem maja.


  • 1

#15 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 April 2020 - 05:05 AM

@ Sala


Na jednoj od onih slika sa voznje, vidim da pored tebe stoji neki lik u dresu hrvatske zastave. Zivo me zanima, ako znas, da li je taj lik uspeo da zavrsi brevet i pored, da tako kazem netipicne biciklisticke gradje i ociglednog viska kilograma?

Dalje, kada si zavrsavao kvalifikacionu seriju, napisao si da ti je poslednji brevet u Srbiji bio brevet 600 i posle toga pauza pa PBP. Reci mi, jel ti nije, fizicki gledano, bio prevelik razmak izmedju dva maratona? Siguran sam da si za tih mesec dana vozio bicikl da ostanes u formi, ali zanima me kako si se pripremao za BPB poslednjih mesec dana? Da li su to bile krace voznje od po nekoliko sati uz puno penjanja, ili si i na svoju ruku vozio neke maratone?

Da li su tvoje pripreme za PBP podrazumevale i izvestan trening u teretani ili iskljucivo bicikl i trening izdrzljivosti?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#16 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 April 2020 - 05:26 AM

Jel' je ova sezona breveta u Srbiji pukla skorz ili se samo odlazu prvi kalendarski breveti dok traje ovo sranje ?



Odloženo zbog policijskog časa. Ako se PČ ukine do 9 maja u ubrzo će startovati 300K Svilajnca.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#17 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 April 2020 - 06:09 AM

Pozdrav za Brdara. Ja sam mu čestitao u rzo po završetku, ostalo je samo da postavi materijal za čitanje.
Što se tiče spavanja, ja sam spavalica i pitanje je kako bih pregurao minimum sna u 90 sati.

Saša Brdar@ bilo bi korisno ako postaviš neke okvirne troškove poput smeštaja, korišćenja usluga na KT i slično.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#18 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 23 April 2020 - 09:26 AM

@ Sala
Na jednoj od onih slika sa voznje, vidim da pored tebe stoji neki lik u dresu hrvatske zastave. Zivo me zanima, ako znas, da li je taj lik uspeo da zavrsi brevet i pored, da tako kazem netipicne biciklisticke gradje i ociglednog viska kilograma?
Dalje, kada si zavrsavao kvalifikacionu seriju, napisao si da ti je poslednji brevet u Srbiji bio brevet 600 i posle toga pauza pa PBP. Reci mi, jel ti nije, fizicki gledano, bio prevelik razmak izmedju dva maratona? Siguran sam da si za tih mesec dana vozio bicikl da ostanes u formi, ali zanima me kako si se pripremao za BPB poslednjih mesec dana? Da li su to bile krace voznje od po nekoliko sati uz puno penjanja, ili si i na svoju ruku vozio neke maratone?
Da li su tvoje pripreme za PBP podrazumevale i izvestan trening u teretani ili iskljucivo bicikl i trening izdrzljivosti?

To je slika sa samog starta breveta i koliko se sećam iz priče sa tim momkom ovo mu je bio drugi PBP a prvi je završio sa napuklim ramom jedva
Nadam se da ga nisam pomešao sa drugim momkom,ovaj PBP ne znam da li je završio proveriću!
Sto se tice pripreme nakon kvalifikacija...svaki dan vozim uglavnom,samo sto tada nisam previse jer sam vec dostigao po meni zadovoljavajuću formu a u teretanu ne idem jedino kuci malo vezbam sklekove,trbusnjake nista specijalno!
Pripremao sam se za Pariz više od godinu dana,tako da pred sam brevet ne mozeš nista posebno uraditi jedino ne daj Bože da se povrediš..
  • 0

#19 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 23 April 2020 - 09:42 AM

Pozdrav za Brdara. Ja sam mu čestitao u rzo po završetku, ostalo je samo da postavi materijal za čitanje.
Što se tiče spavanja, ja sam spavalica i pitanje je kako bih pregurao minimum sna u 90 sati.
Saša Brdar@ bilo bi korisno ako postaviš neke okvirne troškove poput smeštaja, korišćenja usluga na KT i slično.

Recimo hrana na KT komlet što sam ja uzimao je oko 10-12e,naravno kuvano jelo, gulaš sa testom,krompir itd itd..imao sam jedino zamenu sajle menjaca i stelovanje to sam platio 12e(platio bih i 100e tada )
Smeštaj je bio oko 30-35 e ali to ne znam tacno jer je drugar to sve organizovao i zavrsio tako da sam tu imao dosta pomoci kao sto sam napisao u tekstu!
  • 0

#20 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 April 2020 - 03:15 PM

Ajde jos par pitanja ako moze. :)


Rekao si da vas je bilo ukupno 14 iz Srbije na startu. Jeste vozili u grupi pa se posle podelili ili kako? Jesi li imao bar jednog stalnog aputnika u voznji ili si se vecinu vremena borio sam?

Dalje, zanima me sta ti je bila treca najteza stvar na brevetu, osim nespavanja i hladnoce nocu?

Kako te je sluzio bicikl? Ako me oko ne vara, imas Caad8 sa 2300 Sorom. Imao sam apsolutno isti bicikl pre nekoliko godina i da sam znao da ima toliki potencijal nikad se od njega ne bih rastao, haha. :)
Hocu da kazem, cesto se pominje na forumu da ne valja nista ispod 105 i da su Sora i Claris grupe za pocetnike. Ti si svakako daleko od pocetnika a koristio si bicikl sa Sorom na tako vaznom dogadjaju. Kako te je posluzila mehanika na putu i koliko si generalno zadovoljan njome? Koje prenose imas na bajsu?
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford






Also tagged with one or more of these keywords: Brevet, Pariz Brest Pariz

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika