Jump to content


Fotografije

Ivan Stević - doživotna suspenzija ili...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
40 odgovora na ovu temu

#21 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 November 2008 - 10:16 AM

Boze , Boze...shta ste napali choveka?
Bio on kriv ili ne,treba mu pruziti podrshku jer nash je chovek.
A lepo bilo kad je pobedio u Cape Town-u?



Ko ga je napao :?: Nego meni je sve ovo malko sumnjivo. Pojavljuju se juzeri od jednom sa po jednim postom i nestaju. To su verovatno neki likovi koji imaju svoje nick-ove ovde ali možda nemaju dovoljno hrabrosti da kažu šta misle pa se kriju iza drugih imena. Možda da vam malko pretresem IP adrese? Časno nema šta. Ali će bar dole pisati da ima više članova...JBG negde dobiješ, negde izgubiš #-o
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#22 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 November 2008 - 01:32 PM

Boze , Boze...shta ste napali choveka?

Gde si matori :D dobrodosao n:bye
  • 0

#23 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 15 November 2008 - 01:48 PM

kako to nisi rekao za 'rostov' i 'dacic' user-e na Gary Fischer topic-u ?? jos su se u skoro identicno vreme prijavili na forum......
  • 0

#24 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 November 2008 - 02:04 PM

kako to nisi rekao za 'rostov' i 'dacic' user-e na Gary Fischer topic-u ?? jos su se u skoro identicno vreme prijavili na forum......

Zato sto Lasicu i Lemmy-ja znam :wink:
  • 0

#25 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 November 2008 - 02:06 PM

kako to nisi rekao za 'rostov' i 'dacic' user-e na Gary Fischer topic-u ?? jos su se u skoro identicno vreme prijavili na forum......


Zato što je ta tema očigledno bila zezancija. Ali bi voleo da znam ko je to bio da mu čestitam =D> . A izgleda da znamo ko stoji iza ovoga čim si se našao prozvanim.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#26 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 15 November 2008 - 02:12 PM

idemo X-files opet !!!








:roll:
  • 0

#27 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 November 2008 - 02:23 PM

Twilight Zone pre će biti n:grandpa .............Bu hu hu hu ha ha ha
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#28 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 November 2008 - 02:24 PM

Lemi je član duže vreme, samo se čovek bavi ekonomijom - ciklo BERZOM...Inače, hajmo jednom za svagda da raščistimo - niko nije decidirano tvrdio ni da je Stević nevin ni da je kriv. Vest je prenesena kakva jeste bez ikakvih tendencija i brzopletih optuživanja. Jedna stvar je sigurna a to je da ovaj forum i ljudi koji u njemu učestvuju neće NIKADA podržati onoga ko ima veze sa radnjama koje nisu primerene sportu - ali to samo onda kada se to i zvanično dokaže, prizna ili kako god bilo.
Na ovom forumu takođe, niko nije ni jedan promil ljubomoran na Stevića, ne želi čoveku nikakvo zlo niti je ljubomoran na njega.
Dakle, sačekaćemo rasplet situacije bez teških reči - jednostavno, sačekaćemo.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#29 Lemmy

Lemmy
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 16 November 2008 - 12:00 PM

Gde si matori :D dobrodosao n:bye


Gde si Gamzzy choveche?
  • 0

#30 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 16 November 2008 - 01:19 PM

Auuu sta vam je bre. Samo prostaci mogu da urade nekoliko user-a. Zbog cega? Zato sto nisu dovoljno upuceni u nesto o kome se diskutira i kako bi naterali ljude da misle da ono sto misle nije tacno jer bombardiraju porukama. Posle dolazi drugi tip coevka koji ima vise user-a jer je baniran pa pravi user-e kako bi mogao da udje u diskusije zbog koje je baniran. Ima jos pacijenata ali netreba da se nabrajaju. Mene samo jedno cudi, za da naprave nove usere treba im novi mail akaunt. Kako ih ne mrzi da ih ponovo i ponovo prave

p.s 1: Najsumljiviji sa vise od jednog user-a je doticni Misa XTR. Pa normalno covek uradi po jedan user za svaki bajk koji ima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: n:anim_19 n:anim_19 n:anim_19 n:anim_19 n:kolce n:kolce n:kolce

p.s 2: Izvinite za n:sign0006
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#31 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 November 2008 - 01:28 PM

n:sign0006 n:sign0006 n:sign0006 n:sign0006 n:sign0006

Auuu sta vam je bre. Samo prostaci mogu da urade nekoliko user-a. Zbog cega? Zato sto nisu dovoljno upuceni u nesto o kome se diskutira i kako bi naterali ljude da misle da ono sto misle nije tacno jer bombardiraju porukama. Posle dolazi drugi tip coevka koji ima vise user-a jer je baniran pa pravi user-e kako bi mogao da udje u diskusije zbog koje je baniran. Ima jos pacijenata ali netreba da se nabrajaju. Mene samo jedno cudi, za da naprave nove usere treba im novi mail akaunt. Kako ih ne mrzi da ih ponovo i ponovo prave


=D> =D> =D> =D> =D>
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#32 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2008 - 09:45 PM

Stević: Nisam bio dopingovan

Najbolji srpski biciklista Ivan Stević izjavio je za 'Večernje novosti' da nije bio dopingovan i da će tužiti Olimpijski komitet Italije.

OK Italije je doživotno diskvalifikovao Stevića zbog navodnog posedovanja, korišćenja i rasturanja nedozvoljenih stimulativnih sredstava 2004. godine. Stević se vratio iz SAD, gde je, do ovog slučaja, vozio za Tojota junajted tim. "Definitivno ne mogu da nađem angažman zbog težine presude za koju ne znam da li je uopšte nekad i dodeljena nekom sportisti i to bez ikakve osnove."

"Nisam ni znao da me procesuiraju. Nisu obavestili ni mene, ni Biciklistički savez Srbije, ni Tojotu. Da su hteli, našli bi me. Ovako su me 'tražili' na adresi na kojoj sam bio 2003. u Italiji i onda su doneli presudu. Pri tom, za osnov im je poslužilo navodno pronalaženje kompromitujućih materijala u hotelu u kome je boravila cela ekipa.

Tvrde da sam bio dopingovan, a ja sam u tom momentu pobedio na etapi (trka u Italiji 2004), normalno prošao doping kontrolu. Nejasno je da, ako su vodili postupak protiv mene, uopšte i učestvujem te godine na Olimpijskim igrama u Atini, da vozim sve do sada, pobeđujem, učestvujem i u Pekingu," rekao je Stević za 'Večernje novosti'.

Stević je iz Sjedinjenih Država otišao u Italiju.

"Sa advokatom sam pregledao ceo slučaj, uložili smo žalbu višem sudu, koji je u obavezi da sve okonča u narednih šest meseci. Kada dokažem da sam čist, a imam podršku u tome i BS Srbije i Olimpijskog komiteta i direktora Tojote Šona Takera, podneću tužbu protiv KONI, jer sam njihovom odlukom mnogo izgubio. Ja imam 28 godina, a Rebelin je u 37, nedavno, bio drugi na OI. Želim da vozim u Londonu 2012. i nadam se da ću nadoknaditi propušteno," veruje Stević da će na sudu 'oboriti' odluku Italijana.

Bez obzira na odluju italijanskog Olimpijskog komiteta Međunarodna biciklistička federacija nije suspendovala Stevića i on teoretski može, kada bi uspeo da nađe klub, da vozi bilo gde osim u Italiji.

izvor: B92-sport, sreda 19. novembar 2008
  • 0

#33 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 November 2008 - 07:32 AM

Ako je stvarno tako n:close_tema ima moju podrsku n:dwarf
  • 0

#34 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 20 November 2008 - 08:01 AM

ako je nesto i bilo onda je cudno sto Italijani reaguju nakon 4 godine.. samo oni sami znaju koji motivi stoje iza svega

najgora stvar je sto danas treba samo na tvu da prozoves nekoga za doping i covek ostade bez posla, dok ne dokaze istinu...
  • 0

#35 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2008 - 12:49 PM

ako je nesto i bilo onda je cudno sto Italijani reaguju nakon 4 godine.. samo oni sami znaju koji motivi stoje iza svega


Mora neko da padne. Znaju oni dobro koliko je prošlo i da neće moći da dokažu ništa. Ali su ga možda postavili za primer drugima. Šta se dešava ako progovorimo pa makar i bila laž... No videćemo šta će se još desiti u međuvremenu i koliko su sumnje osnovane.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#36 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 20 November 2008 - 09:26 PM

Sve same laži, prevare i optužbe protiv Stevića, koji sazreva u vozača za pobede i naj.plasmane!-ovo je prava namera i cilj da se on eliminiše, pa su udarili na tamo nekog iz Srbije-zemlje "bogatog bic.lobija i tradicije"... n:beg
  • 0

#37 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 20 November 2008 - 11:16 PM

Nije kriv dok se ne dokaze suprotno !!!


kako god bilo ima ja da branim nase stakali italijani do VR'A nebesa n:yahoo

sto, oni ce da pljuju swoje a nekog iz Srbije da uzdizu... :mrgreen:


koliko se zabari pucaju, nama nije poznato, na turu, koji god se testira, PAO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: + ne prave toliku uku...

nama preostaje da cekamo i da ne pisemo romane a nismo u swe upiceni, mozda jesmo, ali sud to nije potvrdio :wink:


znaci bez komentara dok se slucaj ne procesira do kraja :wink:
  • 0
GO RIDE!!!!

#38 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2009 - 05:50 PM

"Dobra vest za srpski biciklizam stigla je iz Lozane iz Suda za arbitražu u sportu (CAS) koji je prihvatio žalbu srpskog dvostrukog olimpijca Ivana Stevića na odluku Italijanskog olimpiskog komiteta (KONI) da ga kazni doživotnom zabranom takmičenja u Italiji i preinačio na dvogodišnju suspenziju za učešće samo na trkama na Apeninskom poluostrvu. Suspenzija važi od 17. septembra 2008.

Sud je posle ročišta u Milanu 26. februara, odlučio da prihvati navode iz Stevićeve tužbe tako da su od četiri veoma teške optužbe koje je KONI naveo u odluci o kažnjavanju, (posedovanje, korišćenje i distribucija nedozvoljenih preparata, kao i poseta doktoru Santućoneu koji je bio organizator mreže "Oil for drag" ) ostala samo jedna za posedovanje sa namerom da ih koristi, i na odluci na 24 strane predložio smanjenje kazne na dve godine.

"Na ročištu sam prihvatio deo njihovih optužbi, jer je policija nadzirala video kamerama i preko skrivenih mikrofona, snimila moju jedinu posetu doktoru Santućoneu u aprilu 2004. ali nikada nisam koristio njegove usluge i programe, jer su bili namenjeni takmičarima koji su vozili u mnogo jačim ekipama sa obimnijim programima", kaže Ivan Stević. "U principu, došlo je do nagodbe i ja sam je prihvatio, po savetu advokata, jer bi teranje pravde bilo izuzetno dugotrajan i skup proces, pošto bi se sve vratilo na početak i mislim da bi mi karijera bila dovedena u pitanje. Takođe, prihvatio sam i da su preparati nađeni u frižideru u sobi hotela u Peskari u toku racije u maju 2004. moji, iako sam sobu delio sa još trojicom vozača, jer bi proces dokazivanja čiji su, bio skopčan sa dugotrajnim postupkom i uvlačenjem u ceo slučaj mojih suvozača koji su odavno prestali da voze. Cilj je bio, i naš, ali i KONI-ja, da se slučaj zatvori jer su bili svesni da je bilo dosta prpusta u vođenjeu procesa protiv mena sa njihove strane, tako da je i za njih ovakva presuda prihvatljiva."

Prema informacijama od advokatskog tima Ivana Stevića, slučaj je završen i što se tiče Međunarodne biciklističke unije (UCI) jer TAS i KONI neće u daljem postupku uključivati ovu organizaciju i Stević će odmah moći da vozi u svim drugim zemljama.

"Meni su od većih takmičenja i trka u Italiji u ovoj godine samo Mediteranske igre u Peskari u julu", dodao je Stević."Već sam razgovarao o povratku u SAD u jednu profesionalnu ekipu koja mi je čuvala mesto, jer smo se nadali ovakvom raspletu. Mogu da pređem u profesionalce tek posle jula , tako da ću do tada voziti za moj matični klub Partizan. Učestvovaću i na trci "Kroz Srbiju" u junu, sa dosta ambicija, jer imam vremena, ali što je najvažnije i novu volju, ta treniram i da se dobro pripremim. Malo sam se odmorio, osvežio i optimista sam da ova sezona nije izgubljena..."


Da podsetimo: KONI je Ivana Stevića u septembru prošle godine kaznio doživotnom suspenzijom za trke u Italiji, jer je u raciji u maju 2004. u sobi u hotelu u Peskari pronađeni nedozvoljeni preparati. Stević je u vreme policijske racije bio na trci i tek sutradan je od menadžera hotela saznao da je soba pretresena. Policija ga o tome nije nikada obavestila. Početkom 2005. Stević je potpisao za američki tim Aerospejs i preselio se u SAD i više se nije vraćao u Italiju. Od KONI nikada nije dobio ni jedan poziv za saslušanje, a jedina dva ročišta, kojima nije pristvovao, jer nije imao poziv, bila su u martu i maju 2008. posle kojih je KONI 17. septembra 2008. kaznio Stevića, a da nikada nije saslušan. KONI je slao pozive, navodno, na Stevićeve adrese iz 2004. i nikada nije pokušao da ga kontaktira preko UCI, nacionalnog olimpijskog komiteta, nacionalne federacije ili klubova u SAD za koje je vozio. U tom periodu Stević je učestvovao na OI u Atini 2004. i Penkingu 2008. i pobedio na "B" šampionatu sveta u Kejptaunu 2007. i na trkama i iz ekestra kategorije u SAD, tako da je bio dostupan za kontakt. Suspenzija je Stevića zatekla u klubu Tojota United Pro Cycling u SAD koji je pružio, kao i OK Srbije i BSS, punu podršku Steviću.

Dr Santućone je, inače, kažnjen doživotnom zabranom rada sa sportistima jer je bio organizator mreže "Oil for drags" i među njegovim mušterijama bili su i atletičari i drugi sportisti."

Vest preuzeta sa sajta BSS.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#39 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2009 - 05:56 PM

NO COMMENT
  • 0
Postavljena slika

#40 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 06:47 AM

[...]"Oil for drag"[...]
Vest preuzeta sa sajta BSS.


ufff... "Oil for drag (queen)"? "Oil for drag (racing)"? "Oil for drag (coefficient)"? :)

ili "Oil for drug"?

čika bounty, reaguj! :)
  • 0
--




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika