Jump to content


Photo

SRAM "XX"


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 12 November 2008 - 11:05 PM

Sada za sada samo da nagovestim da postaje rec o kompetnoj grupi za MTB

Znaci naveliko se suska u biciklistickom svetu da SRAM ima nameru sledeceg leta pretstavi svoju prvu kompletnu grupu za MTB. Kako sto se prvicno saznaje je to da ce da grupa da premasi sve fantazije i ocekivanja jednog MTB XC vozaca u potpunosti. Pretpostavlja se da ce ovo biti prva 10 speed off-road grupa sto se moze i predvideti u samo ime grupe XX. Ali ovoga puta sse sumnja da ce da bude 2x10 kombinacija. Dizajn zupcanika XX bice PowerDome koji se vec koristi kod kasete Red grupe ali ovoga puta dizajn bice usovrsen kako bi dao odlicne rezultate pri blatnjavom terenu. Kao pogon najverovatnije ici ce nesto usovrseniji karbon nego kod Noira sa patronom sa keramickim lagerima i normalno samo 2 zupcanika. Pomoc za izradu osovine i lagere SRAM ce traziti od svoje najnovije akvizicije ZIPP. Kad sam vec napomenuo da napred ima samo 2 zupcanika nece nas iznenaditi da bude neka laka varijanta novog proizvoda Truvativa - HamerSchmidt. KArbon ce preovladati u celu grpu pa tako ocekuje se i tockovi da budu full karbon. Za novu grpu vec je izradjena i specijalna verzija Sid-a koji ima karbonski gornji deo a nemojte da se iznenadite ako bude i donji deo karbonski. ITD ITD

To je sve sto se moze naci na netu za ovaj ''novi'' proizvod. Slike naravno sada nema jer je sve drzeno u najvecoj tajnosti ali kada ih bude videcemo ih svi
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 13 November 2008 - 09:26 AM

:lol: Čekam Mišu da kaže da opet stavljaju karbon i gde treba i gde ne treba :wink:
  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 November 2008 - 09:51 AM

:D :D ...Gledano sa naše strane "običnih smrtnika" - karbonski točkovi - da, ali ako mi ih neko pokloni...njihova cifra će biti za nas uglavnom nedodirljiva, a servisiranje istih...thanks, but no thanks.
Realno gledano - zbog sve oštrije konkurencije, sve je manje vremena za duže testiranje high-end komponenti u stvarnom "životu" - pa je skorašnji incident sa već čuvenim delta iso truss ramom ( ko nije video do sada evo kako izgleda) samo jedna od posledica:

Postavljena slika

Naime, greška u upotrebu epoksi smola za homogenizaciju je doprinela da se baš na bajku koji je bio spremljen za expo na glavnom bike dešavanju, desi da se malte ne vrat rama otkinuo...
Naravno, usledile su izjave da se sada upotrebljava bolja "hemija" i sl, ali ostaje onaj gorak ukus u ustima, jer ovaj ram sam košta preko 7000 USD a ide i sa lifetime warranty, pa se od takvog proizvoda ovakvo nešto najmanje očekivalo.

Dakle, karbon - da, ali ne po svaku cenu.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 13 November 2008 - 02:28 PM

Nista bez gvozdja! n:fighting0027
  • 0

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 November 2008 - 03:00 PM

Razmisljanje jednog 100-kilasa. Karbonu nije svuda mesto pogotovo na ramu, tockovima i sr. pogonu.

Oni koji imaju 60-70kg. sa sve krevetom drugacije razmisljaju.
  • 0

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 13 November 2008 - 03:49 PM

Pa ja imam toliko sa sve krevetom, ali tesko da bih kupovao polu-izbusen ram. :D
  • 0

#7 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Posted 13 November 2008 - 05:43 PM

Ne bih seo na ovu "rešetku" pa sve da mi je poklone
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#8 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Posted 13 November 2008 - 06:32 PM

Samo sto lakse :D
  • 0
Nemanja Glisic

#9 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 November 2008 - 12:24 PM

Nikako, samo sto lakse!

Svi mi tezimo tome da na bajkovi budu laksi...sto je normalno. Ali obzirom da se vacina nas trka, onda je primarna bezbednost.

Slika tog rama vise lici na neku skelu ili plastificirani dzak za krompir! FUJ!!!! 90% ramova napravljenih u proteklih 2 godine su na isti kalup radjeni, mekani ako nisu teski i katastroficno dizajnirani!!!

Carbon jeste hi-tech materijal, ali vise cenim stari dobar CrMO, Easton ULTRALITE, Ti ramove...kao i kombinacije istih.

Scapin, PADUANO, MOOTS,Rocky...itd.
  • 0
Postavljena slika

#10 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 November 2008 - 01:04 PM

"If I send you a pic of the components, I'd have to kill you," says our man at SRAM.

ovo je odgovor na postavljeno pitanje da li se mogu videti neke slike XX grupe... 8) 8) 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#11 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Posted 14 November 2008 - 01:08 PM

"If I send you a pic of the components, I'd have to kill you," says our man at SRAM.

ovo je odgovor na postavljeno pitanje da li se mogu videti neke slike XX grupe... 8) 8) 8)


:)
  • 0
....

#12 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 14 November 2008 - 01:20 PM

Nikada nisam u dilemi da li da uzmem malo tezi, a jaci nego laksi, a slabiji.
Mada ja se ne trkam :mrgreen:
  • 0

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 14 November 2008 - 03:00 PM

ono sto stvarno treba da bude lagano su tockovi. njima se prenosi sila sa nogu na asfalt. ta sitna razlika u obrtnoj sili koju bi dobili nekim ultralite pogonom je zanemarljiva, jer su kurble u proseku 175mm a tockovi oko 330mm (poluprecnik 26") i oko 355mm (poluprecnik 28"), tako da tu tocak igra najvecu ulogu... sama tezina bajka nema toliko veze...
treba da probate bajk sa 1.4kg tockovima i sa laganim gumama i treba probati 2+kg tockove sa teskim gumama... sto bi narod rekao: oko i dupe
  • 0

#14 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Posted 19 November 2008 - 01:11 AM

Da se vratimo malo na temu...

Iskopao sam par fotki srama XX
Rekao bih da nagovestavaju MTB 10s

Attached Thumbnails

  • P1020787.JPG
  • P1020788.JPG
  • DSC09872.JPG
  • DSC09876.JPG
  • DSC09874.JPG

  • 0
Postavljena slika

#15 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Posted 19 November 2008 - 01:15 AM

Obzirom da se sifteri nazivaju DoubleTap i imaju jednu polugu, verovatno ce biti saltanje napred-nazad.
10s izgleda zajebano!!!
  • 0
Postavljena slika

#16 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 19 November 2008 - 01:37 AM

Ovo nije novi ''XX''. Ovo su Double Tap salteri za roadbike koji imaju ravni volan. Znaci double tap tehnologija je ugradjena u njih, a za one koji neznaju kako radi evo samo nesto nakratko. Kada vozac kratko gurne salter on spusti menjac za jednu brzinu a kada vozac dugacko gurne salter tada se menjac penje navise. Ova tehnologija se vec upotrebuje kod RED, Force, Rival serije za road bike i nije novina, vec apsolutni sampion u road bike-u

Edit: Mozda Sram uvede i ovu tehnologiju u MTB. Videcemo kako ce se sve odvivati
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#17 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Posted 19 November 2008 - 01:42 AM

Ukoliko se nevaram na slikama iznad je MTB u pitanju, nigde ne vidim drumasa!
Kao i novi zadnji menjac!
  • 0
Postavljena slika

#18 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Posted 19 November 2008 - 01:48 AM

Jasno je da su to road sifteri, ali da li je moguce da ce napraviti 10s MTB :evil: :evil:
Kapiram da je ono mozda i RED menjac zadnji ili nesto sto je u pripremi!!
Zasto uopste postoje DoubleTap sifteri??? Kao treking varijanta?
  • 0
Postavljena slika

#19 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 19 November 2008 - 07:39 AM

Obzirom da se sifteri nazivaju DoubleTap i imaju jednu polugu, verovatno ce biti saltanje napred-nazad.

Double tap funkcionise (ako se dobro secam) ovako: jedan "tap" otpusta sajlu a visestruki "tap" zateze, i to sve pritiskom palca na jednu jedinu polugicu
  • 0

#20 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Posted 19 November 2008 - 08:25 AM

to meni izgleda brutalno sr**je :D :D :D

ako si na prevoju sta ces?????
da klikces 10x da vi swukao :D a 20 njih iza tebe oooode pa ti stavi dubleTap :D
  • 0
GO RIDE!!!!




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users