Jump to content


Fotografije

Da li ste zadovoljni vašim Capriolo-om ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#21 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 July 2019 - 11:03 AM

. I pao na standardnu žvaku da je "još uvek u garanciji" ej, garancija na bicikl... (bio 9 meseci star), prvi vlasnik, papir, servisiran u Fanaticu itd i povoljna/niska cena presudila.

Garancija na bicikl kako to precenjeno zvuči

Mislim na šta da daju garanciju?
Jedino da se oljušti farba ili pukne ram, sve drugo će da podvedu na oštećeno od upotrebe i ti delovi su sami po sebi jeftini naročito taj rang capriolo i sl.

Primer...Pukne pedala i on ti stavi drugu kinesku koja i onako ne košta ga ništa i ništa nije bolja od te što je pukla...
I ti kao imaš garanciju, a izgubljeno vreme niko ne računa



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 July 2019 - 11:25 AM

Gubi se vreme i dok tražiš polovan. Plus treba znanja, iskustva, pa i sreće.

Za stvari kao što su nable, žbice, felne, ležajevi, lanci, kasete, pakne kočnica, unutrašnje gume... - gotovo uvek uzimam novo.

Ostalo kako kad i kako šta.

Naravno da je bolje polovno, a kao novo - ali često ne bude baš tako i ne nalazi se previše lako, barem je meni tako.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 29 July 2019 - 12:06 PM

Bicikl je dobar, koliko vidim nije bio polovan tj nisu ti prodali koriscen.
Ljudi godinama pa i vise od decenije voze Capriolo, treba samo neko ko zna da ga dotera.
Nemoj slucajno da pominjes da si bio u NE-ovlascenom servisu. To posle moze da ti se vrati u nezeljenom smislu, da ne objasnjavam sad.
Te igrebotine su od skidanja i stavljanja na stalak i video sam to bukvalno 50 puta kod njih.
I naravno, nemoj biti ogorčen, nema razloga. Treba ti mehaničar a ne hirurg (pu,pu).
Relja ti je dao dobre savete. Pre svega mislim na nacin inicijalnog razgovora - uvek prvo topla obloga, diplomatski i impersonalno. Dakle primetio si nesto, pricas bez ad hominem napada.
Uvek mozes da pooštriš ton ali kad jednom to uradiš nema nazad na diplomatiju.
  • 1

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 July 2019 - 10:27 AM

Nisam još video da se ispravna spoljna guma pokida od previsokog pritiska.


Naravno da nisi, niti ćeš.

Niti je to bio prvi put da uđem u neki od naših duopola i naiđem na stav "ja izmislio biciklizam a ti juče požurio da skineš pomoćne točkiće".
Mogu samo da zaključim da je sve prošlo mnogo bolje nego što je moglo, jer nisam zamenio gume i odmah otišao u neke pizdince.
  • 0

#25 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 July 2019 - 10:30 AM

najbolje godine sam protraćio i mučio se na njemu i mladost ostavio


Ovo bi moglo da se sroči i kao "neke od najluđih avantura sam doživeo na njemu" :D :D :D
  • 1

#26 leonine

leonine
  • Members
  • 1 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2019 - 03:11 PM

Pozdrav svima :)
Moj prvi post, i nije baš sa cvetićima kao ni moj prvi bajs. 

Pre dve godine sam u Capriolu kupila ovaj bicikl https://www.capriolo...trekking-w-2016

Tokom prve vožnje, kod osovine mi se čulo neko klaktanje pri pedalanju gde ima bilo kakav uspon, iako je u tom trenutku bajs u manjoj brzini. Imala sam pre Bianchi MTB, ali nisam znala ništa više sem da ne smem da menjam brzine na usponu, da ne bi pukao lanac. Odmah sam se odvezla do radnje gde je bajs kupljen, objasnila sta čujem i iz kog dela bajsa (u tom trenutku su za mene patrona i sve ostalo nepoznat pojam). Konstatovali su da je menjač loše podešen. Srede oni to što su konstatovali, i kao probaj sada. Odvozam malo u blizini radnje, kažem čuje se opet, pa kao znaš, ne sme da se vozi u većim brzinama, nije dobro za lanac. Pri tome, niko mi ne kaže da se ne ukršta lanac, nego fazon, na bajsu sa 24 brzine, ti koristi 3 i pevaj. I ja sa tadašnjim znanjem, prihvatim to.

Kako je to nastavilo da se čuje, ja odvezem bajs ponovo da pogledaju. Ovaj put su bili drugi radnici u radnji. Ja objasnim sve lepo, kad jedan od njih mi kaže da je kavez prednjeg menjača iskrivljen. Pri tome, bajs nije nigde udaran ni u tom delu, ni generalno. Isprave oni to, međutim opet ista priča.

Tu sam poludela više jer se klaktanje i dalje čulo. Pri tome, bajs je imao na sebi neke ogrebotine, kao da je korišćen, ali sam ja to pripisala transportu, a i stoji u radnji, najverovatnije su ga sto puta pokazivali.

Ne želeći više da se mlatim, odvezla sam bajs kod neovlašćenog servisera.

Konstatovao je sledeće:

- ležaj viljuške nije bio dobro pritegnut, ako se dobro sećam krug i po ga je pritegao;

- patrona takođe nije bila pritegnuta i bila je napukla;

- sa menjačem je sve bilo u redu i taj serviser me je uputio oko menjanaj brzina i da ne sme lanac da se ukrsti i rekao mi je da bi valjalo, kao na kolima, kada stajem, da smanjim brzinu da ne bih kretala iz velike brzine i mučila kasetu, pogon, lanac...

 

Nakon što mi je on sredio bajs sve je bilo ok. Izgubila sam garanciju, ali mislim da bi prosla gore da sam čekala da Capriolo nešto uradi po tom pitanju.

Generalno, mislim da to sve manje više ima veze sa osobljem koje radi,a ne sa samim brendom. 

Kada sam uzela Capriolo, većina ljudi koja iole zna nešto oko bajseva mi je rekla da sam uzela krš bajs. Ali o tome ću na temi za to, pošto imam nekih neodumica jer želim da menjam biciklu.


  • 0

#27 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 30 July 2019 - 07:13 PM

Capriolo ne pravi bicikle, samo ih sastavlja i prodaje. Ramovi su im uglavnom no name kineski, uglavnom teski i netanjeni, tromi za voznju ali takodje ne znam ljude koji su se zalili da im je ram recimo pukao ili tako nesto.

Svaka oprema koja se nova stavi na bajs, od Shimano Tourney, Altus ili Acera pa na bolje mora da radi posao, dakle da ide, salta, koci bez problema kada se sve propisno servisira, namesti da radi kako treba.

Po meni, Capriolo od samih biciklova ima mnogo veci problem u nekompetentnom, nestrucnom osoblju koje im odbija potencijalne kupce 3x brze nego sam kvalitet bicikla...
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#28 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 30 July 2019 - 08:19 PM

Kapriolo je tu samo ram sto se tice hardware. Ostalo je sergis, podrska, postprodajne usluge.
Tu je meni deo gde škripi kod njih. Ima poneki prodavac i serviser da zna ali naletao sam na ozbiljne biciklističke analfabete.
Capriolo je brend kao i bilo koji drugi niskobudžetni u svetu. I za klasu je bolji recimo od wallmart bicikli a znamo gabarite wallmarta kad je profit u pitanju.
Svi novi delovi tipa altus acera alivio rade besprekorno kad se propisno izbaždare. To je shimano. Ram je uglavnom tuč varijanta ali opet to su rage koke traju i traju. Ljude privlače kupovinom nanrate, lepim bojama, maloprodajnim objektima.
Kao što rekoh kao i u 99% kompanija njihov problem su ljudi dakle ta tačka dodira sa njima.
  • 0

#29 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 July 2019 - 09:01 PM

Capriolo bajsevi se, barem u NS, mogu kupiti preko većine biciklističkih prodavnica/servisa.

Treba naći / izabrati radnju čijom uslugom je čovek zadovoljan.

Od novih bicikala, u Srbiji, Capriolo daje najviše za dati novac. Ljudi hoćecnov bicikl za 100, max. 200 evra. I to je mnogima puno - sirotinja smo.

Što se samih servisera tiče, pisao sam generalno, opširnije na temu. Tako je kako je:

https://www.bikegrem...8059/mehanicar/
  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#30 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 31 July 2019 - 02:21 PM

Ma sve to stima al ja sam klincima kupio capriolo, mustang i sunny, glupo je porediti s biciklima za odrasle al tu se bar ne bi trebalo sta kvariti a sve je nula kvaliteta. Ti bicikli su oko 100 evra po komadu, nema nikakve razlike jer sam vidjao da djeca voze neke no name, na kineskom pise, nista to nije losije od ovog a vise nego duplo jeftiniji. Meni od njih dosta, ja vise ne bih

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#31 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 July 2019 - 03:53 PM

Dečiji bicikli su moćno oružje svih proizvođača bicikala.

 

Brzo se prerastu, 90% ljudi će svom detetu kupiti nov, 95% ljudi kupuje bicikl *detetu* a dupe im sic videlo nije još od ponike iz osnovne pa se toliko i razumeju... a ionako će dete to da drnda po parkiću i bicikl treba da izdrži tih 200-300 km dok ne odsluži svoje i aj zdravo.

 

I takav im je i kvalitet. A cena, zar detetova radost ima cenu? Pa ima, i nije mala.


  • 4

#32 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2019 - 04:00 PM

Upravo tako


  • 0

#33 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 31 July 2019 - 04:25 PM

Ma nije to 200-300 km, to se odmah raspada, djeca se povrijede na smecu

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#34 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 July 2019 - 06:22 PM

Ma nije to 200-300 km, to se odmah raspada, djeca se povrijede na smecu

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Da. Ima ih dosta sa katastrofalnim kočnicama.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#35 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 31 July 2019 - 07:03 PM

Jedan od stalnih kvarova, aj ti djetetu objasni da koci noznom jer rucna ne valja, em jedva i zna da zakoci em koci rukom. Znaci jedna voznja sve se olabavi, viljusku svaki dan moras zategnuti, ma glupo pricati o tome, smet

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#36 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 July 2019 - 07:13 PM

Jedan od stalnih kvarova, aj ti djetetu objasni da koci noznom jer rucna ne valja, em jedva i zna da zakoci em koci rukom. Znaci jedna voznja sve se olabavi, viljusku svaki dan moras zategnuti, ma glupo pricati o tome, smet

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

Ja sam do neke 10-12 godine mislio da su te ručne kočnice samo tako - stavljene radi reda, da ni jedna ne radi. :)

 

Nisam imao nikakvih problema da kočim nožnom. Problem je ako bajs nema nožnu ("knotra") kočnicu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#37 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 31 July 2019 - 07:18 PM

Ajd realno, kolika moze biti usteda na jednoj celjusti kocnice, ima tih v brake kocnica koje pasu nama odraslima da nismo gizdavi za dzaba para i oni stave onu plastiku

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#38 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 July 2019 - 07:27 PM

Ajd realno, kolika moze biti usteda na jednoj celjusti kocnice, ima tih v brake kocnica koje pasu nama odraslima da nismo gizdavi za dzaba para i oni stave onu plastiku

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Nakarika se. U toj nižoj klasi, svaka sitnica je bitna, jer je budžet nizak.

Traže ljudi nov bajs da bude 100€, još manje ako je dečiji.

Od toga oko 1/5 ide na porez, gde subostali troškovi?

Oni to sklope i prodaju.
Da ne sklope oni, sklopili bi kinezi, ili već neko treći.
Kapitalizam.

Neki ljudi se i osete povređenim ako im skreneš pažnju na potencijalni problem, pogotovo posle kupovine.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#39 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 31 July 2019 - 07:39 PM

Ma razumijem ja tebe i njih i kapitalizam, ali onda radije kupiti xiang piang za 50% cijene ovog a i na njega je placen porez i neko zaradio na njemu, utegnuti ga, podmazati dobro i promijenti mu prednju kocnicu i pedale. Iz ovog iskustva ja bih tako svakom savjetovao, ja ga vise kupiti necu, s tim ako se uzme da djeca izlaze iz bicikala brzo i da se kupuju veca nije bas normalno da tako odbijaju musterije

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#40 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 July 2019 - 07:44 PM

Ma razumijem ja tebe i njih i kapitalizam, ali onda radije kupiti xiang piang za 50% cijene ovog a i na njega je placen porez i neko zaradio na njemu, utegnuti ga, podmazati dobro i promijenti mu prednju kocnicu i pedale. Iz ovog iskustva ja bih tako svakom savjetovao, ja ga vise kupiti necu, s tim ako se uzme da djeca izlaze iz bicikala brzo i da se kupuju veca nije bas normalno da tako odbijaju musterije

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

Od bajseva koji se mogu kupiti novi u Srbiji, meni Capriolo deluje kao "najbolji za dati novac" - kad se porede slični modeli, ili slične cene.

 

Marke su mi nebitne - dok god znam da je proizvod OK. Tako da vozim i preporučujem CST (Cheng-Sheng Tyres, da :)  ) gume, na primer, ako je budžet mali. Ali za nove bajseve, nisam video ni Kineze da ovde nude nešto bolje za isti novac (ili isto za manje novca) u odnosu na Capirolo.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika