Jump to content


Fotografije
- - - - -

Dovoz rama iz Nemačke


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 26 July 2019 - 11:22 PM

Zdravo,

 

Da li neko može da mi donese ram iz Nemačke ili zna nekog proverenog ko se time bavi?

Paket bi bio okvirno 100x60x25, 2,5-3 kg, ali može i da se izvadi ram ako je zgodnije. Bitno je da stigne u ispravnom stanju i da je ok cena.

 

 

Hvala.

 


  • 0

#2 viktor_je_bog

viktor_je_bog
  • Members
  • PipPipPip
  • 161 posts
  • Locationbelgrade

Postavljeno 27 July 2019 - 01:55 PM

posaljes busem i das 10-15e i zavrsis posao
  • 0

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 July 2019 - 02:37 PM

Ići će malo veća tarifa za tako veliku stvar, a i neko treba to da stavi na bus. Ako ram šalje neko njegov, lako je. Ako je iz radnje ili sa oglasa...


  • 0

#4 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 27 July 2019 - 06:22 PM

Malo detalja.

 

Nov je ram sa CRC-a, i poslao bih ga prijatelju koji uskoro dolazi, e sada, on možda dolazi busom, ali možda i avionom i u tom slučaju otpada.

Kako ide to za bus, i sa carinama, samo se vozaču daju pare i on sve reši i ne moram da brinem za carinu, pdv i sl? U slučaju da prijatelj dolazi busom i nosi samo ram van kutije, jel proveravaju naši nešto?

 

Zvao sam oglase ljudi koji se bave dovozom stvari, al ono je potrebno umeće sporazumeti se s njima, i svi su u fazonu lako ćemo.


  • 0

#5 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 28 July 2019 - 07:33 AM

pa mislim da ram može da prođe na priču da je počovan, ili ako tvoj prijatelj ne ide autobusom, u tom slučaju vozači mogu sve da provuku :D

Mada ne znam što ne može avionom, treba sigurno da se doplati nešto, ali drugar je prošle godine dolazio iz ESP za DE sa kompletno zapakovanim biciklom. Samo neka sakrije račun i kaže da je to stariji ram
  • 0

#6 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 28 July 2019 - 09:59 AM

Meni kad su busom slali iz Srbije za Nemacku neki dokument, dakle obican papir A4 formata vozac autobusa je trazio 10 eura.
Ne verujem bas da naplacuju skroz istu tarifu i za kompletan ram bicikla ako za parce papira uzmu 10e.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#7 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 28 July 2019 - 02:10 PM

Hvala svima, naručiću (osim ako nešto ne iskrsne) pa se javljam kada stigne i kako sam prošao.


  • 0

#8 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 August 2019 - 12:03 PM

Hvala svima, naručiću (osim ako nešto ne iskrsne) pa se javljam kada stigne i kako sam prošao.

http://www.ukprevoz.com/

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#9 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 07 August 2019 - 01:37 PM

Ta prica o polovnom ne prolazi uvek. Isao sam u Makedoniju po bicikl, polvan, mehaniku stavio u ranac a tockove i ram stavio u autobus, dole gde su torbe. Na nasoj granici su me zadrzali pola sata, trazili da dokazem da sam iz Srbije izneo bicikl i da ga sad vracam, tj da je moj. Na kraju sam se setio da poznajem coveka koji radi na carini i pustili su me, inace ne znam kako bi se zavrsilo. Uz to da napomenem da se videlo da je sve polovno.


  • 0

#10 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 August 2019 - 02:51 PM


Kako ide to za bus, i sa carinama, samo se vozaču daju pare i on sve reši i ne moram da brinem za carinu, pdv i sl? U slučaju da prijatelj dolazi busom i nosi samo ram van kutije, jel proveravaju naši nešto?

 

To je najbolje čuti se direktno sa prevoznikom i dogovoriti / raspitati se. Vozači mogu da provuku šta 'oćeš, samo je pitanje volje i cene. Meni je daaavno jedan drugar kamiondžija dovukao ceo bicikl (pravi MTB :D :D) iz Grčke; nabio ga u spavaći deo kabine, tamo niko živ ne gleda.

 

Kad sam pre n.e. išao autobusom za Holandiju, gledao sam vozače kako u zaseban štek trpaju gajbe i gajbe povrća kupljene od dilera kod mosta na Beški - doslovno "Je'l' znate vi da ja u Beogradu na jednom prasetu zaradim više nego na svim vašim kartama" fazon.


  • 0

#11 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 11:05 AM

http://www.ukprevoz.com/

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Da iskoristim priliku i pitam, jel ima neko iz Holandije ?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#12 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 01:28 PM

Porucujem dosta cesto razne stvari preko ovih momaka i moram reci da su stvarno profesionalni. Za svaku preporuku su.

 

Iz Holandije je jeftin shipping u London gde im je sabirna adresa i onda kad se nakupi robe salju za Srbiju, tacnije u Novi Sad.

 

Ukoliko se radi o maloj kilazi postoji mogucnost dogovora izmedju vise ljudi tako da se napuni box u vrednosti do 20 funti i onda svi srazmerno gramazi dele trosak od tih 20 funti.


  • 0

#13 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 01:40 PM

Napunice ram i više nego što treba box

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#14 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 08 August 2019 - 02:17 PM

Zvao sam te što dovoze iz UK, pošto je postojala mogućnost da naručim nešto otuda što ne šalju van granica, i moram da kažem da su oni jedini bili konkretni, rekli su cenu i detalje.

Ovi za nemačku su jako neozbiljni i za sve su neodređeni. Jedan mi se javio da bi mi rekao kako će ga razgovor sa mnom (roming) koštati više nego mene paket...

 

Ram je stigao kod prijatelja, pa ću uskoro saznati da li stiže ovde i na koji način.


  • 0

#15 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 10 August 2019 - 04:13 PM

Evo stigao je danas uspešno ram.

Pošto prijatelj godinama putuje preko istog prevoznika, spakovali su mu u neki sigurniji deo gepeka, i nije bilo nikakvog plaćanja carine, pdv-a i sl, niti je bilo kakvih problema.


  • 1

#16 mnikolic

mnikolic
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 23 June 2020 - 12:06 PM

Ta prica o polovnom ne prolazi uvek. Isao sam u Makedoniju po bicikl, polvan, mehaniku stavio u ranac a tockove i ram stavio u autobus, dole gde su torbe. Na nasoj granici su me zadrzali pola sata, trazili da dokazem da sam iz Srbije izneo bicikl i da ga sad vracam, tj da je moj. Na kraju sam se setio da poznajem coveka koji radi na carini i pustili su me, inace ne znam kako bi se zavrsilo. Uz to da napomenem da se videlo da je sve polovno.

 

Pre 2 nedelje sam isao u Budimpestu i dovecao sam novi bicikl. Na nasoj granici su me pitali odakle mi rekao sam da je moj i to je sve o tome. 

Inace 27% porez se vraca. Cuo sam price da su ljude cimali, ja stvarno nisam imao ni najmanju neprijatnost.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika