Jump to content


Fotografije

CUBE xms all mountain


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 01 November 2008 - 12:10 AM

http://www.ciklonaut...ngeFrange_2.htm
oglas br. 562

visina rama 46 cm
- vila Rock Shox Duke SL, remote lock, rebound, vazduh
- zadnji menjač XT, prednji LX, šifteri SRAM Atack
- zadnji amortizer X-fuzion shox - O2 rl, rebound i lockout, vazdušni
- pogon Truvativ Firex, nov, sa spoljnim ležajevima
- točkovi XT prednja nabla, LX zadnja, center lock, žice DT, obruči Zak
2000 nitovani, može V- brake i diskovi
- lula Truvativ, volan Bontrager select, šticna Scape
- kocnice Avid sd 5
- gume Kenda Koyote
- rogovi Cytec
- bajk je praktično nov stigao i prešao sam sa njim 15 voznji
- cena: 600e sa V-kočnicama, 650e sa Avid bb7 diskovima
- na poklon set slick guma Kenda Komuter.

sta mislite o bajku? da li vredi te pare? ima te li neku bolju preporuku?....?

najradije bih pazario neki full xc, wozio bih ga malo agreivnije, ali samo malcice :)...budzet nekih 650e plafon!!! (mada kontam da ako bas nema ni jedan full, mogao bi i neki hardtail, ali full ipak ima prednost!)
  • 0
...born to ride...

#2 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 01 November 2008 - 01:08 AM

Za 650 e moze da se nadje bolest extra XC polovan bajs. Naravno moze i dobar novi. OD opreme ima o.k. Sve. Disk bi stavio samo ako je kvalitetan tj. bolje najbolji V brake nego krs disk. pOzz
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 November 2008 - 07:30 AM

BB7 su najbolje mehaničke kočnice koje se mogu pazariti kod nas :roll:
Mada, sve Avidove V-brejk kočnice koče odlično, samo je stvar do pakni koje pakuješ na njih, a ja preporučujem svima KoolStop (pa još ako imaš para za one crveno/crne) :)
  • 0

#4 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 01 November 2008 - 07:42 AM

pa da li je owo bolest xc bajk ili ne? da li lik trazi mnogo para ili je ovo realna cena? da li negde ima bolja ponuda?
  • 0
...born to ride...

#5 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 01 November 2008 - 07:47 AM

nasao sam jos jedan bajk....takodje xc full!

618
21. oktobar 2008.

Hitno
Prodajem MTB STEVENS F9 race, alu 6000

- XT pogon hollowtech II, prednji i zadnji menjač, šifteri, lanac, kaseta
- kočnice hidraulične Magura Louise
- amortizer prednji Rock shox Psylo U-turn, 85-125mm
- amortizer zadnji Rock Shox Sid
- Mavic X223 disc, sa DT žbicama i DT ONYX nablama, industrijski ležajevi.

lik trazi za bajk 400e.....sta vi mislite koj je bolji?
  • 0
...born to ride...

#6 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2008 - 08:00 AM

Kakve su sad ovo XC full-sus novosti?Zar se ti nisi zarekao na vecnu vernost
dj/street hardtail bajkovima? :D Sta bi sa Norcom iz Kroacije?
  • 0

#7 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 01 November 2008 - 08:14 AM

pa nishta nije bilo.....pokushacu da zamolim nekog novosadjaninja da ode do ipola i da pokupi bajk pa da mi poshtom iz NS-a poshalje (narawno platio bi mu swe putne troskove)....a ako ne, moracu owo da pazarim....a s obzirom da chisto smunjam da bi to neko uradio, moracu izgleda ovo da pazarim, i da se vratim voznji....

zato sada prikupljam informacije jer sam se malo vise odaljio od xc-a pa ne znam sta je dobro a sta ne ;)
  • 0
...born to ride...

#8 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2008 - 08:23 AM

Jbg,jedan streetash manje ... :( A bio je cool tip :) Shalim se,pa ok,ako ti dopadne
neki od ovih full suspenshna,uzimaj,ti znas najbolje sta ti se vozi i sta ti odgovara :D
A i odmori malo zglobove od skakanja,preterao si n:bicycle2
  • 0

#9 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2008 - 08:25 AM

Ako pogledaš delove - za 200 eur manje dobiješ bolje delove - magura, XT, RS napred i pozadi, mavic...prema tome fora je samo da vidiš u kakvom je stanju bajk, da li su delovi mnogo ishabani ili ne...Cube je kako piše gotovo nov, pa se tu podrazumeva da su delovi još u početnoj fazi trošenja. Obrati pažnju i na stanje zadnjeg amorta - X-fusion nije baš jak brend, dok opet SID zadnji ako je mnogo radio - treba biti oprezan. Sve u svemu, pogledaj dobro STEVENS-a i ako je sve ok, logika kaže da se pare ne bacaju džabe. Plus, oba bajka imaju jako sličnu geometriju i vešanje, ali ne znam koja veličina tebi u konkretnom slučaju odgovara, pogotovu što za stevens i ne stoji veličina, pa i ovaj važan detalj treba uzeti u obzir
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#10 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2008 - 08:40 AM

Snimi oglase na trange frangetu broj 652 i 625 n:bicycle
  • 0

#11 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 01 November 2008 - 09:00 AM

Snimi oglase na trange frangetu broj 652 i 625 n:bicycle


ma mnogo mi skupo to....a i owaj od 400e mi stwarno ok izgleda...barem na slici! Lik je trenutno na putu, vraca se u nedelju uvece pa ce onda jos slika da mi posalje.....i onda ovde stavljam novi update

ps. nego da pitam owde, sta znas, mozda ima nekoga ko hoce, ako je neko iz ns-a ili u blizini iloka da mi ode po bajk :?: naravno ja bih sve platio i gorivo i postarinu i sve :!: [-o<
  • 0
...born to ride...

#12 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 01 November 2008 - 04:43 PM

ok ljudi, definitivno je reseno da uzmem neki xc full (nista od bajka iz hr :( )

U nedelju uvece cu se cuti sa likom za STEVENS F9 race, on ce mi poslati par slika, i ako mi se dopadne najverovatnije cu otici do njega da ispitam bajk.
A sada kazite mi kako to da uradim? Na sta sve da obratim paznju? Kako da ispitam zadnji amort da li je i dalje ok ili je zreo za menjanje?

I sta mislite uopsteno o bajku i delovima? Da li su ok za te pare? Znam za kocnice da su dobri, ali kakve su nabe i bandasi?
  • 0
...born to ride...

#13 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 01 November 2008 - 06:13 PM

Pa amortizer ispitaj, recimo ,tako sto ces da provozas bajs i da stojeci dignes bicikl, ono kao kad ga dignes da bi se popeo preko ivicnjaka i ako se cuje tup zvuk,onako drndav, znaci da ne valja.Ako se lepo ponasa onda je o.k. . Proveris zubce na sajbnama, koliko su pojedeni i da lanac ne preskace,kao i istegnustost istog.Ne bi smelo da lanac mozes,kad je napred na najvecoj sajbni,da istegnes tolko da se vide 3 zubca. Proveri zice na felnama da nisu labave tj. vidi jer tocak nije ispravljan posle nekog veceg udara.Ko sto si sam reko, Avid je po meni vrh u kocnicama,bilo koje da su,naravno zavisi koje paknice stavljas na njih.
Nek ti naravno neko doda jos sta bi bilo dobro da pogledas i sl. Pozz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#14 ivant

ivant
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 01 November 2008 - 07:53 PM

Sajbne ako nisu izlizane, izlizaces ih sam (pre ili kasnije). Gledaj amortizere (da li sve funkcionise, stanje...), tockove itd...

Ja sam letos uzeo nesto slicno (imas temu na forumu mislim savet u kupovini), za malo manje para (vbrake... delovi su slicni ao na nekom mesancu ova dva). Sto se tice x-fusiona, slazem se da x-fusion nije bas neki brend al to ne znaci da je los. Ja imam RC varijantu tog amortizera (ima lock, compression i rebound podesavanja) i nemam mnogo iskustva (za sada nisam imao problema al nije ni presao previes kilometara pod amnom) kako sa njim tako ni sa drugim amortizerima :) tako da ne bi da se pravim pametan/hvalim svoje itd... al mogu da primetim da se taj x-fusion potkrade ponegde interesantno. Npr specialized ga stavlja na neke svoje bicikle (XC FSR, Pitch FSR) kao i merida. Negde (ovde ili mtbr.com) sam u vestima video meridin xc fulsus pravljen za olimpijadu koji je takodje imao zadnji x-fusion... Takodje sam cito da ljudi vise rade OEM varijante ili polugotove proizvode koje tuniraju druge kompanije za sebe itd... Ono sto mu uglavnom ubrajaju u manu (imas poneki review na netu slicnih x-fusiona) je da mora cesce da se odrzava... a to i u samom uputstvu (imas na sajtu proizvodjaca) jasno pise tako da o tome mozda treba voditi racuna... Sa druge strane kapiram da Sid moze da se servisira u kapriolu (model se kolko ja znam vise ne pravi, ne znam koliko dugo al verovatno moze da se sredi ako nesto zariba). A ima ih i polovnih ponekad ovde na oglasima (DT, Sid misli mda je bio, poneki fox cak polovan za 50 do 100e) tako da ako te bas potera maler sa nekim... nije kraj sveta... cekaces verovatn oda se pojavi nesto al ce se pojaviti.

Sto se tice konkretnih bicikala, i meni se jeftiniji bike ucinio kao bolja kupovina samo moras da pogledas kolko je ocuvan a nesto mi deluje da je duze rabljen i slabije ocuvan od cube-a.

pozdrav i srecno
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika