Jump to content


Fotografije

Podešavanje visine upravljača, da li je moguće

lula korman upravljač

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
52 odgovora na ovu temu

#21 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 22 May 2019 - 07:38 AM

Ovo:

HTB1CYlmNXXXXXctaXXXq6xXFXXXd.jpg


+ ovo:

f3330ec4d7096615b4800d7bfe82b59a--bike-h


Može se desiti da bužiri (i sajle) budu prekratki ako se korman dosta podigne, a nisu u startu ostavljeni predugački. U tom slučaju će se morati zameniti.

Razmišljam i o tom rešenju, sad možda je i previše podići za tih 7-9 cm. Napisao sam koliki je ram i moja visina. Koja ja bi bila bila optimalna visina kormana spram moje visine?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 0

#22 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 22 May 2019 - 07:49 AM

Za pocetak mjera visine koromana je visina sjedista, e sad sve je individulano, nekome odgovara nizi koroman a nekome visociji.
Znaci podignes sjediste na odgovarajucu visinu onda pokusas podici koroman na istu.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
  • 0

#23 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 May 2019 - 08:03 AM

Razmišljam i o tom rešenju, sad možda je i previše podići za tih 7-9 cm. Napisao sam koliki je ram i moja visina. Koja ja bi bila bila optimalna visina kormana spram moje visine?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

Nađi/pozajmi bajs koji ti odgovara, pa izmeri - niko to ne može odrediti za tebe. 

 

https://www.bikegrem...a-rama-bicikla/

 

Ili probaj prvo manje pozdizanje, pa dodaj ako još fali.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 May 2019 - 08:25 AM

Idealno bi bilo kada bih postigao visinu +7 do +9 cm, ne znam da li je to izvodljivo kupovinom novog rajzer kormana.

 

E sad. Ovaj korman koji je na bajku je dužine 56 cm. Sve na oglasima i na sajtovima maloprodaje su u ponudi MTB kormani preko 60 cm. Da li je preterano staviti toliko duži korman, šta se dobija/gubi? 

 

 

Jeste izvodljivo, samo ti treba korman sa baaaš velikim "sedlom". Širi volani su danas u modi zbog lakšeg upravljanja točkovima većih prečnika; nekad su u modi bili volančići. Svakako na širem imaš više mesta da staviš sve tamo gde ti najviše odgovara. Nego, iz ovog što je dalje napisano, tebi treba broj i po veći ceo bicikl.


  • 0

#25 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 22 May 2019 - 09:45 AM

Pretpostaviću da je mtb u pitanju, tako da po meni tebi treba min 50cm. To je naravno onako ugrubo, pa onda podešavaš detaljnije lulom, kormanom, šticnom, sedištem. Ako voziš uglavnom po ravnom onda možeš malo veći ram (lagodnije), ako voziš po terenu onda se manjim lakše upravlja.

Ja sam 190, vozim 52-54 cm (duzina 60-62).

 

Da se vratimo na pitanje lule. Za svaki veći rezultat moraš da imaš duži vrat, tako da ili stavljaš nastavak (u ili na vrat), ili menjaš viljušku. Lula s većim uglom rešava problem, ali ne onoliko koliko misliš.


  • 0

#26 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 May 2019 - 12:10 PM

Mda, ovako neka rizerčina nikako ne rešava i visinu i udaljenost nego mora se menja vila :neutral:

s-l1000.jpg


  • 0

#27 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 22 May 2019 - 01:12 PM

Ovo bi mi bio drugi bajk, koji trenutno stoji neaktivan. Vozim svoj MTB, ram 54 cm i sa njim sam zadovoljan.

Hoću da ga aktiviram i približno podesim kao ovaj glavni. Taj drugi je isto MTB.

Ne vozim po teškim terenima, samo asfalt.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 0

#28 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 May 2019 - 01:24 PM

Huh, pa što bi onda ulagao u bajk iste namene? Jedino ako je taj rezervni veći krš pa ti lakše da ga ostavljaš po gradu, ili tako nešto.

 

Taj bajk možda bolje da ponudiš na zamenu za veći; oprema na njemu nije bogznakakva pa ne moraš da biješ glavu oko toga kako si prošao.


  • 0

#29 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 13 June 2019 - 08:57 PM

Pozz Markhizio ,  da li si resio problem?

 

Pade mi nesto na pamet.

 

U podrumu imam podesivu lulu sa bajka koji sam imao.

Napisacu ti dimenzije  lule da vidis da li odgovara i ako pomeranjem lule mozes da resis problem tj namestis poziciju koja ti odgovara  poklonicu ti je ako hoces.


  • 0

#30 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 13 June 2019 - 09:11 PM

Pozz Markhizio ,  da li si resio problem?

 

Pade mi nesto na pamet.

 

U podrumu imam podesivu lulu sa bajka koji sam imao.

Napisacu ti dimenzije  lule da vidis da li odgovara i ako pomeranjem lule mozes da resis problem tj namestis poziciju koja ti odgovara  poklonicu ti je ako hoces.

 

Pozdrav Lizard. Nisam rešio problematiku još. Pišem u inbox.


  • 0

#31 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 13 June 2019 - 09:12 PM

vazi vazi , moze tamo , moze ovde 


  • 0

#32 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 13 June 2019 - 09:13 PM

to je lula


  • 0

#33 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 13 June 2019 - 09:15 PM

to je lula

 

Nema slike, ako si okačio.


  • 0

#34 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 13 June 2019 - 09:17 PM

zeznuo sam nesto ,sad je tu

Attached Thumbnails

  • 64613713_2302009750039910_6058475344409657344_n.jpg

  • 0

#35 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 13 June 2019 - 09:21 PM

pp , procitao , pitas za dimenzije , evo samo da nadjem subler . dobijas odgovor za par minuta


  • 0

#36 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 13 June 2019 - 09:40 PM

debljina dela koji ulazi u ram je 25 mm , sistem stezanja je takozvani trn.Gotovo sam siguran da moze utvoju vilu.

 

duzina tog istog dela je oko 18.5 cm

 

duzina crnog dela tj  dela koji se podesava je 11 cm , mereno od pocetka pa do tacke gde je sredina kormana.

 

dobio si mere delova onako kako je tebi vazno nisam merio delove od pocetka do kraja bukvalno.

 

ako se uzme u obzir i to da ima kormana raznih oblika misim da ima dovoljno prostora za posedavanje zeljene pozicije.

 

25.4 mm ide u lulu 

 

 

Da budes siguran , pitaj momke sa foruma da li moze pa ako moze , pisi adresu                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   


  • 0

#37 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 13 June 2019 - 09:58 PM

debljina dela koji ulazi u ram je 25 mm , sistem stezanja je takozvani trn.Gotovo sam siguran da moze utvoju vilu.

 

duzina tog istog dela je oko 18.5 cm

....

Da budes siguran , pitaj momke sa foruma da li moze pa ako moze , pisi adresu

sudeci po fotkama iz prvog posta, kolegi treba a-head sistem, a ovo sto ti nudis je drugi sistem.

Nije nemoguce zbudziti, ali nije predvidjeno da ide jedno sa drugim :(

 

Iako si u pravu da bi ta tvoja sa trn sistemom mogla da udje u vrat viljuske

pitanje je koliko bi duboko mogla da udje jer se u tom vratu uobicajeno na dubini od 3cm nalazi ukucan jez :(


  • 0

#38 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 13 June 2019 - 10:22 PM

sudeci po fotkama iz prvog posta, kolegi treba a-head sistem, a ovo sto ti nudis je drugi sistem.

Nije nemoguce zbudziti, ali nije predvidjeno da ide jedno sa drugim :(

 

Iako si u pravu da bi ta tvoja sa trn sistemom mogla da udje u vrat viljuske

pitanje je koliko bi duboko mogla da udje jer se u tom vratu uobicajeno na dubini od 3cm nalazi ukucan jez :(

 

ako sam dobro razumeo kolegi ne treba a head sistem vec da mu bude udobno na bajku.

 

i ne mora da se zbudzi moze lepo da se odradi.

 

jez se koliko znam vadi a da pri tom vila ne bude ostecena,


  • 0

#39 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 13 June 2019 - 11:19 PM

debljina dela koji ulazi u ram je 25 mm , sistem stezanja je takozvani trn.Gotovo sam siguran da moze utvoju vilu.

 

duzina tog istog dela je oko 18.5 cm

 

duzina crnog dela tj  dela koji se podesava je 11 cm , mereno od pocetka pa do tacke gde je sredina kormana.

 

dobio si mere delova onako kako je tebi vazno nisam merio delove od pocetka do kraja bukvalno.

 

ako se uzme u obzir i to da ima kormana raznih oblika misim da ima dovoljno prostora za posedavanje zeljene pozicije.

 

25.4 mm ide u lulu 

 

 

Da budes siguran , pitaj momke sa foruma da li moze pa ako moze , pisi adresu                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

 

Hvala na detaljnim informacijama. Ja se zaista ne razumem dovoljno oko ovih tehničkih stvari. Nije mi bitno koji je sistem, samo da poboljšam udobnost na bajku. Sad, da li je ova lula kombatibilna sa mojim biciklom zaista ne znam, nisam nikad menjao. Ima ovde dovoljno stručnih ljudi, svaki savet je dobrodošao.  :)


  • 0

#40 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 13 June 2019 - 11:41 PM

eto , decko kaze da mu je bitna udobnost.Cini mi se da bi sa ovom lulom imao vecu mogucnost podesavanja nego sa onim dodatkom koji je neko predlozio.

 

Jedina stvar koja moz da bude problem je to sto se kod ovih lula zbog estetike stavlja prsten na delu gde ulazi lula u vilu ali i to se resi.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: lula, korman, upravljač

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika