Jump to content


Fotografije

rancevi, misljenja, iskustva


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
18 odgovora na ovu temu

#1 milos24

milos24
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 27 October 2008 - 06:14 PM

Svi mi moramo ponekad da nosimo ranac kada vozimo bicikl. Ja ga nosim ili kada moram nesto da prevezem ili kada idem na neke duze ture. Moja iskustva su sledeca:

U pocetku sam koristio obican ranac i to je najgore resenje.
Prednosti: uglavom je besplatan, jer ga svi imamo.
Mane: Obicno ima 1-2 cm sundjera na ledjima koji greje kao blesav.
Uglavnom nemaju zakopcavanje oko pojasa i grudi.

Kasnije sam kupio u planetu mali bordo ranac na kome pise e bike, kingdom series i koji kosta od 1200 do 1500 dinara. On ima neki sistem sa cetiri sundjeraste trake na delu koji ide uz telo tako da ne lezi celom povrsinom na ledjima. Ovaj ranac je relativno mali i zgodan za kratke jednodnevne varijante.
Prednosti: Dobar oblik (digacak, a uzak) tako da je povrsina ledja koja se znoji manja nego kod drugih ranceva. Prilicno udoban.
Mane: Nije sasvim vodonepropusan (resava se pakovanjem stvari u kese)

Posle toga sam dobio scott air strike 15
http://images.google...url= ... W&sa=N
On ima sistem sa iskrivljenom plastikom na ledjima preko koje je razapeta mreza zbog manjeg znojenja. Moram da priznam da sam vise ocekivao od tog sistema, ali ta mreza ipak pribije majcu uz telo, tako da majca bude svejedno mokra od znoja. Taj sistem je bio jako udoban kada je ranac bio nov. Medjutim vremenom se ta plastika ispravila, a mreza istegnula, tako da sada kad stavim ranac na ledja imam kontakt sa plastikom i poslednji put kada sam bio na dugoj turi napravio mi zuljeve na dva prsljana. Ortak ima isti ranac i isto mu se ispravila plastika, ali kaze da njega ne zulja. Najverovatnije su u pitanju razlike u anatomiji i poziciji na biciklu. Interesuje me da li je to ispravljanje uobicajeno ili je svojstveno ovom modelu. Losa ideja ili realizacija, ako neko ima neka iskustva neka pise. Razmisljam da ga odnesem kod tasnera da proba da mi “naspanuje” tu mrezu.
Prednosti: Udoban (dok se ne istegne mreza), smanjuje znojenje, odlicna izrada, vodonepropusni zatvaraci, drzac kacige, navlaka za kisu (korisna za voznje po blatu, samo pod tus i gotovo)
Mane: Istezanje mreze, malo nezgodan za pakovanje zbog te krivine na ledjima.

Pre neki dan mi je stigao deuter trans alpine 30 i za sada mi se cini da je super.
http://www.deuterusa... ... &tert=long
Ovo je ranac za vece terete i duze ture, uradjen je od odlicnog materijala. On ima sistem oslanjanja preko dva sundjera koji se oslanjaju sa obe strane kicme celom duzinom. Nisam jos stigao da ga isprobam.
Prednosti: Materijal, kvalitet, mnogo dzepova i pregrada, navlaka za kisu, drzac za kacigu, stize i rezervoar od 2 litra uz njega
Mane: Malo je tezi, nista drugo jos nisam otkrio.

Nisam nikada koristio taj rezervoar uz ranac, pa bi bilo lepo da oni koji jesu napisu iskustva.

Napisite kakve ste ranceve vi koristili, ili koristite i kakva su vasa iskustva. Narocito me zanima da li je neko probao ovo:
http://www.ergon-bik...kpacks/bd2.html
http://www.ergon-bik... ... omics.html
Izgleda toliko sumanuto da mora da radi :). Razmisljam se da ga kupim umesto scotta, ali mi se ne daju tolike pare bez iskustva iz prve ruke. Pozdrav svima i pisite svoja iskustva.
  • 0

#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 October 2008 - 08:35 PM

imam ranac u koji ide vreca sa vodom i to je jedini koji nosim (ako nosim) dok vozim bajk... i ta voda hladi ledja pored toga sto dobro dodje na nekom maratonu :)
inace gledam da smanjim potrebstine koje nosim sa sobom i da mi sve stane u standardna 3 dzepica na dresu. retko sam na bajku duze od 3-4 sata a za to vreme mi ne treba nista osim vode. Sitan alat, kabanica, eventualno rukavi, sve staje u dzepove na ledjima...
  • 0

#3 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 28 October 2008 - 12:17 PM

Imam Nike ACG backpack sa Hydrapackom od 1.5 litara.
Ranac nije los, mada se ipak znojim, ali posto se i ovako preznojim nista me ne iznenadjuje sto se zbog ranca preznojim. Inace ima mrezicu za kacigu, ali ipak za XC ili Dirt Lid kacigu. Trenutno trazim neki ranac da narucim koji ce moci da drzi Full Face kacigu, ima neki Dakine ali nisam siguran koji. Nema previse pregradica i dzepova sto mi je velika zamerka i nije nepromociv.
Inace kad je leto nigde ne idem bez Hydra pack-a, posto pijem vode kao lud a ram mi ne podrzava mogucnost instalacije bidona (niti bi ga ikada instalirao na DH ram), ovaj rezervoar na ledjima je bogom dan.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 October 2008 - 01:04 PM

Ranac nosim samo kad idem bajkom na posao ( radna subota prva u mesecu ), i to je neka "slim" varijanta "e-bike" iz Planeta...za sve druge varijante su mi dovoljni džepovi na dresu ili eventualno Mckinley torbica koja ima mesto i za dodatni bidon ili drugo šta za popiti.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 28 October 2008 - 04:04 PM

Kad je napolju 35 sepeni, nista ne moze da ti spreci znojenje, kakav god ranac iza da imas.Ja sam celo leto vozio sa obicnim rancem.Koristio mi je, iako je nekad bilo neprijatno kad se sve namoci iza. :)
Jedino sto mi se svidja kod pravih je sto moze da se napred zakopcaju oko struka i sto su uzi pa su samim tim i lepsi.Opet sto se tice mobilnog,sitnog alata,gume,para i sl. sve staje u torbuce na bajsu.Sledece godine sigurno pazarim takav ranac pa cu onda videti sta ima. :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#6 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 October 2008 - 06:20 PM

Ja cesce nosim ranac nego torbicu!! Pogotovo kada je promenljivo vreme, onda nosim nesto da se presvucem/obucem!! Naravno u ranacu nosim sve sto mi treba, nema nikakvih torbica na bajsu!! Meni je to bolje resenje !! Jer, kao sto neko vec rece, nekad sam sebi licim na sport billy-ja!! :D E sad, ja imam neki McKinley ranac iz intersporta, kupljen ove godine (za 2500 dindzi, i mislim da ih imaju jos), i super je lagan (ako se ne pretrpa, naravno) i ne opterecuje mnogo! Ovo je neki ranac za outdoor activities tako da je bas zgodan(vezuje se i oko struka i preko grudi!)! Ima sundjere na ledjima, tako da kad nije pretrpan ima malo luftirancije!Ima dve velike pregrade, dzepove spolja i unutra, sopstvenu kabanicu i drzac za kacigu! Ranac ima i pregradu za kesu sa vodom (kupuje se posebno)i naravno otvor na rucki, kroz koji se provlaci crevo. Ima gurtnice sa kojima se steze, tako da kada je malo stvari u rancu, moze skroz da se spljeska!! A inace, mogu da stanu i stvari za vikend kod zenske!!!
Kada je rec o grejanju, ljudi su u pravu! Ali posto to gledam kao sastavni deo opreme, onda se i oblacim u skladu sa tim! :mrgreen: Mada to leti ne pomaze mnogo, tj uopste (ali leti se i tako covek znoji!!)!! :mrgreen: Sve u svemu meni nije opterecenje!!!
I posmatranje ranca sa jos jednog aspekta! Moze da posluzi kao zastita pri padu!! To sam i sam iskusio n:bicycle2 (umesto kamena je bila mazda 3) i ne zelim bilo kome da mu ranac za to posluzi!!
Eto, toliko od mene, pa ko je u dilemi. . . . samo da ne bude u trilemi!! pozzz svima!!!

evo i slika ranca:

Attached Thumbnails

  • ranac1.jpg
  • ranac2.jpg
  • ranac3.jpg
  • ranac4.jpg

  • 0

#7 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 28 October 2008 - 08:10 PM

Extra je ranac.Video sam ga i uzivo :D Jedino da vidim jos tu u Intersportu jer Planet ima neke uzas cene za neke rancice..
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#8 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 October 2008 - 11:12 PM

Licno bilo koji ranac mi smeta. Ako moram nesto nositi na bajsu, vozim bicikl koji ima montiran prtljaznik. Za one koji nemaju po par bajseva predlazem kupovinu prtljaznika koji se montita na sticnu (Capriolo oko 700din). Lakse je u svakom slucaju nego bilo sta na ledjima.
  • 0

#9 milos24

milos24
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 29 October 2008 - 12:26 PM

Licno bilo koji ranac mi smeta. Ako moram nesto nositi na bajsu, vozim bicikl koji ima montiran prtljaznik. Za one koji nemaju po par bajseva predlazem kupovinu prtljaznika koji se montita na sticnu (Capriolo oko 700din). Lakse je u svakom slucaju nego bilo sta na ledjima.


Mozda i nije losa ideja, ali koliko kila moze da nosi taj patent?

Pozdrav

Milos
  • 0

#10 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 October 2008 - 08:48 PM

Nije za neke kilaze, ja sam nosio maksimalno 8kg lubenicu sa pijace. :D

http://www.capriolo.... ... jaznik.pdf
  • 0

#11 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 October 2008 - 01:50 PM

A da li negde ima da se kupi i po kojoj ceni torba za korman.

Koliko su litara te torbe?

To je zgodno sto ti je sve na dohvat ruka, kao i foto aparat koji možes samo da bućneš i izvadiš za sekund!

http://www.deuterusa...=bike&tert=bike
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#12 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2008 - 09:28 PM

Ja sam slicnu kupio u Planetu prosle godine. Sama torba je sasvim OK, ali cim stavim nesto u nju na prvu rupu ona spada dole. Problem je u plasticnim nosacima koji se okrecu u odnosu na volan.
  • 0

#13 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2008 - 08:11 PM

Licno bilo koji ranac mi smeta. Ako moram nesto nositi na bajsu, vozim bicikl koji ima montiran prtljaznik. Za one koji nemaju po par bajseva predlazem kupovinu prtljaznika koji se montita na sticnu (Capriolo oko 700din). Lakse je u svakom slucaju nego bilo sta na ledjima.


Mene zanimaju torbe za prtljažnik. Da li neko zna gde mogu da se kupe?
  • 0

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 November 2008 - 10:57 PM

Pipavo za naći... bilo u magmasportu (Idea Bež. kosa) ali malo socijalnija varijanta. Uzeo ih ja i nisam baš srećan, moraju da se dobudžuju da bi moglo da se vozi - na putu su stopalu. Oglasi ili online. Vidi na fb forumu, tamo verovatno znaju šta i gde.
  • 0

#15 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 12:07 AM

Mene zanimaju torbe za prtljažnik. Da li neko zna gde mogu da se kupe?


Ako mislis na bisage imam nekog viska. 8) Javi se na PP.
  • 0

#16 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 November 2008 - 08:34 AM

Ja našao u Novom Sadu što sam tražio :D

http://www.kellys-bi...8_161&pID=10346

Zapremina 6l , odličan nosač koji se kači na volan, torba je zaštićena sa nekom plastikom tako da ako padneš zaštićen je sadržaj iste, vodootporan materijal... sve to za 1700din!
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#17 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 09:10 AM

Nešto ovako...

Attached Thumbnails

  • Torba.JPG

  • 0

#18 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 10:26 AM

Nešto ovako...


Horag brate gde moze da se namontira ova torba ja sam to video kad su
neki stranci picili kroz grad na neku turu mislim ono ko zna odakle i koliko
dugo voze a svi imaju te takve neke slicne torbe meni su se bas dopali bicikli
njihovi onako kako izgledaju kad sa dve strane imaju torbe nazad kod zadnjeg
tocka pa sam hteo da pitam bas gde ima da se kupi to kod nas, kaprijolo ili
ne gde drugde ?
  • 0
Postavljena slika

#19 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 10:32 AM

Horag brate gde moze da se namontira ova torba ja sam to video kad su
neki stranci picili kroz grad na neku turu mislim ono ko zna odakle i koliko
dugo voze a svi imaju te takve neke slicne torbe meni su se bas dopali bicikli
njihovi onako kako izgledaju kad sa dve strane imaju torbe nazad kod zadnjeg
tocka pa sam hteo da pitam bas gde ima da se kupi to kod nas, kaprijolo ili
ne gde drugde ?


Za tebe komšija, savetujem prvo odlazak na sajt http://pravopis.tripod.com/ :wink:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika