Jump to content


Fotografije

Kurble 170 ili 175 mm


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 nesko

nesko
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 23 October 2008 - 02:14 PM

Pitanje i pomoc koliko moze da utice na bicikl/biciklistu promjena duzine kurbli , trenutno na biciklu L velicine imam 170 mm i zamjenio bih ih kublama vece duzine odnosno 175 mm (radi se o zamjeni citavog srednjeg pogona novi je Shimano LX 175 mm ,a stari Truvativ Iso flow 170mm).
  • 0

#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 23 October 2008 - 02:44 PM

175mm je najcesca velicina.Ako nisi takmicar i ako ti ram nije veliki ili premali po mom misljenju jedva da ces i da osetis razliku od 5mm.Vozim moj bajs pa brzo sjasem i predjem na bajs od druga koji ima 170mm kurblu i nista bar sto se kurbli tice,naravno bicikle su razlicite pa i pozicije tj nacin sedenja ali ta razlika od 5mm ne verujem da mnogo ucestvuje u svemu tome :?
  • 0

#3 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 October 2008 - 03:30 PM

nije razika od 5mm.... nego ako gledaš da su kurble pod 180 stepeni postavljene jedna u odnosu na drugu onda je to 1 cm... za koliko se povećava prečnik kruga po kom okrećemo pedale... ja prošle nedelje prešao sa nekog no name shimano (170 mm) na 760 (xt hol. 2) 175mm .... suština je da ti sad mišići rade veću fleksiju tj ektenziju (u zavisnosti koju grupu posmatraš) ... ali to je stvarno zanemarljivo.... na prvoj vožnji sam imao osećaj kao da sam totalno van kondicije ali već drugu- treću vožnju ćeš se navići na novo.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#4 nesko

nesko
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 23 October 2008 - 03:43 PM

Pitanje i jesam postavio iz razloga sto se generalno kod bicikala razlike izmedju razlicitih velicina npr ramova,upravljaca,... je u par centimetara,a svaki centimetar je i bitan i dosta znaci pa tako i ovih 5mm kod kurbli ,na kraju krajeva ne bi svaki od proizvodjaca pravio dvije do tri velicine istih.
  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 October 2008 - 03:45 PM

viewtopic.php?f=14&t=285
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 23 October 2008 - 09:41 PM

Pa lepo sam reko,taj 1cm tj 5mm levo+ 5mmdesno mogu losu situaciju da pogorsaju ali ako ti je na bajsu sve potaman nista neces osetiti :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika