Jump to content


Fotografije

Pomoc oko pogona...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 xxMihailoxx

xxMihailoxx
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 05:10 PM

Poz svima. Imam problem sa pogonom-prenosom(singlespeed) pa ako bi neko mogao da mi pomogne da resim problem. Stavio sam nov Shimano Zee pogon, a imao sam Truvativ Hussefelt. Od tad kad napregnem pogon-kad zamotam malo jace cuje se kao da je na lancaniku prednjem tk-tk-tk-tk  sto se nije desavalao na starom pogonu sa istim lancanicima. Prednji lancanik je nov NW 32t, a zadnji je 16T u jako dobromn stanju, lanac je za SS star nekih mesec dana nije puno vozen. lanac nije ni pretegnut nit labav, kao i inace kad sam vozio. Sve je novo i kao novo ali ne funkcionise kako treba.


  • 0

#2 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 05:49 PM

Poz svima. Imam problem sa pogonom-prenosom(singlespeed) pa ako bi neko mogao da mi pomogne da resim problem. Stavio sam nov Shimano Zee pogon, a imao sam Truvativ Hussefelt. Od tad kad napregnem pogon-kad zamotam malo jace cuje se kao da je na lancaniku prednjem tk-tk-tk-tk  sto se nije desavalao na starom pogonu sa istim lancanicima. Prednji lancanik je nov NW 32t, a zadnji je 16T u jako dobromn stanju, lanac je za SS star nekih mesec dana nije puno vozen. lanac nije ni pretegnut nit labav, kao i inace kad sam vozio. Sve je novo i kao novo ali ne funkcionise kako treba.

da li se prednji lancanik na ZEE pogonu nalazi na istom mestu kao i kad je bio na HUSSEFELTu u smislu levo-desno (tkzv linija lanca)?

https://www.google.r...wW3W7wHtQi1VQM:

Moguce je da je tk-tk-tk-tk bude zvuk naleganja lanca na zube lancanika

ako lanac vise ne nailazi na isti (bilo prednji bilo zadnji) lancanik pod istim uglom.


  • 0

#3 xxMihailoxx

xxMihailoxx
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 28 November 2018 - 09:12 AM

Nalazi se na istom mestu kao i na starom pogonu, lanac stoji pravo kao strela od zadnjeg do prednjeg lancanika i normlano je zategnut koliko i treba. A jeste naleganje na prednji lancanik, tu se oseca i cuje ali ja se pitam sto? 


  • 0

#4 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 28 November 2018 - 05:37 PM

Nalazi se na istom mestu kao i na starom pogonu, lanac stoji pravo kao strela od zadnjeg do prednjeg lancanika i normlano je zategnut koliko i treba. A jeste naleganje na prednji lancanik, tu se oseca i cuje ali ja se pitam sto? 

nem* ideju!


  • 0

#5 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 November 2018 - 07:51 PM

Nalazi se na istom mestu kao i na starom pogonu, lanac stoji pravo kao strela od zadnjeg do prednjeg lancanika i normlano je zategnut koliko i treba. A jeste naleganje na prednji lancanik, tu se oseca i cuje ali ja se pitam sto?

Polako vrti i pogledaj mozda je neki zub kriv u stranu pa kači.
A mozda je i sledece, ako su malo vise vozeni lancanici sa istegnutim lancem ume da se sa stane zuba pojavi špon tj. izbocina kao da si po zubu udarao cekicem pa se rasiri materijal.
Ja sam to na jednom biciklu resio tako sto sam dremelom (finom ceonom brusilicom) obradio svaki zubac sa strane, obrusio visak materijala i caktanje je prestalo.
Bilo bi dobro da okacis slike da se vidi u kakvom je stanju lancanik.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#6 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 28 November 2018 - 09:55 PM

Nalazi se na istom mestu kao i na starom pogonu, lanac stoji pravo kao strela od zadnjeg do prednjeg lancanika i normlano je zategnut koliko i treba. A jeste naleganje na prednji lancanik, tu se oseca i cuje ali ja se pitam sto? 

a da nisi okrenuo lancanik?


  • 0

#7 xxMihailoxx

xxMihailoxx
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 28 November 2018 - 11:02 PM

Ma sve je novo i kao novo, nije nista pojedeno. Vozeno je na drugom pogonu nekh 2 nedelje bez problema dok nisam stavio nov pogon, zato i ne znam u cemu je problem kad je sve dobro :) A ovo sto kazes za lancanik cu da probam na drugu stranu ali mislim da sam ga namestio kao sto je bio na starom. Hvala u svakom slucaju svima na pomoci, valjda cu da resim problem. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika