Jump to content


Fotografije

Bol u nogama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 BikeMan

BikeMan
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationSrpsko Sarajevo

Postavljeno 16 October 2008 - 02:27 PM

Kada vozim uz brdo jako me pocinju boliti potkoljenice pa moram stajat da prodju.Iako brzo prolazi bol u njima jako me to nervira bi li mi neko mogao reci kako toga da se resim.
  • 0

#2 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 October 2008 - 03:02 PM

Da li si lokalizovao bol? Jel su mišići ili pripoji mišića i zglobovi?
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 October 2008 - 04:55 PM

Pravo pitanje si postavio, dakle ako je bol iz misica, onda nesto ne radis kako treba, posto jako slabo rade potkolenice (listovi), a najvise butine.
Ako je, pak, bol iz kolena (zgloba) vidi prvo da li si dovoljno izvukao sediste - mozda je prevelika sila na kolenu, a mozda je zrelo i za lekarski specijalisticki pregled, dakle, daj malo vise opisa sta TACNO nije u redu da mi ne nagadjamo...
  • 0

#4 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 16 October 2008 - 07:35 PM

Kada vozim uz brdo jako me pocinju boliti potkoljenice pa moram stajat da prodju.Iako brzo prolazi bol u njima jako me to nervira bi li mi neko mogao reci kako toga da se resim.


S kojim prenosom voziš uzbrdice? Suština biciklizma kao sporta je da uvek imaš približno isti broj obrtaja (izmedju 80 i 110 po kakvom god terenu da ideš), zato se i koriste prenosnici. Ako uzbrdo kreneš s teškim prenosom i malim brojem obrtaja, generalno mišiće oteraš u anaerobno zasićenje i zbog toga te noge zabole (a simptom koji navodiš me baš podseća na to, jer pored butina, muskulatura oko kolena i te kako zna da boli kad staviš težak prenos i kreneš da gaziš pedale na usponu). Savet: diši duboko, tj. što dublje i pokušaj da disanje sinhronizuješ sa okretanjem pedala i izaberi odgovarajući stepen prenosa. Pošto je biciklizam aerobni sport, pravilnim disanjem putem krvi dostavljaš mišićima dovoljno kiseonika i sprečavaš da odu u anaerobni režim rada koji je manje efikasan..
  • 0

#5 BikeMan

BikeMan
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationSrpsko Sarajevo

Postavljeno 16 October 2008 - 07:49 PM

Samo osjecam preveliku nategnutost listova i butina ma da je zeznuto kad imas vise uzbrdice
  • 0

#6 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 October 2008 - 09:10 PM

Od kada vozis, koliko si presao ove sezone? (mozda ce to biti odgovor na tvoje pitanje) :)
  • 0

#7 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 October 2008 - 08:09 AM

ma mora malo da boli n:bicycle
  • 0

#8 BikeMan

BikeMan
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationSrpsko Sarajevo

Postavljeno 17 October 2008 - 05:07 PM

Ma minimalno ni 50 km uzbrdo.A ukupno preko 500km ma da i to nije puno
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika