Jump to content


Fotografije

MilanNBG

Loše iskustvo Laž Nepoštovanje dogovora Problem sa komunikacijom

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 06 September 2018 - 12:00 AM

Prodavac je u ponedeljak objavio oglas pedala po ceni od 30e,kontaktirao sam ga preko Vibera, ostavio podatke, poručio pedale, dogovorio sam se sa prodavcem da će sutradan (u utorak) poslati pedale kurirskom službom, kako bi u sredu stigle.
Takođe je bio dogovor da će me obavestiti u trenutku kada pošalje paket.
U utorak ceo dan prodavac ne obaveštava o slanju paketa, čekam sredu (možda je paket poslat al se prodavac nije setio da javi), međutim, sreda, prolazi vreme za dostavu paketa, kontaktiram prodavca, odgovara nešto kao da je "sada je proverio, da paket nije poslao neko treći" (pretpostavljam da neko šalje pakete umesto njega pa da ga nije poslao), rekao sam, nema veze, i pitao da li će sutra moći da mi pošalje, odgovorio je potvrdno. Isto veče, nekoliko sati nakon toga, ulazim na 2bike i slučajno nailazim na oglas pedala koji je i dalje bio aktuelan (nije označen kao "prodato"), plus, sada pedale više nisu po ceni od 30e kao kada sam ih poručio u ponedeljak, nego je cena povećana na 35e. Kontaktiram prodavca i pitam za objašnjenje, on negira da menjao cenu oglasa, i počinje da se pravi blesav na najprovidniji mogući način, plus, prelazi iz defanzive u ofanzivu i kreće da me okrivljuje da "hoću da ga prevarim za 5e", tad sam rekao, "u redu, vama na čast, pošaljite mi sutra pedale za 35e", međutim, tada on gubi kontrolu nad sobom i najpre sav uvređen odlučuje da neće sad namerno da mi šalje pedale, a zatim kreće da se ponaša kao nekulturno i piše mi svašta.
Takođe,hteo bih dodati da je prodavac od samog početka, kako sam ga kontaktirao, bio neljubazan,stekao sam taj utisak čak i za pitanja koja sam mu postavio, prilikom interesovanja za pedale, izgleda da čovek hoće da mu kupci samo daju novac, bez da ga išta pitaju.
Moj cilj je da prenesem lično iskustvo, a ostavljam prostor svakome da sam proceni situaciju.
  • 10

#2 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 06 September 2018 - 12:03 AM

Takvih ima na pretek..


  • 0

#3 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 06 September 2018 - 06:19 AM

Prvo i prvo, dotični "prodavac" je u stvari ozloglašeni i CB zajednici vrlo dobro poznati DENIS KUGA!!! Ja sam to saznao na teži način..
Dao čovek oglas kako hoće da kupi DT swiss 3 pawl Shimano freehub, ja mu pišem kako imam jedan i da bi ga prodao za 35e. Odgovara lik kako bi dao 30 na šta ja pristajem a on mi šalje podatke. Poslao sam istog dana i napisao mu poruku (komuniciramo preko CB) koja iz nekog razloga nije uploadovana jer sam sa telefona pisao. Inače, kada mi je poslao podatke tu sam saznao o kome se radi ali pošto smo se dogovorili ne vidim razlog zašto ne bih poslao deo...
Elem, sutra mi stiže poruka kako se čovek snašao i da mu ne šaljem na šta odgovaram kako sam još juče poslao i tada proverim i vidim da poruka nije otišla.
Sve u svemu "paket mu nije stigao", kao da u post expresu rade veverice. To je bio njegov razlog zašto nije preuzeo paket. Eto, čisto da se zna ko se krije iza imena koje prodaje besne enduro bicikle na oglasima.
Ako se sećate pre jedno pola godine lika koji je kupovao delove i sastavljao onaj BMC fullsus a sastavljao mu ga je milanNBG, da bi odmah završio na oglasima. Ja garantujem da je to on sam i da je to bila čista "promocija" oglasa.
U svakom slučaju izbegavati u širokom luku a ja kada se budem zadesio u BG možda ga i posetim pa ćemo malo drugačije da popričamo... ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
  • 9

#4 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 September 2018 - 07:38 AM

Prvo i prvo, dotični "prodavac" je u stvari ozloglašeni i CB zajednici vrlo dobro poznati DENIS KUGA!!! Ja sam to saznao na teži način..
Dao čovek oglas kako hoće da kupi DT swiss 3 pawl Shimano freehub, ja mu pišem kako imam jedan i da bi ga prodao za 35e. Odgovara lik kako bi dao 30 na šta ja pristajem a on mi šalje podatke. Poslao sam istog dana i napisao mu poruku (komuniciramo preko CB) koja iz nekog razloga nije uploadovana jer sam sa telefona pisao. Inače, kada mi je poslao podatke tu sam saznao o kome se radi ali pošto smo se dogovorili ne vidim razlog zašto ne bih poslao deo...
Elem, sutra mi stiže poruka kako se čovek snašao i da mu ne šaljem na šta odgovaram kako sam još juče poslao i tada proverim i vidim da poruka nije otišla.
Sve u svemu "paket mu nije stigao", kao da u post expresu rade veverice. To je bio njegov razlog zašto nije preuzeo paket. Eto, čisto da se zna ko se krije iza imena koje prodaje besne enduro bicikle na oglasima.
Ako se sećate pre jedno pola godine lika koji je kupovao delove i sastavljao onaj BMC fullsus a sastavljao mu ga je milanNBG, da bi odmah završio na oglasima. Ja garantujem da je to on sam i da je to bila čista "promocija" oglasa.
U svakom slučaju izbegavati u širokom luku a ja kada se budem zadesio u BG možda ga i posetim pa ćemo malo drugačije da popričamo... ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Znači tako...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#5 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 September 2018 - 09:02 AM

Ne mogu da razumem ni prodavce koji posalju neki krs a uzmu pare kao da je novo. Kako se ne plase da ce nekome pasti mrak na oci i zapucati na adresu posiljaoca.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#6 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 06 September 2018 - 10:31 AM

Ne mogu da razumem ni prodavce koji posalju neki krs a uzmu pare kao da je novo. Kako se ne plase da ce nekome pasti mrak na oci i zapucati na adresu posiljaoca.

 

Upisuju lažne adrese, to niko ne proverava nego se diktira ili sam upišeš.

Meni je stigla pošiljka sa adrese Paje Patka 1...


  • 0

#7 adolfpas77

adolfpas77
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 06 September 2018 - 11:24 AM

Što se tiče Milana , moj sin je naručivao nekoliko puta i sve je bilo uredu . Sin je sreo momke na Rtanj , koi rade sa njim , kaže da su okej .Mene je iznenadilo kad je naručivao od ris cikling , lanac sram 1070 i rolnice za zadnji menjač X0 .Javlja mu  da rolnice nema u radnji ali javlja mu ako ima gde već .Nije se javlljao , stigo lanac , nema poštarina ali nema ni spojnice . Dugo koristim sramove lance i uvek su dolazili sa spojnicom .Da se ozbiljni prodavci prodaju  za malo ,to mi nije jasno .Dali nam je to u genima ?


  • 1

#8 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 06 September 2018 - 11:31 AM

Upisuju lažne adrese, to niko ne proverava nego se diktira ili sam upišeš.

Meni je stigla pošiljka sa adrese Paje Patka 1...

Сигурно није постекспресом пошто они у систему имају само постојеће адресе (градове, улице), па ако је нема, не може да је унесе. Која служба је у питању и како је оператер прихватио Пају патка као адресу?


  • 0

#9 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 September 2018 - 11:48 AM

Što se tiče Milana , moj sin je naručivao nekoliko puta i sve je bilo uredu . Sin je sreo momke na Rtanj , koi rade sa njim , kaže da su okej .Mene je iznenadilo kad je naručivao od ris cikling , lanac sram 1070 i rolnice za zadnji menjač X0 .Javlja mu  da rolnice nema u radnji ali javlja mu ako ima gde već .Nije se javlljao , stigo lanac , nema poštarina ali nema ni spojnice . Dugo koristim sramove lance i uvek su dolazili sa spojnicom .Da se ozbiljni prodavci prodaju  za malo ,to mi nije jasno .Dali nam je to u genima ?

Leba ti, u koju si školu išao?! Daj da javimo ministarstvu da je ukine.


  • 16
Homesick for a place you've never been...

#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 September 2018 - 01:42 PM

Upisuju lažne adrese, to niko ne proverava nego se diktira ili sam upišeš.
Meni je stigla pošiljka sa adrese Paje Patka 1...


I onda kupac ne preuzme posiljku i roba zavrsi u magacinu kurirske sluzbe :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 September 2018 - 01:57 PM

Leba ti, u koju si školu išao?! Daj da javimo ministarstvu da je ukine.

 

Glup sam da umetem video ali zato vi umete da kliknete...

 


  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 September 2018 - 02:04 PM

Upisuju lažne adrese, to niko ne proverava nego se diktira ili sam upišeš.

Meni je stigla pošiljka sa adrese Paje Patka 1...

 

Ja to u slast ne bih primio. Jbg tu je uvek problem što su svi kuriri ajdeajdeajdeajde pa nemaš kad ni da vidiš šta si uzeo u ruke, a ne šta je unutra.


  • 0

#13 OldMountainMTB

OldMountainMTB
  • Members
  • PipPipPip
  • 134 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 08 September 2018 - 07:04 PM

Ja prosle jeseni kupio Mavic cross max tubeless tockove od MilanNBG i sve bilo ok i komunikacija i ispostovao dogovor i tockovi.Jedino sam muku mucio sa skidanjem diskova jer su srafovi bili zalepljeni fes ali to nije do njega.
Inace lik je Beranac
 


  • 0

#14 MilanNBG

MilanNBG
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 18 September 2018 - 08:01 PM

Evo da se i ja ukljucim u diskusiju kao prodavac i odgovor na povecanje cene pedala na oglasu. Dotcni (Kupac) izuzetno neupucen prvo u delove koje zeli da kupi( nepoznavanje ) je porucio pedale za 30 e i moja odluka je bila potvrdna ali doticni koji nije dobio pedale 3 dana
( selim ceo servis na drugu adresu) i onda mi salje poruku zasto sam povecao cenu na berzi a pitao da li moze za 30 , jos mu das popust jos posle proziva .... ocigledno nije znao ni sta je porucio pa se zbunio, pedale su prodate po ceni od 30 e jer tolliko vrede, ali doticni ocigledno nije ni znao da je pitao za popust i da ga je dobio !!!! Zahvaljujem
  • 0

#15 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 19 September 2018 - 12:54 PM

Evo da se i ja ukljucim u diskusiju kao prodavac i odgovor na povecanje cene pedala na oglasu. Dotcni (Kupac) izuzetno neupucen prvo u delove koje zeli da kupi( nepoznavanje ) je porucio pedale za 30 e i moja odluka je bila potvrdna ali doticni koji nije dobio pedale 3 dana
( selim ceo servis na drugu adresu) i onda mi salje poruku zasto sam povecao cenu na berzi a pitao da li moze za 30 , jos mu das popust jos posle proziva .... ocigledno nije znao ni sta je porucio pa se zbunio, pedale su prodate po ceni od 30 e jer tolliko vrede, ali doticni ocigledno nije ni znao da je pitao za popust i da ga je dobio !!!! Zahvaljujem

Све је то у реду. Јеси ли ти Денис Куга или не?
  • 2

#16 Napster

Napster
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 06 April 2023 - 10:47 PM

Ode Milo, ode i Milan
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika