Jump to content


Fotografije

pomoc oko odabira bajka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 bajker888

bajker888
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 14 October 2008 - 01:57 PM

zelim kupiti Author a-zone pro, sa LX grupom, Race Face pogonom, Avid Juice 5 hidraulicnim kocnicama, FR sicom, DNM ST-8RC amortizerom,ram aluminijski viljuska Fox R130...
mozeli mi iko reci koja je realna cijena ovog bajka i dali ima nekih mana ili neka mi neko kaze zasto nije dobar ovaj bike....

Samo jos da pitam valja li vilica Manitou BLACK 100-120 mm, jeli bolja ova Fox R130,,,
Ja imam Trek 1500 SLR Road Bike, 52cm, Shimano Ultegra kompletna oprema,,ram aluminisjki, vilica i sic od krabona,,,,jeli realno da mijenjam za ovaj gore Author a-zone 2005 god,, nudi mi covjek 500€ ili bajk....koji od ova dva vrijedi vise, je li pametnije da uzmem pare ili bajk????....


HVALA!
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2008 - 04:47 PM

Ovo je Ceski proizvod, ali tvoj problem moze da bude cinjenica sto se ovaj model pravio do 2004 godine i dalje ne. Zamenio ga je ERA, ERA Pro, A-RH i A-RH plus. Dalje, DNM zadnji amort nije bas poznat po dugotrajnosti i pouzdanosti...Sto se tice Black ili Fox - iako sam "zastupnik" Manitou-a, ja bih se u ovom slucaju odlucio za Fox, ukoliko je u dobro ocuvanom stanju.
Za one koji ga nisu videli, evo kako izgleda:

http://www.author.cz..._a_zone_pro.jpg

Licno, meni taj tip bajka ne lezi, pa bih ja pre uzeo kintu, ali neka i drugi daju misljenje, pogotovu oni koji vole FR i laki DH varijante.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 October 2008 - 10:01 AM

Ja bih na tvom mestu uzeo lovu, dodao još malo na tu sumu i pazario
nešto novije ... Opet, to je samo moje mišljenje :wink: :D
  • 0

#4 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 15 October 2008 - 10:14 AM

Sa slike vidim da taj Author ide sa Shermanom 170mm, pitanje je zasto je na njemu Fox130mm.
Taj DNM je stvarno los zadnji amort i moze da se desi da vrlo brzo otkaze ako vec nije otkazao pa zato taj lik i zeli da se otarasi bajka jer je novi/polovan zadnji oko 200 evra sto se ne isplati ubaciti na stari bajk.
Dalje, ne znam sta jos sve fali tom Authoru da bi mogao da ga preporucim, krajnje malo informacija imam i ne bih da dam los predlog.
Ja bih uzeo pare za sada, da ne izgubis barem to, a kasnijim pregledom Authora mozes utvrditi da li ti se svidja i koliko je stvari ispravno i lako posle mozes izvaditi tih 500 evra i dati ih liku.

Uvek mi je sumnjivo kad neko hoce da se menja glavu za glavu.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#5 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 15 October 2008 - 08:21 PM

iskljuchivo moje mishljenje je da,ja nikad ne bih menjao tog drumasha za takvog bajka...sad ću te nagovoriti na ovo.... da voziš i dalje drumaša a kupi jedan offroad,niski budžetni i nekad se provozaj van asvalta...opet,to je moj stav,a ti treba da odlučiš šta ćeš....
  • 0

#6 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 October 2008 - 11:03 PM

Ako ti Trek nije prirastao za srce uzmi pare, jer se specijalke tesko prodaju.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika