Jump to content


Fotografije

Restauracija allegro subito


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#1 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 02 June 2018 - 03:06 PM

Zdravo drustvo, nov sam ovde pa nisam siguran jesam li postavio temu na pravo mesto.

Slucajno sam saznao da moj otac poseduje allegro subito vec dobrih 15godina.
Osim sedista koje je vidljivo propalo,ni menjaci ne rade kako treba, odnosno moguce da nisu nastelovani.

Postavicu par slika pa ako moze neko da mi kaze vise o bajsu i kako da je dovedem u vozno stanje, eventualno da li ima neki dobar serviser na jugu Srbije koji bi to mogao da mi odradi.

Kao i da li vredi je sredjivati da bude tip top.

Hvala unapred

https://ibb.co/d9xBvy
https://ibb.co/jrmRTJ
https://ibb.co/kQDZFy
https://ibb.co/dOE8ay
https://ibb.co/ns2uFy
https://ibb.co/b1UVoJ
https://ibb.co/hJamTJ

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
  • 0

#2 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 03 June 2018 - 10:50 AM

Ti je bicikl Svajcarske prozvodnje, vaj komad je i voze neko vrene tamo. Rafili sinekad solidne bi cikle, na zalost ovo im nije neka visa klasa. Bicikl je po mojoj proceni iz pocetka 80tih. Bio je to sport model, za svakodnevnu voznju, imao je doseg tza korpicu i branke. Ne vredi puno, ali moze dosta da pruzi, jer to je jako trajn bicikl. Visina je ya nekoga oko 180cm. Rasklopi se sve,zameni sve potroseno, i teras fa dalje, sediste presvuces sa kozom...
  • 0

#3 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 03 June 2018 - 06:13 PM

Kako sam u razgovoru sa kolegom bax dosao do resenja da trenutno popravim najosnovnije pa zatim jedno pa drugo, kakve mi gume preporucujete za gradsku vožnju. Bandasi su fabricki.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
  • 0

#4 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 June 2018 - 09:47 PM

Ja bih stavio najdeblje što mogu da stanu u tu felnu. Najbolje da pitaš u nekom servisu ili u radnji ako se prodavac iole razume.


  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 June 2018 - 04:54 AM

Od jeftinijih: Kenda, ili CST sa 32 mm širine, što ćelavijeg profila. Do 1000 din komad.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 06 June 2018 - 11:02 AM

Majstor koji je servisirao biciklu pre 10god da cale moze da okrene koji krug, je tezak di*etant, ali dobro.

Sad cu ostaviti bajs kod proverenog coveka koji se bavi preporodajom bicikala iz uvoza i koji ih servisira, i treba da mi sredi tockove i kocnice koje ce morati da staci neke bolje, da ocisti menjace samo od prljavstine.

Ako neko ima jos nekakav predlog oko sredjivanj bicikle, bio bih mu zahvalan.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
  • 0

#7 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 07 June 2018 - 07:19 AM

Zameniti sve masti, i pregledati sve lezajeve, dakle lezaj prednje viljiske, srednjeg pogona, kao i oba tocka.

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
  • 0

#8 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 15 September 2018 - 02:57 PM

Zdravo drustvo, ponovo ja sa novostima.

Na drumasu otisak zadnji menjac, neka kuka mislim, pa moram natenane da nadjem drugi menjac. Takodje i kocnice su otisle, odnosno kad se stegnu do kraja skoro kao da ne koce, vec neznato stezu.

Majstor nema delove, te i to moram da narucim. Ostalo je manje vise dobro i moze da ss vozi bajs.

Jel ima neko preporuku gde, osim inostranstva i ebay-a, da nadjem delove?

Dok ne bude kompletno sredjen bajs, proci ce jos dosta vremena, pa moram da se podnovim

Posto nemam bajs, da li moze pomoc oko kupovine ovog Canyon-a?

Bajs je u odlicnom stanju, servisiran, te izgleda kao da je nov ali posto sam laik, svaka pomoc bi mi dobro dosla oko informacija.

I da li bih mogao i koje tanje gume da stavim i da vozim po asvaltu dok sam u Beogradu.

Cena je 300e.

Hvala unapred,


8e440e979124f29c4238b79e773b7145.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#9 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 13 October 2018 - 05:23 PM

Drustvo,

Prodje skoro mesec dana i bajs je skoro sredjen. Treba ga jos ocistiti.

Uradjeno je dosta, zadnji menjac stavljen isti ( majstor nasao negde), sredjen luft u srednjem i zadnjem pogonu, kocnice nastelovane koliko je moguce, i namotana grip traka.

Ostaju jos boziri ali to cemo u toku zime.

Probao sam par puta da ga vozim i imam jedan problem.

Kad se nagnem napred i uhvatim dlanovima za samaraljke, citao sam da treba tako voziti veci deo vremena, izgrbavim se sav.

Da li bih mogao da zamenim lulu ili sta vec i da udaljim korman ka napred da bi mi bilo udobnije?

Postavicu i slike da imate uvid kako izgledaju korman i lula.

Hvala unapred.f124b4bd5b1a7784f872ad8a634bc2cc.jpg47f10426618f747baf02535c5bd29c49.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#10 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 October 2018 - 05:57 PM

bicikl kao bicikl...super izgleda.

Da bi ti neko odgovorio na poslednji post nedostajes ti na biciklu.

 

Msm da je najbolje da nadjes teme sa bajk-fitingom da vidis kako se podesava bicikl prema vozacu

a zatim postavis konkretno pitanje ako ti nesto nije jasno u tim temama.

Ovako, bez slike tebe na biciklu, ne verujem da ce neko moci da ti da konkretan odgovor

a da pocne da ti objasnjava, bojim se da je posiroka tema a i ima vec dosta ispisano na ovom (i nekom drugom) forumu.

 

Jos jednom, na osnovu ove dve fotke, svaka pohvala za sredjivanje bicikla :)


  • 0

#11 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 13 October 2018 - 06:47 PM

Citao sam dosta danas na raznim mestima, cak i na ovom forumu ali ipak mi je nejasno sta da radim.

Postavicu sutra slike celog bajsa i sa mnom na njemu.

Grip traku cu morati da menjam cim zamenim bozire jer planiram da ih smestim ispod trake, da ne vire.

Probao sam i sada da ih smestim ispod trake ali čudno izgleda kada ih namestim, te cu morati i za to da se snadjem.

Moram i da ocistim par zardjalih ogrebotina pa da ih predjem lakom za nokte ili autolakom. Da li smem antirostom da radim to, a da ne ostetim ostatak farbe i laka

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 October 2018 - 07:55 PM

...Grip traku cu morati da menjam cim zamenim bozire jer planiram da ih smestim ispod trake, da ne vire.

Probao sam i sada da ih smestim ispod trake ali čudno izgleda kada ih namestim, te cu morati i za to da se snadjem...

za tako nesto treba da imas i odgovarajuce rucice kocnica, koje podrzavaju tlzv aero-rutiranje. Ove ugradjene to ne podrzavaju.

Ja bih ostavio ovako, keo prvo jer ima svoju draz a kao drugo ako krenes da modernizujes bicikl...nema kraja :)


  • 0

#13 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 14 October 2018 - 01:32 PM

^
Znaci nista od menjanja grip trake, mada moracu da uzmem neku kao sa lakom jer se ova mnogo prlja. :(

Evo par slika kako izgleda bajs posle sredjivanja. Zab sam juce da napomenem i da sediste moram da sredim, a treba i onu plastiku kod zadnje nable da ocistim.

Takodje, evo i slike sa mnom na njoj, pa ako neko moze na osnovu nje da skonta da li mi treba lula koja ce mi malo udaljiti volan, neka preporuci. Inace sam 179cm i 90kg.

Elem, danas iskoriscen dan i fina voznjica.11c7b408432f5259b3fb92d1cd0e0982.jpg83f2cca34d9c5b60efb42fde28318dfc.jpg5229d04a069811a6d405bb3c041a8a75.jpg535a8a54b25c6e92519e260f42b75aa2.jpgb3e20e3e91c9b8ae7762660cad8cee2f.jpg283582e42d548297b7a644a434644504.jpg648940b71648af11e4466735dc3eb2c0.jpg21796cbc4a25d7e48f984a97cb708ef0.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#14 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 15 October 2018 - 10:33 AM

Par stvari:

- ram je mali za tebe, sudeci po tome koliko si izvukao sticnu i lulu.

- probaj ovako , nekad se neki razmak izmedju sica i volana gledao na sledeci nacin, zabodes lakat na sic, i pruzis ruku ka volanu, trebalo bi da imas 2 do 3 prsta do sredine upravljaca / mesto kroz koji prolazi kroz lulu (naravnoi ovo je neka gruba mera, ali moze da posluzi kao orjentir).

-ruckice kocnica koje imas su nize klase, pne su namenjene za pocetnike, koji ce uglavnom imati gornji hvat na volanu.

-u vreme kad je tvoj bajs pravljen, nije voznja na hudovima bila dominantna, vec bi se vozilo ili na dropu, ili na gornjem hvatu, pogotovo za amatere.

-obrati na paznju na zglobove saka na svojim slikama, stoje kako treba na dropu, dok na hudovma, su ti iskrivljeni, u odnosu na podlakticu.


  • 2

#15 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 15 October 2018 - 11:05 AM

Par stvari:
- ram je mali za tebe, sudeci po tome koliko si izvukao sticnu i lulu.
- probaj ovako , nekad se neki razmak izmedju sica i volana gledao na sledeci nacin, zabodes lakat na sic, i pruzis ruku ka volanu, trebalo bi da imas 2 do 3 prsta do sredine upravljaca / mesto kroz koji prolazi kroz lulu (naravnoi ovo je neka gruba mera, ali moze da posluzi kao orjentir).
-ruckice kocnica koje imas su nize klase, pne su namenjene za pocetnike, koji ce uglavnom imati gornji hvat na volanu.
-u vreme kad je tvoj bajs pravljen, nije voznja na hudovima bila dominantna, vec bi se vozilo ili na dropu, ili na gornjem hvatu, pogotovo za amatere.
-obrati na paznju na zglobove saka na svojim slikama, stoje kako treba na dropu, dok na hudovma, su ti iskrivljeni, u odnosu na podlakticu.


Par stvari:
- ram je mali za tebe, sudeci po tome koliko si izvukao sticnu i lulu.
- probaj ovako , nekad se neki razmak izmedju sica i volana gledao na sledeci nacin, zabodes lakat na sic, i pruzis ruku ka volanu, trebalo bi da imas 2 do 3 prsta do sredine upravljaca / mesto kroz koji prolazi kroz lulu (naravnoi ovo je neka gruba mera, ali moze da posluzi kao orjentir).
-ruckice kocnica koje imas su nize klase, pne su namenjene za pocetnike, koji ce uglavnom imati gornji hvat na volanu.
-u vreme kad je tvoj bajs pravljen, nije voznja na hudovima bila dominantna, vec bi se vozilo ili na dropu, ili na gornjem hvatu, pogotovo za amatere.
-obrati na paznju na zglobove saka na svojim slikama, stoje kako treba na dropu, dok na hudovma, su ti iskrivljeni, u odnosu na podlakticu.


Sticnu sam izvukao pre par dana da bih sto vise ispravio nogu kad vozim, mada ne do samog kraja nego da blago bude povijena.

A lulu mi je serviser podigao sam, tako da nemam pojma. :/

Premericu to kad budem bio u stanu pa javljam.

Sta predlazes za kocnice jer kao sto rekoh gornje kocnice bas slabo koce pogotovo prednja, a zadnja je solidna, i cak mi se cini da su one samo kad treba prikociti, dok su ove na dropovima odlicne ali je neprakticno kociti jer su nisko osim kad se vozi na dropovima.

Takodje, mislis li da mi je i korman mali ili mogu to da resim novom lulom koja ce udaljiti malo korman?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#16 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 15 October 2018 - 11:27 AM

Oko samog volana, njemu je kljucna osobina koliko je sirok, doduse i taj luk im je razlicit od modela do modela.

 

Ova slika ti je slika klasicnog bike fita.

Posto imas klasican bicikl to ti je cilj.

 

Obrati paznju koja je relacija izmedju sica i volana, razlika u visini, zatim koji je ugao noge, pri skoro opruzenim pedalama, kao i koji je ugao koji zaklapa podlaktica sa nadlakticom.

 

Takodje ovo je trkacka pozicija, ti ces biti malo vise uspravljen najverovatnije, jer nemas bas trkacki ram, a mozda ni tu snagu u trupu.

Polazna tacka za dobar fit sto se mene tice je kad vozis u nekom hvatu koji najcesce drzis, i na trenutak pustis ruke, da nemas tendenciju padanja trupa obicno u napred, jer onda nisi u ravnostezi, i prakticno ruke ti nose tezinu, gde one trebaju samo da sluze za pilotiranje...

 

 

Sto se kocnica tice to moze da se napravi, ali zavisi kakve su ti kocnice, te tvoje rucke bi mi svakao letele, potkovice moraju da se pogledaju, obicno dobre rucke mogu da pomognu.

 

Hinault01.jpg

 

 

 

 

Evo ga dobar link,

http://bikeretrogrou...-positions.html

 

Velika je greska ako pokusavas klasican bicikl da prebacis u moderan FIT, jer su proporcije rama razlicite, drzi se klasicnog polozaja, koji je inace i ugodniji, ako se namesti kako treba.


  • 0

#17 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 15 October 2018 - 11:32 AM

Oko samog volana, njemu je kljucna osobina koliko je sirok, doduse i taj luk im je razlicit od modela do modela.

Ova slika ti je slika klasicnog bike fita.
Posto imas klasican bicikl to ti je cilj.

Obrati paznju koja je relacija izmedju sica i volana, razlika u visini, zatim koji je ugao noge, pri skoro opruzenim pedalama, kao i koji je ugao koji zaklapa podlaktica sa nadlakticom.

Sto se kocnica tice to moze da se napravi, ali zavisi kakve su ti kocnice, te tvoje rucke bi mi svakao letele, potkovice moraju da se pogledaju, obicno dobre rucke mogu da pomognu.

Hinault01.jpg

Kako mi se cini po ovoj slici, moracu da spustim jos malo sediste, a korman mora malo da se zarotira da donji deo dropova budu paralelniji sa tlom.

Evo slike celjusti.8f5b2aa8965ad02406a105b668d7f6ac.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#18 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 15 October 2018 - 11:35 AM

Ima jos slika u linku dole, sve to malo pogledaj i prostudiraj...

 

Kocnice su jeftinko, ali moze to mozda da se sredi da bude bolje, prvo se rasklope ociste, smeksaju se poluge, zamne se sajle i buziri, uradi dobro rutiranje, i stave se dobre ruckice, nove ne valjaju nista, trazi neki stariji Shiumano, ako zelis da sakijes kablove.

 

Ovako nesto su bile dobre rucke

 

5649.JPG


  • 1

#19 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 15 October 2018 - 02:15 PM

Ima jos slika u linku dole, sve to malo pogledaj i prostudiraj...

Kocnice su jeftinko, ali moze to mozda da se sredi da bude bolje, prvo se rasklope ociste, smeksaju se poluge, zamne se sajle i buziri, uradi dobro rutiranje, i stave se dobre ruckice, nove ne valjaju nista, trazi neki stariji Shiumano, ako zelis da sakijes kablove.

Ovako nesto su bile dobre rucke

5649.JPG


Ima jos slika u linku dole, sve to malo pogledaj i prostudiraj...

Kocnice su jeftinko, ali moze to mozda da se sredi da bude bolje, prvo se rasklope ociste, smeksaju se poluge, zamne se sajle i buziri, uradi dobro rutiranje, i stave se dobre ruckice, nove ne valjaju nista, trazi neki stariji Shiumano, ako zelis da sakijes kablove.

Ovako nesto su bile dobre rucke

5649.JPG


Procesljao sam link ali moram natenane da prostudiram.

U sustini ne zelim da bude moderan drumas, nekako mi je izuzetno privlacan i ovakav. Cak sam hteo da ga i prefarbam na zimu i ocistim hromirane delove, pa makar ih hromirao ponovo. Ali avaj.

E sad oko sajli, serviser mi je rekao da nema vise ni sličnih ovakvih sajli pa smo zato do daljnjeg, citaj zimu, ostavili zamenu svih sajli i buzira, jel mogu ja sam da zamenim to i na sta treba da obratim paznju.

Moram da iscitam sta znaci smeksati poluge.

Znam da je serviser sredio kocnice jer ranije skoro uopste da nisu kocile ali ne znam jel ih rastavljao i sve to.

Takodje, ako imas vremena i zelje, mogao bi da mi kazes neke modele tih shimano rucica pa da trazim slicne. Jel treba tada i celjusti da menjam, eventualno neke malo bolje da stavim?

Hvala svim dobrim ljudima na velikoj pomoci. Trudim se da pohvatam sve ali sto vise citam, sve sam zbunjeniji.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#20 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 15 October 2018 - 06:40 PM

  Posto vidim da se vozis po NBG, mogu da ti kazem da buzire i sajle bez problema mozes da kupis na buvljaku, i to za smesne pare.

50 kint sajla, metar buzira 60rsd, imaju i beli.

 

Sad sledi glavo pitanje da li ti se svidja smek tog bicila tj da li ti je dobar u voznji,

Ako jeste onda mozes da ga doradis, mada bih izbegao neka veca ulaganja, jer je njegova klasa niska.

 

Tu je najpametnije odma uzeti bicikl sa dobrom oremom, jer moze za male pare stari bajs da se nabavi i posle sredi.

 

Ako si ipak resio da zelis Subita,onda ka uradi da bude full.

Ispoliraj ram polirkom, sa benzinom ga prvo ocisti. Hrom ocisti mrezicom za sudobe, ali ne budi previse agresivan.

 

PA polako mi skockaj komplet mehaniku.

 

 

 

 

 

JA bih jos iekao ove ostatke od dinama, i sl.

 

MAda ondaq pogledas ovaj bajs za 150 e

 

https://www.kupujemp...13937-oglas.htm

 

Njegova estetika je nedostizna za Subita, mada ni on nije neki top model, vise sminka.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika