Jump to content


Fotografije

Pomoć pri kupovini pumpe za drumaša

road Pumpa Kupovina Drumaš

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
38 odgovora na ovu temu

#1 danilovasojevic

danilovasojevic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationNiš, Serbia

Postavljeno 13 May 2018 - 09:00 AM

Pozdrav ljudi,

Ima li neko da predloži podnu pumpu koja je dovoljno dobra za pumpanje guma na drumašu?

Na šta treba obratiti pažnju kod kupovine pumpe?

Meni definitivno treba pumpa sa manometrom, dobra za pumpanje guma mom drumašu (7.5 bar), a da ima priključak i za MTB gume.
  • 0

#2 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 May 2018 - 09:12 AM

Ova je best buy (koriste je i u servisima PlanetBike): http://planetbike.rs...ema/Pumpe/3785/

Ova je malo praktičnija ako ti cena nije bitna (ima glavu koja radi na vrstama ventilima bez odvrtanja i okretanja nastavaka): http://planetbike.rs...ema/Pumpe/3786/
  • 1

#3 danilovasojevic

danilovasojevic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationNiš, Serbia

Postavljeno 13 May 2018 - 09:17 AM

Vrh. Ja sam gledao ovu prvu, ali nisam bio siguran koliko je u praksi dobra. Ne bih baš ovu skupu kupovao, ako ne moram :-).

A ove polovne sa oglasa ovde, imam li računa gledati njih?
  • 0

#4 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 13 May 2018 - 10:12 AM

Ne znam kakva je ova full pvc koja je preporuceba, ali taj model sa alu telom, je relativno los, jedva se nabije na 7 bara. Ja imam par dobrih pumpi, i ovo je mnogo losije od toga. Pre nedelju dana sam za druga uzeo tu sa alu telom na preporuku za druga. On ne moze n ina 7 bara da navuce...
  • 0

#5 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 May 2018 - 12:53 PM

Vrh. Ja sam gledao ovu prvu, ali nisam bio siguran koliko je u praksi dobra. Ne bih baš ovu skupu kupovao, ako ne moram :-).

A ove polovne sa oglasa ovde, imam li računa gledati njih?

Lezyne ako ih jos ima na oglasima polovne su ali kidaju, idu do 12-15bara prodaje ih neki Dragan iz Bg, ove Giyo plasticne izguraju do osam bara ali moras da zapinjes kao konjina. Sa Lezyne je pumpanje mnogo lakse, kupio sam jednu pre dve godine i vrlo sam zadovoljan, a dobre su i Topeak joe blow ima ih u Probike-u nove.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#6 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 13 May 2018 - 01:21 PM

Ta Giyo plasticna moze da izgura, ali to ako si jak, ovi moji drugari su malo sitniji i decko nema tezinu da pritisne preko 6.5 bara, guma je 700cx23. Ne verujem da je plastocna bolja od alu, posto deluju isto. Ja isti protisak nabijem i sa Giyo teleskopskom od 600 rsd. Sto se mene toce ta pumpa je negde na granici da kazem da vredi nesto. Licno bih uzeo teleskopsi Giyo od 600 kinti, i stedeo pare za bolju podnu pumpu...
  • 0

#7 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 13 May 2018 - 02:28 PM

http://planetbike.rs...ema/Pumpe/3785/

 

Koristio sam je pre 3 nedelje na trci puni do 8 bara bez problema


  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#8 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 13 May 2018 - 03:22 PM

https://www.2bike.rs...al#.WvhYBHObw0M
Koristim je već dve godine i nemam zamerki
  • 0

#9 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 May 2018 - 04:13 PM

Postoje dve aluminijumske Giyo, jedna oko 2000, druga oko 5000. Ta jeftinija nije za visoke pritiske, baš je mučenje; skuplja ide do 14 bara bez problema. Plastična Giyo s manometrom od 2000 bolje radi visoke pritiske nego jefitnija aluminijumska, 6-8 bara ide sasvim lepo. Sve tri pumpe sam koristio više puta, ove dve koje sam preporučio obe imam već nekoliko godina. Sa ostalim pumpama koje su pomenute na temi nemam iskustva, ali i Lezyne i Topeak važe za kvalitetna imena.
  • 0

#10 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 13 May 2018 - 05:39 PM

Meni se ova preporučena ništa nije svidela. Toliko je klimava i deluje neviđeno cheap ali BAŠ.

Kupio sam ovu i do j@j@ je. Pumpa brutalno uz minimalan napor, deluje kao da će da potraje...

 

http://planetbike.rs...ma/Pumpe/22998/


  • 0

#11 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 May 2018 - 07:37 PM

Za drumasa treba ozbiljna pumpa...

Ja sam imao vise komada od kineza full plastika, do kineza sa alu telom i plasticnim ostatkom...

Mogu one da duvaju ako si ti jak, al su im losa creva, prikljucci, drska pa tu pucaju.

 

Recimo ako pumpas iznad 8 bara meni se desilo da se celo dno pumpe bukvalno odlepilo, i to nema sanse da se necim zalepi koliki je pritisak osim nekim epoxy lepkom i jos da to sve dihtuje....gotovo nemoguce.

 

Onda sma koristio topeak joe blow, to je vec daleko bolja pumpa, ali njoj zeza povratni ventil koji od visokog pritiska ume da se bukvalno zalepi pa pumpa vraca vazduh.

 

I na kraju vis enisam hteo da eksperimentisem i kupio lezyne steel floor drive, to je bukvalno hladno oruzje a ne pumpa.

ko god je uzme u ruku jasno mu je da je ozbiljna alatka, ta pumpa nikakvu manu nema.

Od priklucka koji ide na klik na koji god hoces ventil, creva, drvene drske, manometra, sve je perfektno napravljeno i ne sadrzi ni parce plastike.


  • 2

#12 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 May 2018 - 09:00 PM

http://www.vector-bi...ster-pro-detail

 

Nije da preporučujem ovu pumpu jer ima neke mane, koje do duše nisu velike i mnogo bitne, ali samo primer da i jeftina pumpa može da obavlja ono najbitnije, a to je da radi pouzdano, da pumpanje ne ide preteško, i da traje. A to ova pumpa ispunjava. Platio sam je 1200 din pre skoro 8 godina i radi i dalje odlično a dosta sam je koristio. Dosta lakše se pumpa nego na nekoj skupljoj giyo koju sam probao, ja pumpam na 8 bara bez muke, a pumpao sam i schwalbe durano na 10 bara bez problema. Ko voli fensi dugačko crevo onda ta pumpa nije za njega pošto je crevo kratko. Klip, ručka i postolje su od plastike ali nikad nisam imao problema. Manometar ono ide malo u skokovima nije savršeno tečan ali meni to ne smeta. Ima malu manu da jedan šrafić ispada, zalepio sam ga i to je trajno rešenje. Za promenu na auto ventile mora naravno da se odvrće i rotira ono. Sve u svemu sada je ne bih kupio jer mi ne znači toliko ušteda, kupio bih neku skuplju i ozbiljnu pumpu pošto to traje sto godina. Ali da biram između ove i giyo (na koju moraš celom težinom iz petnih žila za 7-8 bara) izabrao bih opet ovu


  • 0

#13 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 May 2018 - 07:01 AM

http://www.vector-bi...ster-pro-detail

Nije da preporučujem ovu pumpu jer ima neke mane, koje do duše nisu velike i mnogo bitne, ali samo primer da i jeftina pumpa može da obavlja ono najbitnije, a to je da radi pouzdano, da pumpanje ne ide preteško, i da traje. A to ova pumpa ispunjava. Platio sam je 1200 din pre skoro 8 godina i radi i dalje odlično a dosta sam je koristio. Dosta lakše se pumpa nego na nekoj skupljoj giyo koju sam probao, ja pumpam na 8 bara bez muke, a pumpao sam i schwalbe durano na 10 bara bez problema. Ko voli fensi dugačko crevo onda ta pumpa nije za njega pošto je crevo kratko. Klip, ručka i postolje su od plastike ali nikad nisam imao problema. Manometar ono ide malo u skokovima nije savršeno tečan ali meni to ne smeta. Ima malu manu da jedan šrafić ispada, zalepio sam ga i to je trajno rešenje. Za promenu na auto ventile mora naravno da se odvrće i rotira ono. Sve u svemu sada je ne bih kupio jer mi ne znači toliko ušteda, kupio bih neku skuplju i ozbiljnu pumpu pošto to traje sto godina. Ali da biram između ove i giyo (na koju moraš celom težinom iz petnih žila za 7-8 bara) izabrao bih opet ovu

e to je kanta neopevana, svaka ti cast kada si zadovoljan, ja imam jednu sa polomljenim postoljem, a onaj sraf ispada li ispada. Manometar zagavljuje... Crevo od 20-30cm... Neviđeno đubre od pumpe... Uvija se kao rezanac, ono bukvalno osećaš kako je sva kilavo konstruisana. Ne preporučuj to nikome!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#14 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 May 2018 - 07:33 AM

To su te slabe pumpe o kojima pričam...
U suštini one mogu da duvaju ako ih ne naterati par puta na 10bara a onda počinju da se raspadaju.
Ako imate malo bolje gume trebaće vam i bolja pumpa, sve zavisi od pritiska koji ove pumpe razvaljuje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#15 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 May 2018 - 07:40 AM

To su te slabe pumpe o kojima pričam...
U suštini one mogu da duvaju ako ih ne naterati par puta na 10bara a onda počinju da se raspadaju.
Ako imate malo bolje gume trebaće vam i bolja pumpa, sve zavisi od pritiska koji ove pumpe razvaljuje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Pa da, o istoj stvari pricamo, i ja imam Lezyne istu pumpu, moja ćerka od 10 godina moze sa njom da napumpa gumu na 8 bara. Pre toga sam imao ovu KLS iz Vectora, pa onu plasticnu Giyo i na kraju se eksperiment zavrsio sa Lezyne koja ce verovatno da me nadzivi jer je bomb-proof, ne vidim sta bi tu moglo da se pokvari...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#16 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 May 2018 - 09:29 AM

Pa ja bih već kupio Topaeak ili Lezyne samo da ova ne služi ovako dobro haha ovako mi glupo da dajem pare za još jednu pumpu. Ja pumpam na 10 bara bez problema, ortak ima neku giyo iz planeta skuplja je i deluje robusnija ali umreš da naduvaš na 8, pogotovo ako nisi težak čovek


  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 May 2018 - 10:43 AM

Pa da, o istoj stvari pricamo, i ja imam Lezyne istu pumpu, moja ćerka od 10 godina moze sa njom da napumpa gumu na 8 bara. Pre toga sam imao ovu KLS iz Vectora, pa onu plasticnu Giyo i na kraju se eksperiment zavrsio sa Lezyne koja ce verovatno da me nadzivi jer je bomb-proof, ne vidim sta bi tu moglo da se pokvari...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Koliko sam video, postoje dve vrste pumpi:

1. one koje sabijaju više vazduha u jednom "cugu" - njima se brže naduvaju gume velike zapremine, ali je teško postići visok pritisak (treba jako pritiskati)

2. one koje sporije pumpaju, ali se lakše postiže viši pritisak

 

Uz velik raspon kvaliteta izrade, pod čime misim na: preciznost merača pritiska, ako postoji, kvalitet glave koja ide na ventil (koliko dobro dihtuje, koliko lako se stavlja i skida), kvalitet creva, samog tela pumpe, kvalitet dihtunga unutar pumpe koji sabija vazduh...


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 May 2018 - 10:58 AM

Pa tako zvuci. ali moje dobre pumpe, em duvaju u 3 takta celu gumu, em se duva malim prstom, ali te pumpe su 40-60 evra....

 

Ne znam do cega bas zavisi, neka je greska u konstrukciji kod losih pumpi...


  • 0

#19 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 14 May 2018 - 11:06 AM

Pumpa je proizvod na duže/duge staze i treba odmah kupiti kvalitet i zaboraviš, iz ličnog iskustva govorim. Nešto tako konstrukcijski jednostavno je teško segmentirati u rasponu od 10 do 100 eura pa zato u jeftine idu inferiorni delovi, rešenja za promenu vrste ventila, gumena creva, šipke i rukohvati, ventili. Jeftinije pumpe su namerno takve kakve jesu, kao špagete se uvijaju i šište. Kupi sam Zefal jer sam svojevremeno kupio malu pumpu, baš kompaktnu na nekom sniženju za 3 dolara....e šta je ta pumpica sve napumpala i izdržala to je neverovatno. I danas radi kao prvog dana a kupio sam je 2008 godine...


  • 0

#20 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 14 May 2018 - 11:31 AM

Pa tako zvuci. ali moje dobre pumpe, em duvaju u 3 takta celu gumu, em se duva malim prstom, ali te pumpe su 40-60 evra....

 

Ne znam do cega bas zavisi, neka je greska u konstrukciji kod losih pumpi...

 

Meni se čini da te tvoje pumpe imaju neku grešku u fizici :-D Jesi pumpao ozbiljno široke gume njima?


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: road, Pumpa, Kupovina, Drumaš

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika