Jump to content


Fotografije

E-bike servis


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 pknikola

pknikola
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 19 April 2018 - 06:04 PM

pozdrav svima 

Da li znate neki dobar servis koji se bavi popravkom elektricnih bicikli?


  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 April 2018 - 06:33 PM

Dobro pitanje i mene zanima!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2018 - 06:45 PM

Drugar iz srednje se dosta igrao time - pravio je nekoliko različitih e-bajseva. U toku je organizacija i pregovori - da li se to uopšte može izvesti i pomoći ljudima s e-bajsevima - problem su delovi, mali milion različitih sistema, cene...

Najveći problem je što obojica još uvek nemamo hrabrosti napustiti "day time job" - tj. ne isplati se po aktuelnim cenama (e)bike servisa u NS.  :)

 

Ovo je njegov sajt, sa nekim projektima:

http://elektrobicikli.blogspot.rs/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2018 - 08:00 PM

Ovde je pitanje u temi vrlo prosto, ima li neki servis za ebike u Srbiji i gde?
U drugoj temi moze da se raspravlja o ostalom...


Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Pošteno. Mi ako se organizujemo i nakanimo, javljam. Najverovatnije ne pre zime. Kod nas to sve polako, laloški. :)


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2018 - 11:25 AM

Kakav problem imaš sa ebiciklom?


  • 0

#6 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 21 April 2018 - 09:18 AM

 Bicikli na baterije su budućnost :). Ipak je to samo bicikl, nije skuter ili motor, pedale se vrte uz ispomoć. Kad izguglate prodaju bicikala po tipu bicikla u Evropi tek se onda vidi koliko će se omasoviti u budućnosti. MTB i drumaši zajedno ne zauzimaju ni 10% ukupne prodaje ...city/tekking preko 60%, onda idu dečiji, e-bike pa touring/cross/fitness. Može da se vidi po našim oglasima koliko se e-bike omasovio u Evropi :). Svi gradovi u EU se okreću ekološki prihvatljivijim vidovima prevoza a tu će električni biti neprikosnoveni jer bicikl se većinom koristi do posla, kupovinu, rekreaciju, kad se treba prevaliti 5-15km a e-bike povećava tu razdaljinu za dva do tri puta, odlična zamena za automobil ili gradski prevoz. Kažu da Beograd nikad neće postati biciklistički grad a mogao bi bez problema uz pomoć države postati e-biciklistički kao Amsterdam :). Svi razlozi nekorištenja bicikla kao prevoznog sredstva se poništavaju električnim (dug put do posla, hladnoća, vrućina, znojenje, brda i doline...). Nama je problem cena. Bicikl za do posla doživljavamo kao neki jeftini krš koji niko neće ukrasti a ne prevozno sredstvo po ceni polovnjaka. Nekome ko koristi samo automobil bi mogla vidi odlična zamena.

 Giant je prvi izbacio čistokrvni drumaš na baterije a ove godine krenuli su i ostali. Meni je to smešno, struja na drumašu poništava celu filozofiju vožnje ...groteska :). Kod MTB-a je druga situacija, itekako ima smisla. Ima smisla i na touringu za višednevne vožnje.

 Prošlo leto desila mi se jedna "smešna" situacija sa e-bikom. Vraćao se bajsom starim obrenovačkim i negde na pola puta od Ostružničkog mosta do Ade sretnem stariji bračni, muž na običnom a žena na električnom iznajmljenim od parking servisa, ona plavo-bela sa baterijom na paktregeru. Muž nešto pipa oko baterije a žena plače kao kiša. Najpre sam pomislio da je neka svađa u pitanju ali kad sam stao i pitao šta je problem, rekoše mi da se bicikl pokvario. Ustvari se baterija ispraznila :). Za tih desetak minuta sa njima žena nije prestala da plače, u jednom momentu je sela na travu pored puta i bukvalno jecala, bilo joj je nemoguće objasniti da se može brzo vratiti do parkinga i okretanjem pedala, put od nekih 4-5km.

 

 Za servis bi se obratio https://e-prime.com/ verovatno mogu pomoći oko tih stvari.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika