Jump to content


Fotografije
- - - - -

Zna li neko ovaj put?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#1 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 04 February 2018 - 08:50 PM

Pravim rutu za sledecu sezonu,pa kao sto naslov teme kaze,zna li neko ovaj put? Intesuje me u kakvom je stanju, asvalt ili neka druga podloga, jednostavno, moze li se proci tuda drumasem? Ako je neko prolazio tuda, ili zivi u blizini, bio bih mu zahvalan na bilo kakvoj informaciji.

 

http://www.mapmyride...een/1894725374/


  • 0

#2 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2018 - 01:35 PM

Stavi neki snimak ekrana, kad otvorim ovo na linku ne vidi se nikakav put


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#3 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 05 February 2018 - 02:18 PM

Izvinjavam se, moja greska.Sad je otkljucano


  • 0

#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4415 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2018 - 05:05 PM

Prosao sam proslog leta putem od Sjenicr do Ivanjice. Nisam siguran ali cini mi se da je ovaj oznaceni deo makadam.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 05 February 2018 - 06:00 PM

E, to me zanima. Da bi skratio put i da ne idem na Ivanjicu, pa na Sjenicu, nego preko brda precicom. Idem drumasem pa bi bilo lepo ako je asvalt.
  • 0

#6 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 892 posts

Postavljeno 05 February 2018 - 06:15 PM

Nisam prolazio, ali u celom kraju ces tesko naci ove vezne puteve u asfaltu. Mozda donekle i ima asfalta (do zadnjih kuca) medjutim u celoj ruti vrlo tesko.

Ono sto vidim je da na terenskoj karti deluje kao vecinski ravna deonica osim dela kod Kusica pa je vrlo moguce da je makadam u dosta dobrom stanju.
  • 0

#7 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4415 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2018 - 07:37 PM

Put od Preseke ka Katicima bi trebao da je asfaltni. Ja sam dosao od Gostilja do Kokinog Broda. Gore na brdu levo je takodje asfalt prema Preseki ali taj deo do Kusica je 99% makadam. E sad, ako je bas toliko los to ti je 45-50 min guranja. Ako je solidan i cvrst laganom voznjom nece biciklu nista biti.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 05 February 2018 - 07:57 PM

Vrlo je moguce da je taj deo puta makadam. Zato sam hteo da se uverim I da dobijem informaciju iz prve ruke. Posto bih dolazio iz pravca Gostilja,a posetio bih kanjon Uvca, ne preostaje mi drugo nego da idem na Novu Varos. E sad, tu ima opet gomila puteva sumnjive podloge. Ako bih isao na Ivanjicu,to bi bilo jos dodatnih cetrdesetak kilometara I ko zna koliko visinca. Slatke muke.


  • 0

#9 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1406 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2018 - 08:40 PM

Ako gledas satelitski snimak na Google Maps i uvelicas/zumiras koliko je moguce, vidis da je put sasvim pristojne sirine - sigurno nije nikakav planinski puteljak vec pravi put - ali definitivno vise izgleda kao makadam nego neki asfalt/beton. Po tim snimcima, ja bih se bez problema odlucio da tuda prodjem sa natovarenim bajsom (tu nema neke bitnije promene visine, koliko vidim), ali nisam siguran za drumasa...

 

A evo pravicu se da ti ne zavidim ;)


  • 0

#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4415 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2018 - 10:09 PM

Vrlo je moguce da je taj deo puta makadam. Zato sam hteo da se uverim I da dobijem informaciju iz prve ruke. Posto bih dolazio iz pravca Gostilja,a posetio bih kanjon Uvca, ne preostaje mi drugo nego da idem na Novu Varos. E sad, tu ima opet gomila puteva sumnjive podloge. Ako bih isao na Ivanjicu,to bi bilo jos dodatnih cetrdesetak kilometara I ko zna koliko visinca. Slatke muke.



Od Gostilja do Kokinog Broda put je k'o bombona a saobracaja gotovo i da nema. Ta deonica ima dosta visinskih razlika.
Od K.Broda imas oko 8 km magistrale. Od Nove Varosi imas jedno ostrije brdo ka Sjenici. Posle tog brda imas jos 2 uspona duzine po 3-4km i posle duuugacka nizbrdica i jos duzi put koji ide nanize sve do Sjenice. Od Sjenice do skretanja za Uvac ima oko 7km i jos oko 1,5-2 do kampa.
Dakle, za drumasa sve je milina.
Ako se vracas nazad.. od Uvca ka Kusicima.. ne prejak uspon a posle do Ivanjice 15-20 km nizbrdo i sve ravno do Pozege. I tu je asfalt ko zmaj.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 06 February 2018 - 09:48 AM

Hvala momci na pomoci. Mislim definitivno da je ta precica makadamski put i da treba traziti alternativu. Bilo bi dobro ako postoji neki put od Nove Varosi do kanjona Uvca0, da se ne obilazi cak do Sjenice, ili do Ivanjice. Prvobitno je tura zamisljena 500 km u tri dana, a sad my racu da je produzim na cetiri.
Camade. Put od Nove Varosi preko Zlatara do Sjenice sam prosao pre neku godinu. Fantastican je, prolazi kroz borovu sumu, asvalt je bio nov. Voleo bih sad da prodjem nekom novom rutom, al to cu jos odluciti
  • 0

#12 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 09 February 2018 - 02:10 PM

Тај део није асфалт али није лош и могао би већим делом да се одвезе друмешем. Оно што је најважније тај крај је прелеп па вреди проћи тим путем. Напиши одакле и где идеш па ти могу предложити неку добру опцију, овако из текста једино знамо да би ишао из Гостиља до кањона Увца али не знамо који део кањона? Ако мислиш на чувени видиковац Молитва и поглед на меандре онда имаш две 100% асфалт опције (преко Н.Вароши и преко Ивањице) али само до Сјеничког језера па онда пешака поред језера до видиковца или лошим макадамом кроз села до задње куће у селу Муховићи и онда 10мин. до видиковца.

Ако ти је битно да до језера пут буде 100% асфалт а возио си преко Златара онда иди преко Ивањице (нема много возила а има лепих пејзажа, хлада, извора а чак и један са киселом водом) али спреми се на доста успона.

Ако ти није проблем да изгубиш највише сат времена док се претруцкаш евентуално неки део прегураш у тој краткој деоници онда је то дефинитивно најбоља, најкраћа, најлепша деоница са убедљиво најмање возила и успона између Гостиља и Сјеничког Ј.

Мада, најбоље да напишеш идеју целе туре па да видимо куда је најбоље проћи.


  • 3

#13 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 09 February 2018 - 06:32 PM

Zahvalio bih se kolegi Simeunu na detaljnom opisu tog dela Srbije, koji mi je manje vise nepoznat. Hteo bih da posetim kanjon Uvca i sa vidikovca uzivam u pogledu na beloglave Supove. Kada sam pre neku godinu prolazio tuda, jednostavno promasio sam skretanje za kanjon I produzio preko Zlatara. Ove godine sam resio da ispravim gresku , uzivam u pogledu I prespavam jednu noc gore. Esad, ako moze da se prodje drumasem onom precicom, super. Ako ne,kuda bi bilo naj bolje proci, a da je asvalt?Trasa je sledeca:

 

http://www.mapmyride...een/1894730912/


  • 1

#14 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 09 February 2018 - 09:38 PM

Нема на чему колега, драго ми је да могу да помогнем. Сад ми је јасно какав ти је план само што већи проблем имаш на Голији 20км макадама од Дуге Пољане до Одвраћенице (323-343км) од чега је половина успона по лошем макадаму до под сам врх Голије Јанков Камен а половина спуст у Одвраћеницу мало бољим макадамом где поново почиње асфалт. Поглед је одличан и виде се Пештер, Комови, Дурмитор, Златар итд. али за друмаш није баш зато је боље да идеш од Дуге Пољане ка Новом Пазару или евентуално мало направиш заобилазак преко Пештера тј. Карајукића бунара и Тутина па на Нови Пазар.

У сваком случају ја бих рецимо уз мање измене твоје руте ишао овако:

1.дан Београд - Ужице. У односу на твоју руту ја не бих од Диваца преко Мионице него на Ваљево, Каону, Косјерић, Глумач, Врањани, Тврдићи, Ужице. Тако бих избегао успон на врх Дивчибара и вожњу магистралом од Пожеге до Ужица. Асфалт добар, неоптерећен пут, успона само од Ваљева до Каоне на западним обронцима Дивчибара и мало на крају од Здравчића до Ужица тако да тих 180км можеш без проблема самлети за дан.

2.дан Ужице - Увац баш као што је на твојој мапи само што би полазак био из Ужица па онда на Љубање,Гостиље, Јасеново, Пресека, Кушићи, Дружиниће око 105км и ако би кренуо рано ујутро таман би стигао мало иза подне па би имао времена да одгураш бајс до смештаја у кањону и онда растерећен лагано прошеташ до видиковаћа и науживаш се над кањоном до заласка сунца.

3.дан Дружиниће - Луковска Бања твојом рутом уз напомену да од Дуге Пољане идеш доле на Нови Пазар па Рашку и даље до Села Мерћез и ту десно до Луковске Бање. Преноћиште 800дин, термални базени у хотелима су 500дин а имаш и бесплатно купање у базенчићима у природи на изворишту што ће ти пријати након 170км тога дана.

4.дан Луковска Бања - Пролом Бања након устајања можеш на још једно купање и рутински тих 55км до Пролом Бање где лагано хваташ ласту експрес  бус у 4 поподне (ако си тако планирао повратак). Иначе од Мерћеза до Куршумлије је баш баш лош асфалт тако да знаш да не помислиш да ћеш прелетети тих 55км мада можеш посетити и Куршумлијску Бању кад већ имаш времена а треба ти сат времена за то са све разгледањем пошто је само 11км од Куршумлије а ако ипак не будеш ишао до Куршумлијске Бање него стигнеш у Пролом Бању довољно раније можеш и тамо да овериш базен.

То је неки предлог како да то најбоље уклопиш у та 4 дана заједно са повратком. Што се тиче пута осим тих 7км макадама испод Мучња и 24км лошег асфалта од Мерћеза до Куршумлије све остало је добар асфалт и немаш неких опасних и тешких преоптерећених деоница. Нека те здравље послужи и биће то супер вожњица!


  • 5

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4415 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2018 - 09:54 PM

Simeune.. po pitanju poznavanja Srbije, a i sire tesko mozemo da ti nadjemo rivala. Bravo.. i to 3 puta.

Onih 20-ak preko Golije su losi cak i za treking bicikl.. tu drumasem ne moze.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 09 February 2018 - 10:58 PM

Uh, kakav poznavalac ovih nasih puteva i puteljaka.Tebi ne treba mapa kad krenes ne put. Sto se tice prvog dana,ots, aje kako je ucrtano na mapi. Namerno gadjam visoke planine, kao sto su Maljen,Zlatibor ,Kopaonik...Goliju na zalost ovaj put moram da obidjem, sa nevericom citam da je naj zanimljiviji deo puta makadam.Dakle,ostaje Mionica,Divcibare...Plan je da se spava na Zlatiboru,konkretno u Sirogojnu. Odatle poraniti i opet preko Nove Varosi , Zlatara,Sjenice u kanjon Uvca. Trebalo bi stici i smestiti se do 12-13h , kad orlovi krecu u potragu za hranom. Tu prenociti pa preko Pestera do Duge Poljane. Steta sto je prema Goliji makadam i nije za pentranje drumasem.Dalje Novi Pazar i spavanje u Raskoj. Sutra dan napad na Kpaonik od Rudnice. Ko tu nije peo, ne zna sta je golgota. Od Brzeca pa dole do skretanja za Lukovsku banju je nov asvalt i pravo uzivanje je spustati se. Dalje Kursumlija i Prolom banja.Eto to bi ukratko bio opis rute.Od Kokinog Broda do proloma ovom trasom sam prolazio pre neku godinu. Sad sam hteo malo da je izmenim, ali na svakoj izmeni sprecio se makadam


  • 0

#17 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 892 posts

Postavljeno 10 February 2018 - 03:50 AM

A kad to najzanimljiviji deo puta nije makadam? ;)
  • 0

#18 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4415 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 February 2018 - 07:21 AM

Isao sam ja proslog leta tim putem Rudnice-Kopaonik.. ali nizbrdo. I tad sam zakljucio da nije dobro za voznju u kontra smeru.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#19 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 10 February 2018 - 08:25 AM

Tako je Niipheus. Sve sto je lepo ima svoju cenu. Chamade, uspon od Rudnice je stvarno tezak. Dodatnu tezinu mu daje sto ce to biti cetvrti dan voznje, kad su noge vec umorne I sto cu imati nesto stvari iza sebe. Inace penjao sam Kop sa sve cetiri strane I to uvek posle nekoliko dana puta I mogu reci da to nije naj tezi uspon. Jos tezi je preko Krive Reke.


  • 0

#20 packelini

packelini
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 10 February 2018 - 02:45 PM

@Симеун

 

https://ridewithgps....routes/26846763

 

Да ли си овако замислио Тротерову вожњу ?


  • 1
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika