Jump to content


Fotografije

BICIKLISTIČKI SUSRET GENERACIJA


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
47 odgovora na ovu temu

#1 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 02 October 2008 - 05:08 PM

POZIV NA DRUŽENJE
"BICIKLIZAM BEZ GRANICA"
U sklopu priredbi "SLOVENIJA KOLESARI"

nedelja 19. Srpanj 2009
Na slovenskom biciklističkom forumu Bicikel.com došli smo na ideju da organiziramo susret nekadašnjih biciklista sa bivših prostora Jugoslavije, sa namjerom da se poslije puno godina ponovno sretnu biciklisti, koji su zajedno vozili 1960-tih, 1970-tih i 1980-tih godina.

Na tom biciklističkom forumu smo se pod temom “ŠE POMNITE, TOVARIŠI" u slici i riječima podsjetili na puno biciklista iz toga doba. Tako se nas nekoliko članova foruma odlučilo da organiziramo susret i zajedničku vožnju na biciklima od Kranja do Jezerskoga i nazad u Kranj. To biciklističko druženje i ponovni susret generacija biciklista bi se odvijalo pod zajedničkim imenom:

"BICIKLIZAM BEZ GRANICA – KOLESARJENJE BREZ MEJA"
Staza toga biciklističkog maratona išla bi na relaciji Kranj - Šenčur - Preddvor - Jezersko. Start će biti u Kranju s kraćim uvodnim programom, nakon čega bi se sa biciklima uputili prema Jezerskomu do Planšarskega jezera, gdje bi bila prilika za odmor i druženje, te obnavljanje uspomena iz dana kada smo svi još zajedno nastupali na biciklističkim utrkama širom svijeta.
Pozivamo vas da nam se pridružite na ovom maratonu, koji bi po našoj želji postao tradicionalan.

ORGANIZACIJA
Združeni kolesari sa foruma Bicikel.com. Kontakt osoba: Zdenko Kahlina, email: [email protected]

START
Parkirni prostor pred hotelom Creina u Kranju 19. Srpnja 2009, u 10:00 sati.
Maraton se održava bez obzira na vrijeme. U slučaju kiše ili lošeg vremena, susret generacija biciklista će se održati u restauraciji hotela Creina, u Kranju.

STAZA MARATONA
Kranj - Prebačevo - Voklo - Šenčur - Visoko - Preddvor - zg. Jezersko (
Planšarsko jezero ), tamo bi stali na okrepu – prilika za druženje i razgovor, a nakon toga bi se išlo nazad za Kranj. Ukupna dužina maratona je cca 75 km.

OKRETIŠTE
Planšarsko jezero na Jezerskem
Višina izhodišča: 384 m
Višina cilja: 900 m

Staza 2009 maratona:


Postavljena slika

CILJ
Slovenski trg u centru Kranja.

PRIJAVE
Predprijave – na naslov "BICIKLIZAM BEZ GRANICA”
E-mail: [email protected] ili [email protected] najkasnije do srijede 1. Srpnja 2009.
• Prijave – na dan maratona do 10:00 sati na štartu na parkingu hotela Creina u Kranju.

INFORMACIJE
• Sve informacije i novosti u vezi sa “BICIKLIZAM BEZ GRANICA” možete pronači i na slovenskom portalu pod naslovom: “KOLESARSKO SREČANJE GENERACIJ”
Bicikel.com ako odete na stranice > Domov > Forum > Tekmovanja.

Takoder možete sljediti ovaj link: http://www.bicikel.com/sl/forum

Pažnja: Vožnja na biciklu nije obavezna za ovo druženje. Najvažnije je da se okupimo, pa oni bez bicikla mogu sa automobilima otići na Jezersko, gdje je planirano druženje uz piče i okrepu.

Tehnički opis staze:
Start maratona je sa parkirnog prostora pred hotelom Creina u Kranju. Odmah poslije starta, spuštamo se po Jelenovem klancu u dolinu, gdje skrećemo lijevo, pa poslije manjeg uspona dodemo do semafora. Ovdje ćemo skrenuti desno, a cesta nas vodi prema Hrastju. Kada dodemo do Prebačeva skrećemo lijevo prema Voklu. Kod mjesta Voklo, opet skrećemo lijevo, prema mjestu Šenčurju. Kada dodemo do kružnoga toka - raskršća u Šenčurju, nastavljamo ravno kroz Šenčur. Na izlazu iz Šenčurja, sljedimo lijevu cestu prema Visokom. U mjestu Visoko skrenemo desno i nastavljamo prema Preddvoru. Cesta do Preddvora je uglavnom ravna. U dolini rijeke Kokre cesta se počinje lagano penjati. Največi uspon je 2km pred Jezerskim, ali nije prestrmo.

Cilj ovoga maratona je kod gostionice na Planšarskem jezeru, na Jezerskom.

Gostišče ob Planšarskem jezeru
Zgornje Jezersko 125a
4206 Zgornje Jezersko
Telefon: 04/254 50 60
  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 03 October 2008 - 05:09 PM

Svaka cast za ideju i zalaganje. Nadam se da ce biti puno ucesnika, a fotografije svakako ocekujemo :)
  • 0

#3 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 05 October 2008 - 11:59 PM

Molim za uslugu:
Trazim kontakt informacije od Marinkovic Miodraga iz Beograda, bivseg svetskog prvaka. Takoder ako netko ima bilo kakve informacije od Laszlo Pavlika, koji navodno zivi u Temerinu. On je takoder bivsi YU biciklisticki reprezentativac iz 1950-tih godina.

Email adresa ([email protected]) od BK metalac iz Kraljeva ne radi vise. Ima li netko novu email adresu?

Unapred zahvaljujem.
  • 0

#4 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 07 October 2008 - 02:50 PM

Reprezentacija Jugoslavije na utrci Kroz Jugoslaviju 1969 s lijeva na desno:
Franc Hvasti, Tone Kunaver, Laszlo Pavlik, Rados Cubric, Florijan Valencic, Franc Skerlj, Cvitko Bilic.

Postavljena slika

Ponovno na okupu:
Ovi vozaci ce se ponovno susresti u Kranju iduce godine! :D :D
  • 0

#5 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 October 2008 - 05:06 PM

Sad sam se setio...Na MyCity forumu postoji osoba čiji je nick "LUKAIGANE". Sad sam se setio da je u temi "Vaša najveća brzina" Rekao da je bio reprezentativac stare Jugoslavije 70-80 godina. Sad možda da ga iscimaš na PP jer mu tada kao i većini stiže mejl da ga upozori da je primio PP... Probaj...možda uspe :)

Slika odozgo je sila =D> 8)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#6 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 07 October 2008 - 06:38 PM

hvala za informaciju. moram pokusati to.. odlicna ideja!
  • 0

#7 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 07 October 2008 - 09:23 PM

Ovaj je bio na Bickel.com ispricao 2 tone prica iz tog vremena . slao sam mu mail probaj i ti. [email protected]
  • 0

#8 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 10 October 2008 - 06:53 PM

Ovaj je bio na Bickel.com ispricao 2 tone prica iz tog vremena . slao sam mu mail probaj i ti. [email protected]


hvala za pomoc. znam ja Ljubisu, vec smo se culi.

nego, jel netko zna Marinkovic Miodraga, bivseg svetskog prvaka? Treba mi kontakt informacija od njega... bilo sta, telefon, email, kucna adresa... ili samo prenesite poruku da se ponovno javi "zdenku u kanadu".

unapred zahvaljujem!
  • 0

#9 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 10 October 2008 - 08:20 PM

Nabavicu ti pa ti pustim na PM.
  • 0

#10 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 October 2008 - 10:52 PM

nego, jel netko zna Marinkovic Miodraga, bivseg svetskog prvaka? Treba mi kontakt informacija od njega... bilo sta, telefon, email, kucna adresa... ili samo prenesite poruku da se ponovno javi "zdenku u kanadu".


Kako sam jos davno nacuo Miodrag Marinkovic ima neku vulkanizersku radnju u blizini autobuske stanice. Sad dal je trac ili istina ne znam. :?
  • 0

#11 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 12 October 2008 - 02:10 PM

nego, jel netko zna Marinkovic Miodraga, bivseg svetskog prvaka? Treba mi kontakt informacija od njega... bilo sta, telefon, email, kucna adresa... ili samo prenesite poruku da se ponovno javi "zdenku u kanadu".


Kako sam jos davno nacuo Miodrag Marinkovic ima neku vulkanizersku radnju u blizini autobuske stanice. Sad dal je trac ili istina ne znam. :?


Hvala za pomoc. Uspostavio sam kontakt sa Marinkovicem uz pomoc sa ovog foruma!
  • 0

#12 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 12 October 2008 - 02:16 PM

Zelja mi je da se ove legende YU biciklizma ponovno sretnu u Kranju iduceg leta:

Postavljena slika
Skerlj, Boltezar, Cubric i R. Valencic.
  • 0

#13 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 13 October 2008 - 04:42 PM

Stizu prve prijave za "Susret Generacija" u Kranju 2009 godine.

Postavljena slika

Janez Zakotnik, Bruno Bulic i Dare Henigman su medu prvima obecali da ce doci!
  • 0

#14 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 17 October 2008 - 01:40 PM

Odlicne vesti Cubrici dolaze u Kranj!
primio sam email od Radise Cubrica (mladeg) u kojem kaze da ce svakako doci u Kranj, a nastojati ce da dovede i svog oca 75 godisnjeg Rados Cubrica...

Postavljena slika
  • 0

#15 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 17 October 2008 - 02:30 PM

Jel si nasao broj od onog iz Temerina?
  • 0

#16 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 17 October 2008 - 02:55 PM

Dobio sam adresu od Lasla Pavlika, pa sam mu poslao poziv postom!
Marko hvala za pomoc.
  • 0

#17 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 21 October 2008 - 02:05 AM

Upravo sam dobio prijavu za ovu manifestaciju od sva TRI brata Valencica: Rudi, Joze i Pavle.

Postavljena slika

Na ovoj slici je jedna od najjacih Jugoslavenskih ekipa iz tog doba: KK ROG iz Ljuljane za koji su braca Valencic nastupala.
  • 0

#18 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 05 November 2008 - 01:17 AM

Prijave stizu sa svih strana. Jedna od zadnjih prijava je stigla u vezi sa Vladom Fumicem. Suska se da ce i on doci u Kranj.

Postavljena slika
Na slici: Vlado Fumic za vreme treninga ove godine.

Inace Slovenija je "na nogama". Svi pricaju o ovom susretu, jer ce se po prvi puta nakon skoro cetrdeset godina susresti generacija reprezentativaca Jugoslavije, kao sto su Rudi Valencic i Rados Cubric.
  • 0

#19 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 14 November 2008 - 05:27 PM

Sportski prijatelji!

Do sada sam dobio puno prijava i pisama podrske pa sam odlucio da sve to objavim ovdje na Forumu. Nadam se, da ce to sve stimulirati one koji se jos nisu prijavili, da nam se jave sto prije. Vazno je da znamo tko ce sve doci i na koji broj ucesnika budemo morali racunati u vezi sa organizacijom. Kako izgleda, morati ce gore na Jezerskom pri Gostišču ob Planšarskem jezeru pripremiti puno pive..
  • 0

#20 Neno09

Neno09
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • LocationEdmonton, Canada

Postavljeno 14 November 2008 - 05:29 PM

Glavni urednik revije Bicikel Boštjan Svete:
Živjo!
Super, kaj naj drugega recem. Dovoljujemo uporabo imena in graficnih znakov. Datum je primeren. Skupaj lahko dodamo težo prireditvi preko foruma in revije ravno z serijo clankov do takrat in potem naprej. Pozvali bi tudi zamejske Slovence. Skupaj sem preprican, da bomo pripravili prireditev, ki bo tradicionalna.
Lep dan, Boštjan.

Dare Henigman:
Res si dobro zamislil to srečanje nekdanjih kolesarjev. Verjetno bi bila večina kolesarjev ki si jih naštel zainteresirana za takšno druženje. Lepo si sestavil RAZPIS za kolesarjenje starih generacij na relaciji Kranj - Jezersko. Lepa relacija, ravno prav dolga za takšno priložnost. Jaz predlagam da se vsem naštetim kolesarjem osebno ali po pošti vroči osnutek tega razpisa, tako da bodo vsaj videli za kaj gre.

Dogodek bi bil mogoče zanimiv tudi za širšo športno javnost saj so tukaj imena ki so res nekaj pomenila v jugoslovanskem kolesarstvu in širše. Jaz bom ta razpis sprintal in ga dal kolesarjem s katerimi imam osebni stik. No, toliko zaenkrat iz moje strani. Lep pozdrav !
Dare Henigman - Heni

Franc Hvasti:
Podpiram in pozdravljam vašo idejo o organizaciji srečanja kolesarjev generacij.
Lahko računate na mojo podporo in pomoč.
Lep pozdrav, Franc Hvasti

Josip Lorencin:
I meni bi bilo veliko veselje takvo srečanje. Bio sam na dopustu u Medulinu. Vidio sam se sa Bulićem, Bilićem, Valčićem, Ćus Sašo i još nekim mlađima sa kojima sam bio na treningu. Kad se vratim u Maribor ići ću u akciju za Mariborskim i okolnim biciklistima. Sa Ljubom (Car) imam stalni kontakt, povremeno i sa Pečnikom. Moram ću stupiti u kontakt sa Šantavcem sa kojim sam prije nekoliko godina radio u isti zgradi. Tu su još Roner, Španinger,Keršić i Razboršek..

Ivan Čolig:
Ja dolazim, upisi mene. Vidim da si potrosio vremena i volje da organiziras sastanak bivsih biciklista. Nadam se da sam jedan od prvih koji je prijavio svoj dolazak.
Bok. Ivan

Jože Valenčič:
Dobil sem tvoje vabilo za kolesarsko srečanje generacij in prebral sem tudi razpis. Moram reči, da ideja ni slaba, je celo navdušujoča. Kot vidim ste s projektom zelo daleč. V kontaktu sem tako z Žagarjem, Frelihom in Rakušem. Vsi trije so obljubili, da se bojo srečanja udeležili. Udeležbo sta obljubila tudi oba brata Valenčiča; Rudi in Pavle. Torej, srečanje bo vsekakor uspelo.

Ravnokar sem bil pri Žagarju, ko je dobil tvoje vabilo; zelo se ga je razveselil. Praviš, če me takrat ne bo v Kranj, vsi pridete v planino k meni. Tudi če bom v Kranju vas bom odpeljal gor, pijače zagotovo ne bo zmanjkalo. Kako bo z mlekom pa ne vem. Vidimo se v vsakem primeru.
LP Jože

Dejan Frelih:
Sem od Dragota sin, pa sem mu pred dnevi pokazal to stran, pa je bil ves navdušen nad njo. Takoj vedel je vedel kdo ste in se čudil od kje vam toliko fotografij. Lahko računate na Dragota.
Dejan.

:D :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika