Jump to content


Photo
- - - - -

"trazim sponzora"


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 29 September 2008 - 05:24 PM

Izaslo na oglasima:

http://www.cikloberz...how.php?id=2490

bcf.jpeg

Radi se o idejnom projektu uradjenom u okviru diplomskog rada na Osnovnim akademskim studijama na Masinskom fakultetu u Beogradu. Bicikl ima mogucnost postizanja velikih brzina (preko 100 km/h), komforan je i siguran. Mozete pogledati sliku, za detaljnije informacije javiti se na telefon.
Da bi se ovaj projekat pretvorio u delo, potrebna je izvesna kolicina novca.

Duzina=3,33 m Visina=0,9m



Pre neki dan sam gledao nekog nemca (tv) koji je pokusao da obori rekord na 1h ako se ne varam. Imao je prosek oko 78-79km/h i nije uspeo da obori rekord. Krenuo je dosta kasno pa uleteo u noc. Vozio je na nagnutoj zatvorenoj stazi gde testiraju automobile.
  • 0

#2 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Posted 29 September 2008 - 06:37 PM

Ako ćemo striktno po UCI pravilniku ne spada u bicikl, nego u vozilo na ljudski pogon (HPV). Inače me živo zanima koji bi prosek u ovome imao uz neki iole ozbiljniji uspon..
  • 0

#3 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Posted 29 September 2008 - 07:01 PM

Ako ćemo striktno po UCI pravilniku ne spada u bicikl, nego u vozilo na ljudski pogon (HPV).


Sto bi se reklo da bicikl nije vozilo na ljudski pogon :D
Poznato je zasto i kako je UCI "odlucio" sta je bicikl a sta ne.
  • 0

#4 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Posted 29 September 2008 - 08:32 PM

Kao pasioniranom ljubitelju F1 mnoga pravila FIA-e mi se ne svidjaju i smatram ih glupim, pa opet pratim to takmičenje. Isto mogu da kažem i za UCI-jeva pravila - činjenica je da nikad na takmičenjima koja su po UCI pravilniku nećeš videti ovakvo vozilo. A da, po Bečkoj konveniciji o saobraćaju - bicikl jeste vozilo, ali ovo jednostavno nije bicikl, nego HPV i za HPV-ove postoji organizacija sa svojim pravilnikom: http://www.ihpva.org/
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users