Jump to content


Fotografije

Podmazivanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
774 odgovora na ovu temu

#681 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 946 posts

Postavljeno 04 November 2022 - 09:25 PM

Kolega Rock ima finansijskih ograničenja. Živi negde u P. M. I bajs mu je jedno od retkih olakšanja u životu. Svaki dinar mu je dragocen a o ceni poštarine da ne pričam. Nema potrebe da baca pare na preparate koje kao što ste i sami primetili manje više dođu na "isti k...."
Neverovatno smo agresivan narod. Šta ste koji svi skočili da palamudite. Niti sam ja otkrio nešto epohalno, niti će njegov bajs leteti posle ovoga. Ali ova teglica mešavine koju sam spomenuo, najmanje kupi peska i prljavštine od svih na slici prikazanih preparata. Nema potrebe da baca pare. Nekom je dinar velik kao kuća1dcdf08415bdefd332edec4b92452d59.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 3

#682 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 04 November 2022 - 09:45 PM

Nadam se da se ovo ne odnosi na mene. Sta vise ovaj tvoj recept, samo u malo izmenjenom sastavu sam koristio pre vise od 30 godina, kada nije bilo nista od ovih sada modernih sredstava. Pravio sam smesu od 60% benzina i 40% nafte. To mi je sluzilo za pranje delova. Benzin ispari, delovi ostanu blago masni od nafte. Bilo je dovoljno dodati 4-5 kapi ulja, i bicikl je bio spreman. Tako da sam dugo taj recept koristio.


  • 0

#683 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 946 posts

Postavljeno 04 November 2022 - 09:51 PM

Nisam ni na koga posebno mislio. Ali nisam ni ovo predložio da bi mi svi solili pamet. Na umu mi je bila njegova situacija

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#684 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 04 November 2022 - 10:19 PM

Nisam ni na koga posebno mislio. Ali nisam ni ovo predložio da bi mi svi solili pamet. Na umu mi je bila njegova situacija

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Cuvaj zivce. Tek smo u prvih 16 godina. Trebace ti...


  • 0

#685 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1403 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 November 2022 - 10:34 PM

...
1dcdf08415bdefd332edec4b92452d59.jpg
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Opa! Ajvar sa plavim patlidžanom!
Ja sam dugo koristio ljutenicu, sad su mislim krastavčići u pitanju.
  • 1

#686 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 04 November 2022 - 10:43 PM

Vala bolje o ajvaru da se prica nadalje nego o ulju.  Amerikanci od govora Dzona Kenedija za 8 godina otisli na mesec, a mi 16 godina o ulju. Sad sam se i ja ko Nesoni iznervirao.


  • 0

#687 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 November 2022 - 12:44 AM

Daleko bi bilo lakše i jednostavnije za sve nas kada ne bismo učestvovali u temama i raspravama za koje smatramo da nemaju smisla.
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#688 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 05 November 2022 - 08:00 AM

Naravno da bi bilo. Samo što u temi o trenju imaš nekoliko "stručnjaka" koji tvrde neke nebuloze i ako niko od onih koji znaju ne učestvuje eto ti na forumu "istine" koju su progurali oni koji ne znaju ali 100 puta ponovljena laž postaje istina. Slika i prilika društva u kome živimo.


  • 0
.

#689 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 05 November 2022 - 08:58 AM

https://planetbike.r...on-400ml-1.html

 

Za 200 din više pare duplo veće pakovanje nego Shimano. Inače odličan sprej, koristim ga 10-tak godina. 


  • 1
.

#690 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 05 November 2022 - 09:26 AM

Daleko bi bilo lakše i jednostavnije za sve nas kada ne bismo učestvovali u temama i raspravama za koje smatramo da nemaju smisla.

 

Ne brini, evo od sada cu biti nemi posmatrac ove teme i necu nista komentarisati. Praticu iz prikrajka ovu temu da vidim da li ce za iducih 16 godina konacno biti otkriveno kako se pere to visoko tehnolosko cudo, zvano lanac, ali isto sumnjam da ce za moga zivot biti otkriveno kako se podmazuje. 


  • 0

#691 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 05 November 2022 - 09:36 AM

Neki dan vidim kaiš kod čoveka umesto lanca na nekom bajsu. :)
Izdrži još malo, verovatno će izmisliti uskoro nešto bolje za prenos snage.

Kad bolje razmislim i vreme je da se lanac zameni. Ozbiljno mislim, dosta je bilo zezanja sa mazanjem i prljanjem sa uljima.

I ne napuštaj nas, ima da se pročita od tebe dosta toga dobrog i pametnog.
  • 0

#692 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 05 November 2022 - 09:43 AM

Neki dan vidim kaiš kod čoveka umesto lanca na nekom bajsu. :)
Izdrži još malo, verovatno će izmisliti uskoro nešto bolje za prenos snage.

Kad bolje razmislim i vreme je da se lanac zameni. Ozbiljno mislim, dosta je bilo zezanja sa mazanjem i prljanjem sa uljima.

I ne napuštaj nas, ima da se pročita od tebe dosta toga dobrog i pametnog.

 

Ne brini tu sam, samo necu da vise na ovoj temi nista da pisem, jer ocigledno smetam. Ne zelim da im rusim njihovu opsesiju lancem.


  • 0

#693 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 05 November 2022 - 09:47 AM

Ma jok bre. Mnogi ljudi će upravo slediti tvoj komentar i post i reći će sebi, daj da uzmem bilo koje ulje (koliko se nadje love u džepu), nije ni bitno, sećajući se upravo tvog posta.
  • 0

#694 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 05 November 2022 - 09:48 AM

(link) (link) (link) (link)

 

 

(link) (link)


  • 2

#695 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 05 November 2022 - 10:33 AM

Legendo :)


  • 0

#696 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 November 2022 - 10:38 AM

(link) (link) (link) (link)
 
 
(link) (link)



Dušane, najjači si na forumu.. bravo
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#697 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 November 2022 - 12:52 PM

(link) (link) (link) (link)


(link) (link)

Scottoiler imam na motociklu, savršena stvar za lenje ljude koje mrzi da se bakću sa čišćenjem i podmazivanjem lanca. Produžava vek lanca za 100% tipa ako bez oilera prelaziš 20000km sa njim bar 40-50000km.
E sad mana mu je što moj model ima mehanički dozator ulja pa mi je felna i svuda okolo lanca masno, zabrlja i štender i sve u okolini jer prska na sve strane.
To je kod modela sa gps-om i elektronikom dosta unapređeno i manje se rasipa jer je doziranje preciznije, meri brzinu kretanja i u zavisnosti od brzine on povećava ili smanjuje protok. Takođe kod tih elektronskih imaš modove za suvo, vlažno vreme i još neka štelovanja. Takođe je mana što radi samo sa njihovim uljem koje je skupo i ponekad su nestašice na našem tržištu. Takođe imaju posebno ulje za letnje toplije dane i posebno za hladnije dane. Sad se pojavilo i neko zeleno koje je kao univerzalno ..

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#698 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 November 2022 - 02:30 PM

Za motor umesto Skota postoji još po meni iz prakse elegantnije rešenje i jeftinije. Uredjaj se zove Cobra Nemo, nezavisan dibidus, ulje uspeš po želji, imaš posudicu na volanu i crevo sa slobodnim padom. A najbitnije je da ga i Kinezi prave i da je sa dostavom oko 25 evra za Srbiju. Radi po principu vakuma, na svakom tocenju goriva okreneš za pola kruga poklopac posude, u slučaju kiše nešto češće i voziš, uljiš i ne misliš, a lanac traje li traje.
  • 0

#699 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2022 - 02:49 PM

A kol'ko košta taj lanac, jel bar hiljadu eura? Da se vredi cimati.

 

A traje inače ako je kvalitetan, ako nije onda ne traje, prosto. Mož' ga lickaš i mackaš koliko hoćeš. Recimo prevaziđeni osmofazi, tri hiljade km i ćao. Pa i manje. I to sve u ravnici, kad sam bio duplo slabiji nego sada, i besprekorno održavani i podmazivani. Šta bih danas radio s tim, da tako prave i ove drumske 10-11faz, to mi je mesec i po. Sreća pa su ovi bolji sto puta. Eno nedavno u selu naletim slučajno na stare odložene 8faz sram lance, nekoliko komada, složeni u svojim kutijama i sa napisanom kilometražom na kutiji. Nijedan nije prešao više od 3500, tragedija.


  • 0

#700 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 November 2022 - 06:51 PM

Za motor umesto Skota postoji još po meni iz prakse elegantnije rešenje i jeftinije. Uredjaj se zove Cobra Nemo, nezavisan dibidus, ulje uspeš po želji, imaš posudicu na volanu i crevo sa slobodnim padom. A najbitnije je da ga i Kinezi prave i da je sa dostavom oko 25 evra za Srbiju. Radi po principu vakuma, na svakom tocenju goriva okreneš za pola kruga poklopac posude, u slučaju kiše nešto češće i voziš, uljiš i ne misliš, a lanac traje li traje.

Znam taj kineski curi često, a ovaj oriđiđi je skup, u svakom slučaju svaki podmazivač je super, ja sam scottoiler dobio uz motor i radi super.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika