Jump to content


Fotografije

kupujem scott+savet HITNO


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#21 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 September 2008 - 12:08 AM

Nek te srecno sluzi. 8)


viewtopic.php?f=6&t=30
  • 0

#22 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 29 September 2008 - 09:14 PM

hvala na pomoci uspeo sam da prikacim sliku,lako je bilo ....
  • 0

#23 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 29 September 2008 - 09:19 PM

Ako okrenes lulu izgledace jos opasnije :D
  • 0

#24 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 29 September 2008 - 10:31 PM

Pivo+bicikla i ode glava u nepovrat Postavljena slika :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#25 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 30 September 2008 - 05:48 AM

ciklomode,kako mislis da okrenem lulu?
  • 0

#26 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 September 2008 - 08:57 AM

Zarotiraj za 180 po uzdužnoj osi, tako da bude pod manjim uglom u odnosu na tlo / horizontalnija. Dobijaš agresivniji položaj na bajku i agresivniji izgled bajka.
  • 0

#27 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 30 September 2008 - 10:42 AM

priest: mixitron je dao odgovor :)
  • 0

#28 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 30 September 2008 - 06:29 PM

stvarno ne znam na sta mislite...kako da rotiram ...nista ne kapiram sta ocete......moze neka slika mozda da vidim na sta se misli?
  • 0

#29 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 30 September 2008 - 06:47 PM

Samo je stavis "naopako". Uzduznu osu zamisli kao crtu koja ide kroz centar lule njenom duzinom, e sad samo obrnes za 180 stepeni... Btw, To su jedine dve pozcije, drugacije je nemozes okrenuti.

Odvrnes srafove koji drze guvernal (korman), otpustis srafove koji drze lulu i okrenes je, vratis sipku guvernala i to je to.
  • 0

#30 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 September 2008 - 09:06 PM

El vidiš kako ovde stoji lula...?

stem-headset.jpg

E, a ti je okreni ovako da stoji. Znači umesto u svod da gleda u pod... :)

dreamheadtubelg.jpg

Kapish...? :wink:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#31 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 30 September 2008 - 11:14 PM

pa kapiram sad,ali ne vidim neku poentu toga,dal time dobijam na aerodinamicnosti ili sta
  • 0

#32 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 30 September 2008 - 11:18 PM

mogli ste prosto i jednostavno reci da okrenem naopace a ne da rotiram uzduzno :D
  • 0

#33 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 October 2008 - 07:00 AM

Моžda bi onda pokušao da staviš korman u otvor za vilu i obrnuto :mrgreen: . Pa bi onda rekao jaoooo vidi što ovi nemaju pojma tc tc tc. :)

Sad ozbiljno dobićeš na agresivnijem izgledu samog bajsa a i položaj torzoa će biti spušteniji te ćeš postati aerodinamičniji. E sad pitanje da li ti aerodinamičnost treba jer je to MTB. Ali agresivniji izgled bajka.......to kad god možeš da postigneš nečim što te ne košta ništa sem malo vremena uradi. Toga nikad puno.... :wink:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#34 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 01 October 2008 - 08:41 AM

naravno da mi treba aerodinamicnost,nema veze sto je mtb,uostalom ovaj mtb tezi koliko i moja drumska(6faz) i mogu da ga cepam brze nego drumsku jos kad obrnem lulu e onda ce to stvarno biti super 8)
  • 0

#35 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 October 2008 - 09:29 AM

Ako ti ideš brže na tom tvom MTB-u onda to sa šestofazom i nije drumaš... :P . Znam ja dobro šta je šestofaz do pre par meseci sam ga vozio. Oprao sam nebrojen broj MTB-a (tačnije nema onog MTB-a sa kojim sam se prećutno ili otvoreno trkao, da nisam al ajde. Doduše to isključuje MTB sa 29" točkovima jer se sa takvim nisam susretao na asfaltu). Na drumašu sam brži čak od samog sebe.....nego kad sam na MTB. To što je šestofaz ne čini ga lošijim za brzu vožnju nego ima preveliku razliku između brzina. Drumaš je napravljen da ide brže od MTB-a čak i taj sa šestofazom. Znači veruj mi ako iole imaš ono što ja mislim da imaš...meri sebi vreme prvo MTB-om, a onda drumašem. Kažem ti samom sebi da meriš vreme jer ako se trkaš sa nekim možda taj neko ima bolju ili lošiju kondiciju od tebe pa će rezultati biti nejasni. Videćeš sam...

Da pojednostavimo.....ta dva su toliko različita kategorija da uopšte ne mogu da se porede.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#36 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 01 October 2008 - 11:51 AM

gde postoje 29" tockovi? na mtb mogu da idu samo 26" tockovi,mozda si mislio na treking ?ali i on ima 28" tockove maksimum,jedini mtb koji ima veci tocak od 26" a da ja zanam za njega je neki giantov nov model i to ima samo prednji tocak 28"......


mtb mi ide brze je je za koji gram cak i laksi od drumske(oba su oko 10kg)+mtb mi je 9faz ima mnogo bolji prenos i pogon i mtb mi ima samaraljke za razliku od drumasa koji ima one prastare menjace na ramu(jeste da su simano105,ali model pre 10 godina,ocajno menjaju),+imam gume na mtbu 1,90 jos kad bih stavio lakse neke od 200-300grama + da su uze .....
MA NEMAM STA DA PRICAM IDE BRZE NISAM MERIO ALI SAM SIGURAN JER DOK JA PROMENIM BRZINU NA MANJE,NA DRUMSKOJ NAKON NEKOG KOCENJA NPR ,NA MTBu BI TO VEC URADIO I KRENUO ODAVNO.
E da imam neku mormannu drumsku od 7 ili 8 kg sa 8fazom makar i samaraljke na noj stalno podizem,spustam i prilagodjvam brzine u zavisnosti od potrebe to bi vec bila druga prica
  • 0

#37 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 October 2008 - 12:16 PM

gde postoje 29" tockovi? na mtb mogu da idu samo 26" tockovi,mozda si mislio na treking ?ali i on ima 28" tockove maksimum,jedini mtb koji ima veci tocak od 26" a da ja zanam za njega je neki giantov nov model i to ima samo prednji tocak 28"......


Evo ako ti ide engleski pročitaj malo ovo...postoje oni i to već neko vreme...

http://www.cyclingne... ... r03mtbnews

Itekako postoje MTB 29".........ako ne veruješ pitaj google #-o

Dalje potpuno je nebitno da li ti je MTB lakši 500 grama ili ne od drumaša. To će ti omogućiti da lakše startuješ ali ne i da pobediš ili da ideš brže.

Drugo prenos je drugačiji. Najveći lančanik na pogonu za MTB ima 48 zuba, a za klasičnog drumaša je 52-53...kasete su drugačije...ma sve je potpuno druga priča.

To što imaš šamaraljke ti olakšava i ti promeniš brzinu, a da si na drumašu spustio bi ruku dole i promenio brzinu. I kad promeniš za tili čas bi prestigao bilo koji MTB i nestao u vidu lastinog repa... :mrgreen: . Točak je većeg prečnika kod drumaša....kao što rekoh ne može da se poredi.

Pominjem 29" točak zato što bi sa tim obimom i jako velikom uzbrdicom na asvaltu sa nekom slik gumom MTB MOŽDA imao prednost ali i to je diskutabilno...

Da je to tako kao što misliš na TDF-u bi startovali i sa MTB-jcima...... :P
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#38 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 01 October 2008 - 01:11 PM

vec je bilo reci o 29", http://www.cikloberz...wtopic.php?t=69
  • 0

#39 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 01 October 2008 - 02:42 PM

pojma nisam imao da toga ima,el moze kod nas negde da se nabavi neki model bajka sa tim 29" i kolika je razlika u ceni?
  • 0

#40 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 01 October 2008 - 02:44 PM

koji je onda model amortizera za 29"?a sto se rama tice dal i tu treba nesto posebno ili mogu i raniji modeli ?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika