Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Ostrog, Durmitor & kanjon Tare.. 3 lepotinje. Svaka izuzetna na svoj način


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#21 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 31 October 2017 - 11:48 PM

48-34-22 je keva!

 

znam da ne postoji, ali.... rekli su mi mož' se nabudži

 

(mis'im sa sitnim nutom)

 

:D


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#22 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1403 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2017 - 07:40 AM

Majko mila... pa zasto taj krs... zasto  n2:hahaha

 

Nema sa mnom cile-mile, ja kad kupujem, kupujem iskljucivo krs! :D

 

48-34-22 je keva!

 

znam da ne postoji, ali.... rekli su mi mož' se nabudži

 

(mis'im sa sitnim nutom)

 

:D

Uuuu, to zvuci super... mada, zvuci i kao "opet mi je spao lanac"


  • 0

#23 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 01 November 2017 - 08:39 AM

Svaka čast momci ! Nikada nisam prošao tuda, ni autom, a kamo li biciklom i baš sam uživao dok sam uz kaficu čitao ovaj vaš putopis.  n2:thumbsup

 

I fotke su sjajne, odlično dočaravaju predivne predele kroz koje ste se provozali ! 


  • 2

#24 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 01 November 2017 - 10:07 AM

Uuuu, to zvuci super... mada, zvuci i kao "opet mi je spao lanac"

 

Ma nije mi spao nijednom.. radi k'o sat ;)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#25 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1403 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2017 - 02:12 PM

Ti zbudzio? :o


  • 0

#26 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 01 November 2017 - 08:29 PM

pd :)


  • 1

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#27 ivgor63

ivgor63
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts

Postavljeno 04 November 2017 - 06:28 AM

Super tura.

Krug oko Durmitora je ,po meni, najlepsa celodnevna voznja u SCG !


  • 0

#28 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 14 November 2017 - 02:05 AM

Да, не само у ЦГ, већ и много шире!

Свака част за идеју и реализацију! 

Борисе требао си наставити круг (кад си већ одвезао трећину успона отприлике) па сте могли преспавати у планинарском дому Сушица или у шаторима поред дома па на завршни успон ујутро тако не би возили по мраку. И што се тиче воде, има више извора само морате знати за њих. Први је извор Студенац пар км пре Седла, други извор је Корито баш испод Пруташа, трећи извор је неколико км после а налази се иза једног катуна поред пута, четврта прилика за допуну залиха је центар Трсе где су продавница, кафана и пар кућа, пети је извор поред планинарског дома у Сушици, шести је извор на пола успона из кањона Сушице и седмо је село Мала Црна Гора где можете свратити у неку кућу и замолити за воду.

Ето да знате за следећи пут пошто ћете сигурно возити по Дурмитору опет...

Или пишите овде када планирате туру па да вам дамо информације на време. Ја нисам пратио форум дуго (ово ми је први посто после више од 2год.) али претпостављам да има оних који прате чешће а били су раније тамо где ви планирате па вам могу помоћи драгоценим информацијама.

Углавном, свака част за туру, штета што су дани били кратки па нисте имали времена за мерачење али и само пролетети овим крајевима је драгоцено!


  • 3

#29 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 November 2017 - 03:44 AM

Да, не само у ЦГ, већ и много шире!

Свака част за идеју и реализацију! 

Борисе требао си наставити круг (кад си већ одвезао трећину успона отприлике) па сте могли преспавати у планинарском дому Сушица или у шаторима поред дома па на завршни успон ујутро тако не би возили по мраку. И што се тиче воде, има више извора само морате знати за њих. Први је извор Студенац пар км пре Седла, други извор је Корито баш испод Пруташа, трећи извор је неколико км после а налази се иза једног катуна поред пута, четврта прилика за допуну залиха је центар Трсе где су продавница, кафана и пар кућа, пети је извор поред планинарског дома у Сушици, шести је извор на пола успона из кањона Сушице и седмо је село Мала Црна Гора где можете свратити у неку кућу и замолити за воду.

Ето да знате за следећи пут пошто ћете сигурно возити по Дурмитору опет...

Или пишите овде када планирате туру па да вам дамо информације на време. Ја нисам пратио форум дуго (ово ми је први посто после више од 2год.) али претпостављам да има оних који прате чешће а били су раније тамо где ви планирате па вам могу помоћи драгоценим информацијама.

Углавном, свака част за туру, штета што су дани били кратки па нисте имали времена за мерачење али и само пролетети овим крајевима је драгоцено!

Simeune legendo Durmitora, Albanije, Rumunije i svih ostalih vukojebina, gde si ti, nema te trista godina...


  • 3

#30 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 November 2017 - 10:35 AM

Да, не само у ЦГ, већ и много шире!
Свака част за идеју и реализацију!
Борисе требао си наставити круг (кад си већ одвезао трећину успона отприлике) па сте могли преспавати у планинарском дому Сушица или у шаторима поред дома па на завршни успон ујутро тако не би возили по мраку. И што се тиче воде, има више извора само морате знати за њих. Први је извор Студенац пар км пре Седла, други извор је Корито баш испод Пруташа, трећи извор је неколико км после а налази се иза једног катуна поред пута, четврта прилика за допуну залиха је центар Трсе где су продавница, кафана и пар кућа, пети је извор поред планинарског дома у Сушици, шести је извор на пола успона из кањона Сушице и седмо је село Мала Црна Гора где можете свратити у неку кућу и замолити за воду.
Ето да знате за следећи пут пошто ћете сигурно возити по Дурмитору опет...
Или пишите овде када планирате туру па да вам дамо информације на време. Ја нисам пратио форум дуго (ово ми је први посто после више од 2год.) али претпостављам да има оних који прате чешће а били су раније тамо где ви планирате па вам могу помоћи драгоценим информацијама.
Углавном, свака част за туру, штета што су дани били кратки па нисте имали времена за мерачење али и само пролетети овим крајевима је драгоцено!


Ooo Simeune, najjaci si iz oblasti poznavanja Balkanske teritorije.
Skidam kapu svaki put kad procitam neki od tvojih postova.
Bogme, prodje podosta od poslednjeg druzenja.. jos od Hilandara 2015-te.

Boris je potrosio poprilicnu kolicinu snage na usponu do Ostroga i na usponu do Savnika. Da nije bilo hladno bilo bi to bezbolnije. Medjutim, zbog hladnog vetra morali smo da oblacimo jacu garderobu a to je prouzrokovalo povecano znojenje. Sa ledenim vetrom osecaj hladnoce je bio jos gori te se rezerva snage brze trosila. Uz to dodatni teret su dugi usponi i kratki dani pa smo svuda stizali sa zakasnjenjem.
Zbog toga je Boris vozio samo deo do iza Sedla.
Ja obrnuh ceo krug ali sam takodje sa poslednjeg uspona preostalih 12km do Crnog jezera spustio po mrklom mraku. I nije bilo bas prijatno.. umoran, sa smanjenom koncentracijom pri sitnih 3-4°C. Na sve to lampa pocela da izdaje jer su 2 hladne noci izvukle energiju iz baterija. Trebalo mi je oko 35-40 minuta za tih 10km nizbrdice. Gore na vrhu, na 1950mnv bilo je svega 2C u 19h.. morao se presvlaciti jer sam bio potpuno mokar od znoja. Samo sam gledao da se negde ne skrsim preko neke rupe ili kamena na putu jer bi bilo vrlo nezgodno da Boris juri neko vozilo ako ja ne bih mogao da nastavim u slucaju nezgodnog pada.
I preziveh taj spust..


Ето да знате за следећи пут пошто ћете сигурно возити по Дурмитору опет...
Или пишите овде када планирате туру па да вам дамо информације на време. Ја нисам пратио форум дуго (ово ми је први посто после више од 2год.) али претпостављам да има оних који прате чешће а били су раније тамо где ви планирате па вам могу помоћи драгоценим информацијама.
Углавном, свака част за туру, штета што су дани били кратки па нисте имали времена за мерачење али и само пролетети овим крајевима је драгоцено!



Za vodu nije bio problem jer smo nosili po 2 bidona + 2L u flasi. Nije bilo nesto mnogo toplo, prosecno oko 10-12C. Mozda u neko doba dana neki C vise ali svakako ispod 20 pa je bila i manja potreba za vodom.
Medjutim, vozice se ovo jos, u neko toplije vreme pa ce Simeunovo uputstvo biti itekako korisno.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#31 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 09 February 2018 - 01:29 PM

Simeune legendo Durmitora, Albanije, Rumunije i svih ostalih vukojebina, gde si ti, nema te trista godina...

И моје бициклирање отишло у легенду, не возим већ неко време па ме срамота и да се појављујем на форуму  :oops: али то је само тренутно, опет ћу ја у вукојебине једног дана  8)


  • 1

#32 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2018 - 10:00 PM

И моје бициклирање отишло у легенду, не возим већ неко време па ме срамота и да се појављујем на форуму  :oops: али то је само тренутно, опет ћу ја у вукојебине једног дана  8)



Nema za tebe sramote.. vozio ili ne vozio ti si ovde guru ;)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#33 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 17 February 2018 - 08:36 PM

Bravo junaci.... n2:party-048 ....lepo ste i opisali...........Симеуне,за тебе ћирилица.....ходајућа енциклопедијо,ако те пут нанесе и имаш времена,јави се.... n2:redbull


  • 0

#34 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 February 2018 - 05:03 PM

Hvala Vladeta.. Boris i ja smo se trudili da docaramo oktobarsku atmosferu na Ostrogu i Durmitoru.. sto u slici, sto u recima.

Simeun.. ne znam da li ima na forumu neko jaci od njega sa poznavanjem domaceg gradiva, a i okoline.. cini mi se da nema. Ja mu skidam kapu..alal vera.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#35 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 28 February 2018 - 03:30 AM

Хвала другари! Шта да кажем...доста путујем, скоро да нема места у Србији у ком нисам био. Видимо се свакако!  n2:drinks


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika