Jump to content


Fotografije

Куповина улошка за пакнове


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
50 odgovora na ovu temu

#41 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 477 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 05 October 2017 - 06:17 PM

To znam i ja, to je prepotopsko, i plašio sam se da to ne dobijem ali stigle su odgovarajuće gumice.

Evo ovako, jedan detaljan izveštaj: Oboje pakni su za vlažne uslove, kool stop narandžaste, jagwire crvene i oboje osetno bolje koče od shimano gumica bar na ovoj mojoj mavic aksium felni, po suvom. U mokrim uslovima verujem da je još veća razlika jer su za to i namenjene. Odmastio sam i oribao felnu axelom da bude fer, mada je to nebitno, sve se to i felna i pakne vrlo brzo zamaste aluminijumskim prahom već posle jedne nizbrdice. I oboje novih pakni sam ošmirglao finom šmirglom granulacije 800.
I dalje to nije kočenje kakvo bi trebalo da bude, da grize već na blagi stisak iz šamaraljki (tako radi zadnja) ali je osetno jače nego s shimano gumicama, nije placebo. Podiže zadnji trap sa mojih 80kg bez problema (naravno uz stisak iz dropova) što ranije nije bilo moguće. Može i da se radi stoppie ko ume i ima osećaja, može se lepo dozirati i kontrolisati sila, ja sam uspevao metar-dva da pređem na prednjem točku pri maloj brzini, pazio sam da se ne preturim da ne priredim komšijama to zadovoljstvo.
Na zadnjem shimano točku me mrzelo da probam ali tamo mi je nebitno je na toj felni i shimano gumice ujedaju, pa ću stara dva para i koristiti na njemu, trajaće mi doveka. Znači ipak je najviše do felne, da je napred shimano točak verujem da bi svo troje gumica imalo ogromnu zaustavnu moć.
Ali dobio sam dosta sa ovim, izašlo me manje od 15 eura oba para, ne znam koje ću koristiti, isto koče i ponašaju se, ne mogu izvaliti neku osetnu razliku. Ovako ima nekih detalja, uz jagwire se dobijaju šrafići, zatim one su mnogo mesnatije, morao sam da otvorim kočnicu i još zavrnem burence do kraja. Ne znam kojom će se brzinom trošiti to mi je manje bitno ali ako bude slično jagwire će imati mnogo duži život, vidi se na slici. Još nešto mi se ne sviđa kod kool stop, površina nije ravna već konkavna, tj samo zadnji kraj je ispupčen i ranije dodiruje felnu. Verovatno neka glupost, zamena za toe in radi škripanja. Znači trebaju se podesiti mrvicu dalje od felne da ne bi češkalo ali verujem da će se to brzo potrošiti i izjednačiti. Paradoksalno baš one hoće da proizvedu neki pisak ali ne ono jezivo škripanje kao na mtb nego visokofekventno, a i nije glasno i retko je, samo na maloj brzini znači nebittno. Pri spustu i jačem kočenju su tihe kao i sve ostale.
Zaključak, za nijansu mi se više sviđa jagwire ali su i 230 din skuplje. Kočenje je isti đavo, dobre su oboje, a po kiši ću tek da vidim.

Хвала на извештају и запажању. Данас сам случајно поквасио фелне и пробао кочнице. То је већ друга прича, задњи точак је могао да блокира а предњи ме је "побадао" напред.
Погледао сам улошке, позади су Shimano R55C2 а напред R55C4, точкови су DT Swiss R1900.
Ствар је у томе да ми треба добро кочење на суво а за влажно време возићу стару бициклу.


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#42 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 477 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 05 October 2017 - 06:19 PM



грешка


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#43 Aca_Mladenovic

Aca_Mladenovic
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 29 December 2017 - 03:36 PM

Mozete mi reci kako pravilno treba da stavim ove pakne za zadnji tocak.Da li prema strelicama sare na pakni crvenom bojom treba da se poklope sa smerom tocka?

Attached Thumbnails

  • IMG_20171229_162910.jpg
  • IMG_20171229_162856.jpg

  • 0

#44 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 December 2017 - 05:27 PM

Kraći deo ide ka napred, duži ka zadnjem delu bajsa - i na prednjim i na zadnjim.

Po visini - stave se tako da prate krivinu felne, naravno, tako da spušteni delovi s oba kraja idu ka dole.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#45 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14660 posts

Postavljeno 29 December 2017 - 06:25 PM

Kakvi cudni paknovi, ako postavi kraci deo napred crveni deo ima da bude okrenut suprotno smeru okretanja tocka pa one "strelice" sto izbacuju vodu nece biti efikasne... hmmm.


  • 0

#46 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 December 2017 - 06:46 PM

Kakvi cudni paknovi, ako postavi kraci deo napred crveni deo ima da bude okrenut suprotno smeru okretanja tocka pa one "strelice" sto izbacuju vodu nece biti efikasne... hmmm.

 

Da li si siguran?  :)
 

Kad se točak okreće ka napred, strelice će prve doći u kontakt. Na stranu što ne služe ničemu i samo su estetski stavljene, jer ne mogu ni u teoriji obrisati vodu - porast temperature usled frikcije je ono što čisti vodu sa felne (i pakne) i omogućava kočenje - obično posle jednog punog kruga točka sa slabijim kočenjem.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#47 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14660 posts

Postavljeno 29 December 2017 - 07:14 PM

Da u pravu si, izgleda sa sam pogresio sto se tice strelica.


  • 0

#48 Aca_Mladenovic

Aca_Mladenovic
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 29 December 2017 - 09:53 PM

Znaci kontra sam stavio.Sutra cu da ih stavim kako treba.Veoma dobro koce i lagano me zaustavljaju sa 85kg.U pitanju su Rabe paknovi.Hvala na pomoci.
  • 0

#49 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 December 2017 - 08:46 AM

Znaci kontra sam stavio.Sutra cu da ih stavim kako treba.Veoma dobro koce i lagano me zaustavljaju sa 85kg.U pitanju su Rabe paknovi.Hvala na pomoci.



Kroz neko vreme cuces sustanje i struganje. Na prednjem tocku imam nekr koje sam kupio u Grckoj i koce dobro. Zadnji tocak.. Rabe pakne, ok su na kocenju ali se cuje struganje.

Na drugom bajsu napred Jaggwire crvene.. posle 3 godine i 10-ak hiljadarki koce dobro. Po mokrom su sjajne.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#50 Aca_Mladenovic

Aca_Mladenovic
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 03 January 2018 - 08:55 PM

Treba da sada kupim i za prednji tocak pakne.U fanaticu imaju 500 rsd jagwire crvene pakne.Da li te uzeti ili ove iste rabe pakne i za prednji?
  • 0

#51 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2018 - 11:47 AM

Dajem glas za Jagwire.. Rabe pakne mi se ne svidjaju jer su mnogo bucne + imaju problema da zaustave bicikl opterec3n sa bisagama.
Nisam znao da su Jagwire u Fanaticu 500 din.. ja ih platio 700 pre 3 godine.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika