Jump to content


Fotografije

Mavic Ksyrium Elite 2007-2008


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2017 - 03:49 PM

Ima li neko ličnog iskustva s ovim točkovima? Ne mora isto godište. Pošto slabo uspevam da izguglam informacije.

Najbitnije mi je kakav je to taj njihov sistem, wear indicator? Pošto ti točkovi nemaju onu brazdu celom dužinom nego neku nalepnicu nasuprot ventilu i tu bi nešto trebalo da se pojavi kad su felne pri kraju ali nisam dobro skapirao. Gledao sam i uživo i upoređivao s mojim Aksium koji imaju i brazdu a i tu nalepnicu i nisam skontao. Jedva sam i godište izguglao, treća slika. Ni tačnu težinu ne mogu da nađem.

http://www.groupespo...ksirium_el.html

Razmišljam se da kupim. Samo ne volim što slabije koče nego Shimano ali valjda bi bilo bolje s nekim drugim paknama. Ovako estetika i težina mi se sviđa ako su do oko 1700g sa zatvaračima. Moji točkovi su 2160g


  • 0

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 September 2017 - 04:52 PM

Na mojim mavic tockovnima je bila jedna kao tacka. Kada nestane tacka nema vise ni tockova.
  • 0

#3 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 October 2017 - 08:14 PM

Zaboravih na ovu temu... odustao sam od ovih točkova iz razloga što se ni mukotrpnim kopanjem na internetu ne može naći tačna težina svi kriju kao zmija noge, čak i sami proizvođači lažu za 50-60 grama, za ne poverovati... Ono što sam našao da imaju i preko 1700g bez zatvarača, što mu dođe samo 300g manje u odnosu na moje tučane. A i sistem za detekciju potrošenosti felne je komplikovan i konfuzan.


  • 0

#4 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 05 October 2017 - 11:06 AM

300g na tockovima je prilicno velika razlika, ali dobro je sto si odustao, matori su to tockovi i verovatno stanje sumnjivo.


  • 0

#5 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 October 2017 - 06:19 PM

Ma felne su bile ok, probao sam noktom bilo je još mesa. Ja sam se prvobitno bio popalio jer mi 150 eura zazvučalo stvarno povoljno za ksyriume, još sa gumama pa kad to odbijem bilo bi realno 130 a za te pare ima samo entry level. I mislio sam da bih dobio oko 400g manje jer sam prvobitno nalazio težine 1600-1640g. A volim njihove točkove, super se vrte probao sam ih ležajevi su tip top, 20/18 žica, i lepi su čakl i ti srebrni mada više volim crne. Pogotovo mlađa godišta mi imaju mnogo lepši dizajn. Znam da su ih kudili, da su operisani od aerodinamike ali ne može i jare i pare pa još za sitne novce. Težina i izgled su mi ipak na prvom mestu, nisam ja kalibar da držim 40 i primetim aerodinamiku.

 

A za felne i pored zvaničnog mavic dokumenta koji sam našao meni i dalje nije bilo najjasnije. Shimano lepo ima rupice, a moj prednji aksium ima brazdu celim obimom. Mada ima i tu nalepnicu sa strelicama, hm. Nisam uspeo da nađem sliku šta se pojavi i kako to izgleda kad je felna potrošena. Glupo je što ne možeš da znaš koliko je ostalo, dok kod spoljašnjih udubljenja lepo vidiš.

 

https://tech.mavic.c...ducts/2_119.pdf


  • 0

#6 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 06 October 2017 - 09:12 AM

Ako se na felni pojave rupice to znači da je potrošena, a nalepnice označavaju mesto gde treba da se gleda. Ako nema rupica, felna je još u vozivom stanju. Ali zašto uopšte toliko zavisiš od markera na felni? Uzmi lenjir i vidi na šta liči:

 

37496975232_054eef79a2_n.jpg


  • 4




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika