Jump to content


Fotografije

Dali kupiti Nakamura catch 50??

Nakamura

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 lukasrb

lukasrb
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 06 September 2017 - 07:45 PM

Ljudi dali vredi ovaj bajs kupovati? Ovo ce mi biti prvi (i verovatno jedini) bajs koji cu kupiti skoro. Bajs je nov i nasao sam ga za 34000 din. ima garanciju 2 god. Nisam neki okoreli bajker ali mi se ovaj bajs svidja, vozio bih ga vecinom po ravnom, sume livade itd. Dali neko ima neki savet i iskustva sa tim Intersport Nakamura bajsovima? Hvala unapred svima. Evo karakteristika i opreme

 

 
Alloy 6061 DB, dropout 40 mm Kickstand.
Prednja ViljuškaSuntour XCT-HLO 29" .
Srednji pogonShimano FC-TY501 24/34/42T.  
 Prednji MenjačShimano FD-TY700
Zadnji MenjačShimano Deore 8, 24 prestav  
Ručica menjačaShimano SL-M310 RPF
Zadnji zupčanikShimano HG200-8  12-32T
LanacKMC Z7
KočniceTektro Auriga 180/180mm
Ručice KočnicaTektro Auriga                          
Prednja osovinaJoytec Disc 6bolt
Zadnja osovinaJoytec Disc 6bolt
FelneAraya Double Wall Disc               
GumeDeli SA-258  29x2.1
VolanKalloy Nakamura OS Flat Bar Alloy
Ručice za volanKalloy Nakamura OS
Veličina rama:43/48/53 cm

Attached Thumbnails

  • mtb-nakamura-catch-50-hydr-disc-7-2015.29-racun-garancija-nevozen-slika-63948844.jpg

  • 0

#2 lukasrb

lukasrb
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 06 September 2017 - 08:11 PM

Jos da napomenem svidja mi se sto su 29 inca tockovi i ovaj bajs koji sam nasao je 21 inch ram.. Visok sam 195 i imam oko 96kg. Znaci normalna off road voznja i ponekad malo do Cera (iz Sapca sam) Poz


  • 0

#3 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 06 September 2017 - 08:23 PM

Jel ovaj sa slike taj bajk o kome govoriš? Pitam jer je ram mnogo mali a napisao si da je 21"...

 

Svakako bih pokušao da nađem veći ram. Ja sam 193 i imao sam ram 21" i nekako mi falilo, ne znam, zavisi i od geometrije a ja sa nakamurom nemam iskustva. Recimo ovako nešto

 

http://www.2bike.rs/...am#.WbBXjsig-Uk


  • 0

#4 lukasrb

lukasrb
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 06 September 2017 - 08:33 PM

Nije ovaj sa slike, nego nemam sliku pa sam uzeo sa neta. Ovaj Trek mi se nekako nesvidja, malo mi izgleda mnogo veliki.... n2:crazy  Ovaj bajs mi se svidja ali cena je .....sitnica

http://www.2bike.rs/...xl#.WbBbtdR95dh


  • 0

#5 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 06 September 2017 - 09:02 PM

Ja sam visok 188cm i vozim 29-ku, ram 21''.

Meni odgovara, ali bih se slozio da tebi treba veci ram. Nece izgledati veliko kad sednes na njega, posto si i ti visok. 


  • 0

#6 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4579 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 September 2017 - 09:41 PM

Jos da napomenem svidja mi se sto su 29 inca tockovi i ovaj bajs koji sam nasao je 21 inch ram.. Visok sam 195 i imam oko 96kg. Znaci normalna off road voznja i ponekad malo do Cera (iz Sapca sam) Poz

23" je za tebe...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#7 lukasrb

lukasrb
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 06 September 2017 - 09:47 PM

Gde naci 23? Dali nakamura vredi cemu? Poz
  • 0

#8 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 September 2017 - 05:49 AM

Ja sam 190 pa sam voženjem raznoraznih bicikala i veličina utvrdio da mi L ipak najviše pasuje. Ok je i XL ali mi je ipak previše nezgrapno, pogotovo za offroad vožnju.
Ne znam da li ta nakamura ima "kapriolo" geometriju, gde samo povećavaju seat tube a top tube je isti, što je besmisleno.
Odradi najbolje merenja sa ovog sajta i izračunaće ti dimenzije kojih bi trebalo da se držiš pa uporedi sa tom nakamurom ili bilo kojim drugim bajsom..

https://www.competit...culatorBike.jsp
  • 0

#9 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 07 September 2017 - 09:26 AM

Može da se nađe, budi strpljiv i gldaj redovno tj svaki dan.

 

Veličina je najbolje da se izrazi u centimetrima. Cdale ima L XL i Jumbo, kod nekih modela nema Jumbo. Kod karbona je sve pomereno na dole pa je L - 50cm.

BMC ima modele gde je najveći L na primer. Meni po svim testovima treba XL međutim Bad boy ima tako razvučenu geometriju da mi je XL ogroman, kao da ležim na njemu a kad skrećem čini mi se da mi treba 5 metara (osovinsko rastojanje preko 113cm). Road bike mi izlazi da mi treba 62 što mi je tkođe ogromno i ne volim osećaj kad vozim. Skotov XL sa seat tube 58 mi je lutka kako leži na primer...suština je da moraš da sedneš na bajk. Ali definitivno idi na 56-58cm seat tube. 

 

Luka, koliko ti je actual inseam? To izmeri prvo, baš me zanima. Nasloni se na zid uzmi podeblju knjigu tipa srpski kuvar i povuci skroz gore da ti jaja legnu na knjigu skroz kao da si na sedištu i izmeri, to je je recimo najvažnija pojedinačna mera kod fitinga....

 

Nemoj da smaraš sa nakamurom - ne vredi ;-)


  • 0

#10 lukasrb

lukasrb
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 07 September 2017 - 04:20 PM

Hvala svima na savetima. Dizem ruke od Nakmunje. Insteam sam izmerio, 93cm. Trazicu nesto vece 21-22. Jos jednom hvala svima
  • 0

#11 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 07 September 2017 - 05:48 PM

Ja sa 185 cm, vozim 23"...mozda bi mi odgovarao i 22" ali nikako manji... Pa ti vidi :)

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#12 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 September 2017 - 06:37 PM

Eto ti... :) Ja sa 190 mu preporučujem 19" (il je ovaj 20, nisam siguran koliko je L kod stumpjumpera) a ti sa 185 23" i kog čovek da posluša? :D
Mnogo ima veze kakva je sama geometrija koju fura određeni proizvođač kao i same dimenzije vozača... Zato je najbolje da odradi neki "fitting" poput onog sa linka koji sam mu stavio.
  • 0

#13 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 07 September 2017 - 06:47 PM

:D
Ja kontam, da vozim MTB po stazama za šta je manjen, da je bolje manji zbog upravljivosti... Na tvojoj slici (avataru) meni deluje da ti je mali bajs, jer tako savijena kolena ne obećavaju dobro... Ako je to bajs koji voziš, a i mala je slika.. Ja sam na svoj Bulls MTB 23"stavio ravne gume (schwalbe maraton) ,city korman i sic... Pa sad više liči na treking nego MTB...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#14 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 September 2017 - 08:11 PM

Haha taj bajs s avatara je XL :D posle sam vozio L pa M pa sada opet L :P
Loš je ugao slike pa izgleda nerealno totalno. Bio je to ogroman bajs.
Probaću da se slikam na trenutnom, čisto da vidiš o čemu pričamo.
Evo ovaj M sam vozio celo leto :
ae34cd8015daa09db74a93941d7eb776.jpg

Nije baš idealna veličina za mene ali nije mi smetalo a i prosto nisam mogao da odbijem ponudu :)
  • 0

#15 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 08 September 2017 - 12:13 PM

Voliš male bajseve i to je u redu. Ipak, nemoj da učiš dečka kako je L ili 19' za nekog od 195. Za koga je onda XL? Bobana Marjanovića? A XXL?
To onako generalno, ali je činjenica da i sama geometrija utiče na konačni fit.
Moje iskustvo, a imam 195, je da mi Skot od 23' pasuje. Ok bi bilo i sa 22'. Na 21 bih verovatno mogao da se nategnem ali ispod toga je mučenje.
Mislim uspeo sam da odvezem krug i sa ćerkinom biciklicom od 16 coli (točkovi) kojoj sam skinuo pomoćne točkiće, ali to je više bilo kao mečka u cirkusu.

Svako dobro!
  • 1

Live before you die!


#16 lukasrb

lukasrb
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 08 September 2017 - 12:24 PM

Hvala ljudi.Pozdrav
  • 0

#17 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 08 September 2017 - 01:33 PM

Samo se nadam da te, u nekoj kasnijoj životnoj dobi, kolena neće pitati zašto si ih mučio... Mene vala jesu... Ranije nisu bile dostupne informacije kao u današnje vreme.... Pa i zglobovi na rukama

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#18 lukasrb

lukasrb
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 07:58 PM

Hvala svima jos jednom. Od Nakamunje sam odustao. Bio sam danas kod jednog lika u Sapcu ima Bulls 29 inca tocakovi 56cm ram 22 inca ali nikako nemogu da provalim koji je model. Video sam ga nabrzaka veceras i vec pocinjala neka kisa pa sam udario par losih slika, bajs ce biti sutra upicanjen i spreman za prodaju. Ceni ga 250 eura. Ja sam mislio da je copperhead ali sad vidim da nije. Dali neko zna koji je ovo model, ima zadnji menjac xt, srednji pogon tourney i prebacivace alivio. prednja viljuska rock shock xc30 sa locoutom na kormanu. Gume neke styx.Sta mislite jel vredi? Evo i tih losih slika koje sam uslikao. Pozdrav


  • 0

#19 lukasrb

lukasrb
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 08:02 PM

Evo slika

Attached Thumbnails

  • IMG_20170911_183239.jpg
  • IMG_20170911_183249.jpg
  • IMG_20170911_183254.jpg

  • 0

#20 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 September 2017 - 08:05 PM

@shonepa
Zašto da me muče kolena? Ajd da si rekao leđa imalo bi smisla, za kolena mi ne pije vodu jer šticnu izvučem do potrebne visine i dobijem pravu visinu sedišta.

@lukasrb nema slika? Nisi ga probao? Najbitnije je da ti odgovara kada sedneš i probaš...

Edit : aha ok tu su slike... Ok izgleda ali je mator, treba da se proveri lepo kakvo je stanje ležajeva, viljuške, kasete, lanca pa i pogona za koji je šteta što je najniža klasa.
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Nakamura

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika