Jump to content


Fotografije

Nov GT ili nesto polovno?

Mtb Gt Novo

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
18 odgovora na ovu temu

#1 therealaleksandar

therealaleksandar
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 30 August 2017 - 06:58 PM

Pozdrav drugari. Imam 26 godina i u poslednje vreme sam poceo da se zanimam za biciklove i biciklizam. Vec par godina nemam nikakav bicikli pa sam hteo da uzmem neki polovan da mogu da ga vozikam tu i tamo, mozda i na neke duze staze. Poceo sam da pretrazujem oglase u nadi da cu pronaci nesto jeftino a da ispunjava moje zahteve. Gledajuci oglase trazio sam neki treking bajs posto nisam planirao da ga vozim offroad ali slucajno na jutjubu naleteh na video o voznji mtb-a. Kanal je od stravstvenog bicikliste Nate Hills-a koji snima voznju pomocu kamere zakacene za njegova prsa. Moram da vam kazem da sam se odmah zaljubio u mtb i u tu voznju koja je neverovatno zanimljiva i lepa. Da ne duzim vise pricu, posto zivim u blizini Fruske Gore gde ima dosta mtb staza, odlucio sam da uzmem sebi mtb. Trazio sam polovnjake do 200e ali nisam uspeo da nadjem nista sto se mnogo razlikuje od nekog novog za malo vise novca. Ali ondah naleteh na ovaj novi bicikli http://probike.rs/GT...sor-Expert-27,5 koji prelazi moj budzet ali koji je bolji od svih polovnih od 200 - 250e koje sam video. Ja bih mogao da pozajmim pare i da pazarim ovaj bicikli ali treba neko iskusan da me posavetuje da li je ovo pametna kupovina ili pak da probam da nadjem nekog polovnjaka. Moram da napomenem da radim za minimalac i da ako bih uzeo polovnjaka ne bih imao novca da ga odmah servisiram ako je to potrebno. Zato mi se vise svidja nov posto bih trebalo da budem miran bar godinu ili dve sa njim.. Zahvalan sam unapred na svakom savetu koji dobijem!
  • 0

#2 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 30 August 2017 - 07:30 PM

Samo da te obavestim ono sto vozi nate hils je oko 2000-3000$ a mozda i vise.... bajs od 300e ne bi preziveo ono sto on vozi...
Neko iskusniji bi trebalo da ti kaze sta je pametnije kao npr @mixitron, moje misljenje je da za 310e koliko bi te kostao taj bajs ja bih gledao polovan da uzmem..
  • 1

#3 therealaleksandar

therealaleksandar
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 30 August 2017 - 07:39 PM

Znam da on vozi vrhunske biciklove i nisam ni pomislio da uzmem nesto sto on vozi posto je to nemoguce za mene.. Pomenuo sam ga zato sto mi se svidja taj citav koncept voznje po svim tim stazama i terenu.. Imas li mozda neki savet za polovnjaka? Hvala!
  • 0

#4 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 30 August 2017 - 07:44 PM

Ako je taj GT bolji od svega što si video onda nisi gledao  n2:naughty

 

Ozbiljno, bliži se lagano kraj sezone i cca. 320e je dosta da se kupi nešto mudro i za klasu bolje od tog GT. 

Pre svega  - koliko si visok?


  • 1

#5 therealaleksandar

therealaleksandar
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 30 August 2017 - 07:46 PM

Visok oko 184cm a tezak 75kg..
  • 0

#6 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 30 August 2017 - 08:01 PM

http://www.2bike.rs/...[]=50&fl11[]=51

 

evo link pa pogledaj a meni se recimo ovaj mnogo sviđa

 

http://www.2bike.rs/...ov#.WacYqsig-Uk

 

ili ako hoćeš da vrišti plus 29"

 

http://www.2bike.rs/...op#.WacYdsig-Uk


  • 1

#7 therealaleksandar

therealaleksandar
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 30 August 2017 - 08:09 PM

Nishiki je jako lep. Ovaj drugi mi izgleda nekako neproporcionalno.. kao da je sabijen u duzini.. mozda je to zbog velikih tockova.. Nisam gledao 29-ke.. Jesu one bolje od 27.5? Izgleda mi nekako da su 27.5 savrsene.. Taman velicina..
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 August 2017 - 08:11 PM

E, evo ovako.

Kao prvo, svi novi bajkovi su 2,5-3x skuplji (a i više) od svojih polovnih ekvivalenata a svi polovni bajkovi potencijalno kriju 0–n koski koje treba ispraviti (novcem), bilo da se radi o zameni (ne)očekivano dotrajalih delova ili ozbiljnim kvarovima ovoga ili onoga. Pritom je mnogo veća šansa da fasuješ neku havariju od bicikla kao mlad i neiskusan :) Ali to je sudbina svih nas.

 

Kao drugo, svi koji ti ovde daju/damo savet oko nabavke polovnjaka se odričemo odgovornosti ako fasuješ. Bicikl i delove treba DOBRO pregledati i prepipati da se vidi da li je sve u redu. To sa slike ne može niko.

 

Kao treće, taj GT bi počeo da se raspada negde posle 5 minuta ovakve vožnje, ili već kad je naišao prvi jači udar na amortizer i točkove. Jbg, cena i žilavost bicikla / podobnost za terensku vožnju idu ruku pod ruku. Ne moraju dva bicikla da se mnogo vizuelno razlikuju, kvalitet materijala i izrade delova je ključan. Neke će ti se felne trajno iskriviti na prvoj udarnoj rupi a neke možeš da voziš 20 km bez gume i da ne mrdnu (lično iskustvo).

 

Kao četvrto, nemoj da te to brine. Moraš da "porasteš" do planinskog biciklizma i kondicijom i tehnikom (a pošto šljakaš, pretpostavljam da ne možeš baš na skok-šut da projuriš kroz početničke nivoe viseći svaki dan na biciklu). To je proces koji će trajati najmanje nekoliko meseci vožnje. Za to vreme možeš da otkriješ koje su tvoje slabe tačke a koje su slabe tačke tvog budućeg bajka i da ciljano štekaš za nadogradnju delova.

 

Pretpostavljam da će ti neko reći da ti treba mnogo dobar bajk (oprema) za vožnju po terenu. Potpisujem da ti likovi teren videli nisu niti su kad ozbiljno vozili bicikl. Moj teren je počeo biciklom koji je bio vrlo blizu dna. Šta sam naučio? Što bolji bajk, to su stvari sigurnije i lakše (osim uspona :P ) a kvarovi i štelovanja ređi i ređi, ali, može da se vozi (skoro) sa svim. Pipavije, opreznije, sporije... ali može.

 

Gađaj neki polovan bajkić samo sa prednjom vilom, od 250–300 evra. Dovoljan je za početak.


  • 3

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 August 2017 - 08:13 PM

Nisam gledao 29-ke.. Jesu one bolje od 27.5? Izgleda mi nekako da su 27.5 savrsene.. Taman velicina..

 

Ovo je dilema koja će trajti dok se za 15 godina ne sete da je 26-ica bila i ostala keva.

Nisam vozio nijedan dovoljno dugo da imam stav o kvalitetu vožnje, al' 29 ne bih sigurno uzimao, nezgrapan je i preogroman.


  • 1

#10 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 August 2017 - 08:15 PM

Nishiki je jako lep.

 

+1 sasvim dovoljno za početak i dalje od početka.


  • 1

#11 therealaleksandar

therealaleksandar
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 30 August 2017 - 08:21 PM

Hvala na ovako iscrpnom komentaru! Naravno da nikoga ne bih okrivio ako mi preporuci neki bicikli koji izgleda lepo na slikama a u uzivo u raspadu.. Ispipao bih ga dobro pre kupovine :) Nisu to male pare, bar za mene... Na cega da obratim paznju kada budem trazio polovnjaka?
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 August 2017 - 08:28 PM

Hvala na ovako iscrpnom komentaru! Naravno da nikoga ne bih okrivio ako mi preporuci neki bicikli koji izgleda lepo na slikama a u uzivo u raspadu.. Ispipao bih ga dobro pre kupovine :) Nisu to male pare, bar za mene... Na cega da obratim paznju kada budem trazio polovnjaka?

 

Na sve (na šta, ne na čega) n2:Dizzy (to je pitanje kojeg se savetodavci boje više od svakog "a koliki ti je"). U suštini, najviše obrati pažnju na zdravlje točkova (stružu li nable kad se okrežu u ruci, na šta liči obruč) jer to može najviše da te sahrani. Amort ako se ne klimata kad drndaš zakočen bicikl tamo-vamo i glatko se sabija, bez seckanja, dobar je. Brzine moraju da se menjaju glatko i nagore i nadole. Sitne ogrebotine po ramu ignoriši. Ogrebotine po sitnim delovima posmatraj zabrinuto.

 

...Osim ako očigledno nije vrlo nov bajk.


  • 1

#13 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 30 August 2017 - 08:31 PM

Hvala na ovako iscrpnom komentaru! Naravno da nikoga ne bih okrivio ako mi preporuci neki bicikli koji izgleda lepo na slikama a u uzivo u raspadu.. Ispipao bih ga dobro pre kupovine :) Nisu to male pare, bar za mene... Na cega da obratim paznju kada budem trazio polovnjaka?

 

Da obratiš pažnju na sve. Evo recimo ovde odličnog objašnjenja prof. dr Ciklogremlina.

 

http://www.bikegreml...lovnog-bicikla/

 

Ali, nije samo šta se gleda nego ko gleda tako da ako nisi siguran povedi nekog sa sobom ko zna više.

 

Inače, ja nikad ne bih uzeo 29 da kupujem mtb. Potpuno isforsirana priča bez ikakvog razloga osim marketing i profit seeking-a. I meni je 27.5 nekako taman kao ona coca-cola što je više nema - tamanica,


  • 1

#14 therealaleksandar

therealaleksandar
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 30 August 2017 - 08:41 PM

Nazalost ne poznajem nikoga ko se razume u biciklove, zato su mi svi vasi komentari zlata vredni. Obavezno cu da procitam clanak i jos malo da se informisem pre nego uzmem bicikli. Hvala jos jednom na svim savetima!
  • 0

#15 therealaleksandar

therealaleksandar
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 05:41 AM

Valja li ovaj bajs http://www.kupujempr...32536-oglas.htm ? Meni se cini da je ok, mada mozda gresim...


  • 0

#16 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 07:02 AM

Ja bih rekao da je ovaj bajs farban... Jer nema ni jedne oznake "giant" na sebi, kao ni na vili... A i nekako se vidi, da nije nesto u redu, da nije baš dobro ofarban.... A i čini mi se da je mator, što I ide u prilog farbanju...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 1

#17 tripko

tripko
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 08:01 AM

Ja sam pocetkom leta bio u istoj dilemi. Opcija je bila taj GT ili neki polovni. Seo sam za taj gt ali nekako mi nije pasovao. Naidjem na polovnog trek_a ds 8.4 i cim sam seo to je bilo to. Sutra sam ga odmah uzeo i nisam hteo dalje da gledam. Evo vozim ga presao preko 1000km, brz je lagan i udoban za voznju. Po meni sve zavisi za sta ces da ga koristis najvise, mozda jeste steta sto je evo blizi se kraj sezone ali kod nas zna da i septembar bude lep.  Ili se strpis i skupis jos para do proleca.


  • 1

#18 therealaleksandar

therealaleksandar
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 08:06 AM

Ja sam pocetkom leta bio u istoj dilemi. Opcija je bila taj GT ili neki polovni. Seo sam za taj gt ali nekako mi nije pasovao. Naidjem na polovnog trek_a ds 8.4 i cim sam seo to je bilo to. Sutra sam ga odmah uzeo i nisam hteo dalje da gledam. Evo vozim ga presao preko 1000km, brz je lagan i udoban za voznju. Po meni sve zavisi za sta ces da ga koristis najvise, mozda jeste steta sto je evo blizi se kraj sezone ali kod nas zna da i septembar bude lep.  Ili se strpis i skupis jos para do proleca.

Jesi tog trek-a uzeo novog ili polovnog? Nazalost pare ce se do proleca izvuci na neku drugu stranu... 


  • 0

#19 tripko

tripko
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 08:26 AM

Trek je bio polovan ali ko nov, par ogrebotina ali mi se svideo i lep je bio osecaj voziti ga. Ja sam skroz zadovoljan evo prosli vikend sam ga vozio 164km. Jedina stvar koju sam mu uradio je nauljio sam lanac malo. 


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Mtb, Gt, Novo

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika