Jump to content


Fotografije

Kupvina hibrida/treking bicikle


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
84 odgovora na ovu temu

#41 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 13 August 2017 - 07:38 PM

http://www.njuskalo....keywords=sirrus

 

Naći ćeš nekoliko baš zanimljivih bicikala koji se uklapaju u to što ti tražiš...

 

P.S. Kao što reče čovek - batali MTB varijante.


  • 0

#42 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2017 - 04:10 PM

7. Cube sl Road... Savršen bajs, ja tu ništa ne bih dirao :)
Ostalo su sve mtb sa kramponkama... Valjda to želiš da izbegnes :) u svakom slučaju, broj 7
Sent from my SM-J500FN using Tapatalk



Malo je preterao sa cenom. Za te pare trebao bi da ima Ultegru umesto Claris mehanike.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#43 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 14 August 2017 - 06:47 PM

Malo je preterao sa cenom. Za te pare trebao bi da ima Ultegru umesto Claris mehanike.

Verovatno si u pravu, ali bajs je meni super..

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#44 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 15 August 2017 - 02:28 PM

Hvala vam puno. Ovi Sirriusi su svi neki manji ramovi.

Meni je ovaj nekako najvise prirastao srcu, jest da je MTB, al zar ne bi i on sluzio svrsi ukoliko stvaim dodatnu ooremu na njega:

http://www.njuskalo....-oglas-23158572
  • 0

#45 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 15 August 2017 - 03:08 PM

Sa mtb-om mozes da izvezes sve sto mozes sa trekingom,dok sa trekingom ne mozes izvesti sve sto mozes sa mtb-om.Ako ces imati samo jedan bicikl onda kupi mtb.I nemoj puno da cekas.Ako ti se bicikl svidja kontaktiraj prodavca i reci mu svoju ponudu.Skoro uvijek se moze cjenkati za 10% cijene.
  • 1

#46 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 15 August 2017 - 03:14 PM

Naravno da ce završiti posao. Možeš ti i terenskim vozilom u Finsku, ali lepše i udobnije bi ti bilo u nekoj limuzini... Generalni problem u našim krajevima je što kupujemo šta nam se na oko svidi... A ne šta je prakticnije... Za moj gradski Batavus svi kažu da je ružan... Pa hajde, nije ni meni prelep, ali je "mercedes"... Cak i neki ovde kažu da je za matorce...
Što se tiče bajsa, lepo izgleda, očuvan... Ja sa takvim gumama ne bih krenuo na vožnju od 10km... Ali Oprema je dobra , baš za brdo ...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#47 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 August 2017 - 03:19 PM

MTB je brzi u blatu i dzombama, treking po asfaltu.

Koliko posto vremena covek (planira da) vozi na kojoj podlozi igra ulogu pri tom izboru.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#48 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 15 August 2017 - 03:33 PM

Pa mislim da savrseni bajk necu naci, vecina trekinga sto sam nasao ili ima slabu opremu za cenu koju traze ili imaju mali ram. Mada i ovde je ram 53,5, nadam se da to nece biti problem za mojih 188cm.

@shonepa: sta fali gumama?
  • 0

#49 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 15 August 2017 - 03:41 PM

Ne kupuj na slijepo.Otidji i pogledaj bicikl.Sjedi,probaj.Ako ti bilo sta smeta na biciklu ili se cuju zvuci,krckanje skripanje nemoj kupovati.Gume su u redu.Neki ne vole kramponke.Uvijek mozes kupiti gume za asfalt.
  • 0

#50 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2017 - 04:07 PM

MTB je brzi u blatu i dzombama, treking po asfaltu.



Ako uporedimo moj treking sa mtb pogonom i kasetom VS 29-ka na koju moze da stavi malo uze gume za asfalt.. dolazimo do mizerne razlike u voznji s tim da sa tom 29-om moze da se vozi npr Ciker a ja sa trekingom ne mogu.
Znaci da je solidno upotrebljiv i za duzi put.. ne savrsen ali sasvim upotrebljiv.

Za one koji nemaju uslova za nabavku ili drzanje vise bicikala u nekom prostoru 29-ka je prilicno upotrebljiv bicikl za ture i odlican za offroad.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#51 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 August 2017 - 04:46 PM

Ako uporedimo moj treking sa mtb pogonom i kasetom VS 29-ka na koju moze da stavi malo uze gume za asfalt.. dolazimo do mizerne razlike u voznji s tim da sa tom 29-om moze da se vozi npr Ciker a ja sa trekingom ne mogu.
Znaci da je solidno upotrebljiv i za duzi put.. ne savrsen ali sasvim upotrebljiv.

Za one koji nemaju uslova za nabavku ili drzanje vise bicikala u nekom prostoru 29-ka je prilicno upotrebljiv bicikl za ture i odlican za offroad.

 

Zavisi kuda se planira vožnja. Ne znam kakav je čiker maraton, kakva je staza.

 

Drumaš, 28 mm gume:

 

15317727_886457784818557_727166907705961


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#52 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 15 August 2017 - 07:34 PM

Шта је стандард за трекинг, са или без предње суспензије?
  • 0

#53 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 15 August 2017 - 08:13 PM

Шта је стандард за трекинг, са или без предње суспензије?

 

Uglavnom treking podrazumeva prednju suspenziju. Fitness/hybrid bajkovi su sa krutom vilom.

Btw, nema ništa gore od loše prednje suspenzije tako da je po meni veoma važno ako se već ide na prednju suspenziju bude neka krštena viljuška.


  • 0

#54 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2017 - 08:37 PM

Zavisi kuda se planira vožnja. Ne znam kakav je čiker maraton, kakva je staza.

 

Drumaš, 28 mm gume:

 

15317727_886457784818557_727166907705961

 

To će ti najbolje objasniti Pjesak.. on je bio na Čikeru.

Da može drumašem na offroad svi bi vozili drumaše.. niko ne bi kupovao MTB.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#55 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 15 August 2017 - 08:42 PM

Pa mislim da savrseni bajk necu naci, vecina trekinga sto sam nasao ili ima slabu opremu za cenu koju traze ili imaju mali ram. Mada i ovde je ram 53,5, nadam se da to nece biti problem za mojih 188cm.

@shonepa: sta fali gumama?

Uglavnom se vozi asfalt, a kramponke stvaraju nepotreban otpor, a i meni iritirajuci zvuk... Sa gumama je mnogo prijatnija vožnja... Kramponke imaju prednost, od onog sa cime se možemo u normalnim uslovima silusresti samo po pesku, blatu...po kamenju teško da ces voziti... Za tvoju visinu ram 60-61...mozes ti i taj manji, ali...
Za gume - jednostavno, lakše se vozi ravna guma... I tu nema diskusije :)
Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#56 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 15 August 2017 - 08:47 PM

...Btw, nema ništa gore od loše prednje suspenzije...

ima :)...obe lose suspenzije :(


  • 1

#57 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 15 August 2017 - 08:55 PM

Sta znaci losa suspenzija ? Ovde niko nije pro mtber niti vozi nesto ozbiljnije, ne vidim sta je to losa suspenzija.. jedino one zoom vile koje ne postoje vise haha
Najbolje da uzme fox od 180mm i da kaze e to je amortizer ispod je nista
  • 0

#58 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 15 August 2017 - 09:55 PM

Za tvoju visinu ram 60-61...mozes ti i taj manji, ali...
Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Jesi li siguran za ovo?

https://keindl-sport...elicina-okvira/

Ovde pise da je za MTB 29'' za moju visinu ovaj ram mozda 2-3 cm manji. Ne znam da li ta razlika pravi velike probleme prilikom voznje. Na zalost zato sto radim ne mogu pre kupovine da provozam biciklu.
Velicine za treking i MTB 29" bicikle su dosta razlicite ako je verovati napisanom.

Za gume se slazem, ali lako cu ih zameniti kasnije ako mi bude smetao zvuk ili bilo sta drugo :-)
  • 0

#59 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 15 August 2017 - 10:30 PM

Jesi li siguran za ovo?

https://keindl-sport...elicina-okvira/

Ovde pise da je za MTB 29'' za moju visinu ovaj ram mozda 2-3 cm manji. Ne znam da li ta razlika pravi velike probleme prilikom voznje. Na zalost zato sto radim ne mogu pre kupovine da provozam biciklu.
Velicine za treking i MTB 29" bicikle su dosta razlicite ako je verovati napisanom.

Za gume se slazem, ali lako cu ih zameniti kasnije ako mi bude smetao zvuk ili bilo sta drugo :-)

Da, razlikuju se za mtb i ostale, jer se u normalnim uslovima mtb ne vozi asfaltom, nego se podrazumeva da se vozi tamo gde je namenjen, a tamo važe drugi uslovi... Tako da ako nećeš mtb da voziš po planini, nego asfaltom za duge ture, gledaj da bude veći od toga u tabeli ...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#60 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 15 August 2017 - 11:14 PM

Vozim MTB 29" i tvoje sam visine. Ram mi je 53cm i odgovara mi skroz. Verovatno bi i tebi odgovarala ta veličina. Jeste da ćeš se sa nekim trekking bajsom, sa tanjom gumom brze kretati, ali će ti na MTB-u biti udobnije. Na primer, ja sam na moj stavio gume 29x2.0 sa malim kockastim kramponima i vrlo dobro me sluzi kako na asfaltu, tako i kad siđem sa njega. Ne prave toliku buku. Do duse na asfaltu se svakako krećem malo sporije nego da su mi tanje gume, ali nije mi zapelo da li ću negde stići 20min npr. pre ili kasnije, kad vozim duže ture. Sto se tice amortizera, kod mene je XCM sa zakljucavanjem,i to je ono sto bi menjao u buduće. Mada dobro je sređen i nije toliko los, ali sam probao kod druga Fox i to je sasvim druga prica. Bar mogu da ga zaključam kad vozim po asfaltu, da mi džabe ne amortizuje i krade snagu. Pogotovu uzbrdo. To je moje iskustvo. Sve to ima svoje prednosti i mane, a posto većina nas ne može priustiti da ima dva bicikla, neki kompromisi se moraju napraviti. :)

Pa mislim da savrseni bajk necu naci, vecina trekinga sto sam nasao ili ima slabu opremu za cenu koju traze ili imaju mali ram. Mada i ovde je ram 53,5, nadam se da to nece biti problem za mojih 188cm.
@shonepa: sta fali gumama?


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika