Jump to content


Fotografije

Kupvina hibrida/treking bicikle


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
84 odgovora na ovu temu

#1 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 07 August 2017 - 09:50 AM

Da li je ova bicikla ok za ovu vrstu putešestvija?
http://www.njuskalo....-oglas-23067635

Da li mislite da je ovo ok cena za nju?
  • 1

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 August 2017 - 11:31 AM

Pa u suštini je ok ali nemoj kupiti bicikl koji služi samo za *jednu* svrhu, naročito ako ne znaš koliko će ti leći ta geometrija (na dužim putevima).

 

Za moje pare, bicikl za duže ture je tvoj stari & provereni MTB na kojeg dodaš nosače i bisage.


  • 0

#3 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 07:23 AM

Što se geometrije tiče, svakako ću morati da rizikujem, jer kupujem polovan preko neta i nemam kako da ga probam pre nego li kupim.
Razmišljao sam i o MTB, mada mislim da ću kupiti neki polovan za par meseci kada bude vreme za to.
  • 0

#4 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 08:55 AM

Bajs je super, samo što ja ne bih dao više od 200e za njega... Mozda ni toliko... Brend jeste odličan, ali za 200e možeš kupiti batavus ili gazelu ili pegasusa za 200e... Kad već tražiš gradski bicikl, što apsolutno podržavam jer to su bajsevi koji se voze po Evropi, tamo gde ljudi znaju. A ti si iz Subotice, ako sam dobro zapazio, tako da će ti city bike biti odličan izvor... Mozda ce ti neko reći da nije za ovakav put koji planiraš (što je i istina) ali obzirom da imaš vremena, ne bi trebalo da bude problem... Ja imam sličan (po obliku) batavus 61cm ram(visok sam 185), I mogu njime u cugu 20km za sat vremena bez problema...A čini mi se da je moj bajs još više "gradskiji" jer mu je odnos visine sic - korman veći nego na ovom... Vise nisam ni pokušavao jer nisam imao potrebe... Da skratim, ja glasam za ovakav ili sličan bajs ;)
Srećno

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#5 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 August 2017 - 10:05 AM

Malo mu je nagruvao cenu zbog brenda Koga.. nije moj tip bicikla ali uz razumnu cenu bio bi ok. Ovih 400 je previse za to.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#6 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 11:05 AM

Želim kupiti biciklu za višednevne ture od po nekoliko stotina km. Visok sam oko 188cm težak 85-90 kg. Zanima me da li je ovo dobra cena za ovu biciklu i da li će mi ova veličina rama odgovarati.
http://www.njuskalo....-oglas-23067635

Hvala unapred na svim informacijama :-)
  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 August 2017 - 11:12 AM

Neće.

Ovo je prematora LX oprema - što nije problem - ali kad okom vidim koliko su se razmakli zubi na najvećem lančaniku, to ti odma' znači da menjaš i pogon i kasetu i lanac... i ko zna šta još je na njemu dotrajalo i zrelo za servis i zamenu.

 

Kupi jbn* MTB, lepo ti kažem :P


  • 0

#8 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 08 August 2017 - 12:12 PM

Za dugoprugaške avanture je bih ti u svakom slučaju preporučio OVAKO nešto.

Znači tebi treba bajs na kome se dugo sedi, relaksirana geometrija, poželjno čelični ram, točkovi sa bar 32 žbice poželjno 36 itd

 

Ja ti nikako ne bih preporučio mtb za te distance. I taj bajk je preskup.


  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 August 2017 - 12:20 PM

A šta fali MTB-u za voženje višednevnih tura od nekoliko stotina kilometara?


  • 0

#10 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:22 PM

Gledam biciklu da se vratim iz Istre (gde radim sezonu) za Suboticu ove jeseni, a i bajs koji ću u budućnosti koristiti za neku ture od po 1000-2000km. MTB planiram pazariti kasnije.
Ovu Kogu sam i gledao jer sam čuo da su ti bajkovi super za duža putovanja, a uz to tu je i Brooks sedište i Schwable gume. Al sta znam ja, zato sam i tu, tražim pomoć :-) Hvala vam svima na odgovorima
  • 0

#11 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:30 PM

Zdravo.Moj savjet ti je da kupis treking 2016 ili 2017 godiste koji skoro i da nije vozen.Ponuda na cb je velika ,a vjerujem i na tom hrvatskom sajtu.Posto tamo radis mislim da mozes sebi priustiti da platis 400-500e za bicikl.Gledaj oglase i kada ti se neki svidi pitaj ovdje.Ako vecina kaze kupi ti kupi,ako kazu nemoj trazi dalje.I gledaj ko ti na forumu daje savjete.Valjda si shvatio koji clanovi imaju znaje da ti daju savjet.
  • 1

#12 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:34 PM

Upravo je to neka maksimalna cena do koje bih išao. Koliko znam sa cikloberze se u Hrvatsku ne može slati, jedino prevozom, a do ovde bi trebalo čak tri presedanja, pa mi ta opcija otpada, zato i gledam po HR sajtovima. Upravo gledam neke bicikle, pa ću postavljati. Hvala :-)

Zdravo.Moj savjet ti je da kupis treking 2016 ili 2017 godiste koji skoro i da nije vozen.Ponuda na cb je velika ,a vjerujem i na tom hrvatskom sajtu.Posto tamo radis mislim da mozes sebi priustiti da platis 400-500e za bicikl.Gledaj oglase i kada ti se neki svidi pitaj ovdje.Ako vecina kaze kupi ti kupi,ako kazu nemoj trazi dalje.I gledaj ko ti na forumu daje savjete.Valjda si shvatio koji clanovi imaju znaje da ti daju savjet.

Upravo je to neka maksimalna cena do koje bih išao. Koliko znam sa cikloberze se u Hrvatsku ne može slati, jedino prevozom, a do ovde bi trebalo tri presedanja, pa mi opcija otpada, zato i gledam po HR sajtovima. Upravo gledam neke bicikle, pa ću postavljati. Hvala :-)
  • 0

#13 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:41 PM

Da zaboravih da napisem.Kao sto je mixitron napisao i mtb je dobar bicikl za visednevne ture.Bolji je od trekinga ako ides losim putevima i ako se silazi sa asfalta.Mnogo si opusteniji u voznji jer ne moras da izbjegnes svaku neravninu nego samo vece udarne rupe.
  • 0

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 August 2017 - 01:49 PM

Baš tako, znam šta pričam :D Ovi evro-turaški bicikli su sjajni (vozio sam i to) – za evropske uslove, uređene biciklističke staze i/ili besprekorne puteve (i za matorce koji na takve puteve obično i idu i završili su sa danima držanja kičme pod uglom oštrijim od 85 stepeni).

Kod nas staza nema, al' zato ima asfalta koji je takvog kvaliteta da bi radije po kolskom putu vozio, za koji takvi bicikli nisu - plus, kao što sam gore pomenuo - siđeš li sa asfalta, završio si. Naravno, najbolje je da imaš i ovo i ono, ali ako barataš sa budžetima od 400 evra, onda to nije najekonomičnije rešenje.

 

MTB su na duže ture terali svi odavde koji su ozbiljno vozili (što se ne poklapa nužno sa brojem postova) i nikad nisam čuo da se neko vratio polomljen jer nije vozio turaški bajk.

 

A za Brooks, to sedište je legendarno jer se istegne-formira prema anatomiji PRVOG vlasnika. Polovno, dakle, samo ako je vrlo malo voženo.


  • 0

#15 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:49 PM

Ovo mi je takođe privuklo pažnju:
http://www.njuskalo....-oglas-22995899
  • 0

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 August 2017 - 01:56 PM

Lepše - uz neozbiljan paktreger (i ram od 24"!! To samo da sedneš da probaš...).

A majstora za planetarca srećno da nađeš :D


  • 0

#17 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 06:07 PM

Ovo ti je jos jedan pravi gradski bicikl... Obzirom da je kao nov, ne moraš brinuti da li će se ovaj menjac pokvariti... Taj će preći hiljade km sigurno... Velicna rama je bas za tebe... Ne vidim zašto je ovaj paktreger neozbiljan, tačno ide uz ovaj bajs

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#18 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 August 2017 - 06:48 PM

 Ne vidim zašto je ovaj paktreger neozbiljan, tačno ide uz ovaj bajs
 

 

Baš tako kao što je Mix napisao.. taj paktreger je neozbiljan jer.. na put od 1000+ km nosi se pozamašna količina opreme + ako je planinska tura pa se ide još u junu kad dovoljno toplo nije (kao ja u junu ove godine.. od 13 dana 10 dana preko raznih planina) pa se nose dodatni topliji komadi garderobe. Tad će na takav paktreger okačiti velike bisage + šator + poflogu + vreću + sto djavola.. i onda to go+no pukne, po nepisanom pravilu u nekoj nedodjiji. Neko mi je jednom rekao da je to deo avanture.. neka, hvala mu.. meni takva avantura ne treba. 

 

 

 

Gledam biciklu da se vratim iz Istre (gde radim sezonu) za Suboticu ove jeseni, a i bajs koji ću u budućnosti koristiti za neku ture od po 1000-2000km. MTB planiram pazariti kasnije.
Ovu Kogu sam i gledao jer sam čuo da su ti bajkovi super za duža putovanja, a uz to tu je i Brooks sedište i Schwable gume. Al sta znam ja, zato sam i tu, tražim pomoć :smile: Hvala vam svima na odgovorima

 

Švalbe gume imam i ja na oba bajsa.. a nijedan nije Koga. Ako ti baš zapinje za Brooks sedlom kupi ga novog i miran si. 

 

Bicikl.. mani se ovih sa penzionerskim izgledom.. to voze ovi matorci iz Bavarije i Holandije koji su već pred kraj svog života pa pokušavaju da uhvate još koji kilometar. 

 

KUPI... dobar treking ili MTB i putuj. Ako ti neko kaže da se sa MTB-om ne može putovati znaj da je pogrešno upućen.. putuje se i te kako dobro jer su odlični i udobni za naše puteve. A s obzirom da na bilo kojoj dužoj turi nije bitna neka posebna putna brzina istu ćeš postići sa bilo kojim biciklom.

 

Za dugoprugaške avanture je bih ti u svakom slučaju preporučio OVAKO nešto.

Znači tebi treba bajs na kome se dugo sedi, relaksirana geometrija, poželjno čelični ram, točkovi sa bar 32 žbice poželjno 36 itd

 

Ja ti nikako ne bih preporučio mtb za te distance. 

 

Naprotiv.. zašto bi kupovao čeličau pored gomile modernih alu ramova. Taj mit o pucanju rama i zavarivanju istog negde na putu je glupava izjava nekog cikloturiste. 

Što se tiče točkova.. treking i MTB točkovi uglavnom imaju po 32 a neretko i 36 žica. 

 

Rajko 55.. ili za one koji ga poznaju, Rajko Janković iz Požarevca već nekoliko godina vozi drumovima Evrope na MTBV-u 26.. i nema nameru da ga menja. 

 

 

Partyholic@ mi se raspisali.. eto, glasovi uglavnom idu ka MTB-u ili trekingu.. odluči sam  ;)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#19 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 08 August 2017 - 07:29 PM

Ok postoji saglasnost da nema saglasnosti sto je apsolutno u redu jer da postoji konsenzus ne bi bilo ni foruma.
@chamade: ne kapiram tu imputaciju sa varenjem. Niti sam to rekao niti sam na.to mislio.
Bajk se kupuje da mečuje dominantnu namenu. Ovog puta imamo srece jer covek tacno zna sta ce da radi tj na koji nacin da vozi. Nikada ne bih na mtb vozio duge pruge. Naucio sam neke stvari dok sam bio delimicno sponzorisan od Treka. Doticni gospodin Rajko mi nije referentna tacka.

Dalje, postoje neki pametni ljudi,inzenjeri, koji prave geometrije za odredjene svrhe tako da je jalova diskusija na tu temu. Lepo kazu ameri: Jack of all trades, master of none.

Sve u svemu ja bih uzeo dugoprugaski bajk. Ovaj gore je tzv gerentolosko-pijačna varijanta dakle pijaca, šah klub itd. Nike to to.
  • 0

#20 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 07:52 PM



O

Ovaj gore je tzv gerentolosko-pijačna varijanta dakle pijaca, šah klub itd. Nike to to.


Ovo je totalno pogrešna definicija ovog bicikla... Tipično balkanska... Ovo je pravi moderni "najevopskiji" bicikl... Ja nisam gerontolosko pijacni šahista a vozim sličan... Daleko sam mlađi... To što ti ne prihvatas trendove, ne moraš da se vredjas nas koji pratimo šta se vozi u NL, BE, DK itd...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika