Jump to content


Fotografije

Stelovanje prednjeg amortizera


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 23 September 2008 - 07:44 PM

Do sada sam vozio capriolo kameleon dok nisam dobio novi bajs koji mi u odnosu na stari izgleda kao svemirski brod, takvo cudo nisam video a kamoli vozio do sada, al super pomislio sam.Kolko stvari na njemu treba da podesim a nista ne znam :S u svakom slucaju za sada je to prednji amortizer.Amortizer je za downhill bajseve (mislim na dve debele cevi sve do volana) al je mnogo tvrd pa sam elem mislio malo da ga omeksam tako sto cu da vrtim onaj sraf na desnoj sipci amortizera u desnu stranu (ili levu ?) u svakom slucaju nista se nije desilo osim sto je posle par dana iscurelo malo ulja iz leve sipke...bolje da sam ovo pitao pre nego sto sam bilo sta cackao u svakom slucaju kako se to steluje i dali to curenje ulja znaci nesto lose ? ;p
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2008 - 08:39 PM

Posto na forumu ne obitava Milan tarot :mrgreen: , daj info koji je amort u pitanju ili daj sliku istog...ovako - podatak da je za DH bajseve ne govori bas previse da bi dobio pravi info vezan za stelovanje, rebound i sl. varijante.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 September 2008 - 11:00 PM

Znaci daj sliku amortizera i dobices odgovor odma na tvoje pitanje.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#4 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 12:59 PM

evo slika

Postavljena slika


Postavljena slika
  • 0

#5 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2008 - 01:10 PM

Aj bre malo smanji ove slike razvalio si stranicu.... Imaš opciju resize image pa smanji malo i izmeni poruku. Ovo je propast... :mrgreen:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 September 2008 - 01:28 PM

i snimi amort da se vidi koji je :)
  • 0

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 September 2008 - 04:38 PM

Ljudi gde je slika. Ja je nevidim
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 ivant

ivant
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 04:58 PM

http://img511.images... ... 149wf7.jpg

sliku ne vidis verovatno zato sto je prevelika... ako koristis firefox u ovakvim slucajevima mozes da kliknes na tekst gde pise "Slika" i kliknes "show image"

posto autor teme izgleda ne svata ozbiljno sta mu ljudi govore, ajde ja cu da probam da odgovorim na vasa pitanja. Kako sam sa slike uspeo da primetim (a i iz komentara autora koji je reko da je bicikl bio ovde u oglasima) kapiram da je to onaj crveni KTM koji ima Banzai (ili Bonsai?) viljusku (tako je pisalo u oglasu kao i na onom luku koja spaja spoljne nogice amorta ili kako se to vec zove...).
  • 0

#9 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 05:16 PM

Evo sad sam valjda fixiro problem :D
  • 0

#10 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 September 2008 - 07:50 PM

Posto sa donje slike se nevidi lepo dali amortizer ima neke delove za stelovanje odozdo moja pretpostavka je da je na desnom kraku stelovanje rebound-a. Normalno ako ga amortizer poseduje. Ako amort nema rebound taj delcic je za stelovanje preload-a samog amortizera odnosno da se feder unutra ukruti ili malo oslobodi cime se dobije mekoca ili tvrdoca u radu viljuske. Ali na kraju krajeva mozda bude i neka vrsta compresion-a, stvarno neznam dok nevidim amortizer uzivo.Kazes da je tebi procurilo ulje kada si vrtijo taj delcic. Znaci opet cu da pretpostavljam malo. Posto u tom kraku imas ulje znaci mora da ima i gumice u samu cev koje bi stopirale ulje da se prospe napolje. E sad moze da je tu problem da su te gumice zeznute i da ulje izlazi napolje. Ipak si ti kupijo bajk na staro(bar tako sam razumeo) i mozda stari vlasnik nije te upozorijo na taj defekt(ako je defekt). Druga pretpostavka je da je sraf koji drzi taj plasticni deo napolje a koji je ubacen u sami telekop nije lepo stegnut. Znaci uzmes saodvetni kljuc i pritegnes taj sraf do maksimuma, normalno ako je to problem. Nadam se da sam malo pomogao
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#11 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 08:32 PM

Ma bajs sam uzeo tako sto sam se popeo na njega, skakao po njemu video amortizeri sljakaju, menjao brzine to isto radi, radi predja kocnica a zadnja ne radi i vlasnik mi je rekao zasto.Amortizer odozdo samo ima po 4 male rupice na svakom kraku, a zanimljivo je sto kad sam zavrtao sraf sa desne strane, ulje je izcurelo na levoj strani i to 3-4 kapi.Znaci ako zavrnem sraf do kraja stvrdnucu amortizer maksimalno ili sta ?
  • 0

#12 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2008 - 08:39 PM

Ako si iz Beograda nosi to kod Profe u Terrano ako ne na popravku ono na postavku dijagnoze pošto ti curi ulje, a on će ti reći na licu mesta za šta je koji šraf. Pokušaj da nađeš na netu o svom amortu što više možeš.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#13 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 25 September 2008 - 06:41 AM

Vidim ja da ces samo i moci da vices banzaiiiii ako ne slikas taj amort i odozdole da vidimo o cemu se radi!!!
Ima li negde na netu neki manual??? Jesi li trazio nesto???
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika