Jump to content


Fotografije
- - - - -

Кокакола као промотер бициклизма и здравог начина живота - оправдано или не?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#21 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2017 - 10:19 PM

Што би реао бакара ја и даље не видим поенту. Наравно да је ово само ПР и наравно да је дегутантно, јер није у питању просто спонзорство него жеља компаније Кока-Кола да људима створи асоцијацију у главама да је то компанија која се залаже за здрав живот и праве вредности иако је за то забринута исто колико и ТЕ у Обреновцу. С друге стране, Кока-Кола се бави и продајом флаширане воде, па не знам на основу чега би јој икада било забрањено да спонзорише спортске активности? Питање ове теме схватам као "да ли Кока-Кола (и сличне компаније) има морално право да се тако представља", али је заиста бесмислено, јер имала-немала, у чему је разлика? По мени, далеко мање право има било који политичар у историји да се појави на таквом догађају него Кока-Кола. Такође, свако сигурно већ зна колико су та пића крцата шећером нездрава, а лако могу додатно да се информишу на Интернету. И свако је слободан да одлучи да ли ће да конзумира било чије производе. Ја сам некада био изражени кокаколичар, али сам се "скинуо" у октобру 2011. и од тада нисам попио ни кап. Чак и "воћне сокове" пијем искључиво у гостима, на слављима, не купујем их. Пијем највише обичну воду, повремено газирану, а после великих физичких напора (вожња или шетња) некад се почастим оним... "ричарџ" напицима са далеко мање калорија. Кока-Колу и даље сматрам најбољим пићем на свету, али је ја више не пијем. А на Бициклијади ми много ствари смета више од спонзора. Кока-Кола би морала да стане у ред да уопште добије критику.

 

Свакако да агресивна реклама има утицаја на то да је људи пију, али сигуран сам да многи просто воле то пиће и куповали би га и без рекламе. А они који дозволе да им рекламе диктирају животне навике имају много већи проблем од здравља.

 

Треба рећи да је и чиста вода нездрава у великим количинама, а слично је и са кисеоником. Струја је итекако смртоносна, со може бити изузетно штетна, а алкохол да не помињем. Ипак, од свих ствари штетних по здравље, ја бих забранио само дуван, јер је то једини производ који директно штети не само потрошачу, него и свима у околини.


  • 0

#22 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 20 May 2017 - 07:35 AM

Nikako nije shvacen...

Sta fali seceru ili kofeinu, to nisu nikakve zabranjene supstance...a i poznato je da sportiste "podizu"?

 

I kakvo to mesto u svetu ima koka kola?

To je fabrika sokova i vode kao i bilo koja druga...

Нисте схватили па нисте, ништа страшно, дешава се. Нигде нисам ни рекао да су шећер или кофеин забрањене супстанце, али сигурно не желим овде да објашњавам већ ноторне ствари као што су позиције мегакорпорација у свету и њихово деловање. Занимало ме шта форумаши мисле о нечему и то је све.


  • 1

#23 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 20 May 2017 - 07:43 AM

Што би реао бакара ја и даље не видим поенту. Наравно да је ово само ПР и наравно да је дегутантно, јер није у питању просто спонзорство него жеља компаније Кока-Кола да људима створи асоцијацију у главама да је то компанија која се залаже за здрав живот и праве вредности иако је за то забринута исто колико и ТЕ у Обреновцу. С друге стране, Кока-Кола се бави и продајом флаширане воде, па не знам на основу чега би јој икада било забрањено да спонзорише спортске активности? Питање ове теме схватам као "да ли Кока-Кола (и сличне компаније) има морално право да се тако представља", али је заиста бесмислено, јер имала-немала, у чему је разлика? По мени, далеко мање право има било који политичар у историји да се појави на таквом догађају него Кока-Кола. Такође, свако сигурно већ зна колико су та пића крцата шећером нездрава, а лако могу додатно да се информишу на Интернету. И свако је слободан да одлучи да ли ће да конзумира било чије производе. Ја сам некада био изражени кокаколичар, али сам се "скинуо" у октобру 2011. и од тада нисам попио ни кап. Чак и "воћне сокове" пијем искључиво у гостима, на слављима, не купујем их. Пијем највише обичну воду, повремено газирану, а после великих физичких напора (вожња или шетња) некад се почастим оним... "ричарџ" напицима са далеко мање калорија. Кока-Колу и даље сматрам најбољим пићем на свету, али је ја више не пијем. А на Бициклијади ми много ствари смета више од спонзора. Кока-Кола би морала да стане у ред да уопште добије критику.

 

Свакако да агресивна реклама има утицаја на то да је људи пију, али сигуран сам да многи просто воле то пиће и куповали би га и без рекламе. А они који дозволе да им рекламе диктирају животне навике имају много већи проблем од здравља.

 

Треба рећи да је и чиста вода нездрава у великим количинама, а слично је и са кисеоником. Струја је итекако смртоносна, со може бити изузетно штетна, а алкохол да не помињем. Ипак, од свих ствари штетних по здравље, ја бих забранио само дуван, јер је то једини производ који директно штети не само потрошачу, него и свима у околини.

Наравно да кокакола нема морално право да се представља забринутом за здрав живот пошто то и није. Оно што је мене највише занимало је количина изманипулисаности људи који без да поразмисле о неким стварима, прихватају здраво за готово то што се кокакола тако представила и шта форумаши колеге бициклисти мисле о томе. Ипак, као и обично, овде видим више упуштање у критиковање самог поста, него промишљања о теми. :)  Али шта да се ради, такви смо какви смо је л'.


  • 0

#24 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 May 2017 - 09:38 AM

Otkud ti znaš da nije?
Oni su sponzori na mnogim sportskim manifestacijama, malo je firmi koje su više uradile povodom promocije sporta.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#25 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 20 May 2017 - 09:48 AM

Otkud ti znaš da nije?
Oni su sponzori na mnogim sportskim manifestacijama, malo je firmi koje su više uradile povodom promocije sporta.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Рекох да су то већ општепознате ствари у свету и да нема смисла о томе расправљати у стилу ''јесте-није'' :). такође постоје и различита мишљења да ли је здрав ''спорт'' или физичка активност као и различите дефиниције свега тога. Такође већ сам рекао да ме занима мишљење форумаша, а не убеђивање једних друге у ставове. То би трајало данима и километрима :)


  • 1

#26 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1403 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2017 - 10:06 AM

Tu i lezi veliki deo problema u ovakvim diskusijama - neke stvari se podrazumevaju koje verovatno ne bi trebalo. Opstepoznate stvari su u tvom svetu, ali to ne znaci da su opstepoznate ili prihvacene svuda, ili u vecem delu sveta koj nije tvoj. Losi uslovi u fabrikama jesu u najvecoj meri opstepoznati i prihvaceni kao cinjenice, ali to sto generalizujes za multinacionalne kompanije kao nekakvo zlo ili entitete koji su protiv zdravog zivota ili ovog ili onog - u redu je da to mislis, ali je pogresno da mislis da svi, ili cak i vecina misli tako, i da na tome baziras celu diskusiju.


  • 1

#27 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 20 May 2017 - 10:33 AM

Tu i lezi veliki deo problema u ovakvim diskusijama - neke stvari se podrazumevaju koje verovatno ne bi trebalo. Opstepoznate stvari su u tvom svetu, ali to ne znaci da su opstepoznate ili prihvacene svuda, ili u vecem delu sveta koj nije tvoj. Losi uslovi u fabrikama jesu u najvecoj meri opstepoznati i prihvaceni kao cinjenice, ali to sto generalizujes za multinacionalne kompanije kao nekakvo zlo ili entitete koji su protiv zdravog zivota ili ovog ili onog - u redu je da to mislis, ali je pogresno da mislis da svi, ili cak i vecina misli tako, i da na tome baziras celu diskusiju.

Ја и не тврдим да сви мисле тако (''сви'' једу чоколаду иако се на плантажама какао дрвета организује робовски рад деце, па то не значи да је ''сви'' истовремено и позитивно), само ме занима однос мишљења ''оправдано или не'', не и о варијететима мишљења о мултинационалним компанијама које према својој улози у свету јесу потврђено зло, само је друга ствар да ли људи желе да то признају због начина сопственог живота или не. :)


  • 1

#28 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 20 May 2017 - 10:39 AM

My 2¢ na temu. U poslovanju i marketingu postoji nešto što se zove "društveno-odgovorno ponašanje" gdje se traži od kompanija da rade nešto za opštu dobrobit, bez direktne koristi za njih. Bogu hvala, indirektne ima na tone. Gradi se imidž brenda koji na duže staze vraća uloženo, blabla, trućtruć. Redbul se vezuje za adrenalin tj adrenalinske sportove npr. Ironija kod Koka-Kole je (po meni) u sastavu pića i njegovom uticaju na zdravlje. Ono što je poznato o sastavu je da sadrži kalijum nitrat (so), kofein (diuretik) i brdo šećera da maskira so i da ukus. Diuretik izbacuje vodu iz organizma, do veže vodu iz organizma za sebe. Drugim riječima, Koka-Kola ne utoli žeđ već je non-stop izaziva. Šećer u piću i hrani ima i ulogu da tvoj mozak zavoli baš tu hranu i da traži još. Kao rezultat se gomilaju prosti ugljenohidrati koje je teško potrošiti. I sve je to vrlo smišljeno

Sent from my x600 using Tapatalk
  • 2

#29 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 20 May 2017 - 10:43 AM

My 2¢ na temu. U poslovanju i marketingu postoji nešto što se zove "društveno-odgovorno ponašanje" gdje se traži od kompanija da rade nešto za opštu dobrobit, bez direktne koristi za njih. Bogu hvala, indirektne ima na tone. Gradi se imidž brenda koji na duže staze vraća uloženo, blabla, trućtruć. Redbul se vezuje za adrenalin tj adrenalinske sportove npr. Ironija kod Koka-Kole je (po meni) u sastavu pića i njegovom uticaju na zdravlje. Ono što je poznato o sastavu je da sadrži kalijum nitrat (so), kofein (diuretik) i brdo šećera da maskira so i da ukus. Diuretik izbacuje vodu iz organizma, do veže vodu iz organizma za sebe. Drugim riječima, Koka-Kola ne utoli žeđ već je non-stop izaziva. Šećer u piću i hrani ima i ulogu da tvoj mozak zavoli baš tu hranu i da traži još. Kao rezultat se gomilaju prosti ugljenohidrati koje je teško potrošiti. I sve je to vrlo smišljeno

Sent from my x600 using Tapatalk

Апсолутно! Додуше више сам имао у виду друштвени ''матрикс'' ефекат, али ми је занимљиво да је мањи број колега форумаша желео да ово истакне на овај начин :)


  • 1

#30 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2017 - 11:32 AM

Омега, добијаш пуно критика за тему (или их ти тако доживљаваш) зато што ниси ни поставио никакво конкретно питање. Погледај назив теме - да ли је оправдано да Кока-Кола буде промотер? Како мислиш да ли је оправдано? Оправданост било које акције компаније оцењују управа и акционари, на основу резултата пословања. Друго, ти у свом посту практично осуђујеш све који су се појавили на Бициклијади да су изманипулисани, као да су испраног мозга. Шта мислиш о оправданости такве комуникације? Да не спомињем да се мени више стомак преврће од тог "без да" (које у српском не постоји него се сада уводи на силу из немачког) него од Кока-Коле на Бициклијади.

 

А за било ког спонзора/промотера можеш да постављаш иста филозофска питања. Уосталом, ко по теби треба да буде спонзор?

Иначе, ако се добро сећам, само један полицијски ауто, уколико организујеш такве акције, коштао је око 20.000 динара, мотоциклисти нешто мање. Да ли на сат или како већ, не сећам се. Било је и других бициклистичких манифестација, али некако су временом престале да постоје, јер не могу да обезбеде довољно пара. А и зато што људи неће да се нервирају са разним лудацима који се појаве.


  • 1

#31 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 20 May 2017 - 11:43 AM

Омега, добијаш пуно критика за тему (или их ти тако доживљаваш) зато што ниси ни поставио никакво конкретно питање. Погледај назив теме - да ли је оправдано да Кока-Кола буде промотер? Како мислиш да ли је оправдано? Оправданост било које акције компаније оцењују управа и акционари, на основу резултата пословања. Друго, ти у свом посту практично осуђујеш све који су се појавили на Бициклијади да су изманипулисани, као да су испраног мозга. Шта мислиш о оправданости такве комуникације? Да не спомињем да се мени више стомак преврће од тог "без да" (које у српском не постоји него се сада уводи на силу из немачког) него од Кока-Коле на Бициклијади.

 

А за било ког спонзора/промотера можеш да постављаш иста филозофска питања. Уосталом, ко по теби треба да буде спонзор?

Иначе, ако се добро сећам, само један полицијски ауто, уколико организујеш такве акције, коштао је око 20.000 динара, мотоциклисти нешто мање. Да ли на сат или како већ, не сећам се. Било је и других бициклистичких манифестација, али некако су временом престале да постоје, јер не могу да обезбеде довољно пара. А и зато што људи неће да се нервирају са разним лудацима који се појаве.

Оправдано или не је назив теме. :) Не мислим на оправданост у односу на то шта ће оценити управа или акционари који ће процену донети искључиво на основу профита. Али ако се неко слаже да је профит једино мерило оправданости - и то је неки начин размишљања и један од ставова. Наравно да се за већину промотера могу постављати слична или иста питања, али сам га ја поставио за ово јер и сам возим бицикл. Добио сам довољно мишљења да могу нешто да закључим из њих, што је и био разлог постављања теме. За ово ''без да'' се у потпуности слажем и потрудићу се да изоставим....Што се тиче изманипулисаности, зар нисмо већином жртве тога? Не треба одговор, питање је реторичко и није злонамерно.


  • 2

#32 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2017 - 02:18 PM

Што се тиче изманипулисаности, зар нисмо већином жртве тога? Не треба одговор, питање је реторичко и није злонамерно.

 

Више је филозофско, него реторичко. Ја манипулацију видим као поступање супротно сопственим веровањима, принципима, вредностима и ставовима на основу лажних, срачунато пласираних информација/поступака. Мислим да је већи број оних који просто престају да размишљају него што падају на манипулације и да је основни проблем у томе што не постоји више никакав филтер, никакав званични државни "заштитни слој" који ће да се бави заустављањем криминала, лажи, превара. Све је пало на појединце који већином немају (више) психичких могућности (ни времена) да се боре против свега. Да филтер још увек постоји, можда би спонзорство од стране америчке фирме (па онда још и Кока-Коле) одмах изазвало бунт код грађана, протесте, смене, итд. Овако, то је само једна кап у мору и то врло мала кап у односу на све друго са чим се појединац у нашем друштву свакодневно суочава. И онда никоме није битно (или бар скоро никоме). Притом, тешко да ико верује да је Кока-Кола брижна, па манипулације са те стране и нема.

 

У суштини, овде се пре може говорити о манипулацији од стране разних нивоа власти, државних органа и јавних институција, које нас гурају у тај став "не могу тиме да се бавим", него о покушају саме Кока-Коле. На крају крајева, ако на тржишту имаш само стране фирме и само увозне производе, да ли избор неког од њих представља доказ да си изманипулисан или да просто желиш да опереш веш?

 

А може се отићи и корак даље, па причати о могућности да Кока-Кола, свим оваквим поступцима, без намере (и жеље) у ствари заиста допринесе јачању свести о здравом/здравијем начину живота. Па ето још једног филозофског питања - да ли је важнији њихов мотив или ефекат?


  • 0

#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 May 2017 - 02:38 PM

Samo mala digresija: manipulacija, po definiciji, je navođenje "na neku vodenicu". Nije važno da li je to u skladu sa dubokim uverenjima onog ko je sprovodi, ili nije.

Obično se termin uzima sa negativnom konotacijom, ali može biti i sa nekim dobrim ciljem.

 

Sa ostalim se slažem.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 20 May 2017 - 05:27 PM

Отац пропаганде, Едвард Бернајс, је изманипулисао 

 

Више је филозофско, него реторичко. Ја манипулацију видим као поступање супротно сопственим веровањима, принципима, вредностима и ставовима на основу лажних, срачунато пласираних информација/поступака. Мислим да је већи број оних који просто престају да размишљају него што падају на манипулације и да је основни проблем у томе што не постоји више никакав филтер, никакав званични државни "заштитни слој" који ће да се бави заустављањем криминала, лажи, превара. Све је пало на појединце који већином немају (више) психичких могућности (ни времена) да се боре против свега. Да филтер још увек постоји, можда би спонзорство од стране америчке фирме (па онда још и Кока-Коле) одмах изазвало бунт код грађана, протесте, смене, итд. Овако, то је само једна кап у мору и то врло мала кап у односу на све друго са чим се појединац у нашем друштву свакодневно суочава. И онда никоме није битно (или бар скоро никоме). Притом, тешко да ико верује да је Кока-Кола брижна, па манипулације са те стране и нема.

 

У суштини, овде се пре може говорити о манипулацији од стране разних нивоа власти, државних органа и јавних институција, које нас гурају у тај став "не могу тиме да се бавим", него о покушају саме Кока-Коле. На крају крајева, ако на тржишту имаш само стране фирме и само увозне производе, да ли избор неког од њих представља доказ да си изманипулисан или да просто желиш да опереш веш?

 

А може се отићи и корак даље, па причати о могућности да Кока-Кола, свим оваквим поступцима, без намере (и жеље) у ствари заиста допринесе јачању свести о здравом/здравијем начину живота. Па ето још једног филозофског питања - да ли је важнији њихов мотив или ефекат?

А престају да размишљају баш из разлога што се манипулише у том смислу, односно, то је пожељно да би се што лакше произвела промена свести. И онда се дође до тога да похрлимо на бициклистичко дружење под покровитељством кокаколе. Едвард Бернајс је убедио жене да је пушење пожељна особина, као и да треба хлорисати воду, па није тешко закључити каквим ресурсима располаже кокакола да упосли умове сличног капацитета да нас умртви толико да смо сви срећни када примерице, у Београду организује бициклијаду, или шта већ. Наравно да манипулација може да буде са добрим циљем, јер народ мора бити вођен, али да смо толико постали апатични да нам кокакола продаје идеју здравог живота и да ми све усхићени поцупкујемо-то се можда ни они сами нису надали. :)


  • 2

#35 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 May 2017 - 05:49 PM

Едвард Бернајс је убедио жене да је пушење пожељна особина, као и да треба хлорисати воду, па није тешко закључити каквим ресурсима располаже кокакола да упосли умове сличног капацитета да нас умртви толико да смо сви срећни када примерице, у Београду организује бициклијаду, или шта већ.

Dobro de, ja sam malo gluplji pa ne razumem....

ajde vec jednom daj neki zakljucak u sta nas tacno to koka kola ubedjuje?

 

Jos ce ispasti da nas red bull ubedjuje da stvarno daje krila :)


  • 0

#36 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2017 - 06:27 PM

Омега, ја бих рекао да си ти овде једини манипулатор. Покушаваш да се "продаш" као неко ко би да спроведе не знам какво научно истраживање (са све навођењем праисторијских дечјих примера, зарад неке "тежине") и да води озбиљну дискусију, а стално користиш реторику која везе нема и покушаваш да провучеш идеју да се десило нешто што није. Одакле тврдња да смо "сви срећни када Кока-Кола организује бициклијаду"? Одакле то да ико овде "усхићено поцупкује"? По свему што причаш, рекло би се да си или једини манипулатор (и то лош) или једини падаш на маркетинг Кока-Коле. О "хрљењу" на Бициклијаду боље да не причам. Ево, ја први нисам био. Другим речима, ухватио си се нечега што једини видиш као не знам какву значајну ствар, желиш у то да убедиш и нас (и никако ти не иде, то си и сам приметио), а онда би да се буниш против тога и као да закључујеш/тврдиш да је Кока-Кола покренула свој Блиц Криг управо Бициклијадом у Београду. То што им је продаја у Србији (и свету) у сталном паду нема везе, ти и даље желиш прво да нас убедиш да се ми клањамо тој фирми и цупкамо због ње, а онда да нас због тога нападнеш. Никако ти није успело, јер се овде свима пљуцка за ту фирму и нико се не уклапа у калуп који си замислио, али си свеједно прешао на нападе као да смо ми овде следбеници неке КК религије. Ако имаш заиста нешто озбиљно да кажеш на своју тему онда кажи, али мани се квази науке.

 

@бакара Не, не, Омега хоће да каже да смо ми већ убеђени у то, јер смо изманипулисани, па ће он сад да нас просветли ако је то само маркетинг једне зле корпорације. :)


  • 0

#37 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 20 May 2017 - 06:48 PM

Но, могли сте игнорисати. Нисам никог поименце наводио, само сам хтео да видим шта форумаши мисле о томе. Мишљења је било оваквих и онаквих, то би било то. Нисам поменуо ни Цанета, ни Бакару, само ме занимало шта би ко имао да каже о томе. Неко је нешто написао, већина је игнорисала, неки су се настављали, што се често дешава на форумима :) ништа необично :) Иначе, никог нисам напао јер сам се изражавао неодређено у смислу ко је био на тој бициклијади. Мени се лично није допало, поставио сам тему, разменило се пар ставова, о нападима нема ни говора. Но, како ко жели.... :) будите ми живи, здрави и возите се бицикловима, ја сигурно хоћу... ;)


  • 2

#38 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 20 May 2017 - 06:51 PM

Иначе, старији Београђани се могу сетити какви су редови били када се отворио први Мекдокналдс, што је рецимо пример ''поцупкивања'', али не и напада на неког овде појединачно, ма ко шта мислио. Своје одговоре сам мање-више добио и сви смо преживели непостојеће нападе :) уживајте


  • 1

#39 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 May 2017 - 07:11 PM

Мени се лично није допало, поставио сам тему, разменило се пар ставова, о нападима нема ни говора. Но, како ко жели....

Znaci ti si bio na toj biciklijadi?

Izmanipulisali te :)

 

Ja ne pijem KK, ali pozdravljam sve slicne manifestacije ko god da organizuje i zeli da ulozi novac u to.


  • 2

#40 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2017 - 07:12 PM

Хаха, ово је сјајно! :) Шта кажеш, изједначаваш чекање у редовима са "поцупкивањем"? Генијално! Да не спомињем да си тврдио да смо поцупкивали због Бициклијаде, а сад је пример Мекдоналдс, ко се још сећа Бициклијаде?! :) Дошло у Београд нешто ново, нека брза храна, људи отишли да виде о чему се ради. Можда су цупкали зато што им се пишкило? После су чекали у редовима за лесковачки роштиљ у Балканској улици, код биоскопа 20. Октобар. Мора да је Лесковчанини изманипулисао масама? :) А кад смо код биоскопа, чекало се и тамо у редовима, а прошле недеље у Максију код мене нестала струја, па су људи опет чекали. И јутрос на Ибарској стандардна километарска колона за Орловачу, мора да су сви умирали од жеље да оду на гробље! Јој, како ме насмеја, скоро да ми је жао што је ова прича завршена! Скоро.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika