Jump to content


Fotografije

Akcione Kamere


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
428 odgovora na ovu temu

#381 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 April 2021 - 11:33 AM

A piše im u opisu "Genuine Original OEM"... znači prevara. Ne znam ni čemu služi feedback i tehničke mogućnosti za isti kad ili niko ne koristi ili oni muljaju i brišu negativne komenatre. Do sada bi trebala da bude gomila komentara od kupaca da je oglašeni prozivod fejk.

Ma onda se ne isplati sa ebay-a, ima i kod nas neoriginalnih baterija za 1800-2000 din, od 1090 mAh. Ima i ova Insten šatro 1600 mAh ali ako je bar 1000 realan kapacitet to je odlično. Vidim prodaje se po raznim stranim sajtovima, i u walmartu pa ne verujem da je baš teško kinesko đubre kao sa buvljaka.

https://www.kupindo....a-zamenska-nova

Ja tako pre 100 godina kupio oem Shimano 9faz lanac iz Kine, došao je sa brzom spojnicom, bez pina.
Odmah sam ukapirao da je "unapređeni" oem, bolji od originala.
Tako je vrv i sa tom baterijom.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#382 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2021 - 11:47 AM

Ја не бих рекао да је оригинал и поред релативно високе цене. Колико ће да ради не знаш унапред, али моја искуства су одлична. За Сони фотоапарат кинеска копија је чак била Инфолитијум (и снимала нешто дуже), а оригинал није. За ГоПро кинеске копије нису радиле ништа лошије од оригиналних, чак су и оне снимале нешто дуже. Једино што кинеске имају краћи век трајања, али мени трају већ подоста година тако да...

 

Пусти шта пише у огласу. И колико оних који купују са беја и сличних уопште уме да препозна оригинал? Колико их и очекује да стварно буде оригинал? Купе и користе. Ако им ради годину дана њима супер.

 

И шта би уопште значило ОЕМ код батерија које су само за Сони уређаје? ОЕМ је Оригинални произвођач уређаја. Купиш нешто што уграђујеш у своје уређаје, па добијаш у кесицама и скоро без ознака. Нпр, Дел купи батерије или хард дискове да угради у своје лаптопове. Ова батерија се не уграђује ни у шта и испоручује се само уз Сони уређаје. Које само Сони производи. Могло би да се деси да Сони те батерије наручује од неког другог, али онда ем не би била ОЕМ ем - колика би била вероватноћа да гомила тих батерија заврши код неког лика који продаје преко нета? Дакле, по мени ово сигурно није оригинал.


  • 1

#383 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 21 April 2021 - 12:22 PM

Mislim da SONY razvija i proizvodi baterije. Da li te koje oni proizvedu budu u njihove uređaje ugrađene to ne znam.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#384 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 21 April 2021 - 12:35 PM

OEM su i ako ih Sony ne proizvodi. Sve dok ih neki ODM proizvodi po njihovoj proizvođačkoj specifikaciji one su OEM.

"An original equipment manufacturer (OEM) is generally perceived as a company that produces parts and equipment that may be marketed by another manufacturer."

 

Iz mog iskustva, najveća razlika u baterijama orginal kina vs no name kina je u broju ciklusa punjenja i životnom veku. loše kopije iako imaju istu autonomiju baterije vrlo brzo počinju sa degradacijom.


  • 0

#385 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 April 2021 - 12:55 PM

https://www.ebay.com...V1/324059284210

 

Ima li neko predstavu, kolika je šansa da je ovo originalna Sony baterija?

Ovo je original baterija bez obzira sto je iz kine...

 

bar tako u opisu lepo pise da je baterija originalna,UAN i PN je originalan tako da nemas greske,

a cisto sumnjam da bi se prodavac zezao sa tim na ebayu...pa da izgubi i ovce i novce.

Uz to ovo nije tip baterije koji bi se isplatio falsifikovati.

 

ja bi je kupio, ali sumnjam da ce ti ikad stici i da ce proci skener kroz nekoliko pretovara dok dodje do srbije...

na jednom ce sigurno da izbace taj paket napolje.

 

jel si proverio ovde,
https://pcfoto.biz/sony-np-bx1.html

https://www.sony.rs/...-punjaci/np-bx1

 

kupiti zamensku bateriju se isplati jedino ako nemas opcije za original.


  • 0

#386 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2021 - 01:24 PM

Prvu radnju sam proverio, rekoše da će dobiti neke zamenske ne original valjda 1800 din tako nešto. Sa Sonijevog sajta ni ne vidim kako i gde može da se kupi, svakako kod nas to ako bi i bilo original bi bila paprena i neisplativa. Samo me zanimalo za ebay, šta znam. Stiže mi roba sa ebay-a sad za bateriju ne znam da li bi prošla, pitaću da li ima full tracking pa onda nije problem i da ne stigne, plaćam preko paypal moraju da vrate pare.

Mislim da će svaka da završi posao, retko će to da se koristi. Ali pokušaću tu sa ebay da dobavim. Ja sam okačio link gde sam našao najjeftinije, na drugim mestima je skuplja.


  • 0

#387 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 April 2021 - 02:16 PM

И шта би уопште значило ОЕМ код батерија које су само за Сони уређаје? ОЕМ је Оригинални произвођач уређаја. Купиш нешто што уграђујеш у своје уређаје, па добијаш у кесицама и скоро без ознака. Нпр, Дел купи батерије или хард дискове да угради у своје лаптопове. Ова батерија се не уграђује ни у шта и испоручује се само уз Сони уређаје. Које само Сони производи. Могло би да се деси да Сони те батерије наручује од неког другог, али онда ем не би била ОЕМ ем - колика би била вероватноћа да гомила тих батерија заврши код неког лика који продаје преко нета? Дакле, по мени ово сигурно није оригинал.

OEM je proizvođač originalne opreme - može se parafrazirati i kao proizvođač originalnih delova. U slučaju tvog primera s Delom, OEM je proizvođač tih baterija i hard diskova.
  • 0

#388 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2021 - 04:15 PM

Ma ne mora Sony lično da je napravi, samo da nije kinez sa fejk Sony nalepnicom koji nema ni pola kapaciteta. :)

Meni osećaj govori da je moguće da ono na ebay budu i originalne baterije. Ako ima full tracking poručiću jednu pa ću videti.


  • 0

#389 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 April 2021 - 05:05 PM

Ma ne mora Sony lično da je napravi, samo da nije kinez sa fejk Sony nalepnicom koji nema ni pola kapaciteta. :)
Meni osećaj govori da je moguće da ono na ebay budu i originalne baterije. Ako ima full tracking poručiću jednu pa ću videti.

Jok bre, isto je to na ebay-u kao i na aliju kad je Kina u pitanju, provereno.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#390 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 21 April 2021 - 05:21 PM

Ne verujem da baš Sony pravi tu bateriju, pošto su prodali liniju Murati pre par godina. Možda samo nalepnicu :).

 

U svakom slučaju, originalne baterije bih samo kupovao iz proverenih prodavnica.


  • 0
Pozdrav

#391 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2021 - 11:05 PM

OEM je proizvođač originalne opreme - može se parafrazirati i kao proizvođač originalnih delova. U slučaju tvog primera s Delom, OEM je proizvođač tih baterija i hard diskova.

 

У ствари је баш Оригинални (стварни) произвођач (нечега). :) Пише Сони, али прави неко други. Као Премиа јогурт.

Поента је да се ОЕМ прави по наруџбини и није намењен слободној продаји. Наравно, нађе се, али за Сони би ме мало изненадило, јер нису баш пиљарница са ћошка. А сви (не само Кинези) користе сваку прилику за лажну рекламу. Могуће је да су батерије произведене у фабрици која их је правила за Сони (по престанку сарадње), можда и по оригиналној спецификацији (по мени, мало вероватно). Али, то не значи да су батерије прошле исто тестирање и контролу квалитета. И ко зна колико су већ стајале у магацину и у каквим условима.

 

Осим тога, батерија кошта 15 долара. Онда кликнеш на продавца и међу првим производима које нуди налази се та потпуно иста батерија (са све истом сликом), само са другим наведеним моделима камера и ценом од 19 долара. :) Такође, то "оригинал ОЕМ" не пише у називу него испод, а под стањем производа је наведено: "Packaging should be the same as what is found in a retail store, unless the item is handmade or was packaged by the manufacturer in non-retail packaging". ОЕМ НИКАДА није у ритејл (малопродајном) паковању. Како рекох, није намењен продаји и често буде у кесицама. Сад отвориш линк за Кенон батерију. Потпуно исти текст за стање и, гле чуда, опет ОЕМ? Ајде Никон батерију - опет исти текст и ОПЕТ ОЕМ? Сони НП-ФМ500Х? Исти текст и исто ОЕМ.

 

Дакле, већ и за Сони би ме изненадило, али да неко има ОЕМ практично свих произвођача (уређаја)... То једино ако постоји нека аукција за та складишта, као у ријалити емисијама. ;)


  • 0

#392 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 22 April 2021 - 05:58 AM



У ствари је баш Оригинални (стварни) произвођач (нечега). :)

Opet nije. OEM je proizvođač originalne opreme. Nije "original manufacturer of equipment" nego je "manufacturer of original equipment". Engleski može da bude dvosmislen kada se ređaju pridevi i imenice, ali zna se koje značenje je ispravno u ovom kontekstu i to je lako proveriti.
  • 3

#393 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 22 April 2021 - 06:53 AM



ОЕМ НИКАДА није у ритејл (малопродајном) паковању. Како рекох, није намењен продаји и често буде у кесицама.

OEM oprema neretko može da postoji i maloprodajni proizvod. Na primer, kada Giant kupi menjače od Shimana da sastavi svoje kompletne bicikle za prodaju, to su OEM delovi. Kada ih ti kupiš u prodavnici, to je maloprodaja. Ponekad čak mogu o da se kupe u OEM pakovanju (kesici), kod najdražiih nemačkih preprodavaca. Ili GoPro, njihove baterije su OEM (ne proizvodi ih GoPro), ali mogu da se kupe odvojeno od kamere u maloprodaji.
  • 1

#394 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 April 2021 - 01:44 PM

Није тема о превођењу, још мање о контексту, а већ сам објаснио у чему је поента. Нисам ни сконцентрисао на ту тематику, јер овде није битна. (поента јесте)

 

Али не разумем овај други део и по чему се коси са оним што сам ја рекао? Лепо написах да ОЕМ неће бити у малопродајном паковању, а ти се надовезујеш потпуно другим стварима. Ако је Сони од некога наручио гомилу батерија намењених малопродаји оне ће стићи са свим Сони ознакама (стварни произвођач се углавном и не помиње) и у оним завареним пластичним паковањима. И онда се то не зове ОЕМ Сони него оригинал Сони батерија, ма ко да прави. Ни ГоПро не продаје ГоПро ОЕМ, а наравно да не производе батерије сами. Батерије су и иначе мало специфичне, јер ће и оне које се уграђују и оне за малопродају на себи готово сигурно имати све исте ознаке (наручиоца) што је данас пракса за скоро све што корисник може да мења сам. Напајања би била бољи пример мада не бициклистички.

 

Дакле, термин ОЕМ треба (мора) да значи да је у питању исти производ какав продавац/наручилац (Сони) и иначе пушта у малопродају и за који гарантује, али је ово у неком неугледном паковању. Ја не верујем да је код овог (Гађановог) продавца тај случај.


  • 1

#395 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 April 2021 - 09:33 PM

Inače prodavac na ebay-u na pitanje jel baterija originalna, jel nije fejk kopija odgovorio: "You will receive exactly what pictured here".


  • 0

#396 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 April 2021 - 10:08 PM

Inače prodavac na ebay-u na pitanje jel baterija originalna, jel nije fejk kopija odgovorio: "You will receive exactly what pictured here".

Axaxaxa!
Car!


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#397 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 16 September 2021 - 05:08 PM


  • 0

#398 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 07 November 2021 - 02:38 AM


  • 0

#399 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 12 November 2021 - 09:06 PM


  • 0

#400 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 November 2021 - 12:41 AM


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika