Jump to content


Fotografije

Rigidne Viljuske


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
11 odgovora na ovu temu

#1 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 September 2008 - 09:30 PM

Moze li se u Bg-u nabaviti ovakva vila za MTB? Znaci, presela mi je tezina amort-vile, a nije od 350e, da bi radila posao, pa ni nema razloga "nositi" je na nogama. I ne zelim toliko para da dam, jer vise vozim on-road, nego off-road. Pa me zanima, ima li ovoga kod nas, alu, karbonske, ili kakve vec. I da li ima smisla budziti na ram. Vozio sam do skora Capriolo Passat 2001, skroz obican, svi ga znaju, bio mi je ok (oprema nije za diskusiju :) ) za onoliko koliko ja vozim. Samo mu je bila mana sto je od celika.
Sad imam alu ram, pa me zanima ta kombinacija...Pricajte, sta, kako, gde, je l' zvodljivo, itd??
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 September 2008 - 10:18 PM

Ma teraj dok se ne raspadne, od težeg bicikla se nabacuju jače noge. ;)

Inače ne znam da je ta roba uobičajena kod nas, možda da vidiš neki dotur iz inostranstva.
  • 0

#3 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 18 September 2008 - 10:42 PM

Ako sam lepo shvatio tebi treba kruta vila za mtb alu ram i tocak 26''.Sam vrh takvih vila je Ritchey Wcs i on je papren tj 350e.Naravno ko je lud to da uzima,postoje neke karbonske jeftinije varijante i alu jos jeftinije.Mislim da kod nas toga nema bar ne zvanicno ali Capriolo moze da iznenadi :) (vidi kod njih).Alu vila je tezine oko 1kg je otprilike oko 70-150$ a evo i strane vec stalno pominjanog sajta gde mozes da vidis njihovu ponudu istih i uputis se ujedno sto se tice cene,karakteristika itd:

http://www.chainreac... ... goryID=611
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 September 2008 - 07:51 AM

Mislio sam se (pre trekera) da uzmem tvrdu vilu za mtb za zimski period, da ne rkćem amort, i odustao kad sam sagledao situaciju.
  • 0

#5 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 09:11 AM

Prije oko godinu i po dana i ja sam imao slicnu dilemu kada sam sklapao svoj bicikl. Niti jedan od " oficijalnih " prodavaca opreme nije imao 1 1/8" threadless krute viljuske. Bojim se da ni danas situacija nije bolja. Kako me nije interesovalo, nisam ni pitao za threaded viljuske, ali bi se one, mozda, i mogle naci, ako si spreman da ti prednji kraj bicikla izgleda " staromodno ". Sto se tice same voznje, sumnjam da ces osjetiti razliku :) .
However, znam da se mogu nabaviti i threadless viljuske, imao sam neke ponude preko poznanika. Cifre su se kretale oko 35E, za polovnu naravno. Baci oglas na neku od berza. Posto to nije trazena roba, nije ju lako ni prodati, pa bi ti se mogao neko javiti vrlo brzo.
Sretno i javi kako si prosao.
Pozdrav
  • 0

#6 tiberius

tiberius
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 September 2008 - 10:08 AM

ja sam pre godinu i po dana uzeo krutu cro mo viljusku za dirt (izdignut je vrat vile pa odlicno ide umesto amorta, ne spusta prednji kraj) za 33 eur + dostava+ cast = 40 eur. naravno nisam je uzeo kod nas nego na ebike.hu jer sam imao ludu srecu da mi drugar ide do peste na par dana. uglavnom posle pola godine te iste viljuske su poskupele 10 eur a trenutno ih uopste nema.

druga i jeftinija varijanta je da se uzme najobicnija 1"1/8 viljuska bez navoja skinuta sa nekih od capriolovih bajkova. da je prodajem dao bih je za 400-500 din.

nazalost jos uvek vazi pravilo da se za egzotiku treba cimati preko grane osim ako se delovi ne nadju kod lokalnih "uvoznika/preprodavaca" kradenih bajkova.
  • 0

#7 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 11:13 AM

druga i jeftinija varijanta je da se uzme najobicnija 1"1/8 viljuska bez navoja skinuta sa nekih od capriolovih bajkova. da je prodajem dao bih je za 400-500 din.


Uh, mislim da oni ne ugradjuju 1 1/8" krute, narocito bez navoja, viljuske na svoje bicikle: Ako je threadless 1 1/8" - onda je amortizer. Ako je kruta - onda je 1" threaded. No, mozda i grijesim.
  • 0

#8 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2008 - 11:20 AM

Kruta 1.1/8 threadless se stavlja na Capriolo Monitor. Znači i muška i ženska verzija bicikla imaju ovu vilu. Ako bi našao nekog svog u Bačkoj Topoli možda bi mogao da ga iscimaš da ode do Capriola i pita da li prodaju viljuške za Monitor... Znači odgovor je DA...imaju i to u bojama. Jedino pitanje je da li su na prodaju...????
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 01:33 PM

Pa da, mislio sam na 1 1/8, bez navoja. Sad, jeste pitanje, kako ce to na bajsu da izgleda, jer moze doci do spustanja bajsa ka napred. Meni je ova fenomenalna. A ova bi, mislim, lepo legla na bajs, mada nije tako lepa. Palo bi tu neko prefarbavanje u mat. :D Sve je to idi mi, dodji mi, dok se ne turi na bajs, ili ne vidi kako to izgleda negde namontirano. Ne bih uzeo tako nesto na nevidjeno.
Za taj Monitor, vila je steel, tako da ce, ako nista, bar dugo da traje. :)
  • 0

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 19 September 2008 - 03:08 PM

Pored toga sto je bitna cena,tezina,da li ima nosac za v-brake,disk,obim vrata tj 1'' il 11/8 takodje je bitno da kruta vila imitira visinom tj polozajem amortizer od 80mm tj 100mm hoda kako se ne bi desilo da bude narusena geometrija za Xc-ram koji su uglavnom za amortizere vec pominjanog hoda.Moj ti je savet da izmeris i premeris neki Capriolo Monitor tj negovu vilu i vidis sta ce ti se desiti(spustiti il podici)sa ramom tj biciklom.Vrlo moguce da ce da ti spusti prednji deo tj narusice geometriju celog bajsa mada mozda bude i ok :D
  • 0

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 07:59 PM

Pa ove vile sto sam gledao na CNC-u imaju i za disk i za v-brake. Prva je karbonska, extra je, ali bi verovatno spustila bajs. A ova druga je ista kao amort-vile, samo sto ima dve stangle, umesto onih komora, opruga, itd... :D
  • 0

#12 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 26 September 2008 - 11:40 AM

Apsolutno podrzavam krute vile, ali ne po nasim putevima. Imas i veoma lake, pouzdane a jeftine suspenzije, kao sto je Manitou SX.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika