Jump to content


Fotografije

Bosch eBike tuning


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
15 odgovora na ovu temu

#1 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 April 2017 - 03:26 PM

Električni bicikli sa Bosch motorom imaju limit na brzinu od 25km/h shodno zakonima u EU za neregistrovano vozilo. To znači da kada bicikl dostigne tu brzinu, asistencija motora prestaje. Bosch je vrlo dobro zaštitio svoju elektroniku, tako da nije bilo moguće softverskim putem skinuti taj limit. Pametni ljudi ovog sveta su ipak uspeli nekako da doskoče Bosch-u, pa su počele da se na tržištu pojavljuju razne spravice koje povećavaju max. brzinu. Te spravice bih podelio u dve grupe.

 

U prvu grupu spadaju interni uređaju koji se postavljaju, tj. kače direktno na motor. A da bi se došlo do motora potrebno je uz pomoć radapcigera skinuti kurblu sa pedalom, a zatim i zaštitnu oplatu motora. Na kraju je potrebno naći neko malo slobodno mesto i tu uredno spakovati uređaj sa svim dodatnim kablovima. Najpoznatiji ovakvi uređaji su SpeedBox2, BlackPed, ASA eSpeed itd.

U drugu grupu spadaju externi moduli. Kod njih nije potrebno ništa skidati. Vrlo se lako instaliraju i to tako što se postave preko zadnjeg senzora i to je sve. To je više za one koji ne žele puno da petljaju oko bicikla. Najpoznatiji ovakvi uređaji su: badassBox, SpeedBox itd.

 

Prednosti i mane: Kao što sam rekao, prednost externog modula je extra lagana instalacija. Negativno je to što je za rad uređaja potrebna dodatna baterija (3V ili 9V u zavisnosti od uređaja) koja traje nekih 100 sati rada. Ono što je najveća mana ovih uređaja je to što je prikazana brzina na boardcomputer-u nekih 2 puta manja u odnosu na stvarnu brzinu. Automatski i pređena razdaljina nije dobro prikazana.

Prednost internog uređaja je što je na ekranu prikazana prava brzina, ne zahteva dodatnu bateriju, već koristi bateriju koja pokreće motor. Mana je samo ta što mora da se skidaju delovi kako bi se došlo do utičnica na motoru na koje se uređaj priključuje.

 

Ono što mora da se napomene je da će se baterija trošiti i do 40% više bez obzira na tip uređaja. Razlog je što motor mnogo više radi.

 

U oglasima ovde se pre nekih 10ak dana pojavio uređaj za skidanje limita. Uređaj spada u drugu grupu, tj. samo se postavlja preko senzora. Naravno da sam ga odmah poručio i isprobao. A ovo su moja iskustva.

Član Jusjak ga prodaje, a kada sam se video sa njim saznao sam da ih je upravo on i konstruisao i napravio. Uređaj, tj. modul na sebi ima otvor uz pomoć kojeg lepo leže na zadnji senzor. Zatim je potrebno da se plastičnim tračicama modul učvrsti za senzor. Ja sam želeo da se dodatno osiguran, pa sam ga jednom tračicom vezao za senzor, a sa još jednom sam ga vezao da zadnju vilu. Sve se to vidi na priloženim slikama. A da bi sve to radilo, potrebna je 9V baterija. Za početak sam se stavio odmah blizu modula, ali u narednom periodu hoću da je izmestim negde malo dalje, na neko manje uočljivo mesto.

 

bhc9iw.jpg

fwku83.jpg

2hn6puu.jpg

 

Kao što se vidi na poslednjoj slici, 9V baterija je sada vrlo uočljiva. Žurio sam da testiram uređaj, pa za sada izgleda sve ovako. kada nađem neku kutijicu za bateriju sve će biti mnogo, mnogo lepše. Tada ću postaviti nove slike.

 

A što se tiče utisaka, mogu samo da kažem da nakon postavljanja ovog uređaja nećete prepoznati vaš stari bicikl, niti ćete ikada pomisliti da ga skinete sa bicikla. Prilikom kupovine dobio sa informaciju da baterija traje oko 100-120 sati aktivne vožnje. Po funkciji, uređaj koji možete da kupite kod gore pomenutog člana u oglasima je identičan sa uređajima koji se prodaju u zemljama EU, a skoro 2,5 puta je jeftiniji.

 

I OBAVEZNO nosite kacige.


  • 2

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 28 April 2017 - 05:51 PM

Sve je to lepo samo po meni to nije bicikl ;).


  • 0
.

#3 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 30 April 2017 - 07:57 PM

Slazem se sa Zaretom

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#4 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 01 May 2017 - 06:12 AM

Narode, imate posebnu temu na forumu o električnim biciklima. Tamo iznosite vaša mišljenja o takvim biciklima.

 

http://www.2bike.rs/...stvo-korisnika/

 

U ovoj temi se radi kako preći Bosch-ovu barijeru od 25km/h.


  • 4

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 May 2017 - 06:35 AM

Sve je to lepo samo po meni to nije bicikl ;).

 

Eto, a posle mene zezaš za 3x8!  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 May 2017 - 12:49 PM

Narode, imate posebnu temu na forumu o električnim biciklima. Tamo iznosite vaša mišljenja o takvim biciklima.

http://www.2bike.rs/...stvo-korisnika/

U ovoj temi se radi kako preći Bosch-ovu barijeru od 25km/h.

Pa ni ti nemaš potrebu da otvaraš dve teme uzastopno. Sve si to lepo mogao da napišeš u temi koju si već otvorio,
Ili u temi Srvis.
  • 0

#7 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 01 May 2017 - 02:50 PM

Pa ni ti nemaš potrebu da otvaraš dve teme uzastopno. Sve si to lepo mogao da napišeš u temi koju si već otvorio,
Ili u temi Srvis.

 

U potpunosti se slažem. Molim administartora da ovu temu prebaci u odeljak "Servis" i da obriše ove postove koje nemaju nikakve veze sa ovom temom.


  • 0

#8 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 May 2017 - 05:46 PM

Admin treba da obriše ovu kompletnu temu, jer dva puta pišeš potpuno istu stvar u dve različite teme. Imaš svoju temu gde si već predstavio svoj bicikl, dogradio si uređaj na svoj bicikl hoćeš da ga opišeš nastaviš dalje sa pisanjem u istoj temi. Nema nikakve potrebe za pravljenje zbrke na forumu.
Pola prvoga posta si već napisao, ovu drugu polovinu prebaciš u već postojeću temu i to je to.
  • 0

#9 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 01 May 2017 - 06:42 PM

Admin treba da obriše ovu kompletnu temu, jer dva puta pišeš potpuno istu stvar u dve različite teme. Imaš svoju temu gde si već predstavio svoj bicikl, dogradio si uređaj na svoj bicikl hoćeš da ga opišeš nastaviš dalje sa pisanjem u istoj temi. Nema nikakve potrebe za pravljenje zbrke na forumu.
Pola prvoga posta si već napisao, ovu drugu polovinu prebaciš u već postojeću temu i to je to.

 

Očigledno da nisi dobro pročitao temu gde opisujem moj bicikl. Uređaj koji imam na mom biciklu NIJE ovaj koji sam opisao u ovoj temi. Predlažem ti da još jednom polako i staloženo uporediš slike u ove dve teme. Čak ni bicikl na koji je prikačen ovaj uređaj nije Riverside bicikl koji sam predstavio. Da li je moguće da ni to nisi primetio?

U 02:49PM pišeš da bi ovu temu trebalo prebaciti u temu gde opisujem svoj bicikl ili da se prebaci u Servis.

Prihvatam tvoj predlog i molim admina da, po tvom predlogu, temu prebaci u Servis.

U 07:46PM odustaješ od prethodnih predloga i predlažeš adminu da briše kompletnu temu jer tvrdiš da sam ovaj uređaj već opisao u drugoj temi što, naravno, nije tačno. Kada mogu da očekujem tvoj sledeći predlog? :)

 

Šalu na stranu, admin će odlučiti da li se tema briše ili da li se seli ili ostaje ovde. Sve je u njegovim rukama.

 

I još nešto. Ova tema je otvorena samo da bi se predstavio naš, domaći proizvod. Treba da se vidi da naša, Srpska, pamet i umeće može da parira raznim skupocenim proizvodima koji koštaju u inostranstvu mnogo, mnogo više. Ako nekome to smeta i zato želi da se ova tema obriše, neka to javno i kaže.


  • 2

#10 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 May 2017 - 08:12 PM

Izvini na vremenu između odgovora, zamisli bio sam danas na poslu ;)

 

Pola prvoga posta si već napisao, ovu drugu polovinu prebaciš u već postojeću temu i to je to.

Pročitaj šta sam napisao, pa pročitaj tvoja dva posta u ovoj i onoj drugoj temi i videćeš da su skoro identični. Ovaj drugi deo što opisuješ samo prebaciš tamo gde si i počeo. Vidim da si emotivno vezan za ebike, ali i dalje nema potrebe otvarati nove teme i pisati identične postove. Sutra možeš da kupiš i pedale i da otvoriš novu temu "Bosch eBike turing pedale"
 Zamisli da je svako od nas otvarao teme za svaki deo koji smo dogradili na bajsu van svoje teme Pimp my bike, našta bi ličio forum.

Uostalom piši šta ti je volja tvoja stvar ;)


  • 1

#11 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 May 2017 - 05:20 AM

Izvini na vremenu između odgovora, zamisli bio sam danas na poslu ;)

 

Pročitaj šta sam napisao, pa pročitaj tvoja dva posta u ovoj i onoj drugoj temi i videćeš da su skoro identični. Ovaj drugi deo što opisuješ samo prebaciš tamo gde si i počeo. Vidim da si emotivno vezan za ebike, ali i dalje nema potrebe otvarati nove teme i pisati identične postove. Sutra možeš da kupiš i pedale i da otvoriš novu temu "Bosch eBike turing pedale"
 Zamisli da je svako od nas otvarao teme za svaki deo koji smo dogradili na bajsu van svoje teme Pimp my bike, našta bi ličio forum.

Uostalom piši šta ti je volja tvoja stvar ;)

Odličan si dao primer. Naravno da kada uzmem nove pedale neću otvarati novu temu jer tema o pedalama već postoji. Tema o eBike tuningu nije postojala i zato sam je pokrenuo. I u čemu je problem? Neću valjda da o vrstama ovih uređaja pišem u temi u kojoj opisujem kompletan bicikl?!?!?!

Imam jednu lošu vest za tebe. Na tvoju veliku žalost, uskoro ću morati da otvorim još jednu novu temu i predstavim još jedan bicikl. Električni, naravno :)

 

@ admin

Još jednom bih zamolio admina da, ako treba, premesti ili obriše ovu temu. Ako tema ostaje, molim da se obrišu svi postovi koji nemaju veze sa ovom temom.


  • 1

#12 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 02 May 2017 - 06:41 AM

Odlična reklama za uređaj, text kao da je sa nekog teleshopa ili tako nesto :D
sigurno košta 200e, ali ako danas naručite dobićete još 3 gratis, za celu porodicu :D
Zašto da dajete novac za druge slične skupe uredjaje kada možete po ovoj povoljnoj ceni obezbedi celu porodicu...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#13 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2017 - 07:07 AM

I ja mislim da je najbolje zatvoriti temu jer nismo još dorasli za ovakve teme.

Vidi se da neki ucesnici ove diskusije samo sede ispred televizora jer znaju sve reklame napamet.

A u medjuvremenu svrate ovde i napisu nesto tek da se kaze da su danas nesto radili.

A kada nesto novo pozele to dobiju od mame i tate bez ikakvog truda i rada.


  • 1

#14 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 02 May 2017 - 07:27 AM

Hahaha hahaha, ovo je očigledno meni upućeno...
Druze, mi se ne poznajemo, kako ti možeš da znaš da ja znam sve reklame napamet, da sedim ispred televizora i da, što je najgore, imam oba roditelja ?
Verovatno sam dovoljno sposoban da zapamtim frazu koja se već desetine godina vrti na svim stranama...
Ja sam na ovom forumu prilično aktivan zato što me zanima...
A onaj moj post koji je na tebe ostavio utisak je bila šala...
Uostalom, ko si bre ti da me vredjas?
Nisi ni mogao da shvatis da sam se zezao, a kamo li da da možeš da znaš o meni sve to što si napisao... I to dovoljno govori o tvojoj inteligenciji, čim možeš da daješ ovakve paušalne izjave
I ne znam cime sam tebe toliko pogodio da možeš ovako da nešto da napišeš

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#15 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2017 - 09:11 AM

Ne skaci. Opusti se.

I ja sam se samo zezao i pricao uopsteno.


  • 1

#16 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 May 2017 - 11:59 AM

Prinuđen sam da otvorim novu temu gde će biti predstavljen još jedan bicikl, a ujedno i ovaj uređaj. Zahvaljujem se svima koji su doprineli da spam-ovanjem uništite sve. Zaista ste se poneli "drugarski".

Admin, molim brisanje teme kako se ne bi nastavila ova glupa diskusija i prepucavanje.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika