Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Sa danasnje voznje :- (((


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1617 odgovora na ovu temu

#1581 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2023 - 06:37 PM

У плану беше да искористимо први сунчан дан у јуну и окренемо кружић ту у оклини, тј. да не идемо далеко у случају ``изненадне`` кише.
Овај пут (асфалт) је урађен пре неких годину дана али доста нестручно, са слабом подлогом, танким слојем асфалта ... плус организована сеча шуме и превоз трупаца камионима са приколицом + ове кише = однеше свој данак.
 
Лево једино трактор да прође, блато је гњецаво и прилично дубоко а десно...
attachicon.gif01.jpg
 
десно...ни бицикл не може без гурања.
attachicon.gif02.jpg
 
Пут је непроходан за путничка возила....једино Лада Нива и трактор може овуда....а мештани немају алтернативу.
attachicon.gif03.jpg
 
пук`о асфалт као обланда
attachicon.gif041.jpg
 
Колико ли ће ово дуго издржати?
attachicon.gif05.jpg
attachicon.gif06.jpg
 
И камен је попустио и кренуо на пут.
attachicon.gif07.jpg
 
Испод је асфалт
attachicon.gif081.jpg
 
Нешто даље...
attachicon.gif09.jpg
attachicon.gif10.jpg


Pobogu, gde je ovo?
  • 2
The sea, the sea

#1582 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 18 June 2023 - 07:01 PM

Pobogu, gde je ovo?

Општина Брус, село Батоте....


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#1583 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 June 2023 - 09:06 AM

Bitno je da se zlatousti hvali kako pravi puteve. A kakvog su kvaliteta ti putevi, kakve nestručne i neuke njuške vode te projekte i za koliko se to raspadne, to je tema za sebe...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1584 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 19 June 2023 - 11:58 AM

Put je ostecen zbog klizanja terena posle obilne kise. Prirodna pojava svuda po svetu na koju zlatousti nema uticaja. I da je Ћута napravio put isto bi se desilo.


  • 0

#1585 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 19 June 2023 - 12:30 PM

Spust sa Iriškog venca prema ns, pri dnu spusta voda potkopala put i leva traka propala.
  • 0

#1586 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 19 June 2023 - 05:11 PM

Put je ostecen zbog klizanja terena posle obilne kise. Prirodna pojava svuda po svetu na koju zlatousti nema uticaja. I da je Ћута napravio put isto bi se desilo.

Оштећењу пута много су допринели Србијашуме. Извлаче трупце камионима са приколицом (претовар) и за кратко време изломе асфалт. Нема пута у нашој општини да је остао читав а где је пролазио конвој камиона. По завршетку сече не враћају пут у првобитно стање.

На тако оштећење додај ``мало воде`` + нестручна изградња путне подлоге, канала и сл = ето белаја. А народ ко шиша до следећих избора.


  • 2

cycling is life, that's why I pedal ...


#1587 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 19 June 2023 - 05:37 PM

Slazem se, zlatousti je za sve kriv. Da nam je Ћута vlasnik drzave, Srbijasume ne bi izvlacili trupce kamionima sa prikolicama, kisa ne bi padala osim ako narod to ne trazi i ne bi bilo nestrucne gradnje :)

A ovo ostecenje sto si slikao meni lici na kliziste posle kise... Da ti vidis kako nama chamade svojim autobusom unistava saobracajnice ne bi verovao, svake tri godine ponovo asfaltiraju stajalista :)


  • 1

#1588 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 June 2023 - 06:00 PM

Nije problem što se prirodne nepogode dešavaju za vreme vladavine zlatoustog, problem je što zlatousti ne spominje elementarne probleme koji se ne rešavaju nego ističe svoje zasluge za posao koji drugi urade (čitaj kinezi) Ali avaj, dubok je džep zlatoustog a i dugačka mu ruka što nas vodi... Vidim doseže daleko sve do biciklističkog foruma. :)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1589 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 19 June 2023 - 06:18 PM

Ko li ga prvi pomenu da mi je znati :) Umesto da raspravljamo da li su pink gume "vesele" ili ne.


  • 1

#1590 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2023 - 07:53 AM

Sa jučerašnje... Ovo mi se nije desilo ima par godina, ali sam juče zaboravio da se namažem i dok sam stigao do Sopota i osetio da me ruke peku već je bilo kasno.

20230701_090433.jpg

Nosio sam maramu, tako da sličnu liniju imam i visoko preko čela. Uz belo oko očiju zbog naočara, nekome ću na ulici biti sumnjiv pa će da me prijavi...

 

Bio na svom standardnom/omiljenom krugu, koji odvezem par puta godišnje jer toliko se vremena ima, jedino što se ne penjem na planine jer to zahteva dobru formu. Ja nikada nisam u dobroj formi osim pred kraj višednevnih tura, ali sam zato uvek pomalo glup i lud, a umem i da budem naložen i onda eto Avale i Kosmaja po vrućinčini...

Kumodraž sa Avalom u pozadini i na Avali

20230630_143344_collage1.jpg

Vožnja oko Avale sa Kosmajem u daljini, i Sopot

20230630_143641_collage2.jpg

Sa vidikovca na Kosmaju, Avala se vidi u pozadini

20230630_143136.jpg

 

Evo i rute. Baš sam bio spor, ali sam makar bio i lenj pa je stradala razna klopa a i po koja kafa.

https://ridewithgps....trips/126430587


  • 3

#1591 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 936 posts

Postavljeno 01 July 2023 - 08:54 AM

Prava vožnja mora da bude pre svega dobra za dušu, a ova tvoja vožnja je upravo to. Za nas povremene dugoprugaše, brzina je nebitna, to jest ne možemo da se hvalimo sa njom
Sunce je postalo baš ebeno. Za duže vožnje preferiram tanku majicu dugih rukava. Probao da se mažem, kada se pomeša sa znojem, meni nepodnošljivo

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#1592 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 July 2023 - 12:51 PM

Imao sam ja tanke letnje rukave u torbici na kormanu, spremne za upotrebu, ali sam ih se setio isto kada i činjenice da se nisam namazao :D

Ima ulja u spreju koja su suva kada se namažu, i ne smetaju ako se čovek znoji, mada je i to sve individualno. Ja ne podnosim kada se znojim u prevozu, prodavnici itd, ali na biciklu se toliko znojim i tako zdravo bazdim da to što se možda još i umusavim uljem ne može mnogo da odmogne, pa me onda ni ne tangira.
  • 0

#1593 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2023 - 09:59 AM

Juče sam naleteo na bataljon ruskih biciklista u Ostružnici. Stuštio se ja iz Sremčice dole u Ostružničku šumu i vidim par njih dolazi iz pravca Velike Moštanice, onda se ispostavi da sam naleteo na kraj grupe od njih 10ak (sve sam ih prestigao jer brz), kad odjednom dole u selu na spoju sa starim Obrenovačkim putem njih jedno 10 miliona (minimum, realno 30ak), svi propisno drumaški utegnuti, stoje i valjda čekaju ostale. Posle su me onako grupno otresli na putu prema Adi tj pustio sam ih da prođu.

 

Prvi put da sam celu vožnju žurio zbog najavljenog kijameta, jer obično popijem neku kaficu i pojedem nešto usput pa ubijem dosta vremena. Juče osim doručka u lošoj pekari pod Avalom i par minuta na trafici u Sremčici nisam praktično stao, što se ispostavilo kao nepotrebno jer sam kući stigao par sati pre pljuska.

 

https://ridewithgps....trips/130346775

 

Nije loša deonica iz Ralje preko Parcana, nisam ranije prošao tuda. Jeste pomalo cimanje, ali saobraćaja nigde, mirno...

Uzgred, fudbalski klub u Parcanima se zove Vis. Za slučaj da niste imali tu informaciju - nema na čemu :D

 

20230805_093117.jpg

20230805_093151.jpg


  • 2

#1594 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 936 posts

Postavljeno 06 August 2023 - 11:32 AM

U ime celog portala, zahvaljujem se na informacijama o Parcanima, FK Visu , pređenim miljama i fitima . Šalu na stranu, ako ne bude nekog nevremena između 14h-15h, možda ti ukradem rutu. Znaš kako kažu, ko se nije slikao sbajsom ispred terena FK Vis, taj kao da nije ni vozio.
Do vožnje, da se nešto prezalogajia4fd241b3fd0efe5e2fd9421d5376751.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#1595 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 936 posts

Postavljeno 06 August 2023 - 02:08 PM

Gde ti pročita post Borise. . Pod teškom kišom6ffd95e9d007c1b80fcdd537b70f251e.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2

#1596 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2023 - 04:26 PM

Neko generalno pravilo je da, ako ne želiš da pokisneš, ne kreneš na vožnju taman pred najavljene pljuskove. :D

 

Ili kreneš ali imaš bajs sa blatobranima a isto tako i kabanicu, a i voliš da voziš po kiši. Bude neprijatno samo prvih par minuta, posle postane nebitno i čak može da bude i osvežavajuće. Jedini bedak je onaj zvuk/osećaj pfffć pffć koji dolazi iz patika kada pritisneš pedalu.
 

A i šta ti fali, sigurno na max par kilometara postoji neka kafanica, Ili je bila, pošto pretpostavljam da si se u međuvremenu mrdnuo od tog zida. Gde te uhvatilo, gde si to kulirao?

 

edit. Trebalo je da staviš sliku već pečenog kukuruza, ovako i ne deluje previše primamljivo.


  • 0

#1597 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 August 2023 - 05:58 PM

Meni je na kiši ubedljivo najgore to što ne mogu da gledam od kiše. Voda mi se nakupi na naočarima i moram da ih skinem i onda mi voda šišti po očima, čkiljim,ne vidim, idem jedva 20 na sat.Sve ostalo mogu da progutam ali to čkiljenje po pljusku me ubi.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1598 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2023 - 06:09 PM

Eto ti jednog primera zašto vizir na kacigi ume da bude koristan - ako samo malo spustiš glavu, poprilično štiti od kiše (kao i od sunca).


  • 0

#1599 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 936 posts

Postavljeno 06 August 2023 - 07:24 PM

Neko generalno pravilo je da, ako ne želiš da pokisneš, ne kreneš na vožnju taman pred najavljene pljuskove. :D

Ili kreneš ali imaš bajs sa blatobranima a isto tako i kabanicu, a i voliš da voziš po kiši. Bude neprijatno samo prvih par minuta, posle postane nebitno i čak može da bude i osvežavajuće. Jedini bedak je onaj zvuk/osećaj pfffć pffć koji dolazi iz patika kada pritisneš pedalu.

A i šta ti fali, sigurno na max par kilometara postoji neka kafanica, Ili je bila, pošto pretpostavljam da si se u međuvremenu mrdnuo od tog zida. Gde te uhvatilo, gde si to kulirao?

edit. Trebalo je da staviš sliku već pečenog kukuruza, ovako i ne deluje previše primamljivo.

Nije ništa vizuelno primamljiviji ni pečen ali je ukusan / sladak. Kiša kao kiša ne smeta ali pranje stvari, čišćenje bajsa, felni (karbon), smeta. Ove godine sam baš izgubio vremena i vremena na to. I ne volim da vozim rim kočnice na karbonu po jakoj kiši i vetru kao danas , faktički nema kočenja, samo usporavanje (setih se danas Pavlovićeve masti, tako masno, bešumno i bez otpora klize pakne po karbonu). U svakom slučaju, živ se vratih, žao mi je baš sam osećao da sam pun snage za dobro gaženje. Kad je popodne na kratko probilo sunce, mislio sam da je sa kišom za danas gotovo. Ne vidoh stadion FK Vis, za tim ostaje najveći žalb7a131d2c1ae2d089d0fa9a1371a8e0e.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2

#1600 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 August 2023 - 08:37 PM

Eto ti jednog primera zašto vizir na kacigi ume da bude koristan - ako samo malo spustiš glavu, poprilično štiti od kiše (kao i od sunca).



To može da te štiti kad kišica rominja,ali kad propisno pada ne pomaže ništa. Po toj filozofiji bi onda kačket trebalo da štiti još više, ali to sam već probao i ne pomaže.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika