Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Sa danasnje voznje :- (((


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1618 odgovora na ovu temu

#1481 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 23 February 2023 - 01:33 PM

Juče popodne-uveče planinska etapa: Argos-Tripoli-Argos.
(pa nakon povratka, odmah ponovo u Tripoli, ali kombijem :) )


Screenshot-2023-02-23-15-17-58-218.jpg

IMG-20230222-163056.jpg

IMG-20230222-164843.jpg

IMG-2023-02-22-17-08-29-146.jpg
  • 4

#1482 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2023 - 03:58 PM

Ne znam da li mi je prethodna slika bici san ili dosada.
Ali mislim da bi se Gadjan roknuo zbog nedostatka elevacije. Eventualno neka vetrina da dune (čeono ako može) radi zanimljivosti

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

https://www.strava.c...ties/8609670023

 

Pa evo duvao je baš danas ko popizdeo, i u leđa i u čelo i sa svih strana, vozili smo do Rume. Magistrale opterećene, putevi uski, često loši, i vetar uvek duva ko nenormalan zato je ravno bezveze. Da nisam trebao da kupujem neke baterije ne bih ni išao na tu stranu.

Ali nisam ja oduvek voleo brda, trebaju godine da se to zavoli. Dok sam vozio po Banatu mrzeo sam i nadvožnjake... Sad više volim uspon nego spust, iako je to mnogima teško poverovati. Iz raznih razloga je tako, spust je glupost. Aj ako se baš sklope sve kockice, da je put nov ili u odličnom stanju, širok, suv, bez puno rizle i neopterećen saobraćajem, a vreme toplo, onda spust može da bude uživanje.


  • 1

#1483 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 23 February 2023 - 04:08 PM

https://www.strava.c...ties/8609670023
 
Pa evo duvao je baš danas ko popizdeo, i u leđa i u čelo i sa svih strana, vozili smo do Rume. Magistrale opterećene, putevi uski, često loši, i vetar uvek duva ko nenormalan zato je ravno bezveze. Da nisam trebao da kupujem neke baterije ne bih ni išao na tu stranu.
Ali nisam ja oduvek voleo brda, trebaju godine da se to zavoli. Dok sam vozio po Banatu mrzeo sam i nadvožnjake... Sad više volim uspon nego spust, iako je to mnogima teško poverovati. Iz raznih razloga je tako, spust je glupost. Aj ako se baš sklope sve kockice, da je put nov ili u odličnom stanju, širok, suv, bez puno rizle i neopterećen saobraćajem, a vreme toplo, onda spust može da bude uživanje.

Саобраћај као у Њујорку, путеви бангладешки.
Куда се вози до Руме од Београда?
  • 0

#1484 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2023 - 06:10 PM

Aj ako se baš sklope sve kockice, da je put nov ili u odličnom stanju, širok, suv, bez puno rizle i neopterećen saobraćajem, a vreme toplo, onda spust može da bude uživanje.



Baš tako.. u 80% slučajeva spust bude mučenje zbog rupa, grba, rizle, suviše oštrih krivina koje zahtevaju mnogo kočenja.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1485 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2023 - 06:24 PM

Kad smo kod brda..

JučeScreenshot_2023-02-23-19-20-42-655_com.strava.jpg

Danas Screenshot_2023-02-23-19-20-29-823_com.strava.jpg
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1486 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1400 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2023 - 06:27 PM

Куда се вози до Руме од Београда?

@ omega: Ako izuzmemo krajnje neoptimalne varijante tipa Banovci - Surduk - Slankamen - Beška - Irig, što je verovatno najprijatnija varijanta, meni lično najprihvatljivija je ruta preko Surčina, Bečmena i Pećinaca. Ostale su neprijatnije, čak i ako su kraće i/ili brže (Batajnica - St.Pazova - Golubinci ili Ugrinovci - Šimanovci - Pećinci), ali siguran sam da ima onih koji misle drugačije.
Nije svejedno da li ideš da nešto obaviš ili se vozikaš.
  • 0

#1487 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2023 - 07:32 PM

Mi smo najkraćim putem, na Pazovu pa Golubinci, Putinci... gde sam se nadao da će biti mirnije i za priču, a zapravo je opterećen skoro ko ovaj glavni ka NS. Jeste deo puta nov ali džabe kad je veoma uzan, obilaze te svi tik do volana...


  • 0

#1488 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1372 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2023 - 03:34 AM

Zna li neko kakvo je sad stanje na potezu ST-RU? Sredili su deo puta prošle godine, da li se nešto dalje razvijalo?
  • 0
The sea, the sea

#1489 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 24 February 2023 - 09:34 AM

Zna li neko kakvo je sad stanje na potezu ST-RU? Sredili su deo puta prošle godine, da li se nešto dalje razvijalo?

Стара Пазова - Рума је комплет нов асфалт. Проблем јесте у густом саобраћају.
  • 0

#1490 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 February 2023 - 01:08 PM

Nije problem zapravo ni u gustom saobraćaju. Problem leži u činjenici da naše ministartstvo infrastrukture i zapravo ceo državni vrh ni namerava da ikada u budućnosti prošire puteve za tih pola metra sa jedne i druge strane kako bi se na putu iscrtao prostor za bezbedno kretanje bicikliste, i time nas konačno bar malo približe evropskim tekovinama civilizovanog društva. Umesto toga prave kružne tokove sa onim debilnim imenima naziva mesta i srcima pored njih, i svega 12 metara biciklističke trake u tom krugu koja ni od kuda ne dolazi i upravo tu se završava.


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1491 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 27 February 2023 - 12:37 PM

Screenshot-2023-02-27-00-39-43-253.jpg


• Juče poslednja vožnja u mesecu februaru i najjužnija deonica na kojoj sam ikad vozio bicikl.
• Vetar je ubijao, pa me danas malo boli glava... :(
• Lepo je bilo tih oko 70 km kad sam vozio jug→sever, ali na ostalom delu rute (140 km) duvao mi je u facu ili bočno...
• Hteo sam do grada Pirgos (još 32 km na sever), ali već je bio mrak, pa sam okrenuo nazad (pošao sam tek oko 14h, kad sam na turneji volim nedeljom kasno da se budim).
• Bilo je oblačno (i toplo), ali sva sreća što postoje mobilni internet, sajtovi sa vremenskom prognozom, a pre svega radari, inače ne bih se usudio da krenem na vožnju, jer izgledalo je kao da kiša može svakog trenutka početi da pada. :)
• Hrana za usput... pa klasika: lebac, sir, čajna, alva, napolitanke... (banane sam zaboravio da kupim prethodnog dana)
  • 3

#1492 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2023 - 12:47 PM

Nije problem zapravo ni u gustom saobraćaju. Problem leži u činjenici da naše ministartstvo infrastrukture i zapravo ceo državni vrh ni namerava da ikada u budućnosti prošire puteve za tih pola metra sa jedne i druge strane kako bi se na putu iscrtao prostor za bezbedno kretanje bicikliste, i time nas konačno bar malo približe evropskim tekovinama civilizovanog društva. Umesto toga prave kružne tokove sa onim debilnim imenima naziva mesta i srcima pored njih, i svega 12 metara biciklističke trake u tom krugu koja ni od kuda ne dolazi i upravo tu se završava.



Nasuprot tome često su nam i putevi su široki taman koliko da se mimoidju 2 kamiona ili autobusa. Retko gde u Srbiji ima put sa nekom normalnom širinom poput one magistrale izmedju Smedereva i Požarevca. Jeste brza deonica ali ima dovoljno prostora da kamion može obići biciklistu a da ne gazi preko središne bele linije.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1493 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 06 March 2023 - 01:50 PM

Juče


0f-QI1-PG55c-Gr.jpg


IMG-20230305-174228.jpg

IMG-20230305-173159.jpg

IMG-20230305-165055.jpg

IMG-20230305-172249.jpg
  • 2

#1494 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 05:36 PM

Juče jedan veliki krug sa velikom elevacijom... :)


Gađane, spavaš li mirno? :D

Šalim se... U suštini samo deo između Janine i Igumenice bio je težak (105.-200. km). A i prava elevacija sigurno nije ovolika, jer je RWGPS prilično povećava, to već znamo...

(možda napišem kasnije nešto o vožnji)

Screenshot-2023-03-20-14-05-59-022.jpg
Screenshot-2023-03-20-14-07-22-394.jpg
  • 2

#1495 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2023 - 10:49 PM

Gađane, spavaš li mirno? :D
 

 

Ne spavam, vozim bez spavanja (3 sata ležanja), juče 230 km prekjuče 170, znači forumski rečeno preko 400 u jednoj vožnji (to sam na forumu čuo da se računa kao jedna vožnja xD ). Sa brdima i visincima još nisam otpočeo, ovde imamo i zimu, nije toplo, pa su mi kilometraža i visinci skromni.

 

https://www.strava.c...ties/8743708192

 

https://www.strava.c...ties/8736494014

 

Inače što se breveta tiče, od meni zanimljivih, biće sad jedan krajem aprila skoro potpuno ravan, pa ko voli brzinu i proseke... a od brdovitih glavni mi je Lazarevac jedan od težih 200, pravi za testiranje mogućnosti.

 

edit: Sad vidim da ovo nije brevetaška tema


  • 1

#1496 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2023 - 07:15 AM

a od brdovitih glavni mi je Lazarevac jedan od težih 200, pravi za testiranje mogućnosti.



Lazarevački 200 je TOP.. a Vlada je i zbog kog dodju i oni koji znaju da će teško, ili da ga neće završiti.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1497 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 940 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:04 AM

Ne spavam, vozim bez spavanja (3 sata ležanja), juče 230 km prekjuče 170, znači forumski rečeno preko 400 u jednoj vožnji (to sam na forumu čuo da se računa kao jedna vožnja xD ). Sa brdima i visincima još nisam otpočeo, ovde imamo i zimu, nije toplo, pa su mi kilometraža i visinci skromni.

https://www.strava.c...ties/8743708192

https://www.strava.c...ties/8736494014

Inače što se breveta tiče, od meni zanimljivih, biće sad jedan krajem aprila skoro potpuno ravan, pa ko voli brzinu i proseke... a od brdovitih glavni mi je Lazarevac jedan od težih 200, pravi za testiranje mogućnosti.

edit: Sad vidim da ovo nije brevetaška tema

Jesi li se zeznuo na ovo skretanje u Moštanici (na slici) ili imaš neku "drugaricu" pa si išao onako znojav na fuka?406d6feb7cf8f108d137e31da74826cc.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1498 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2023 - 08:35 AM

Pogrešili smo skreranje, kolega je po sećanju mislio da može tuda za Vranić
  • 0

#1499 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 03:02 PM

O nedeljnoj vožnji...

• Pošao sam kasno (10:45) iz grada Preveza, jer više mi je odgovaralo da krenem odmoran i naspavan, pa makar i poslednjih 100 km vozio po mraku.
• Hteo sam da idem obrnutim smerom, dakle uz more, najpre u Igumenicu, pa tek onda u Janinu, ali duvao je zapadni vetar (bio bi mi bočni), tako da sam usput promenio plan, nadajući se da će do večeri da oslabi (tako je i bilo). Ali ne mari, bio je lep i predeo od Arte prema Janini.
• U Janini samo ½ minuta pauze, koliko da uslikam jezero i planinski vrh pod snegom u pozadini, pa odmah nastavljam dalje.
• Hranu sam poneo za ceo dan, tako da nisam imao potrebu bilo šta da kupujem usput. Poneo sam hleb, čajnu kobasicu (150gr), topljenim sir, alvu, napolitanke, Soft Kings kolačiće (ko ih nije probao, obavezno to da učini kad dođe u Grčku :D ), vitaminske i Mg tablete... (banane sam zaboravio da kupim prethodnog dana)
• Deo između Janine i Igumenice prilično je zahtevan, 95 km gore-doliranja, ali zapravo samo sa jednim dugačkim usponom.
• I baš na početku tog velikog uspona, primetio sam da mi je prednja guma omekšala. Stajem da zamenim unutrašnju, nalazim trn u spoljašnjoj, ali ipak menjam ih obadve (*** da, ispravno je reći "obadve" ;) ), za svaki slučaj.
- Inače, trn je probio gumu (Continental) baš po sredini, gde postoji taj sloj koji treba da štiti od bušenja, ali pošto je ova moja prešla već 14 hiljada km, prilično se istrošila, pa joj opraštam :) (ujedno i završava svoju karijeru)
- Od aprila prošle god. (nakon jednog 400 km breveta {koji vozim ponovo sad u subotu}, kada sam imao 5 bušenja tokom jedne noći!!!) do sada, sa ovim gumama samo na brevetu "Dve strane Dunava", 16. jula, morao sam da menjam unutrašnje, tada i prednju, i zadnju (negde sam ih 'precvikovao' :) ), tako da su OK, zadovoljan sam...
- Imao sam u rezervi 2 unutrašnje, koje sam kupio u Zagrebu odmah nakon tog breveta prošlog leta, jer sam iz Pančeva (start i cilj maratona) krenuo na trku slo24ultra u Sloveniji (prvenstvo Evrope na kružnoj stazi, na 24 sata), a ostala mi je bila još samo jedna rezervna. U GIANT-ovoj radnji u ZG, nisu imali neki veliki izbor za moje 23-ojke, pa sam uzeo 3 komada nekih tananih (a preskupih), koje verovatno koriste trkači koji paze na svaki gram...
- I sad su došle na red za upotrebu...
- Sve sam lepo uradio, izvadio staru, ubacio novu, i počeo da pumpam. Pumpam, pumpam... pipkam povremeno, ali ništa se ne dešava. Očigledno da sam oštetio to njesra od gume, prilikom montaže.
- Ništa, sve iz početka... skidaj ponovo spoljašnju... (a, da... stavio sam Michelin-ku, takođe 23-ojku, koju sam kupio pre godinu dana sa nekim popustom u Decathlonu i nosim je kao rezervu na nebitnim i kraćim vožnjama [unutar 24 sata]
- Sada sam još više pazio prilikom montiranja (i prvi put jesam, ali eto...), da ne sj...m i tu drugu unutrašnju, jer rezervne više nemam...
- Dok se mučim, gledam ono selo ispod (vidi FOTO) i razrađujem varijante u slučaju da zaglibim ovde u ovoj nedođiji, otprilike na pola puta između Janine i Igumenice: da idem da tražim neko prenoćište... da ostavim bicikl, hvatam neki autobuski prevoz, pa nazad po bajs kombijem...
- Sreća što je to selo tu dole, samo par km daleko. A sreća i što je još dan, jer zaboravio sam da na kacigu prikačim lampicu. Skinuo sam je pre 7 dana, kada sam vozio brevet po Lefkadi, da me kolege ne bi ismejavali :D (jer vozili smo samo 200 km i to se završava mnogo pre mraka). Ona mi stalno stoji zakačena na kacigi, baš zbog toga da je nekad ne zaboravim... kao što sad i jesam...
A mnogo znači noću, ne samo u slučaju menjanja gume, nego i kad bilo šta drugo treba da se uradi.
- Dakle, mučim se ja da nekako nataknem "Mišlenku" na felnu, mučim, mučim... pazim da ne precvikujem tu drljavu unutrašnju... kad "PUFFF...". Tačno sam čuo kako je izašao vazduh iz nje (malo sam je naduvao, baš zato da je ne bih oštetio prilikom montaže). Obustavim montiranje i prikačim pumpu da proverim. Pa da... i nju sam posekao. :( :( :(
• I ništa, uzmem onu staru bušnu, brzo (na sreću) nađem rupicu, zalepim flekicu, namontiram je... sa velikom zebnjom sam to činio, da i nju ne onesposobim, jer onda bih stvarno bio gotov.
• Nastavim dalje. Mrak već počeo da pada. Izgubio sam više od sat vremena.
• A nije bio baš prijatan osećaj: u brdima, 50 km od Janine, 50 km od Igumenice, 150 km od kombija... mrak pao, zahladnelo. Ono što imam na sebi, ok je dok vozim, ali ako bih prestao (daleko bilo), bilo bi mi hladno. I nemam više nijednu rezervnu gumu, a put loš.
- Nema nekih rupa i velikih oštećenja, ali kad su pravili taj put (ko zna kad), verovatno su, da bi uštedeli, stavljali u asfalt i kamenčiće, pa su neki vremenom isplivali na površinu, neki su pak ispali i ostavili rupice... tako da je to katastrofa za 23 mm gume napumpane na 8 bara. :(
• Još 150 km, a nemam rezervne gume. A nemam ni zadnje svetlo... :( Da, otišlo... Nisam još pogledao da li se pokvarilo ili su otišle baterije (moguće da sam greškom pritisnuo dugmence prilikom pakovanja bicikla u kombi, pa se svetlo uključilo i baterije ispraznile za 7 dana).
- Uvek imam 2 svetla na biciklu, ali nedavno mi se držač za jedno polomio (pao bicikl), pa mi je ostalo samo jedno. To drugo od tada nosim u rezervi (ista su i mogu jednostavno da ih zamenim), ali za taj brevet pre 7 dana izbacio sam ga iz torbice, pa sam posle zaboravio da ga vratim.
- A barem imam reflektujući prsluk...
- I sreća što je noć nedelja na ponedeljak, pa je saobraćaj nikakav.
• Stižem u Igumenicu oko 22h, umesto oko 19 h, kako sam mislio da će biti, ali izgubio sam sat i nešto u zamajavanju sa gumama, a izgubio sam i više vremena po tim brdima tamo, potcenio sam malo te uspone od Janine prema moru...
• Do kraja vožnje sve OK, vetar sasvim oslabio, šteta što je bio mrak i nije moglo ništa da se vidi...
• Sledeći put, verovatno za oko godinu dana, kad se ponovo budem muvao ovim predelima, voziću ponovo istu ovu rutu, ali suprotnim smerom, + sa navraćanjem u Pragu i Sivotu.

××××××××××××××××××××××××

P.S. hteo sam ukratko, ali kad se raspišem, onda moram da spomenem svaki detalj...
[zato i kasnim sa postovima na blogu: znam, ako krenem da pišem, neću znati da stanem i izgubiću mnogo vremena, jer kuckam samo jednim prstićem na tabletiću :) )




IMG-20230319-174620.jpg

IMG-20230319-152107.jpg

IMG-20230319-140609.jpg
  • 2

#1500 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 03:02 PM

***
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika