Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Sa danasnje voznje :- (((


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1617 odgovora na ovu temu

#61 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 07 May 2017 - 09:45 PM

Cube sl cross.. dobar, baš-baš dobar.. ali neće da ide sam :)

Srećan bio. Koliko te kostao ako nije tajna?
  • 0

#62 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2017 - 10:03 AM

Srećan bio. Koliko te kostao ako nije tajna?

Nije naravno.. za mene je bilo 300 ojra na 5 rata (da kažem "drugarska cena"). E sad, kolika bi bila realna cena to ne znam.. nisam o tome ni razmišljao kad sam ga uzeo. 

 

Odosmo u off.. Žare će nas pometlati  :)


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#63 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 09 May 2017 - 07:26 AM

Ma ne brinite ☺ sve je to u okviru teme....malo sam se zabrinuo kada ste krenuli sa dijagnozama😂😂😂 sve drugo je ok😉

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
  • 1

#64 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 May 2017 - 03:52 PM

Odgovoricu ja jer sam ga i ja pitao isto pitanje kada smo isli za Obedsku Baru - Strava zahteva da stalno budes online, sto je, fakat, ogroman minus, a Oruxmaps  ne.

 

Ja koristim stravu ali jos uvek pokusavam da nadjem nesto bolje, nesto sto je zgodno kao Strava a da ipak radi offline. Skinuo sam onaj Runtastic Pro za koji je Z4RE stavio link, cini mi se da pise da to radi sa offline mapama pa cu da probam.

Strava radi i offline, neznam odkud vam to da ne radi?

 

Takodje i ako vam se ugasi telefon sacuva voznju.

 

Koristio sam i orux i navigacija u njemu je prosta tj to je vise orijentacija u prostoru nego sto se to moze zvati (turn by turn) navigacijom.

I na kraju nepotrebno se koristi dve aplikacije za isti posao i tako trosi baterija koju na terenu bas i nemas gde napuniti.


  • 0

#65 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2017 - 04:40 PM

I na kraju nepotrebno se koristi dve aplikacije za isti posao i tako trosi baterija koju na terenu bas i nemas gde napuniti.



Pa ja i ne koristim dve istovremeno.
A na orux sam navikao.. meni je ok.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#66 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 May 2017 - 08:31 PM

Naravno, jasno mi je to...

Orux sam i sam koristio, ali odavno vise nema potrebe.


  • 0

#67 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 May 2017 - 02:27 AM

Na dnevnim voznjama najcesce palim sporttreker, ali na visednevnim mora orux zbog nastavka snimanja sto je u sp.trekeru neizvodljivo.
Mada, bitno je da se kotrlja.. sad ima vise tih app pa i nije toliko bitno koja ce raditi.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#68 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 May 2017 - 06:30 AM

Strava radi i offline, neznam odkud vam to da ne radi?

 

Takodje i ako vam se ugasi telefon sacuva voznju.

Ovo da sacuva voznju je tacno - vozio sam tri dana po Homolju i svako jutro je Strava uspevala da se vrati na nezavrsenu (nesnimljenu) voznju.

Sto se tice online/offline pitanja: Kako to funkcionise?

Ne znam sta se desava ako mi cak ni internet nije ukljucen, ali znam da ako mi sync nije ukljucen (koji je besmislen bez interneta/wifi) onda Strava crta samo pravu liniju izmedju pocetne i trenutne pozicije, max speed je milijardu itd... znaci, ne radi. Moguce je, ili vrlo verovatno, da sam propustio da uradim nesto bitno, ali ne znam sta. Nisam video da Strava ima opciju da se downloaduje mapa za offline upotrebu. Imao sam google map celog kraja snimljen offline, i mislim da Strava jos uvek koristi google maps (valjda ne jos dugo?), ali to ocigledno nije razlog...


  • 0

#69 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 17 May 2017 - 01:04 AM

Poslepodnevna voznja u nedjelju (83km). Trkali smo se s kišom uzbrdo i naravno izgubili. :D Ali za pola sata se nebo rascistilo pa nije bilo problema.

Nadam se da ne prećerujem s fotkama. f35d1b938a72f85989716fc01c234410.jpg5a0494cfeb5af12ad16915af3e92ad01.jpg5332afbb02946b79ceb7bebee446a94f.jpg9fd8eb39308b76aacf591c496e761830.jpg390881681eb6fd44579c794ff385940a.jpgc9a342e27f88019640a5aee852c9dc7f.jpg
  • 2

#70 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 May 2017 - 09:52 AM

Ova prva kao naslikana.


  • 0

#71 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 17 May 2017 - 10:58 AM

Ukljucim HDR kad je nebo preeksponirano i onda sve bude vjestacki. :)
  • 0

#72 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 May 2017 - 01:45 PM

Mislio sam to kao kompliment :smile: Koja je lokacija?


  • 0

#73 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 17 May 2017 - 02:13 PM

hvala. lokacija otprilike: https://goo.gl/maps/E6QxUv84mRD2 :)


  • 0

#74 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2017 - 11:44 AM

Opet cu da obrnem smajlija, jer treba ovako neki :)
Elem, evo ma na vr Bukulje, sirom sveta poznatije kao mauntin Bakaldza.
Pisem kad se vratim, ako mi to uspe. Idem na zapad, da se uljigavim
20170528_bukulja01.jpg
  • 1

#75 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 28 May 2017 - 07:48 PM

Baš lep pogled :)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#76 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 28 May 2017 - 09:19 PM



(npr u Locusu su dostupne 3 free mape, a svaka naredna se plaća).


Ne baš, plaćaju se one vektorske koje oni srede, ali ti možeš skidati besplatne offline mape bez problema.
Probao sam ova programa, kad mi treba ta vrsta snalaženja u prostoru Locus mi je nekako kompletnije rešenje od Oruxa.
Bike Computer Pro je takođe tu, namenska za bajk.
  • 0

#77 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 05 June 2017 - 03:08 PM

Ево да искористим поново тему колеге Зарета и као што је колега Борис у једном посту написао,да обрнем смајлија :).Напокон сам нашао времена да "упишем" и ја ове сезоне неку туру дужу од 50-60 км.Јуче сам возио са кумом једну турицу од 100км.Кренили смо из Смедерева,са паркинга код тврђаве,преко Радинца,Раље,Михајловца,Доброг Дола до Смедеревске Паланке.На путу до Паланке смо упознали Ивицу и његовог колегу,који су нам један део пута правили друштво.Ивица нас је "спровео" и до Паланачког кисељака где смо се освежили и направили кратку паузу и мало боље упознали са њим.После тога,заједно настављамо пут до Копорина где нам је Ивица до скретања за манастира правио друштво и показао где треба ићи како не би смо залутали.Овом приликом бих му се још једном захвалио за друштво и помоћ.Заиста једна јако пријатна особа.У Копорину смо правили паузу од неких 20-30 минута и после тога смо наставили пут ка Великој Плани.Циљ нам је такође био да посетимо и Покајницу али смо се после још једне паузе ,јела,освежења (неких сат времена) одлучили за повратак кући.Тако да манастир Покајница остаје за неку наредну вожњу.Од Велике Плане крећемо Цариградским друмом,тј крећемо на Крњево,Лозовик,остала села,преко Вранова и Радинца и стижемо у Смедерево.Једна јако лепа и пријатна вожња и свакако препорука да се посети манастир Копорин.

http://www.mapmyride...view/1610261890


Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 3

#78 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2017 - 02:02 PM

Mislim da sam se upravo mimoisao sa Gadjanom - od smederevca put ka Petrijevu.
  • 0

#79 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2017 - 09:52 AM

Jeste, taj ludak bez majice izgoreo kao rak sam ja haha. Jedva sam spavao nekako na stomaku. Zezaju me koleginice i drugarice za moje štrafte po rukama, za njih je to neprihvatljivo :mrgreen: pa sam pokušao da iznivelišem ne mogu više da slušam zvocanje da odem u solarijum... ne razumeju one biciklističku kulturu i da je to neizbežno :)

Išao sam do Smederevske Palanke, 170km sve sama brda raspao sam se, 2000 visinaca. Nemam na žalost nijednu sliku.

Sreo sam više biciklista i u odlasku i povratku, uglavnom sam se svima javljao ili otpozdravljao. Nisi valjda bio onaj natovareni (pretovareni) cikloturista sa ogromnim bisagama? Što nisi vikao? Hteo sam da zastanem i pitam kuda šta, ali nekako pretposatvih da je neki stranac pa nisam hteo da smaram.


  • 1

#80 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2017 - 10:00 AM

ahahaha a ja sam jos mislio "covek ide go i bez kacige, ali se sigurno makar namazao, za razliku od mene"... Po drugi put u poslednjih deset dana mi se ruke ljuste, a u ponedeljak na poslu se pojavljujem kao da se raspadam jer mi koza visi na sve strane, plus ekstremno crvene ruke ali zato sake bele

 

Nisam bio taj natovareni sa crvenim bisagama, on je isao u istom smeru kao i ti. Ja sam isao u suprotnom smeru i prvo si naisao ti (i jesam viknuo ali si upravo namestao slusalice, a i sve je trajalo par sekundi max) a jedno 15 sekundi kasnije i on - zakopcan do grla, mislim da je imao i jaknicu, i lagano uzbrdo, totalno natovaren. Ja sam dobio toplotni udar samo gledajuci ga.

Svaka ti cast, juce je bas bilo gadno za voznju, ja sam morao da stanem i na Brestoviku i kod Grocke, ne od umora nego bre prokuvah.


  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika