Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Sa danasnje voznje :- (((


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1617 odgovora na ovu temu

#761 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 November 2020 - 06:27 PM

SSA56797.JPG


  • 1

#762 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2020 - 09:38 PM

attachicon.gifSSA56798.JPG


Gde je ovo? Isto ovo ima kod Sokobanje.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#763 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 27 November 2020 - 09:59 PM

Vidim da će i ova tema izgleda uskoro biti zaključana, kad već ban ne radi, katanac radi.

Treba da je pojedine sramote, u tim godinama takvim glupostima se baviti i zloupotrebljavati biciklizam. Veoma tužno i jadno i za ostale što sve ovo moraju da isprate...


  • 3

#764 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2020 - 10:09 PM

Vidim da će i ova tema izgleda uskoro biti zaključana, kad već ban ne radi, katanac radi.
Treba da je pojedine sramote, u tim godinama takvim glupostima se baviti i zloupotrebljavati biciklizam. Veoma tužno i jadno i za ostale što sve ovo moraju da isprate...

Trebao bi ban da radi jer će uskoro polovina tema biti zaključano.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#765 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 07:17 AM

Gde je ovo? Isto ovo ima kod Sokobanje.

Kod Nove Pazove,na kruznom toku.Smrzoh se dok sam dosao donde.Meni se svidja kako su napravili.

 

Inace se ne slazem sa tobom za ban. Lepota foruma je u razlicitosti,vec sam negde napisao da je dogma u bilo kom smislu destruktivna,svako nek stavi prst na celo.


  • 3

#766 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2020 - 09:42 AM

Kod Nove Pazove,na kruznom toku.Smrzoh se dok sam dosao donde.Meni se svidja kako su napravili.

Inace se ne slazem sa tobom za ban. Lepota foruma je u razlicitosti,vec sam negde napisao da je dogma u bilo kom smislu destruktivna,svako nek stavi prst na celo.



Znam da nije kod Sokobanje a isto izgleda.

Što se tiče banovanja, pojedincima bi trebalo staviti ban na 1 mesec. Tek su se stišale strasti a ponovo počinje provokacija. Na kraju će zbog tih stvari ovaj forum postati pust.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#767 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2020 - 10:04 AM

Слажем се са горе написаним, можда да пробамо да игноришемо на пар дана па ако остане упоран нека добије забрану на месец дана. Ја се трудим да не коментаришем провокације ал стварно претерује без икакве потребе.
  • 2

#768 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 10:31 AM

Generalno,forumi odumiru,nema to veze sa politickim i verskim ubedjenjem. Ja sam bio na jednom forumu o biljkama,pobunio sam se protiv banovanja jedne zene bez razloga imala je licnih razmirica sa starim forumasima , uopste nije bilo javno (radilo se o dugu)i oni su zapretili moderatroru da ce napustiti forum ako je ne banuju ,ipak je banovana,ja sam ih posle  razocaran zbog njenog banovanja toliko provocirao ,da su i mene banovali. Eto sada posle 3 god i on skoro prazan ali vec odavno je pocelo zasicenje.Ko im je posle smetao ,niko ,pa ipak sajt odumire. Samo ignorisati stvari ,to i sam ciklo kaze,ja se trudim da ispostujem taj sistem manje visae uspesno i neuspesno ljudi smo pravimo greske,ili udariti na salu ili sarkazam,samo tako ce opstati forum.

 

Evo ovako. -MI 1966 molim te nemoj stavljati razne natpise na bicikl ,koje imaju veze sa verom. Svoj ateizam mozes iskazati na razne druge indirektne nacine,koje nece vredjati osecanja vernika.Napr. on pokaze sliku crkve ili krsta,ti pokazi sliku ruinirane bolnice ili puteva.Ko je imalo inteligentan,shvatice.ko nije njemu ni bog ne moze pomoci O:)


  • 0

#769 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 11:05 AM

Napr. on pokaze sliku crkve ili krsta,ti pokazi sliku ruinirane bolnice ili puteva.Ko je imalo inteligentan,shvatice.ko nije njemu ni bog ne moze pomoci O:)

Ово има много проблема са логиком. Чак и оно са ,,исказивањем атеизма”, јер је сам атеизам по себи исказ неверовања. Како се сликом руиниране болнице или пута исказује атеизам? Толико је овде питања на која ниси дао логичан одговор да је просто немогуће све их набројати.
-Како знаш да је ,,он” који је сликао крст или храм верник, а не само бициклиста који воли добру фотографију?
-Како знаш да ,,он” који је сликао руиниран пут, није верник?
-Шта ако неко слика и храм и руинирану болницу? Шта је тада ,,он”?
-Због чега мислиш да је слика руинираног пута симбол атеизма?
-Шта ћеш закључити ако неки бициклиста у пролазу фотографише архитектуру не цркве, већ храма друге религије? Да ли ћеш предложити сликање посечене шуме као противтежу?
-Зашто је потребан икакав ,,одговор” на фотографије?
Ово што си написао није логички баш уверљиво.
Шамад је потпуно у праву, успут речено.
  • 3

#770 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2020 - 11:23 AM

Управо тако, неком приликом сам сликао једну џамију јер је по мом скромном мишљењу изгледала јако лепо и то је био једини разлог сликања( о исламу не желим и надам се да нећемо расправљати). Коме год сам је послао свако је рекао да је целокупна слика лепа. То треба да буде поента а не да се слике претварају у памфлете. Ма шта год да је на слици.
  • 1

#771 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2020 - 01:31 PM

Više puta sam slikao i džamije na koje sam nailazio usput jer su se isticale svojom arhitekturom, nebitno što nisam u toj veri. I nijednom nisam napisao ništa što bi u očima drugih delovalo ili izgledalo negativno.
Ja volim dobru fotografiju i često na cikloturama posvetim dosta pažnje slikama. Ne slikam uvek verske objekte samo zbog moje ili nečije vere već zbog samog dela ili celokupne arhitekture.

Ali napisati nešto podrugljivo uz takve objekte nafotografiji svakako smatram provociranjem. Zato sam i napisao iznad da bi Ciklo trebao da postavi privremeni ban. Ne bi to bilo prvi put.. i Noves kojeg više nema na forumu (bar pod tim imenom) je zaradio jednomesečni ban ako se ne varam jer je u nekim situacijama preterivao.

Ja ću svakako sa ovim prekinuti. Nastavljam kad neko postavi post ili sliku koja odgovara naslovu teme.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#772 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 01:51 PM

Pre svega da kažem da je ovo sa slikama za mene bila čista zajebancija. Baš je bio fazon što je "omega" nakon svega stavio takve slike, jer niko ne može da mu zabrani da fotografiše bilo šta tokom svoje vožnje i objavi to na ovoj temi. Čak se i "chamade" smejao zbog tog posta, a takođe i ja (proveriti na prethodnoj stranici), pa mi nije bilo teško da juče pre vožnje (u 7:30 ujutro) pripremim taj list papira...
Tu je za mene i kraj priče.
Šala nije samo za decu i mlade i nema veze koliko ko ima godina (što je neko zamerio), šala je uvek dobrodošla... valjda....



E sad, ako ćemo i šale da koristimo kao povod za prepucavanje, ajde....
Ajde, odgovoriću nekima ovde.

Broj jedan i najvažnije (a što sam bezbroj puta već ponovio): Nemam ništa protiv bilo koje vere, može bilo ko da veruje u bilo šta, može da navija za bilo koji klub, da mu je omiljena boja bilo koja, da voli ženske, muške, oralno, otpozadi...

Papir sa natpisom bio je šala, kao što rekoh, ali ako baš hoćemo da budemo ozbiljni, da preciziram (jer i o tome je diskutovano u prethodnim postovima): nije nikakav izraz ateizma, već izraz nepoštovanja (i bunta) protiv [moje mšljenje] Crkve, kao lopovske i manipulatorske organizacije, i tu mislim na sve Crkve, ne samo na SPC ili Grčku crkvu. Prebogate su, popovi (često debeli debeljani) žive kao bubrezi u loju, obezbeđen posao i fina primanja. Ne plaćaju porez, ne plaćaju PDV, država ih pomaže, finansira ih (novcem svih građana, ne samo vernika), vernici im ostavljaju priloge (koji se takođe ne oporezuju) itd itd.

Dok, sa druge strane, te iste Crkve nisu nimalo potrebne da bi neko bio vernik. Da bi se bilo vernik, dovoljno je: jedna osoba koja zna da čita + Biblija na jeziku koji razume. I kraj! Ništa više nije potrebno. Čitaš, veruješ, ispravno živiš, ideš u raj...

I to bi trebalo da je lična stvar svakog pojedinca, ne treba tolika propaganda oko toga, toliko to da se ističe.

Uđeš s nekom osobom u dublji razgovor i ok, možete da dođete i do toga ko u kojeg Boga veruje (ili uopšte ne veruje), ko za koji tim navija, omiljena boja, omiljena muzika, poza u seksu itd itd.

Znači, ponavljam: Ništa protiv bilo čijih izbora u životu, sve protiv Crkve kao lopovsko/manipulatorskog udruženja!

★ ★ ★

Ja ne bih voleo da se zatvori i ova tema, tako da bi bilo dobro da ne nastavljamo sa diskusijom koja nema veze sa njom, sa naslovom ove teme.

Ok, "omega" i njegov post bili su dobar fazon (kunem se u decu da to iskreno mislim), ja sam pokušao šalom da se nadovežem (i tu se kunem u decu), nikakva provokacija...

*

A sad... ako sam ja ono prošli put provocirao sa linkom i nema veze što me nakon toga drugi član foruma u 5-6 postova najvulgarnije vređao (to mu ne treba zameriti je l' te), a sad "omega" nije provocirao (što i mislim), ali zato ja jesam sa svojim šaljivim odgovorom (na njegov fazon), onda jbg, onda ajde dajte taj ban na mesec dana, da ne opusti forum zbog mene...
  • 5

#773 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2020 - 04:04 PM

Омега није провоцирао јер је на српском форуму поставио слику која је симбол Србије и српства првенствено па онда цркве. Мислим да смо сви схватили твоје мишљење о цркви и то је твоје право које си знао и да искажеш на непримерен начин и то је опет твоје право али схвати да има доста људи међу којима и себе убрајам да смо алергични на било коју врсту омаловажавања нашег националног бића( бар они који се осећају део истог) поготово ако долази од припадника истог тог народа који ти де факто јеси, бар сам те тако доживео. Поред страних непријатеља не требају нам и домаћи. И било би лепо да престанеш то да радиш јер поред добрих постова и вожњи које су за свако поштовање исте укакиш са таквим изјавама. Држи се тога и онда не треба бан ни теби ни икоме другоме. Свако добро, надам се да ће се на томе и завршити сва ова прича.
  • 5

#774 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 04:48 PM

Омега није провоцирао јер је на српском форуму поставио слику која је симбол Србије и српства првенствено па онда цркве.

Лепо и смирено си објаснио све што треба. Блокирао сам објаве неколицине, па ни не видим шта пишу, али је из твог одговора јасно да неко неке моје фотографије храмова који се налазе на бициклистичким рутама које возим, а којих је препуна ова наша лепа земља. То је толико небулозно да уопште не заслужује никакву, па ни најповршнију анализу. Замислите да неко тврди да га провоцирају слике бицикла са мотором јер је он ,,стара школа” бициклиста? Томе не би било краја. Такве особе имају неки проблем и најбоље их је игнорисати.
Но, оно што забрињава је да такви ликови, ко год били, покушавају да редефинишу шта је на форуму провокација, шта је пожељно, а шта не, прописују нека правила, због које уследи неодговарајућа реакција у неке интересантне теме буду закључане, зног чега испада да су ти ,,храбри” ликови постигли свој циљ.
Замислите да се неко од форумаша бициклом провоза улицама Москве, фотографише нека монументална здања и да мора да пита неког паћеника какве сме фотографије да постави?
  • 2

#775 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 04:50 PM

Kafica i tako to...

Attached Thumbnails

  • B92D974F-D8F5-460B-88E0-E0310BAC2B34.jpeg
  • AEA85FE8-0D97-468E-BE40-F12C93F796D7.jpeg
  • DCE86F4B-E3C8-4B02-9BDB-7222363B96BA.jpeg
  • A94A50E3-0F13-49FE-85E9-A3B45B1A134A.jpeg
  • A728C626-7CD0-4465-870E-EE643D842CC4.jpeg

  • 9

#776 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 04:53 PM

Brate smarate.

Sve više priče o bilo čemu osim o bajsu.

 

A o manirima i kulturi da ne pričam.

 

bra'o @profa


  • 2

#777 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 04:55 PM

@omega
Džabe si pisao, jer si se uhvatio za njegovu prvu rečenicu, ne znajući da on samo potvrđuje ono što sam i ja sAm napisao... (da ne mislim da je tvoj post bio provokacija)
  • 0

#778 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 06:49 PM

Kafica i tako to...

A gde je to slikano. I kada. Ja kada vidim onakvo sunce odmah se raspametim. Jesu li to bas danasnji snimci? Kod nas u Vojvodini je tako tek na prolece.Inace je tmurno,i bice tmurno do proleca,uglavnom.

 

A koliko sam slusao i gledao prognozu rekli su da ce u celoj Srbiji danas biti tmurno,gde je to,odmah se selim. :grin:


  • 0

#779 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 09:17 PM

A gde je to slikano. I kada. Ja kada vidim onakvo sunce odmah se raspametim. Jesu li to bas danasnji snimci? Kod nas u Vojvodini je tako tek na prolece.Inace je tmurno,i bice tmurno do proleca,uglavnom.

A koliko sam slusao i gledao prognozu rekli su da ce u celoj Srbiji danas biti tmurno,gde je to,odmah se selim. :grin:

Danas.Jugozapadna Srbija. Nova Varoš i obronci Zlatara ...1400 mnv ☺
  • 1

#780 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 29 November 2020 - 01:36 PM

Poslednja novembarska vožnja: hrane bez, ikakvog zaustavljanja bez (onih 5 sekundi u "stoped time" je greška, to sam prošao podvožnjakom ispod pruge).
[max brzina nije tačna, takođe]

Šta znači ono "pace" i "moving pace", zna neko?

IMG-20201129-151457-430.jpg
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika