Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Sa danasnje voznje :- (((


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1617 odgovora na ovu temu

#1 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 01 April 2017 - 12:17 PM

Lep i suncan dan, toplo taman koliko treba, pticice pevaju, vazduh prepun opojnih mirisa trave,rascvetalih breskvi, jabuka i cveca, zubor potoka..... i ovakvi prizori, djubre na sve strane :-(
15187322bacd4259aa0dd111868d9ff5.jpg

Sent from my Samsung
  • 1

#2 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 01 April 2017 - 12:34 PM

Kako si ga kolega onako pesnicki slozio :) .Opste je ponato da kod nas ljudi "mnogo vode" racuna gde bacaju i kako bacaju djubre.Ovo i nije "toliko strasno" koliko moze da bude.

Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 0

#3 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 01 April 2017 - 01:03 PM

☺nije samo ovo u prvom planu, u pozadini njive se vidi mala deponija 😕

Sent from my Samsung
  • 0

#4 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 April 2017 - 01:17 PM

Ја доста пешачим, а тек онда се добро примете све те депоније. А осим неваспитања, саможивости, некултуре, безобразлука и чистог идиотизма, мене некако највише запањује идеја завлачења што дубље у шуме и на ливаде, да се отпад тамо истресе. Бре, ако си већ стока, буди бар толико увиђаван да депонију направиш поред неког контејнера или тамо где ће разне комуналне службе лако да је примете и покупе. Али то је све иста фела као они који у Кошутњаку морају да зађу колима на ливаду и да уништавају. Нешто људима просто не дозвољава да поштују неки основни ред (не причам о законима). Просечан Београђанин ако поштује ред осећа се понижено или као да није мушко.


  • 3

#5 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 01 April 2017 - 02:17 PM

☺nije samo ovo u prvom planu, u pozadini njive se vidi mala deponija 😕

Sent from my Samsung

Znam :) mislio sam i na jedno i na drugo :) Ovo je obilaznica?Jer tamo ima tih divljih deponija...Mislim ima ih i na drugim mestima,ali su tamo nekako bas upecatljive,vidljive.Inace pre neki dan sam vozio bas obilaznicom i prisustvovao sam "katapultiranju" kesa sa djubretom iz dva automobila u punoj brzini (jer je opste poznato da se tamo zalecu kao kreteni) od kojih me jedna umalo nije pogodila.Ali to je opste vaspitanje i kultura,koja kod naseg naroda manjka i to dosta.Da barem imaju malo toga i malo vise savesti,mnogo bolje bi nam bilo.

Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 0

#6 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 01 April 2017 - 02:33 PM

Kolega, nije obilaznica vec prilaz Kolarima iz pravca sela Ralja- put paralelan sa autoputem. Lep za voznju, okolo samo vocnjaci, slab saobracaj...i onda usred svega ove gomile djubreta:-(

Sent from my Samsung
  • 0

#7 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 April 2017 - 03:13 PM

Sutra se ide ka Obedskoj bari, pa je moguce da ce se (makar u povratku) proci pored ovog znaka - na ulazu u Jakovo iz pravca Surcina.

jakovoSign_resized.jpg

crop:

jakovoSign_resizedCrop.jpg

Jer, ako se eksplicitno ne kaze, naravno da cemo da istacemo fekalije u kukuruz na ulazu u mesto - a ko ne bi?

 


  • 0

#8 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 01 April 2017 - 03:16 PM

Sada ce pjesacki maraton na Fruskoj gori.Sutradan planinari dobrovoljci skupljaju gomile smeca stazama maratona.Ne mogu da shvatim da mogu da nose pune flase,a ne mogu prazne.
  • 0

#9 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 01 April 2017 - 03:18 PM

Nisam mogao da procitam na prvoj fotki sta pise na znaku i taman pomislih da je to idealno mesto za istakanje fekalija:-) ali eto, zabranili....

Sent from my Samsung
  • 0

#10 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 09 April 2017 - 05:36 PM

Par interesantnih slicica sa danasnje voznje...
28e9bcffc8501106b83325b8ec8ee0a2.jpg17895660f0827522599cc76a2e5b423f.jpg


Sent from my Samsung
  • 0

#11 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2017 - 06:24 PM

А осим неваспитања, саможивости, некултуре, безобразлука и чистог идиотизма, мене некако највише запањује идеја завлачења што дубље у шуме и на ливаде, да се отпад тамо истресе. Бре, ако си већ стока, буди бар толико увиђаван да депонију направиш поред неког контејнера или тамо где ће разне комуналне службе лако да је примете и покупе.

Zanima me samo kako ih ne mrzi da se zavuku dublje u šumu umesto da svoj otpad ostave u ili pored kontejnera? 

 

 

 

Али то је све иста фела као они који у Кошутњаку морају да зађу колима на ливаду и да уништавају. Нешто људима просто не дозвољава да поштују неки основни ред (не причам о законима). Просечан Београђанин ако поштује ред осећа се понижено или као да није мушко.

Često, kad vozim na 23-ci, vidjam grupe sa nekoliko automobila koji su parkirani pored samih stolova na Košutnjaku. Neverovatno je da ljude mrzi da svoju opremu za roštiljanje prenesu sa parkinga koji je udaljen svega 100-nak metara. 

 

 

Par interesantnih slicica sa danasnje voznje...
28e9bcffc8501106b83325b8ec8ee0a2.jpg17895660f0827522599cc76a2e5b423f.jpg

Sent from my Samsung

Zare, gde je ova šumica?


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#12 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 09 April 2017 - 06:41 PM

Pre Sljunkare kod Kovina..interesantan deo sa planski zasadjenim stablima....

Sent from my Samsung
  • 0

#13 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2017 - 07:06 PM

@chamade Каквих 100 метара, ти мора да се шалиш. Њима је незамисливо да пређу ДВА метра!
Не ради додавање слика (ништа се не деси после уноса линка), па морам овако:
https://goo.gl/photo...NvkMpjDm3fjgs17
https://goo.gl/photo...m4aC9C9b7ttK5F6
https://goo.gl/photo...rKtoqjBAQrPJeJ7

И то су три слике од преко 1100 колико ме само до сада није мрзело да сликам и то скоро само по овом крају.
А давно сам направио и рертоспективу (нажалост, Гугл укинуо музику):
https://www.youtube....h?v=mPgJBeG6NW8

Шљункару сам обишао 2013. и баш се сећам тих "геометријских" стабала, одлично је било:
http://www.youtube.c...vWDs&t=1h10m20s (ово је друга, главна шума, пре тога је још једна мања)


  • 0

#14 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 09 April 2017 - 07:16 PM

To je to caneee☺ista suma jos stoji tamo😛 jedino sto je sada put asfaltiran sve do samog prilaza Sljunkari.

Sent from my Samsung
  • 0

#15 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2017 - 06:35 PM

Путеви нам катастрофални, чак и нови, стари су пуни рупа и никад нема пара за крпљење, али нема тих пара које Србин неће наћи кад треба асфалтирати или бетонирати шуму. :( Могу да разумем да се направи нека стазица за људе који би на језеро са малом децом, а по оном шљунку је било јако тешко гурати колица, али асфалтирање земљаних стаза је... боље да не кажем. Тако и овде у Кошутњаку, најлепшој шуми у ширем београдском кругу. За сваки леп викенд, а поготово разник, нагрне гомила људи и помислио би неко да уживамо у природи и дружењу. Јок бре, то је само да се вози по тој шуми и паркира скоро па на дрвету. Све остало је у другом плану.


  • 2

#16 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 13 April 2017 - 01:28 PM

@Cane svaka ti cast na snimku, ali na zalost to je nasa realnost i nekultura. Nije tesko biti fin, ali srbina nikad neces nauciti dok ne opletes po dzepu ali ne jednako. Onaj ko vozi "keca" daj kaznu 50000 a ko vozi mecku 5000000 pa da te vidim onda da li ces se bahatiti, nego sto nema ni policije kad treba iki okrecu glavu

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#17 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 April 2017 - 04:19 PM

Оплетаванје по џепу је свакако неопходно, али по мени то не решава проблем. Оно је ту само да подсети људе да постоји ред и да он треба да се поштује, а да нормални нису будале. Ипак, као деца не учимо све само кроз ускраћивање џепарца или батине. Учи се највише из примера, али и из сталног скретања пажње када радимо нешто лоше. То у Србији више не постоји и практично је забрањено. Тако сам јуче доживео да силеџија који је окретао ауто на сред тротоара (у рикверц), поред људи и деце, мени каже да нисам нормалан и да сам мајмун, зато што се нисам померио ваљда 5 метара да он господски прође, него сам га сачекао на кнап. Притом му ја ништа нисам рекао, него је он толико убеђен да му се све може и да је све то у реду, да је одлучио да стане, отвори прозор и он мене прозива. Још ми је објаснио да је то окретање на тротоару безбедније, него да се у улицу испаркира у рикверц.

 

Дакле, то потпуно одсуство васпитања и осећаја да ниси сам на свету и да се не врти све око тебе и твојих потреба јесте оно што је проблем српског менталитета. Па ја у својој широј околини не могу да нађем ни 5 истомишљеника који би се бунили против тог аутомобилског силеџијства, јер то СВИМА одговара. Сви то раде у већој или мањој мери. Стају на сред улице и тротоара, да би били на пола метра од трафике или продавнице у коју су кренули. На сред пешачког прелаза, тротоара, станице, ливаде, потпуно је небитно. Они су до сржи убеђени у идеју да им се све може самим тим што су у колима. А ми који тротоаром шетамо, ми смо мајмуни и ненормални. Нема те казне која ће да промени тај менталитет. Требало би им једноставно доживотно удузети дозволе и ставити их под психијатријски надзор, јер су очигледне социопате. У ствари, требало би им прописати неки третман, као оно одвикавање од зависности, да им се развије део свести зван васпитање или просто нормално понашање. Оно што ја зовем "не можеш да сметаш".

 

Али дефинитивно планирам да отворим неки посебан Инстаграм налог ускоро о почнем да качим све примере тако бриљантног понашања. Ових који нису мајмуни.


  • 4

#18 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 13 April 2017 - 04:49 PM

Slazem se sa scakom napisanom recju ali ima jos nesto sto mene uzasava. To je potpuno odsustvo drustvene svesti, odgovornosti i empatije. Svi se prave "francuske sobarice" i okrecu glavu na sve lose pojave i dogadjaje koji su postali svakodnevica. A onda kada se desi nesto lose ili kada budu licno pogodjeni nekim takvim bezobrazlukom i bezobzirnim postupkom, onda se cude, krste, snebivaju i kunu drustvo i drzavu....

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
  • 2

#19 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 April 2017 - 05:33 PM

Јесте и то све тачно, а разлог су америчко законодавство и судство (односно, америчка демократија) који потенцирају силеџије. Када сам ја био клинац, осамдесетих, кад год направиш нешто налик на лоше, неко старији у пролазу би ти одржао лекцију, можда и уши ишчупао и водио код родитеља, а ти би само гледао у под и ћутао или се извињавао (схватао или не). Данас ако пробаш тако нешто, клинци ће прво да те вређају и псују, а можда и пребију. Или, ако не могу, да те гађају нечим. Онда позовеш полицију, а они те питају "јесу ли они још тамо?" и наравно да се никада неће појавити. А кад би се и појавили, ником ништа. И боље да ти не падне на памет да водиш неко дете за уво код родитеља, можда ни живу главу не би извукао. И онда наравно да сви ћуте и само гледају своја посла. Тачније, само гледају како да побегну из Србије. :( Наравно, донекле разумем и родитеље. Закон о раду је све овде претворио у чисто робље, долазе кући избезумљени, а медији нас стално бомбардују неким страхотама и желе да живимо у потпуном страху од свега. И онда кад видиш да ти неко пипне дете или му било шта каже, одмах се накострешиш. Једноставно, сви смо систематски уништени, друштво какво смо имали пре само 30 година у потпуности се распало. Некад завидим овим млађим који немају појма шта су изгубили, односно шта никада доживети неће.


  • 7

#20 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 13 April 2017 - 06:33 PM

Sve stoji ali mi previse ocekujemo od drustva a drusrvo smo mi, takvi kakvi smo. Induktivnom logikom, sve sto vazi za pojedinca vazi i za celinu, dolazimo do zakljucka da kada bi mi bili pojedinacno drugaciji onda bi i drustvo, zakon...bi bili bolji. Ali ne postoji kriticna masa pojedinaca koji bi pokrenuli tu promeni svesti koja bi onda promenila i drustvo...😕

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika