Jump to content


Fotografije

Ukradeni delovi sa bicikle Trek Zektor B

LOPOVI U BEOGRADU

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
52 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 March 2017 - 05:08 PM

Meni se cini da je kod nas sve veca koncentracija muljatora i prevaranata. Nestrucnih ljudi i fusera. Da se ta neka povrsnost i nemoralnost sve vise probija i postaje norma. 

 

Napolju, pogotovo Nemacka i Svajcarska, imam utisak da nije tako - ima toga, ali nije toliko preovladjujuce i "gajeno" od strane sistema.

Bili su mi svojevremeno neki svajcarski apsolventi neko vreme u gostima. Prvo sam se cudio kako su naivni, a posle sam shvatio da su sretni, jer nisu bili glupi ljudi, sto zive u zemlji gde ne razmisljas da nekog zavrnes i da ce neko tebe da zavrne. Samo jedan primer.

 

Kad god se vratim u zemlju posle duzeg boravka napolju, shvatim koliko smo potonuli. Nema veze sa tim sto si turista - kad odes u Bosnu, ili Crnu Goru - tu je ista prica kao ovde. Samo truli zapad se osetno razlikuje... :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2017 - 05:49 PM

Po zakonu ih ne sme spreciti da odu, niti im uzeti pare ako ih ne daju (pretpostavljam da ih nisu ni imali).

Probna voznja uz depozit u iznosu trazene cene.

Da li misliš da bi pozvali policiju da je pokušao da ih spreči da odu? Mislim da im to nije bilo u interesu.


  • 0

#23 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 March 2017 - 05:52 PM

Da li misliš da bi pozvali policiju da je pokušao da ih spreči da odu? Mislim da im to nije bilo u interesu.


Da li bi ti rizikovao robiju i privatnu novcanu tuzbu za "pretrpljeni strah" da to saznas?
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#24 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2017 - 06:09 PM

Da li bi ti rizikovao robiju i privatnu novcanu tuzbu za "pretrpljeni strah" da to saznas?

Ti sada ode u teška krivična dela. Ovo što si ti pomenuo važi u slučaju da nekoga staviš u 4 zida i zaključaš. Ovo nema nikakve veze sa tim da kažeš nekome da sačeka 5 minuta u kafiću dok ne dođe policija.

 

Završavam diskusiju jer smo se udaljili od teme.


  • 1

#25 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 06:23 PM

I ja se izvinjavam sto sam pomogao da se razvije diskusija izvan teme ☺

Sent from my Samsung
  • 0

#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 March 2017 - 06:28 PM

Ti sada ode u teška krivična dela. Ovo što si ti pomenuo važi u slučaju da nekoga staviš u 4 zida i zaključaš. Ovo nema nikakve veze sa tim da kažeš nekome da sačeka 5 minuta u kafiću dok ne dođe policija.
 
Završavam diskusiju jer smo se udaljili od teme.


A, ti si pod onim "sto si ih pustio da odu" mislio na to da ih zapricava i krisom pozove policiju? To moze.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2017 - 06:57 PM

Kolega Chamade, ne bih da tema ode u off ali ovaj komentar oko divljaka i zap.Evrope po meni nije bas na mestu. Lopova i prevaranata ima svuda. A generalizovanje je svojstveno neupucenim, nepismenim i tendencioznim ljudima na svim meridijanima, pa i iz zap.Evrope. Ima delova velikih gradova po Evropi a tek u USA u kojima se izgubi glava ako odes, a ne sticna i sediste....pa niko te zemlje i narod ne smatra divljima....

Sent from my Samsung

Ima svuda prevaranata ali u ovolikom broju bogami nigde u Evropi nema kao na Balkanu. Pogledaj samo na ovom forumu koliko ima negativnih komentara za neke od prodavaca na 2bike.. da ne pominjem ostale sfere. 


  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#28 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2017 - 07:06 PM

Meni se cini da je kod nas sve veca koncentracija muljatora i prevaranata. Nestrucnih ljudi i fusera. Da se ta neka povrsnost i nemoralnost sve vise probija i postaje norma. 

 

Napolju, pogotovo Nemacka i Svajcarska, imam utisak da nije tako - ima toga, ali nije toliko preovladjujuce i "gajeno" od strane sistema.

Bili su mi svojevremeno neki svajcarski apsolventi neko vreme u gostima. Prvo sam se cudio kako su naivni, a posle sam shvatio da su sretni, jer nisu bili glupi ljudi, sto zive u zemlji gde ne razmisljas da nekog zavrnes i da ce neko tebe da zavrne. Samo jedan primer.

 

Kad god se vratim u zemlju posle duzeg boravka napolju, shvatim koliko smo potonuli. Nema veze sa tim sto si turista - kad odes u Bosnu, ili Crnu Goru - tu je ista prica kao ovde. Samo truli zapad se osetno razlikuje... :)

Falout objasnio 

 

Kao društvo tonemo sve dublje.. najžalosnije je što to pravni sistem (ako se može tako uopšte i nazvati) dozvoljava. Neko ti 'ladno  zameni deo na bajsu i ti mu ne možeš ništa.. ni da mu uzmeš pare, niti da ga zadržiš. Što bi rekli "pojeo vuk magarca".. čovek ostade bez delova a i ako ga uhvate moraće privatno da ga tuži i to će ga koštati debelih živaca pa će od toga i odustati.

 

Upravo zbog takvih slučajeva naši sugradjani su retko gde dobrodošli.. svuda nas gledaju ispod oka jer znaju kakvi smo.. bahati, razuzdani i spremni na sve kad je u pitanju novac. 


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#29 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 07:13 PM

Ja u mom okruzenju ( kolege, rodbina, komsije...) imam ljude ni bolje ni gore od onih koje sam sretao i sa kojima sam radio u Evropi i u Americi...Zato ne dam za pravo ako se podrzava ili opravdava los odnos i misljenje prema nama kao narodu. Pretpostavljam da bi, kada bi na zapadu kontaktirao sa preprodavcima bicikala, kola i slicno, imao prilike da upoznam vise "Trottera" nego ovde za 3 zivota...Stoji da je mnogo lakse u uredjenim drustvima i ekonomijama ali to nema veze sa mentalitetom vec trzistem koje uredi i odvoji zito od kukolja.....

Sent from my Samsung
  • 1

#30 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 March 2017 - 07:32 PM

Ja u mom okruzenju ( kolege, rodbina, komsije...) imam ljude ni bolje ni gore od onih koje sam sretao i sa kojima sam radio u Evropi i u Americi...Zato ne dam za pravo ako se podrzava ili opravdava los odnos i misljenje prema nama kao narodu. Pretpostavljam da bi, kada bi na zapadu kontaktirao sa preprodavcima bicikala, kola i slicno, imao prilike da upoznam vise "Trottera" nego ovde za 3 zivota...Stoji da je mnogo lakse u uredjenim drustvima i ekonomijama ali to nema veze sa mentalitetom vec trzistem koje uredi i odvoji zito od kukolja.....

Sent from my Samsung

 

Ima dobra i poučna knjiga, davno napisana, od strane pametnog i dobronamernog stranca:

http://www.upps.rs/w.../Cujte-Srbi.pdf

 

Meni deluje da smo sve ono loše, što je čovek već tada video i napisao da ne treba nastaviti i da treba promeniti - mi nastavili i pojačali.

 

Da ne tupim dalje, i ovako smo off topic.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#31 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2017 - 08:20 PM

 Pretpostavljam da bi, kada bi na zapadu kontaktirao sa preprodavcima bicikala, kola i slicno, imao prilike da upoznam vise "Trottera" nego ovde za 3 zivota...

Sent from my Samsung

Nema toga tamo brale.. oni su za nas male bebe.

 

 

 

Meni deluje da smo sve ono loše, što je čovek već tada video i napisao da ne treba nastaviti i da treba promeniti - mi nastavili i pojačali.

 

Kao što sam i napisao.. Falout objasnio. 

 

Naš narod k'o narod.. nije loš ali, sve je više šljama oko nas pa i ti koji su ok nestanu u masi ovih drugih. 

 

Odosmo u off   n2:1012[1] mada, nije prvi put


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#32 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 30 March 2017 - 05:47 AM

Postujem Vas stav i pozdravljam Vas....upropastismo coveku temu😮😳

Sent from my Samsung
  • 0

#33 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 30 March 2017 - 08:38 AM

Nudili su novac , medjutim ja u tom trenutku nisam znao da li još nešto nedostaje na bicikli a posle se ispostavilo da nedostaje.Napominjem da su u pitanju dve identicne bicikle jedna nova jedna polovna.Prepakovali su mi svoje polovne delove što se moglo sa sigurnošću utvrditi kada sam detaljno pregledao slike svog bicikla iz prethodnog perioda.Trenutak kada se to desilo je 19h ( mrak ).Razlog zabog kojeg nisam uzeo novac je sto za iznos koji bi mi eventualno ponudili 20-30e , ja ne mogu da kupim original novo sediste , šticnu , lulu , pogon i deo menjača.Da te delove kupim na sajtu kostali bi me oko 350e , a trzisna vrednost te nove bicikle je upravo toliko.Da stavim bilo koje druge delove onda to nije bicikla u original izdanju kao na zvanicnoj stranici.Uostalom ne zelim prinudno da prodajem delove sa svoje bicikle.Zamisli da ja udjem u nečiji stan na Kosančićevom vencu od 100m2 i kazem mu : seli se , evo ti 35.000 e , a šta ces ti - ne zanima me
  • 0

#34 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 30 March 2017 - 10:27 AM

Falout objasnio 

 

Kao društvo tonemo sve dublje.. najžalosnije je što to pravni sistem (ako se može tako uopšte i nazvati) dozvoljava. 

 

 

Čuj dozvoljava, čuj sistem... 

Ne možeš imati u isto vreme uređeno društvo sa jedne strane samo na papiru a u praksi nepisane zakone topuza i koverti. Upravo takav što kažeš "ako se može tako uopšte i nazvati" pravni sistem, podstiče na kriminal. Promoviše siledžije i mutne snalažljivce. Ovo dvoje su očigledno i iskusni i u zaletu. A takvih je gomila u svim sferama ovde, samo zato što znaju da zakon džungle i nije neki zakon, jer dođe jači i pojede slabijeg. Tako imaš i paradoks demokratije u takvim džunglama, većini ako odgovara princip jačeg jednostavno neće glasati da budu svi jednaki pred sudom i pred pravdom. Većina će da teroriše manjinu samo ako im je to dopušteno. Evo sad će i vikend pokazati većinu i manjinu, sve se nadam da nisam u pravu ali prostom logikom nema tu leka osim ako se nekim čudom ne krene od glave pa naniže. Detaljno i sistematski. 

Sorry za off. 

 

@OP:

Da i pravilo broj jedan, "na poverenje" ne ostavljam bajs ni serviseru van vidokruga ako ga baš lično ne poznajem neko duže vreme a kamoli nekome nepoznatom bez imena i adrese. Žao mi je što si ovako prošao.


  • 0

#35 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 30 March 2017 - 10:36 AM



Evo sad će i vikend pokazati većinu i manjinu, sve se nadam da nisam u pravu ali prostom logikom nema tu leka osim ako se nekim čudom ne krene od glave pa naniže. Detaljno i sistematski
.


Za ovo se slazem u potpunosti.Lepo receno (napisano)

Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 0

#36 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2017 - 04:26 PM

Vidjen danas.. lici na onoga sa slike. Vozi sivog Treka
IMG_20170330_153737.jpg
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#37 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 30 March 2017 - 06:32 PM

Vidjen danas.. lici na onoga sa slike. Vozi sivog Treka
attachicon.gifIMG_20170330_153737.jpg

To je taj Jovica Krejovic ( sada se zove Martin a preziva Luka ).Neverovatna moc zapazanja :) , adresa na kojoj je prijavljen Brace Jugovica br 6 , vidim da si slikao na uglu Zmaj Jovine ili bar jako blizu...To ti pricam , rade sta hoce , policija NULA , i zivis i zdravo


  • 0

#38 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 30 March 2017 - 06:44 PM

Njihov bicikl na Adi ( polovan ) , moj kod kuce nov ( bio )

Attached Thumbnails

  • IMG_1320.JPG
  • 1.jpg

  • 0

#39 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 14 May 2017 - 12:05 PM

http://www.novosti.r...nuk-je-pljackao
  • 0

#40 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 14 May 2017 - 12:11 PM

http://www.pressonli...ackao-babu.html
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika