Jump to content


Fotografije
- - - - -

potrebno ako moze


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 15 September 2008 - 05:30 PM

Da li postoji negde da se uzme buzir u boji, kao npr CRVENI, BELI, ... Vidjao sam na nekim sajtevima ali ne prodaju na metar. :x Isto me interesuje stitnik od lanca za zadnju vilu ( nemislim na zub nego na one trake )? Ako neko zna i moze da mi nadje, pa da mi posle posalje posto sam ja iz "provincije" :shock: !
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 September 2008 - 06:29 PM

Štitnik od lanca može sasvim solidno da se improvizuje - obična ili pletena izolirka, selotejp (ako već ugađaš boju, sudeći po bužirima, bezbojna selotejp traka u 2-3 sloja je idealna) , traka za volan (u raznim bojama)... jedino što ta zaštita na sebi nema logo neke fensi kompanije koja proizvodi opremu za bicikle.
  • 0

#3 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2008 - 06:45 PM

Pogledaj ovde...

viewtopic.php?f=14&t=1003

Ako ti se svidi nešto iscimaj me na PP ja ću da ti kupim i pošaljem. Samo mislim da ćeš to za bužire da izvineš....nema toga kod nas.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#4 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 15 September 2008 - 07:00 PM

moze dva ili jedan od njih zavisi koliko kostaju:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Buzire postoje kod nas i to u boji CRVENOJ, PLAVOJ i ZUTOJ samo nemogu nigde da nadjem na metar, nasao sam ceo kotur koji kosta mnogo.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2008 - 09:04 PM

Prijateljski savet odustani od buzira u boji. Na nasem trzistu ima da se kupi ali kvalitet je veoma los i 99% naleteces na takav.
  • 0

#6 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 15 September 2008 - 09:56 PM

@Hari: znači dao si mi neki škart :lol:
  • 0

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 15 September 2008 - 10:03 PM

Ako hocete kvalitet pogledajte sledece komplete sajle + buzire + kapice za buzire od Jagwire.

p.s BTW jedan set kosta oko 30-40 eura u zavisnosti od boje ali kvalitet je izuzetan

Attached Thumbnails

  • pink.jpg
  • Maxxis orange.jpg
  • merida zelena.jpg

  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 15 September 2008 - 10:06 PM

Buzire postoje kod nas i to u boji CRVENOJ, PLAVOJ i ZUTOJ samo nemogu nigde da nadjem na metar, nasao sam ceo kotur koji kosta mnogo.


Sta mislis kome oni mogu da prodaju 25 ili 50m buzira u komadu? Podijeli cifru za kotur sa duzinom buzira na koturu i dobices koliko kosta metar. Onda otidji tamo i trazi 3m u zeljenoj boji, bez problema ce da odsjeku.

Pozdrav
  • 0

#9 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2008 - 10:20 PM

@Hari: znači dao si mi neki škart :lol:


Tvoj je fabricki (Shimanov) buzir, a ovde je rec o "crevima" na metar :D
  • 0

#10 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 September 2008 - 11:43 PM

Ja sam na svoje buzire zalepio izolir traku (crvenu) i dosta dobro izgleda a i postojano je.
Sto se tice zastite rama tu sam isto zalepio izolir traku, a ispod nje je malo neke stare majice cisto da bude mekse da se manje cuje kada udari. =D>
http://www.cikloberz...d=756&mode=view

poz
  • 0

#11 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 16 September 2008 - 06:11 AM

@arioth


Lepe su one kao i cena. Koliko para toliko i muzike.


@Nickname


Na metar sam nasao samo u Capriolo plavu za 800 din, a sto se tice crvene nisam jer sam video na Venerabike sajt-u kao i zutu.

@BojanNS


Nice si uradio sa izolir i buzir ali si na ramu malo nabudzijo selotep. =P~


Nego de je Biodiesel, sa odgovorom. Interesuje me ako on moze da nadje one stitnike.

Nasao sam ovo na sajtu venera bike za stitnike od lanca, sajle i td... I kosta 500 din

Postavljena slika
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#12 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 September 2008 - 07:11 AM

Evo me sa odgovorom... Danas ću da navratim do Planeta pa ću da vidim neki na čičak. To su ova tri gore koja si naveo. Ovo poslednje što ima u Veneri možeš i sam da naručiš ali imaj na umu da se to lepi na ram. Pa kad otpadne (a otpašće) ostane ona flekača na ramu. Sad ako voziš MTB možda ti to nije bitno ali ako voziš drum (a koliko sam čitao voziš MTB po drumu :) ) onda alkohol u ruke i krpicu pa ribaj jer razređivač ne dolazi u obzir... :mrgreen: Itd. itd... Javljam se danas.

Nego jesi li ti bacio negde sliku bajsa da znam koju boju da uzmem kako bi to ličilo na nešto ? Zašto da uzimam crni ako imaju plavi, a i tvoj ram je plav...primera radi.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#13 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 16 September 2008 - 07:19 AM

Ne ovaj na lepljenje iz Venera bike, nikako. Samo sam napomenuo. E imam sliku u jednom topiku, a ram mi je CRVEN 8) . Ok nije problem vidi tamo ako ima, mada nije problem ni crna jer imam neke delove vec crne, ali ok. Mislim da je u temi AMORT, slika.


I jos nesto da li neko zna da li ima da se kupi kod nas oni poklopci za v-break na amort i zadnju vilu ako imas montiran disk. Oni bas izgledaju ovako default ruzno.

evo slike dodao sam je!

Postavljena slika
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#14 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 September 2008 - 10:44 AM

Mozes uvek izvrnuti pinove za V-brake, ne trebaju ti onda nikakvi cepici za isti...
a ako ti budu smetale onda te rupe mozes u Wurth-u (ili slicnoj radnji) da kupis imbus srafice koji ce to izravnati... ja sam na mojoj staroj vili imao aluminijumske srafcice, ali sam to dao sa ramom...
  • 0

#15 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 17 September 2008 - 10:59 AM

kako izvrnuti pinove ne razumem? Ova varjanta mi se svidja sa sraficima :roll:
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#16 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2008 - 11:17 AM

Kad smo već kod toga... Bio juče u kapriolu i pitam Tomu za te čepove. Kaže on da ima u šrafovskim radnjama i radnjama gde se prodaju cevi čepovi za cevi. To staviš u rupu i gotovo. Pokaže mi fabričke koji se dobijaju uz ram kad ono stvarno ista stvar...
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 September 2008 - 11:45 AM

Pa ono na šta se natiču klješta kočnice je zašrafljeno u telo amorta; vidi koliki je prečnik onog pljosnatog dela na pinovima, uzmi odgovarajući ključ, i odšrafi ih :) Može i sa klještima ako si siguran da ti više neće trebati. :D

Kad se odšrafe pinovi, uzme se malo trake za volan (sunđera, podloške za miša, komad plute...) urola na odgovarajući prečnik i nabije unutra tako da može i da se izvadi (ne preduboko i ne pretvrdo).
Štrčeći višak se otfikari skalpelom.
Srećno fercera na mom Axelu skoro godinu dana.
  • 0

#18 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 17 September 2008 - 11:51 AM

cuo si coveka, pravac u prodavnici vodovodne instalacije ili za olustere, pa trazi cepove tankih cevi.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 September 2008 - 04:17 PM

Stitnik za lanac imas u Capriolu, sa istim nazivom na njemu, oko 180 dindzi. Ima cicak traku i fino ga oblepis oko viljuske na ramu. A imas i u Planet bajku, Scott i Cannondale, oko 760 din. Mozda ne opravdavaju bas toliku razliku u cenu, a da su kvalitetniji, jesu.
  • 0

#20 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2008 - 04:20 PM

Taj Capriolo košta 160 dinara i dobiju se dva štitnika u kompletu. Uzeo sam mu već i poslao.... :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika