Jump to content


Fotografije

Кањон реке Ђетиње


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
83 odgovora na ovu temu

#41 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 28 May 2017 - 10:26 AM

Pa nije sebično zabraniti motornim vozilima ako je procenjeno da je to adekvatno.

Ovo je za pešake, i za sve na točkovima na sopstveni pogon (sem elekričnih kolica za invalide), staza je dovoljno široka za sve.

 

Ovo sa nekim diskrenim "preprekama" što je Cane predložio mi se sviđa, samo da se lepo prilagodi svima koji bi se tuda kretali (ne mogu rupe i uski mostići zbog kolica).


  • 0

#42 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2017 - 11:04 AM

Da to nije malo sebicno.Samo biciklisti?A sto mi biciklisti ne bi prilagodili svoju voznju drugima?Ovo nije biciklisticka staza,vec i setaliste.

 

Нисам мислио на овај конкретан случај, него као генерални принцип, надовезујући се само на претходни коментар о томе како спречити бахатост и криминал. Написао сам "Па да елиминишемо и оне са дечјим колицима (бар на бициклистичким стазама)" и подразумевао да се напомена у загради односи на цео мој коментар, али схватам да можда није било очигледно. Извињавам се. Свакако ми није била жеља да имплицирам да свака стаза треба да буде само за бициклисте, далеко од тога. Мада, кад видим ове уске стазе које треба да буду за све мука ме ухвати. А знајући да ни када бих сада овде смислио савршени систем за спречавање бахатости и криминала, који не би коштао ништа и могао би да се уведе за 1 минут не би довео ни до покушаја примене, немам ни мотив да трошим време на смишљање. То вероватно јесте себично, али једноставно ме године стижу и борба са ветрењачама ми све теже пада. :(


  • 0

#43 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 28 May 2017 - 11:08 AM

Kakve prepreke, kakvi zidovi, pa kako sutra ne daj Bože da treba da prođe auto hitne ili vatrogasci. Staviti znak, ima danas i kamera koje nisu skupe, snimaj i šalji kazne. Sa jednom kamerom se sve reši.

Vozio sam se neki dan, a prošle godine više puta i mogu reći da sam zadovoljan sa urađenim, to što kod mnogih nema kulture i svesti, e jbg, gde može po džepu, udri. Nekoliko puta sam sa mojim Profom čistio partizansku česmu ispod Kadinjače prema B. bašti i džaba. Uvek kad naiđem, brdo smeća. Kakav li je to mentalni sklop tih ljudi, koji svrate na česmu da se osveže i bace đubre. Pa hoćeš li opet naići tu?

Moje mišljenje za ovu stazu prema Staparskoj banji je da je dobro urađena, ali ima tu problema i biciklom proći. Pešaci idu sredinom, nekoliko puta ja moram da stanem da bi oni prošli. Ako ih je više idu frontalno, ma ne beju nikoga. Isto ima i mnogo vlasnika pasa, koji svoje ljubimce ne drže na povocu, već su pušteni da se  slobodno kreću. I sve neće oni, mirni su, slobodno prođi. A šta ćemo što ima osoba koje se plaše pasa.

Sve u svemu, staza je vrh, samo malo kulture i to je to.


  • 1

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#44 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2017 - 11:22 AM

Kakve prepreke, kakvi zidovi, pa kako sutra ne daj Bože da treba da prođe auto hitne ili vatrogasci. Staviti znak, ima danas i kamera koje nisu skupe, snimaj i šalji kazne. Sa jednom kamerom se sve reši.

 

Проблем је прво што живиш у заблуди, бар по стандардима за Београд. Сликао сам и снимао, постављао на нет и писао чувеној Дирекцији/Секретаријату за саобраћај. Нема никаквог ефекта, јер су они у служби заштите ненормалних од нормалних (као и полиција). Њима знакови управо и служе за прање руку и пребацивање одговорности. Мени су и директно рекли да нема потребе постављати стубиће, него то саобраћајна полиција треба да реши. Притом, они сами нису послали полицију да то заиста и реши, на моје поруке полиција није ни трепнула и увек има оправдање да нема довољно људи или тако нешто блесаво, а и сама полиција паркира по тротоарима. Истовремено, о нашем трошку је град постављао заштитне стубиће око тротоара у чијој близини су приватне банке, што значи да ми плаћамо заштиту приватника, уместо да му кажемо "ако те опљачкају зоби полицију или уложи паре у сигурносни систем".

 

А можеш да погледаш и моје филмове са Видиковца или Церака (београдска насеља) на којима се јасно види да управо од стоке не могу да прођу ни Хитна ни ватрогасци. И није у питању неколико лудака, него је бахатост систематски присутна код већине, а онда је прича са знаковима које сви могу да игноришу, а због тога нико да не реагује, потпуно беспредметна.

 

Но, некако одвлачимо од теме. Не желим (овде) расправу, али сам хтео да скренем пажњу да то јесте огроман проблем и да они који се слажу са цитираним делом, по мом мишљењу, нису никада покушали да зауставе силеџијство "званичним средствима"..


  • 0

#45 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 28 May 2017 - 12:38 PM

Caneee bas vodis borbu protiv vjetrenjaca.Vecina je bahata ili bi bila da ima bar zrno moci.Ja sam davno digao ruke od toga da ce biti bolje.Prije 10-ak godina sam sa Jegricke odnio bar punu traktorsku prikolicu smeca.Mislim kada dodje na cisto da peca ili rostilja nece ostaviti smece.Ono jos gore.Poslije sam cistio samo par svojih mjesta.Sada malo ljudi dolazi na izlet i na pecanje u Sirig i situacija na Jegrickoj je odlicna.A bahate treba ostaviti jos bahatijima da ih prevaspitaju,jer njih normalan covjek ne moze prevaspitati.
  • 0

#46 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 28 May 2017 - 01:34 PM

Kakve prepreke i kamere, treba narod da shvati da svoja prava moze da zahteva i da ne moze niko da mu ih uskrati. Onog dana kad stave znak za zabranjen prolazak motornih vozila svako ce imati pravo da stoji na sred puta i da mu niko ne moze reci nista. Pogledajte malo sta su u Rusiji napravili sa StopHam. Znam da mene nece niko ziv skloniti sa puta kad budu zabranili prolaz automobilima makar morao da se posibam sa nekim. Dobro kaze Zoki, mora da ostane prolaz za hitne slucajeve, a zidic neka budu ljudi koji ce shvatiti da ih niko odatle ne moze sklanjati.
  • 1

#47 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 May 2017 - 01:48 PM

Kakve prepreke i kamere, treba narod da shvati da svoja prava moze da zahteva i da ne moze niko da mu ih uskrati. Onog dana kad stave znak za zabranjen prolazak motornih vozila svako ce imati pravo da stoji na sred puta i da mu niko ne moze reci nista. Pogledajte malo sta su u Rusiji napravili sa StopHam. Znam da mene nece niko ziv skloniti sa puta kad budu zabranili prolaz automobilima makar morao da se posibam sa nekim. Dobro kaze Zoki, mora da ostane prolaz za hitne slucajeve, a zidic neka budu ljudi koji ce shvatiti da ih niko odatle ne moze sklanjati.

 

Lično sam doživeo da čovek izađe iz kola da se šiba u sličnoj situaciji. Još sam se pomerio najviše u desno koliko je moglo - pored asfalta je bilo blato.

 

U normalnoj zemlji, zidić ne bi bio potreban. Samo znak zabrane, pa da moliš ljude da krenu tuda kolima i da puniš kasu kaznama.

Na nasipu između NS i Futoga, dok nisu postavili rampu, stoka je skidala znake, pa policija nije imala na osnovu čega da piše kazne - stvarno nije bilo znaka zabrane.

Kad je rampa postavljena, i to stoka polomi/skine. Kasnije su stavili čuvare danju-noću, koji su pazili na rampu!


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#48 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 28 May 2017 - 02:04 PM

Znam za takve situacije, medjutim pred kamerom i pred grupom malo smanje dozivljaj u vecini slucajeva. Sve stoji za normalnu drzavu, ali kod nas nit je normalna drzava nit ljudi u njoj, sto ovi koji krse, sto ovi koji im se sklanjaju u svakoj situaciji. Ubedjen sam da ne bi bilo toliko krsenja nekih propisa kad bi se ljudi pobunili na licu mesta i ne dopustali da ih neko maltretira.
  • 0

#49 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 May 2017 - 02:20 PM

Znam za takve situacije, medjutim pred kamerom i pred grupom malo smanje dozivljaj u vecini slucajeva. Sve stoji za normalnu drzavu, ali kod nas nit je normalna drzava nit ljudi u njoj, sto ovi koji krse, sto ovi koji im se sklanjaju u svakoj situaciji. Ubedjen sam da ne bi bilo toliko krsenja nekih propisa kad bi se ljudi pobunili na licu mesta i ne dopustali da ih neko maltretira.

 

U najvećoj meri se slažem i mislim veoma slično, da me ne shvatiš pogrešno.

 

Velika je koncentracija bahatih kod nas. Uz činjenicu da te sud posle ne štiti, kada sa istima imaš problem, već često bude obrnuto - ispada da se ne isplati "stajati im na crtu". Čekaju te bolnica, grob, ili zatvor - a budala je toliko da ih ne možeš sve prevaspitati. Što sam stariji, sve ređe reagujem, ako niko nije fizički direktno ugrožen.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#50 djuroslav

djuroslav
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts
  • LocationУжице

Postavljeno 14 June 2017 - 07:07 AM

n2:redbull

 

http://www.uziceogla...som-stare-pruge

 

 

Od četvrtka, 15.juna 2017.godine, trajno će biti zabranjen saobraćaj motornim vozilima trasom stare pruge sve do Staparske banje. Time će se obezbediti bezbedno kretanje pešaka i biciklista ovom trasom. Alternativni putni pravac za motorna vozila je obezbeđen zaobilaznim putem kroz Stapare.

 


  • 0

#51 milosbp

milosbp
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 12:14 PM

Samo novcana kazna, ali ona koja ce se sprovoditi.

To je jace od svih rampi, zidica, prepreka i svega.

 

 

Koliko je zahtevna staza? Da li moze dete od 10ak godina da je provoza?

Ne mogu sa slika i snimaka da procenim uspone, ali ne vidim da ih nesto ima.

 

Da li postoji neka verna mapa te staze (da je obelezeno bas sta je bici staza)?


  • 0

#52 Uzicanin_94

Uzicanin_94
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 14 June 2017 - 05:27 PM

Staza je apsolutno svima primerena pa i dete od 10godina ce sigurno da uziva

Od plaze ka banji je konstantan uspon, jako mali procenat golim okom i neprimetno dok je povratak spust i prakticno bicikl moze da se kotrlja bez da se okrecu pedale

Ne postoji ni jedan nazovi uspon da bi mogao da kazes uh evo ovde se penje, sve je relativno ravno

 

 

sto se drugog dela tice, kada se sa plaze popenje uz stepenice ili se izadje liftom pa predje most sa desne strane stoji tabla, na kojoj ima "mapa" staze i kratak opis pa koga zanima tu se moze kol'ko toliko informisati

 

Kao sto je vec i djuroslav izbacio od 15. juna je potpuna zabrana saobracaja za motorna vozila tako da bi staza trebala biti i daleko bezbednija :)


  • 1

#53 Uzicanin_94

Uzicanin_94
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 14 June 2017 - 08:25 PM

hmm iz nekog razloga sliku postavlja naopako :/

pa valjda ces uspeti da vidis nesto 

 

 

DSC_0259.JPG


  • 0

#54 milosbp

milosbp
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 08:27 PM

Zahvaljujem za informacije.


  • 0

#55 marko_uzice

marko_uzice
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 17 June 2017 - 12:35 PM

Koliko videh juce kod ukljucenja na trasu pruge u Turici se susi beton za stubice ili rampu... Izgleda da cemo ovaj put dobiti biciklisticku i stazu i setaliste...


  • 0

giphy.gif


#56 marko_uzice

marko_uzice
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 17 June 2017 - 12:40 PM

Kad sam vec ovde, mogao sam pustiti fotku iz klisure...

 

PaNSTj9.jpg


  • 2

giphy.gif


#57 Uzicanin_94

Uzicanin_94
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 17 June 2017 - 05:45 PM

Danas sam opet prosao stazom i ako je 15og zabranjen saobracaj za motorna vozila mimoisao sam se sa dva auta i sreo jednog parkiranog usput....dva beogradjanina i jedan gospodin iz uzica....njima treba tenk na stazu staviti i da ih gazi redom kad naidju

rampi jos nema, al valjda ce ih uskoro postaviti


DSC_0016.JPG

DSC_0008.JPG

DSC_0012.JPG
  • 0

#58 marko_uzice

marko_uzice
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 17 June 2017 - 05:50 PM

Citah iznad da ste pricali o putu starom trasom kroz tunele... Evo upravo se vratih i voznje od 37,04km... Evo nekoliko fotografija posle pomenutog asfalta i Staparske banje... Nisam hteo da slikam do banje, ima tih slika dosta...

fGRzlw9.jpg

decqxiC.jpg

Aex9yqM.jpg

FPtttRu.jpg

2I7wEAq.jpg

uCFdZZ7.png

Moram da napomenem da se u voznju ne krece bez prednjeg svetla jer imaju dva duza neosvetljena tunela, jedan pre i jedan posle Staparske banje.


  • 2

giphy.gif


#59 marko_uzice

marko_uzice
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 17 June 2017 - 05:52 PM

Danas sam opet prosao stazom i ako je 15og zabranjen saobracaj za motorna vozila mimoisao sam se sa dva auta i sreo jednog parkiranog usput....dva beogradjanina i jedan gospodin iz uzica....njima treba tenk na stazu staviti i da ih gazi redom kad naidju

rampi jos nema, al valjda ce ih uskoro postaviti


DSC_0016.JPG

DSC_0008.JPG

DSC_0012.JPG

Za malo smo se mimioisli... mogli smo zajedno :D iste te sam ja prosao... a radove sto si video, pitao sam... Postavljaju se stubici i treba pocetkom sedmice i adekvatan znak da se postavi. E tada ce i policija imati na osnovu cega da kazni onoga koga zatekne u klisuri.


  • 0

giphy.gif


#60 marko_uzice

marko_uzice
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 20 June 2017 - 09:53 AM

Posto sam zaposleni u JP Uzice razvoj ex Direkcija za izgradnju, izvrsni direktor za upravljanje putevima i razvoj kaze da se rampe spremaju ali da ce znakove staviti i rampu zatvoriti kada se zavrsi asfalt na obilaznici kako bi imali kuda da idu mestani.


  • 0

giphy.gif





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika