Jump to content


Fotografije

zadnji amortizer


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 slatky

slatky
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 14 September 2008 - 04:38 PM

kupio bih polovni zadnji amortizer shock x-fusion pa me zanima kako proverit dali je ispravan
  • 0

#2 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 15 September 2008 - 08:47 AM

Prvo: Ja ne bih kupio polovan shock x-fusion u bilo kakvom stanju a kamoli polovan.
Naravno ukoliko ne mozes da priustis sebi bolji onda moras lepo testirati taj. Probaj ga zasrafiti na ram ili ako je vec na nekom ramu ustedeces vreme. Prvo stavi regulator rebounda u "-" i pritisni bajk. Ako ostane u mrtvom polozaju i pooolllaaaaaakooooo se ispravlja onda je sve ok, ako se kao pracka ispali nazad to znaci da je mrtav amortizer tj nema ulja u njemu (iscurelo).U tom slucaju da ti covek da za 10e ja ga ne bi uzeo.
Onda probaj rebound da stavis u "+" i gledaj koliko brzo te opet ispaljuje. Tad bas treba kao pracka da se ponasa.
I naravno da bi optimalno radio, obicno od skroz minusa treba da se okrene izmedju 3 i 5 klika. Tad rebound nije toliko brz a opet stize da upija sve rupe.

Ukoliko ne mozes da testiras ovaj amort na ovaj nacin svaka kupovina zadnjeg amortizera je macka u dzaku.Cak mogu reci da je isto i nov kad kupijes.
Moras da potrefis koja ti opruga treba, koje podesavanje, trci kod strugara da uradi distancere, srafove bla,bla,bla, i na kraju opet ne znas kako ce sve to raditi na tvom bajku kad sastavis.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 15 September 2008 - 08:57 AM

I moras da vidis ako je amortizer vazdusni dali ispusta vazduh. Za to da utvrdis treba da vozis amortizer bar 2-3 dana.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#4 slatky

slatky
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 15 September 2008 - 08:02 PM

a koliki pritisak treba bit vazduha koliko sam ja pronašao preko 10 bara tj od 100psi do 250 psi. ćini mi se puno
  • 0

#5 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 15 September 2008 - 08:17 PM

Zadnji amortizeri se pumpaju na velikim pristiscima zbog male komore koje poseduju. Ali oni nemaju tabelu kao prednji amortizeri u odnosu tezinu/pritisak jer osim tezine vozaca na rad amortizera utice i sama suspenzija rama. Na primer ako jedan zadnji amortizer je napumpan na 130psi on bi se razlicito ponasao na dva razlicita full suspension rama a sa istim vozacem. Znaci nema pravila. Ja moj Rock Shox MC 3.1 vozim napumpan od 120-140psi zavisi od terena.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#6 ivant

ivant
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 15 September 2008 - 10:39 PM

Imas na sajtu X-Fusion-a uputstvo. Ukratko kaze izmedju 100 i 250 psi, ne preko 300.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika