Jump to content


Fotografije

Sr Suntour XCM Problem

MTB

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#1 Hemi

Hemi
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 12:20 PM

Pozdrav drugari,imam jedno pitanje u vezi moje suntour xcm viljuske.Bajs je kupljen prosle godine,vozen veoma blago iskljucivo po drumu,ali primetio sam da kada nisam na bajsu i pritisnem prednju kocnicu,gurnem bajs napred nazad,osetim kretanje u viljusci izmedju stuba i donjeg dela.Citao sam da je to cest problem kod suntour-a,ali opet me uzasno iritira i zanima me da li to moze da se sredi,a ako ne,da li je siguran za voznju,jer planiram da vozim agresivnije ove godine.New-SR-font-b-Suntour-b-font-font-b-XCM-b-font-V3-font-b-100mm.jpg


  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 January 2017 - 12:34 PM

Pozdrav drugari,imam jedno pitanje u vezi moje suntour xcm viljuske.Bajs je kupljen prosle godine,vozen veoma blago iskljucivo po drumu,ali primetio sam da kada nisam na bajsu i pritisnem prednju kocnicu,gurnem bajs napred nazad,osetim kretanje u viljusci izmedju stuba i donjeg dela.Citao sam da je to cest problem kod suntour-a,ali opet me uzasno iritira i zanima me da li to moze da se sredi,a ako ne,da li je siguran za voznju,jer planiram da vozim agresivnije ove godine.attachicon.gifNew-SR-font-b-Suntour-b-font-font-b-XCM-b-font-V3-font-b-100mm.jpg

Ako ces agresivnije da vozis, zaboravi na tu vilu, nabavi neku vazdusnu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#3 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 01:43 PM

Za pocetak prvo probaj da kojim slucajem nisu popustili inbus srafovi sa donje strane-mada sumnjam.

Za to agresivnije onda i poprilicno ozbiljnija viljuska.

Evo i link na koji nacin se menjaju businzi sto je moguci problem kod tebe...

 


  • 0

#4 Hemi

Hemi
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 04:25 PM

Menjacu je svakako,samo ne sada.nisam u mogucnosti,ali za sledec usezonu pada tora sigurno.Ali pitam cisto zbog svoje sigurnosti,da li da je sredjujem,mada sumnjam da se isplati.


  • 0

#5 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 26 January 2017 - 05:54 PM

u 80% slucajeva mozes levi busing (tu plastiku sto se vidi na videu) prebacis iz leve noge u desnu (i obrnuto) ,ako to ne upali i opet imas luft kupiti nove u planet bajku nisu nesto skupe...samo obrati paznju posto su razlicite za 27.5 ,29 i 26...


  • 0

#6 Hemi

Hemi
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 06:34 PM

Hvala tota,to je prvo sto cu probati.


  • 0

#7 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 08:05 PM

Otišli su plastični slideri unutra. Kod mene je isti problem, i ne predstavlja neku veliku opasnost... ali, zbog lufta opruga kači štap iznutra i vremenom sa javlja rđa, koja je više površinska. Te suntour vile XCT, XCM su prilično jednostavne i kao takve ne pružaju visoke performanse, ali kad posmatraš cenu nove vile, kao i delova i jednostavnost održavanja, za pare koje uložiš dobiješ jednostavnu suspenziju koja će te dugo služiti uz minimalno održavanje. Ako već gledaš da za sledeću sezonu kupiš nešto bolje, preskoči toru i gledaj Rebu, daćeš nešto više novca (20-30e), ali ćeš dobiti lakši i bolji amort. Mada je i tora sasvim pristojna suspenzija.


  • 0

#8 Hemi

Hemi
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 08:16 PM

Kapiram ja da je moja viljuska low end,neosporivo,samo me je iznerviralo to sto je to "otislo" a nova je,skoro poptuno nova,sto znaci da fabricki nije valjalo.Time predpostavljam da promena slidera/businga nece napraviti razliku,bar ne trajnije resenje.


  • 0

#9 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 26 January 2017 - 09:00 PM

Dosta puta mi se desilo skoro nov bicikli i ima luft ne znam zasto,i kad obrem levi u desni resi se problem,usput lepo i podmazes sve


  • 0

#10 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 10:09 PM

Ja sam imao sličan problem na mom trekingu da suntour vilom ali se ispostavilo da je uzrok druge prirode. Laik sam pa ne znam sve nazive ali da pokušam: na headsetu su se olabavile dvije matice odnosno na headtubu ispod volana ima plastični prsten koji kad se skine otkriva navoj na kojem su jedna matica, prsten/šajbna i druga matica. Ovo valjda drži vilu da ne spadne. Kad se to priteglo, luft je nestao. Probaj, možda ni tebi nije do vile

Sent from my x600 using Tapatalk
  • 0

#11 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 11:56 PM

Mozes probati da te plasticne slajdere izvadis, preseces na vrhu i dnu onaj mali deo kod proreza koji sprecava da se slider suzi, lepo osmirglas, i sa spoljasnje strane gore i dole kod slidera nalepis jedan sloj selotepa. Sve vratis na mesto i proveris jel ima lufta i dalje. Ako ima probaj sa dva sloja. Sluzi da suzi istrosen slider ne bi li opet tesno nalegao na stapove. To ti je budzer varijanta ako posle planiras da kupis bolju vilu da ne bacas pare na nove. Samo sve lepo podmazi, i radice i ova vila solidno. Ako nadjem okacicu i video u kojem je objasnjeno.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
  • 0

#12 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 27 January 2017 - 12:07 AM

https://youtu.be/xtkmw57stZo

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
  • 0

#13 Hemi

Hemi
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 27 January 2017 - 10:07 AM

Slideri su oko 700 din oba,tako da nema svrhe budziti i zezati se,u glavnom hvala na ideji i odgovoru.


  • 0

#14 Hemi

Hemi
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 27 January 2017 - 10:08 AM

fudimenti,nije headset viljuska je 100%


  • 0

#15 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 27 January 2017 - 11:45 AM

fudimenti,nije headset viljuska je 100%

Jbg, rekoh da budem od pomoći. Ovako, slušaj iskusne pa zamjeni kad bude prilike

Sent from my x600 using Tapatalk
  • 0

#16 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 27 January 2017 - 12:51 PM

Jedan clan mi rece da i prasinari igraju ulogu u stabilizaciji cizama tako da treba i njih onda promeniti. Ja bih probao foru sa selotejpom, lako je i brzo a realno funkcionalno.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
  • 0

#17 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 January 2017 - 01:50 PM

Luft u viljusci je mana svih niskobudzetnih viljuski koji imaju plasticni klizni lezaj (busing, slajder, itd...) Set kliznih lezajeva u PB-u kosta oko 700 kinti, a mana je sto se posle nekog vremena luft ponovo pojavi kao posledica upotrebe, a ponajvise kao posledica sile kocenja. Trik sa nekom prepravkom istih tipa selotejpa ostavlja kao nuspojavu ogrebotine na stapovima koje vremenom (relativno brzo) krenu da rdjaju. Licno sam probao par "trikova" sto na svojim, sto na tudjim vilama, neki su uspeli u smislu da potraju par dana, neki nisu uspeli uopste, naravno igranje dolazi u obzir tek kad imas rezervni set lezajeva. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#18 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 27 January 2017 - 02:35 PM

Zasto bi se pojavile ogrebotine ako stapovi i dalje klize po istoj povrsini? Sem naravno ako ne preteramo sa slojevima selotejpa pa previse stiscu stapove? Ja sam to planirao da uradim ukoliko ne budem ubrzo menjao za neku vazdusnu. Ova mi jednostavno odradjuje posao, nisam zahtevan vozac

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
  • 0

#19 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 January 2017 - 02:49 PM

Sa tim sam se susretao, nijedan od semeringa (prasinara) na niskobudzetnim viljuskama ne radi svoj posao 100% vec propustaju necistoce poput prasine, peska itd... kad stap klizi u busingu unosi i ostavlja tu istu abrazivnu necistocu koja pravi ogrebotine. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#20 Hemi

Hemi
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 27 January 2017 - 04:46 PM

Stvar je prosto u tome sto i zamenom prasinara i slajdera ne dobijam dugotrajno resenje jer je prosto viljuska takva. Promena iste je neminovna, jer nisam tip koji ce da improvizuje. Ja volim kad je sve pod konac, kako sa viljuskom tako i sa ostalim delovima na bajsu. Hvala svima na odgovorima.
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: MTB

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika