Jump to content


Photo

Blatobrani za drumski bicikl


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 30 November 2016 - 08:50 PM

Pozdrav svim kolegama i posebno ljubiteljima drumskih bicikala. 

 

 

 

 

 

Imam za vas jedno konkretno pitanje. Da li vozite vašeg drumaša zimi, ako da da li koristite blatobrane i koje? 

 

Trenutno vozim svakodnevno drumski bcikl (sa ravnim kormanom) ali uglavnom ne iz rekreacije nego kao prevozno sredstvo. Međutim, kada u toku vožnje počne da pada kiša to može da predstavlja problem jer nije baš prijatno pojaviti se tamo kuda idete sa štraftom od blata ili peska preko leđa. Zbog toga sam nedavno uzeo Racer Blade blatobran za drumaše ali sam se razočarao. Prednji blatobran sam uspeo lepo da namestim ali zadnji nikako, jer kada namestim da lepo stoji na vili, već posle nekoliko prelaza preko naravnog terena osa mu se poremeti i počne da češe zadnji točak. Blatobrani nemaju nikakv sistem tipa šrafa ili bilo čega u smislu pravljenja klirensa od točka nego se to radi proizvoljno rukom guranjem ili približvanjam blatobrana ka metalnim nosačima što je jako površno i nesrećno rešenje.

 

Kakve blatobrane vi koristite, koliko ste njima zadovoljni i gde se isti mogu nabaviti? 

 

 

 

Unapred hvala na odgovorima ;) 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 30 November 2016 - 09:12 PM

Ja sam koristio neke stare blatobrane koji su bili dosta efektni. Od novih koji se prave na takav fazon, sa takvim patentom, ima ovih:

 

https://www.bike24.c...age=5;orderby=2

 

S tim što je moj bajs imao gde da se ušrafe - i napred i nazad.

 

Ako nema prihvata za montiranje, onda ovako nešto, baš za drumaše:

 

https://www.bike24.c...age=6;orderby=2

 

 

Bajs bez blatobrana i pak tregera je meni poluupotrebljiv.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 30 November 2016 - 11:07 PM

Jednu sezonu sam koristio Crud Mk2, pokazali su se kao upotrebljivi ako imaš dovoljno mesta ali jako pipavi kada je knap, i previše krhki. Na kraju mi se zadnji polomio jednom kada sam prešao preko grane na putu koja se odbila od točka i u prolazu zakačila blatobran. Nastavio sam sa zadnjim SKS Raceblade i prednjim Crud dok i on nije počeo da puca kod nosača, od vibracija ili čega li. Ne bih ih više koristio.

 

Imao sam mnogo više uspeha sa SKS Raceblade, ali treba im posvetiti malo vremena za prvo podešavanje. Često treba da se malo saviju nosači i da se fiksiraju u odgovarajući položaj na blatobranima, a valja fiksirati i deo koji ide na vilu s malo izolir trake da se ne bi mrdao kada se jednom postavi kako treba. Vozio sam ih tri sezone bez zamerki, počinjem i četvrtu. Evo od prošle godine:

 

31343748205_499f0608d4.jpg


  • 1

#4 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 10 December 2016 - 08:12 AM

Kod SKS racer blade pro problem je svakako resen stavljanjem imbus srafova preko kojih moze da se regulise razmak od blatobrana do gume sto je perfektno resenje. Nazalost ja sam vec uzeo obicne Racerblade (i to bele bljak) jer nije bilo drugih pa je sad savijanje, cini mi se jedino resenje. Probacu da resim nekako pa se javljam. Inace ram ima na zadnjem tocku srafove za prihvat standardnih blatobrana ali kao i na svakom drumskom ramu klirens od tocka je problem....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users