Jump to content


Fotografije

Pomoć !! (: Merida ili Specialized.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
68 odgovora na ovu temu

#41 GuerillaGorilla

GuerillaGorilla
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 03:49 PM

Sedneš malo provozaš, proveriš da li koči i menja brzine kako treba, da li se točkovi okreću bez da kače diskove i da li su iscentrirani (ako guma ide levo desno, verovatno je potrebno centriranje). Proveriš obavezno ram, spojeve i sve ostalo, da nema nekih naprsnuća i tome slično, u šta sumnjam obzirom da čovek ima dosta bajkova na prodaji. Proveriš amortizer, pritisneš korman od gore, i gurneš ga ka zemlji, ako glatko ulazi i vraća se to je ok (osetićeš pod rukama ako nešto zapinje). Ako je to sve ok, prelaziš na ležajeve, prvo proveriš točkove. Uhvatiš jednom rukom ram, a drugom točak pa pa cimaš levo desno, u pravcu upravnom na ram da pokušaš osetiti ima li lufta u osovinama. Isto tako uhvatiš kurblu od pedala pa probaš opet levo desno kao i sa točkom. Ako je sve ovo ok, onda su šanse velike da je bicikli dobro održavan i da je sve manje više ispravno. Ostale stvari kao potrošenost lanca i tome slično nema velike potrebe da zagledaš, to su svakako potrošni delovi i menjaćeš kako god okreneš, pre ili kasnije.  

Ogrebotine na ramu, amortizeru (ako nisu na štapovima, onom delu što se sija) nisu nikakav problem i ako budeš malo ozbiljnije vozio po šumi, biće ih još. Što se tiče Meride, na njoj je jedino ram dobar, ali je za tvoju visinu veliki. Na njoj je oprema svakako dosta lošije klase u odnosu na wheeler.

 

Zaboravih da napišem, ako vila ne radi kako treba, onda bi bilo pametno zaobići bajk, jer servis iste izađe oko 30e zavisi gde ga odradiš. Mada za raidona bi trebalo da ima delova u planetbike, pa ne bi bio veliki problem da se sredi.

Hvala na iscrpnom odgovoru, svaka cast... uzecu sve to u obzir.. 
Sta mislis o ovom bajku.. ? 
http://www.2bike.rs/...td#.V_POp-B96Ul


  • 0

#42 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 04:00 PM

Znam da izgleda zanimljivo, ali veruj mi da ti zadnji amortizer neće trebati na FG, a ako ti bude zatrebao tada ćeš svakako gledati bajkove od oko 1000e koji imaju suspenziju koja radi kako treba. Vila je prilično loša, oprema je prilično stara, ima v-brake, koji nije tako loš ali govori o starosti bajka. Zadnja suspenzija će ti samo dodati na težini, a obzirom da si početnik i ovako će ti usponi na nos izaći, dok se malo ne utreniraš :) Pogledaj na mom profilu šta vozim nekoliko puta nedeljno na FG, na kraju sam osvajao i medalje sa njim. Za te pare koje želiš da potrošiš gledaj nešto poput onog Wheelera: Vazdušna vila, pristojni hidraulični diskovi i ram odgovarajuće veličine. Ostalo nije toliko bitno i za malo para se može zameniti.


  • 1

#43 GuerillaGorilla

GuerillaGorilla
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 04:25 PM

Znam da izgleda zanimljivo, ali veruj mi da ti zadnji amortizer neće trebati na FG, a ako ti bude zatrebao tada ćeš svakako gledati bajkove od oko 1000e koji imaju suspenziju koja radi kako treba. Vila je prilično loša, oprema je prilično stara, ima v-brake, koji nije tako loš ali govori o starosti bajka. Zadnja suspenzija će ti samo dodati na težini, a obzirom da si početnik i ovako će ti usponi na nos izaći, dok se malo ne utreniraš :) Pogledaj na mom profilu šta vozim nekoliko puta nedeljno na FG, na kraju sam osvajao i medalje sa njim. Za te pare koje želiš da potrošiš gledaj nešto poput onog Wheelera: Vazdušna vila, pristojni hidraulični diskovi i ram odgovarajuće veličine. Ostalo nije toliko bitno i za malo para se može zameniti.

Fala, sad si me odlicno uputio u neke stvari... razlika izmedju sminke i prioriteta :) 
ako budes imao vremena, pogledaj mi neke bajseve do 250e (Novi Sad, Pancevo, Zrenjanin) pa mi preporuci, ja nastavljam da trazim (oci me otkidaju od gledajna) :)
 


  • 0

#44 GuerillaGorilla

GuerillaGorilla
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 04:35 PM

ovo je novo sto sam pronasao, malo skuplje.. ali deluje po mojoj laickoj proceni ok.. 


http://www.2bike.rs/...ck#.V_PZT-B96Uk

http://www.2bike.rs/...-4#.V_PZYOB96Uk

http://www.2bike.rs/...am#.V_PZYuB96Uk


  • 0

#45 ceja

ceja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • Locationkosovska mitrovica

Postavljeno 04 October 2016 - 04:49 PM

cube WLS zenski,M ram je mali za tebe.

scott navajo,ram je ok wheeler je bolji.

radon je dobar,ram M velicine mali je za tebe


  • 0

#46 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 October 2016 - 04:50 PM

200-250 € su najgore cifre za kupovinu polovnjaka... Nit si vamo nit si tamo. Dobar bajs se uzima jednom u 10 godina,za neke jednom u zivotu... Te price :" sad cu dam X€ pa ako mi se svidi biciklizam prodam ga za Y€ dodam jos Z€ i kupim bolji" su cisto gubljenje vremena i novca... Kao da se radi o razlici od 1000 evra.. Ako bi polovnjaka,dodaj jos 70-100€ i kupi nesto krsteno za do 350€. Ako ti je to mnogo,lepo u kapriolo,200evra cobricu ili attack,nov,garancija,servisi ,molim lepo.Ali nema hidraulike,vazdusni amort itd. Nije za dzabe ona kol'ko para tol'ko muzike.
  • 3

#47 GuerillaGorilla

GuerillaGorilla
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 05:11 PM

@Allex, @Ceja hvala na odgovorima... Ne znam vise sta da mislim haha, forumi su opasna stvar... :) 

 


  • 0

#48 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 04 October 2016 - 05:49 PM

 

- Hidraulika nije kompatibilna sa rotorima

- RS XC28 podrazava rotor maksimalne velicine 160mm


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#49 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 October 2016 - 06:45 PM

Wheeler nudi najbolje u pogledu cene/dobijena oprema. Imaćeš vilu sa zaključavanjem i reboundom koji je prilično bitan za off road vožnju, osnovnu shimano hidrauliku, koja nije ništa specijalno ali radi posao kako treba, hollowtech pogon, koji u mom iskustvu traje dosta duže i podnosi loše uslove tipa blato i kiša, bolje nego obična četvrtka. Pored toga imaš deore menjače koji su više nego dovoljni za jednog rekreativca. Ne bi bilo loše da ga isprobaš i uveriš se da sve funkcioniše kako treba. Ovo je super bajkić za vozikanje po Fruškoj Gori.

Sve se slažem, osim za Hollowtech. Četvrtka i Octalink su puno dugotrajnije patrone.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#50 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 06:52 PM

Sve se slažem, osim za Hollowtech. Četvrtka i Octalink su puno dugotrajnije patrone.

Zato sam i napiso u mom iskustvu. Trenutno je HT2 deore na 5300km, videćemo koliko će još trajati pre nego dobije luft.


  • 0

#51 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 October 2016 - 06:58 PM

Zato sam i napiso u mom iskustvu. Trenutno je HT2 deore na 5300km, videćemo koliko će još trajati pre nego dobije luft.

 

Nije problem sam luft, koliko iritirajuće krckanje koje se mnogima javi relativno brzo.

Mada je i sam vek patrone pogona, u istim uslovima eksploatacije, duži kod onih koji su zatvoreniji u ramu i time zaštićeniji od vode i prljavštine (kao što su četvrtka i Octalink 2). Hollowtech je poznat po gotovo upola kraćem veku trajanja. Ništa strašno i nerešivo, ali ipak cimanje u odnosu na ove druge koje staviš i zaboraviš na njih na pet i više godina. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#52 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 October 2016 - 07:41 PM

Ma šta je pet hiljada km za patronu, jedna sezona... ne vidim što ne bi trajala godinama. A i nisu skupe, koštaju isto ko i četvrtke a lakše su 5-6 puta, 70 grama vs 400 grama :) što se mene tiče četvrtke mogu u istoriju


  • 0

#53 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 October 2016 - 07:56 PM

Ma šta je pet hiljada km za patronu, jedna sezona... ne vidim što ne bi trajala godinama. A i nisu skupe, koštaju isto ko i četvrtke a lakše su 5-6 puta, 70 grama vs 400 grama :) što se mene tiče četvrtke mogu u istoriju

 

Traju dosta duže, ne misliš o njima. I nešto su jeftinije. Meni su idealne za bajs koji vozim cele godine. Pogoni na četvrtku su takođe dosta jeftiniji.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#54 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 07:57 PM

ne vidim što ne bi trajala godinama.

praonica.jpg    :mrgreen:


  • 0

#55 Echelon023

Echelon023
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 08:15 PM

Preporucujem ti hibrida u svakom slucaju. Topla preporuka je da zaobilazis ove "jace" firme tipa specialized, giant. Specialized hibridi su DOSTA skupi, 400e pa navise neki "normalniji" a oprema Sora....smece. Nisam puno citao gde vozis, mtb uzmes ako ides po brdima ko sto sam naziv kaze ili ako bas zivis negde u nedodjiji pa je mtb neophodan.

 

Sto se hibrida tice, moja preporuka ti je da gledas Focus, Trek...Cube (ako ulovis nekog) i da kupis sa internal hub gear (shimano alfine po mogucstvu).

 

http://www.2bike.rs/...za-vislje-osobe Definitivno najbolji bajs koji mozes naci. Neces naci boljeg hibrida ni za 500e. Istog sam skoro uzeo za 320e, samo naravno uvek customizujem bicikl tipa karbonski delovi, sm rt99 (estetika) rotori itd...

 

Cube Hyde mi je prosli bicikl isto customizovan, samo je 2011. god, ovaj focus to sam ti poslao je 2015. godiste ;)

 

Druga opcija koju mozes da uzmes, JEDINA prednost ovog treka je shimanova hidraulika na njemu koja je pouzdanija u odnosu na tektro hdc300, ali opet svugde su low end entry level kocnice na hibridima, pogledaj ovde:

 

http://www.2bike.rs/...k-zektor-b-2016

 

Oba imaju alfine sg-s501 glavu, 1x8.

 

Da ne spominjem stotinu gluposti koje moze da te zadese ako kupis MTB. U svakom pogledu te skuplje MTB izadje, a ako si na drumu naravno da ce te hibrid mnogo bolje, efikasnije i jeftinije izaci. Veruj mi na rec, focus sto sam ti poslao ima continental sport contact II gume, jako brzo kotrljaju, 35mm su, trpe i jace udare (jedno od namena hibrida i jeste za to - ono sto drumas ne moze). Pametno kupuj i pitaj kupca da li ima profil na kupujem prodajem. Ja sam svoj bajs kupio od kupca sa 128 pozitivnih 0 negativnih ocena. Bajs nema tackicu na sebi, nov novcijat. Sto da se vucaras sa mtb-om kad ne moras? Sto da bacas desetine hiljada ako ti neki deo "ode" ?


  • 0

#56 LakiS

LakiS
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 08:18 PM

Aj da se vratimo na temu, moj glas ide meridi.

Mislim nije nista tendenciozno ali merida.....

 

 

Attached Thumbnails

  • 14324668_10154644319654653_2756902264326911629_o.jpg

  • 0

#57 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 08:28 PM

Preporucujem ti hibrida u svakom slucaju. Topla preporuka je da zaobilazis ove "jace" firme tipa specialized, giant. Specialized hibridi su DOSTA skupi, 400e pa navise neki "normalniji" a oprema Sora....smece. Nisam puno citao gde vozis, mtb uzmes ako ides po brdima ko sto sam naziv kaze ili ako bas zivis negde u nedodjiji pa je mtb neophodan.

 

Sto se hibrida tice, moja preporuka ti je da gledas Focus, Trek...Cube (ako ulovis nekog) i da kupis sa internal hub gear (shimano alfine po mogucstvu).

 

http://www.2bike.rs/...za-vislje-osobe Definitivno najbolji bajs koji mozes naci. Neces naci boljeg hibrida ni za 500e. Istog sam skoro uzeo za 320e, samo naravno uvek customizujem bicikl tipa karbonski delovi, sm rt99 (estetika) rotori itd...

 

Cube Hyde mi je prosli bicikl isto customizovan, samo je 2011. god, ovaj focus to sam ti poslao je 2015. godiste ;)

 

Druga opcija koju mozes da uzmes, JEDINA prednost ovog treka je shimanova hidraulika na njemu koja je pouzdanija u odnosu na tektro hdc300, ali opet svugde su low end entry level kocnice na hibridima, pogledaj ovde:

 

http://www.2bike.rs/...k-zektor-b-2016

 

Ako mozes da objasnis zasto je Sora oprema smeće?

 

Čovek je naglasio da želi MTB zato što planira između ostalog da ide na Frušku Goru sa njim i da vozi i off road. Tamo nisu nimalo naivni usponi. Sa ovim shimano alfine menjačem neće se baš usrećiti na brdu. Ovaj drugi sa kaišem ne bi ni komentarisao.


  • 2

#58 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 04 October 2016 - 09:28 PM

Inerne glave nisu za uspone, posebno ne 8b. Glave sa internim brzinama imaju servisni period koji je jako pametno ispostovati, takodje potrebno je i posedovati propisano ulje.
  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#59 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 04 October 2016 - 10:58 PM

Inerne glave nisu za uspone, posebno ne 8b. Glave sa internim brzinama imaju servisni period koji je jako pametno ispostovati, takodje potrebno je i posedovati propisano ulje.

alfine 8?

bas me  zanima ovo...citao sam o nekim amerima koji voze ozbiljna brda sa ovim glavama...i zelim da pokusam...koji su rizici?


  • 0

#60 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 October 2016 - 12:06 AM

alfine 8?

bas me  zanima ovo...citao sam o nekim amerima koji voze ozbiljna brda sa ovim glavama...i zelim da pokusam...koji su rizici?

 

Bio mi je covek sa 8-om koja je otkazala. U razgovoru je rekao da je vozio po Rudniku i da mu je nabla popustila dok je vozio stojeci, da li je pokusao da promeni brzinu u tom trenutku nije spomenuo a ni ja se nisam setio da pitam. Otvorio sam nablu, bila je podmazana nista posebno prljava, zupcanik koji se nalazi na osovini (izbornik brzina) je pukao na pola. Epilog je bio kupovina polovne nable 11b sa pratecim delovima.

Zamor materijala? Ljudski faktor? 

 

Aj kad pokusas napisi neki utisak.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika