Jump to content


Fotografije

Pomoć oko kupovine drumaša

drumaš sram rival kupovina

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 djuradj

djuradj
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 18 August 2016 - 06:02 PM

Pozdrav, zanima me da li ovaj bicikl vredi 870e koliko mi traži prodavac i šta mi možete reći o sram rival opremi?

 

Pogon50\34 ,
Kaseta 11\28
Carbon Ram 54cm x 56.5cm i vila carbon mat crna boja
Komponente Ritchy 
Grupa 2x10 SRAM Rival - FSA pogon i kocnice 
Tockovi DT SWIS spline 

13077JkHO451023290_578cf1be8cf64.jpeg


  • 0

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 18 August 2016 - 06:37 PM

Malo sam ispao iz price ali mi se cini da je to mnogo para. Jos je ram ko zna koja "marka"...


  • 0
.

#3 djuradj

djuradj
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 18 August 2016 - 06:48 PM

http://whitebikes.com/type/road-bikes/

 

Skandinavac :D

 

Mislim da ram nije los mada ko bi ga znao sve je to kina. Nego kad gledam rangiranje opreme na nasim forumima sram rival ispada u rangu sa shimano tiagra,a na nekim stranim forumima je cak porede i sa ultegrom. Takodje za sram rival,red i force kazu da nema razlike osim u tezini.


  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 18 August 2016 - 06:55 PM

Jeste, kao sto sam i ja. Samo ga otpakuju u Skandinaviji  n2:hahaha . 

 

Ma sustina price je da marka kao marka u ovom slucaju nema neku (nikakvu) cenu.


  • 0
.

#5 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 19 August 2016 - 05:43 AM

http://whitebikes.com/about/

http://whitebikes.co...oad-bikes-mens/

Meni ovo liči na "brendiranog" kineza. Ram je noviji, lepo izgleda bar na slici, ima sajle koje idu kroz ram. Licno mislim da je precenjen s obzirom da nije neki poznati brend i da nije 2x11. U zadnje vreme vec su bicikli sa 2x11 grupama poceli da se pojavljuju na oglasima u cenovnim rangu ispod 1000 evra. Skoro sam video Focus CX sa 2x11 utegrom.
  • 1

#6 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 19 August 2016 - 07:27 AM

Ja sam ovaj bajs razmatrao za kupovinu i odustao, mislim da je skup.
Ja sam kupio drugi pre 6 meseci a ovaj i dalje ostao u oglasima....
Prodavac je tvrd bio za cenu.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#7 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 19 August 2016 - 09:16 AM

Ja sam ovaj bajs razmatrao za kupovinu i odustao, mislim da je skup.
Ja sam kupio drugi pre 6 meseci a ovaj i dalje ostao u oglasima....
Prodavac je tvrd bio za cenu.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Изгледа да је још увек тврд! ;-)
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#8 djuradj

djuradj
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 19 August 2016 - 03:29 PM

Hvala na odgovorima, sta mislite o ovom biciklu?

 

http://www.2bike.rs/...to#.V7clgFt95dg


  • 0

#9 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 19 August 2016 - 04:10 PM

Meni je taj Bianchi prilicno bolja kupovina. Da li vredi te pare ipak moras ti da odlucis. Tesko da rival moze biti u rangu sa ultegrom, kao sto gore napisa. Mada bez sumnje radi kao sat... Rekao bih da su rival,105 i athena slicna klasa mehanike, ako je uopste potrebno porediti opremu razlicitih proizvodjaca.


  • 0

#10 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 19 August 2016 - 05:24 PM

Hvala na odgovorima, sta mislite o ovom biciklu?

 

http://www.2bike.rs/...to#.V7clgFt95dg

Ovaj biachi je mnogo bolja kupovina


  • 0

#11 knightsrb

knightsrb
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 05 September 2016 - 01:05 PM

Nisam hteo da otvaram drugu temu i da gomila bez potrebe,nadam se da mi na tome administratori i moderatori nece zameriti,kao ni djuradj koji je otvorio temu.

Ovako,ovih dana sam pratio oglase ovde na cikloberzi nekih drumasa,pa mi je zapao jedan za oko.E sad,posto do sada nikad nisam imao isti (vozio uglavnom mtb i hibrid) svaka pomoc bi dobro dosla.Znam da vam je ovde pojedinima dosadilo da se ponavljaju i pisu iste stvari,ali sto se tice drumasa,stvarno nemam nikakvog iskustva i nemam kome da se obratim za pomoc,pa sam zato pokusao ovde.Iscitavao sam razne teme i odgovore koje ste davali ali bih hteo da cujem ako moze jos neko od vas da mi predlozi neki u tom cenovnom rangu do nekih 370-380e.Inace visina mi je oko 185 i duzina nogu oko 85 tako da mi po onim tablicama odgovara ram 57-58.Ispravite me ako gresim.

Ovaj mi delije fino.Nije bas jak paket opreme ako tako mogu da se izrazim,ali mi deluje ok.Pogotovo sto bih ja bio pocetnik sto se tice drumasa.E sad,ne znam sto se tice cene...

 

http://www.2bike.rs/...x9#.V81tn9R95kg


  • 2

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 September 2016 - 01:43 PM

Deluje pristojno. Cenu ne komentarišem iz principa. Vidi pošto su slični, koliko novaca imaš, a po meni samo stanje dosta utiče na cenu, a to se vidi tek na licu mesta - ima li lufta u ležajevima, u menjačima i sl, koliko su felne potrošene, da li je sve kako treba na biciklu uopšte.

 

Pogotovo što ako ti bicikl kada ga isprobaš odmah "čučne", tj. ako ti ram odgovara, ostalo se sve da vremenom izmenjati.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 05 September 2016 - 03:05 PM

Ja bih mozda na tvom mestu radije gledao velicinu 56. Mozda bi ti i 58 bio ok, ali bi trebalo da probas bajs.


  • 1

#14 knightsrb

knightsrb
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 05 September 2016 - 07:37 PM

Hvala na odgovorima.Nasao sam jos dva,ali po komentarima ovde na forumu,ako bih se odlucio,obavezno bih isao da pogledam.

http://www.2bike.rs/...-1#.V83ELUSbzZG

Kod ovog pise da je grupa 2300?kod gremlina na blogu sam nasao 2200 koja je ispod claris.

http://www.2bike.rs/...-3#.V83E2ESbzZF

Dok mi ovaj deluje fino,(jeftinijinje od onog za 75e,sto kada se sve sagleda ako je bolji i ocuvaniji to nije nikakva razlika,mislim na onaj plavi,jer za nijansu ima slabiju opremu,ali naravno,sve zavisi od toga u kakvom su stanjuali).E sad kod ovog vidim da su mu samaraljke sora,a menjaci tiagra.Da li to moze biti problem?I na sta najvise kod drumasa treba obratiti paznju prilikom kupovine?

I sve koje sam nasao su trek-ovi :-) jos jednom hvala na odgovorima.
  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 September 2016 - 08:12 PM

Probaću nekim redom. Ako neko od kolega drumaša ima neku dopunu, ili ispravku, neka se ubaci.

 

1) Kvalitet opreme

Sve od nivoa Shimano Sora je veoma kvalitetna oprema. Sa višim klasama dobija se nešto manja težina, nešto malo bolja konstrukcija u smislu da malo duže traje i da se malo lakše menjaju brzine pod opterećenjem (što svakako treba izbegavati, takvo menjanje mislim). S tim da i to ima smisla do nekog nivoa 105. Posle toga (Ultegra, Dura Ace) je glavna razlika samo u težini, ostale su puno teže primetne & merljive. Čak bih rekao da je kod najskupljih klasa i dugotrajnost u drugom planu.

Neke kolege se kunu u višu klasu barem kod kočnica, ali moje iskustvo je da i Sora kočnice, kada se dobro podese, sa dobrim paknama (i čistim, dobrim alu felnama) koče odlično.  :)

 

2) Kvalitet rama

Srce i kičma (istovremeno) bicikla. Ako je ram loš, jeftin, težak, ili ne odgovara po dimenzijama vozaču, bajs nikada neće biti dobar. Ni sa najskupljom opremom. Stavka koja je najteža da se promeni (jer zbog načina montiranja delova vuče puno drugih stvari i ograničenja) naknadno.

 

3) Točkovi

Na vozne karakteristike, iza rama, najviše utiču točkovi. Nisu toliko skupi da se zamene, ali onda treba sa tim računati. Za neku rekreativnu varijantu, da ne budu skupi, a da traju, ja bih preporučio neke s duplozidnim alu felnama (ne vijati karbonske) i sa što više žbica.  :)   Nable (glavčine) već od klase Sora budu sasvim OK, dok je ostalo - kao i kod opreme - viša klasa, nešto bolja izrada, mada preko 105 nema previše smisla ići - Ultegra eventualno. Ako se ne štedi svaki gram težine.

 

 

Kombinovanje različitih klasa opreme istog proizvođača, npr. Sora i Ultegra, je često i to uglavnom radi bez problema. Možda se nađe neko blesav da upari komponente koje nisu kompatibilne, ali to će se videti pri probi bicikla, neće dobro raditi.

 

Na ovoj strani sam napisao vodič za pregled pri kupovini polovnog bicikla, uopšteni, ne samo za drumaše:

http://www.bikegreml...lovnog-bicikla/

 

 

Idealno bi bilo da pozajmiš drumaš pre kupovine, da vidiš koja ti veličina i vrsta rama bolje paše, pa da lakše suziš kriterijum pri kupovini. Za tvoju visinu je neka preporuka ram od 58 cm. S tim što se na ramu od 56 cm veličina može prilagoditi izvlačenjem šipke sedla i dužom lulom kormana. Dok je 60 cm neka gornja granica, ako je ram starije geometrije, ali tada nema prostora za "smanjenje" ukoliko se pokaže da je prevelik. Recimo da je čak 56 cm veća sigurica, osim ako nisi od ljudi kojima više odgovaraju veći ramovi. I o tome sam dosta pisao, ako te zanima ima u linku ispod, mada je to dosta individualno i najbolje je probati.
http://www.bikegreml...-velicina-rama/


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 knightsrb

knightsrb
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 05 September 2016 - 08:46 PM

Druze,hvala na ovim odgovorima i vremenu koje si izdvojio za ovo moje smaranje.Iscitacu sve lepo i svakako da ce mi koristiti sve to.Jos jednom hvala.
  • 0

#17 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 September 2016 - 10:33 PM

Nemoj previše da čitaš i da se zbunjuješ i opterećuješ grupama i točkovima to sve radi dobro, bitno da je ispravno i očuvano (neistrošeno). Naravno gledaš da prođeš što bolje za uložen novac, što novije i kvalitetnije, gledaš da ne preplatiš. Dal je jedna klasa gore ili dole nije tako bitno dok je cena u skladu.

Mnogo važnije je da kupiš ram odgovarajuće veličine i da ti se sviđa bicikl, da budeš zadovoljan izborom. Kod veličine ne smeš pogrešiti, to je glavno. Ja nisam znalac ali isto mislim da je 56 veća sigurica nego 58, ali daleko od toga da je tako jednostavno, zavisi od konkretnih modela, to se mora probati.

Ja sam visok 179 i vozim 54cm ram. Nisam mnogo biciklova probao ali subjektivni zaključak je da mi to najbolje paše iako mi po fabričkoj tablici "sleduje" 56. Nije da ne bih mogao da vozim 56 ali mislim da nije to to. Na ovom se osećam ko da je napravljen za mene.

A ako nemaš iskustva, najpametnije ti je da ne žuriš i pogledaš/probaš neke bicikle u veličini 56-58 koji su ti dostupni. Gledanje uživo će ti više značiti nego čitanje teorije s neta. I ja sam sve to prošao.


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 September 2016 - 07:59 AM

U principu se slažem. S tim što ne škodi i malo se raspitati, da se zna šta da se gleda. Ovako, karikiram situaciju:

 

Probam ram sa horizontalnom gornjom šipkom od 54 cm i skontam da mi paše, onda uzmem sloping ram sa šipkom od 52 i skontam da mi je malo prevelik - pa mi bez poznavanja razlike geometrija deluje da nema nikakve logike.  

 

Ali generalno, najbolje probati, pogotovo ako se može pozajmiti bajs od prijatelja, poznanika na celodnevnu vožnju i sl.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 knightsrb

knightsrb
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 06 September 2016 - 08:31 AM

Hvala vam ljudi na pomoci.Znao sam da cu ovde naci korisne savete.
  • 0

#20 knightsrb

knightsrb
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 06 September 2016 - 08:40 AM

Inace,sto se tice probanja,to obavezno.Mada sam ja probao drugarov bulls,ne znam koji model,54 i bio mi je mali.A ja sam celih 2cm vislji od njega i slicne smo gradje.Tako da je probanje pozeljno :-)
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: drumaš, sram rival, kupovina

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika