Jump to content


Fotografije

Molim vas mi pomozite u kupovini mtb-a

mtb bicikla pomoc kupovina

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 09:21 PM

Dobar dan, ja sam Dimitrije Antic , imam 16 godina. Neko vreme sam vozio polar apache i prezadovoljan sam tom biciklom, ali sam ga prodao i sad kupujem drugu. Budzet mi je 48 000 dinara i mogu da uzmem samo u planetbiku (moram na rate da placam). 

Mislio sam da uzmem ovaj malo unapredjeni Polar mirage pro http://planetbike.rs... bicikli/17946/

e sad ne razumem se tolko u kolko vrede bicikle. Meni se ovaj bajs bas svidja ali plasim se da li stvarno ove komponente koje ima tolko vrede i da li za taj novac je to dobra bicikle. Molim vas izadjite mi u susret i kazite svoja misljenja. :mellow: 13883868_608356135993700_970971362_n.jpg

ovo je taj bajs :D


  • 0

#2 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2016 - 09:46 PM

Dobrodosao Dimitrije.. Za te pare te komponente ne vrede toliko ali to je neka druga prica ( ja ne mogu da verujem da za skoro 450€ nude aceru altus suntour i zoom komponente,al valjda zbog toga sto je 27.5 to je fensi)
Obzirom da moras PB i da je na rate to ti je sto ti je...uzimaj najbolje sto mozes... U svakom slucaju imas garanciju i ostalo tako da sigurno ce te sluziti dobro.. Nego kazi ti koliko si visok zbog velicine rama da znas koji da gledas...
  • 1

#3 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 09:59 PM

visok sam 188, ali brate sad se malo nerviram imam osecaj kao da cu baciti pare, sta bi ti radio na mom mestu da li da upgrejdam menjac ili nesto kasnije. Zelim da imam mtb koji ce me dobro sluziti ali zelim i kvalitet, 50 000 nije malo.


  • 0

#4 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 10:01 PM

i kolko je onda prava cena ovog bajka?


  • 0

#5 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 10:03 PM

29 modeli isto kostaju sad se izludjujem bas sam mislio da cu dobiti dobar odgovor ( pozitivan mislim da je dobar bajs) ali sad samo malo razocaran i nzm sta da radim


  • 0

#6 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2016 - 10:10 PM

16 godina i 188? Teraj ti na basket bolje. ;)
XL ram za tebe,22"...
Prava cena je ta sto pise...to je nov bajs.. moj post iznad se odnosio da za te novce moze neuporedivo bolji polovnjak da se kupi. Sto se tice upgradea mozes samo neke bolje pedale da uzmes,te su krs verovatno,ostalo ne menjaj dok se ne istrosi...
Da me ne shvatis pogresno: navozaces se ti ihahaj sa ovim bajsem,daleko od toga da je krs... Ako se odrzava ima da radi kao sat,nije bas ko oni plastikaneri nasminkani za 15 hiljada...pritom garancija,besplatan servis,placanje na rate...sve ima svoje.
  • 1

#7 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 10:18 PM

Dakle samo jos jednom kazi pls, da li se isplati da idem za njega kad se sve sabere :D?

Voleo bih iskljucivo nov bajs, tako da se nadam da je ovo dobar izbor sto se tice novih bicikala.

I da li ce me sluziti naprimer 5-6 godina ako ide redovan servis i briga o njemu.

Bike mi je bas atraktivan i voleo bih da ga uzmem sad mi bio rodjendan pa sam skupio kolko tolko za njega.

Jos jedno pitanje (sry sto smaram ali neiskkusan sam xD) Jel cu moci da cepam neke mtb staze mislim nesto casual (necu nesto da ripam i da idem na ono strmo ludacki). Nadam se da kad se sve uzme u obzir da je ovo dobar deal za 47000?  Hvala sto ste mi se javili, pozdrav 


  • 0

#8 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 10:22 PM

sto se tice polovnjaka koji bi isao za tu ceni mozda ali mozda cu moci da ga pogledam


  • 0

#9 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2016 - 10:29 PM

Pa ako ti je atraktivan i lep kupuj...merak nema cenu :)
Naravno da ce te sluziti ako se odrzava...redovan servis,podmazuj i cisti,ne ostavljaj nigde zakljucanog a ni otkljucanog.. Vremenom kako budes skupljao pare i kako ti se apetiti budu povecavali menjas deo po deo koji zelis... Vidjao sam bajseve sa polar ramom i neverovatim komponentama... Ako ti ram odgovara sve ostalo se lako prilagodi tebi...
Sto se tice voznje,bez skakanja po stepenistu i divljanja da ga ne bi raskantao,on nije predvidjen za te stvari... Lagani offroad,malo i ostriji nece nista da mu fali :)
  • 1

#10 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2016 - 10:33 PM

sto se tice polovnjaka koji bi isao za tu ceni mozda ali mozda cu moci da ga pogledam

Za polovnjake (bez da pametujem) treba imati znanje i srecu... Nekad ono sto pise u oglasu nije bas tacno..ima nas raznih. Za prvi ozbiljniji bajs kupovina novog je najbolja opcija... Nema mesta za greske,vremenom ucis o mehanici i ostalom pa kad ti dodje zelja za boljim nekim bajsem,ako hoces polovnjak imas neko znanje.. Ja sam se na adrenalinu ucio :)
  • 0

#11 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 10:33 PM

Hvala mnogo na savetima, mislim da cu ga kupiti, znaci kad mi rikne ovaj menjac mogao bih neki deore da namontiram koji ce biti bolji? isto i za amortizere? Obecavam da je ovo zadnje pitanje, laku noc i hvala vam:D


  • 0

#12 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2016 - 10:36 PM

Nece da rikne nista,samo je mozda delic sekunde neprecizniji u menjanju od XT recimo...i treba ga malo cesce stelovati :) zato sto je za rekreativce a ne takmicarski.. Amort je solidan ,za pocetak,ima neku svrhu u odnosu na one zoom,rst,logan itd.. Kasnije ako pozelis mozes menjati za bolje delove...
  • 0

#13 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 10:42 PM

da napomenem da dnevno prelazim 30 i preko km , ali sudeci da imam samo 16 godina ima vremena kasnije mogu da stavljam bolje delove..... 


  • 0

#14 miloso

miloso
  • Members
  • Pip
  • 17 posts
  • LocationBelgrade

Postavljeno 30 July 2016 - 11:39 PM

Na ovome imas i 10% popusta, tako da ti izadje 42850. :)
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika