Jump to content


Fotografije

ciklokompjuter pomoc oko postavljanja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 29 July 2016 - 05:27 PM

Jel ima neko objasnjenje kako se postavlja ciklokompjuter, jel ima veze visina na kojem se postavlja senzor.Na uputstvu pise samo da treba max rastojanje od citaca na volanu i senzora rastojanje max 60 cm.Meni samo nije jasno na kojoj visini se na viljuski stavlja senzor.Nekako mi nema logike da je isto ako se stavi senzor blize centru tocka i ako se stavi dalje od centra tocka.Inace ciklokompjuter je bezicni i kineski je a tocak je drumski 700 x25.

Moze li neko ko se razume da malo pojasni ovo ako razume sta me interesuje.Bolje da se posavetujem sa nekim ko zna vec da pogresim


  • 0

#2 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 29 July 2016 - 05:42 PM

Ne znam da li je ispravno,ali napisat cu ti kako sam ja montirao.Pokazuje kilometrazu isto kao sto mi pokazuje auto.Magnet sam montirao na vrh zice ,2cm od obruca.Senzor je montiran na viluprema magnetu.Ciklokomjuter sam montirao na vrh vile.Udaljenost magneta najvise 5 mm od senzora.


  • 0

#3 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 29 July 2016 - 05:49 PM

E to mi nije jasno jer sam nasao na netu da se senzor montira na oko 10 cm od centra tocka .Ja sam ovaj kupio Sunding Sd -548C  na 3 min i 10 sek se vidi polozaj

 


  • 0

#4 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 29 July 2016 - 05:53 PM

To je taj sto sam ja porucio e sad on moze da se montira i blize ubrucu i blize centru tocka a koje je ispravno koje je tacnije jer ako je blize obrucu vise vremena mu treba za jedan krug a ako je bliye centru tocka treba mu manje ,Mozda ja ne kapiram kako ovo finkcionise


  • 0

#5 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 29 July 2016 - 05:55 PM

I ja sam laik,pa bolje da se javi neko ko se razumije.Probaj na pretrazivacu da nadjes neku temu gdje je objasnjena montaza.


  • 0

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 29 July 2016 - 05:56 PM

Uradi kao sto pise u uputstvu sto se tice razmaka magneta i senzora. Nije bitno da li je na vrhu ili dnu zice magnet. Isto vreme mu treba gde god da ga stavis. Samo se brzina kojom se krece magnet razlikuje ;)


  • 0
.

#7 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 29 July 2016 - 05:57 PM

To je taj sto sam ja porucio e sad on moze da se montira i blize ubrucu i blize centru tocka a koje je ispravno koje je tacnije jer ako je blize obrucu vise vremena mu treba za jedan krug a ako je bliye centru tocka treba mu manje ,Mozda ja ne kapiram kako ovo finkcionise

Mislim da grijesis.Isto mu vremena treba.Samo je gore veci krug.

Evo dobio si odgovor i od Zareta.


  • 0

#8 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 29 July 2016 - 06:26 PM

Pa ako mu treba isto vremena onda more biti i ista brzina :) Postavi ga na na tu visinu točka gde ga najbolje možeš približiti senzoru na razdaljinu od 2+ mm. Najvažnije je da u kompjuter uneseš šifru za dimenziju točka koju imaš, a to možeš videti u uputstvu koja je.


  • 0

#9 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4589 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 July 2016 - 06:36 PM

Neko je ovde izgleda bezao sa casova fizike i matematike

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#10 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 July 2016 - 07:06 PM

Nije bitno gde se postavlja magnet. Ciklokomp sam proracunava u odosu na parametre koje mu zadas, tacnije bitno je da velicina tocka bude dobro uneta u ciklokomp. Sto se tice stavljanja magneta neko nepisano pravilo je da se stavi blize centru tocka, iz razloga sto mu tamo treba najmanji put da predje jedan krug i samim tim manja je verovatnoca da ces negde zakaciti magnet.
  • 0

#11 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 29 July 2016 - 07:34 PM

Hvala drugari na odgovorima, da sad sam video ima tabela za velicinu tocka to treba da se unese i stavicu ga na na levu stranu viljuske u gornji deo tocka a i sama zica diktira polozaj jer rastojanje od magneta i senzora treba da je oko 1,5 mm trebalo bi da je to to 


  • 0

#12 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14689 posts

Postavljeno 29 July 2016 - 07:39 PM

To za rastojanje 60cm je za bezzicne ciklokompjutere jer ako je vece rastojenje ne moze da uhvati signal. A moja iskustva sa jeftinim bezzicnim je da posle nekoliko meseci vise ne mogu da uhvate signal uopste pa ako bude odjednom prestao da radi brzinometar da znas da je verovatno problem u predajniku a ne u slaboj bateriji.


  • 0

#13 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 10:27 AM

Montiran radi dobra za sada

hvala svima na pomoci 


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika